PDA

View Full Version : Velo. Ko var likt RST Gina Plus TnL dakšas vietā ?

Kuuminsh
02-02-09, 18:47
Pirms dažiem gadiem tika iegādāts Focus FatBoy velo ar RST Gina Plus TnL dakšu.
Braukāju pa pilsētu, reizēm izmetu cilpiņu pa kādu lauku ceļu, šad tad moš pavizinos pa meža taciņām.
Man sezona ir visu gadu :)
Principā ar amīti viss bija ok, bet pēdējā laikā sākās problēmas.
Kad priekšu parauj augšā lai uzkārpītos uz apmales.. tāda sajūta ka ir tāds kā brīvais gājiens. No sākuma pat pārbaudīju vai riteņi turas klāt..
Vopšķem.. tas amis ir kļuvis kaut kāds tizls. Un tas nav tikai dēļ tā ka tagad ir tāds vēsāks laiks. Siltā laikā tizlums ir mazāks, bet enivei paliek.
Tā kā no velo tēmas esmu tālu.. baidos sapīties terminaloģijā, bet nu īsumā..
Vienīgais ko es mēģinājis darīt ir nomazgāt amīti no visiem gružiem un to dakšu bik ieeļļoju.
Vienā pusē vroģ ieeļļojās viss ok, bet otrā pusē jamā pa daļai ir eļļaina pa daļai pilnīgi tīra. Pie kam uz tās slīdīgās daļas ir parādījušies diezgan skarbi skrāpējumi. Tāda sajūta ka kaut kur zem gumijas blīvējumiem kaut kas skrāpē to dakšu.

Vārdu sakot jautājums ir vienkāršs.
Tur var kaut ko remontēt vai dakša jāmaina?
Ja remontē.. vai varat ieteikt pie kā un cik tas varētu maksāt?
Ja maina.. tad uz ko mainīt?
Man nav ne mazākās sajēgas kādi ražotāji skaitās ok un kādas fīčas ko dod reālā dzīvē.
Vienīgais, ka ja mainu amīti tad gribētos ne sliktāku kā bija šis RST. Tb ar domu moš labāk piemest liekus 30-40Ls un lai tā dakša ir labāka.
Bet es jau necērt kā tur tās dakšas dalās..
Es tik nojauškta tā Gila Plus ir lēts štrunts :)

P.S Spamoju visās malās, ibo pats no tā visa nefuja nejēdzu :)
Tie amīši, kā izrādās baigi sarežģītā padarīšana :)
Ielīdu pārītī vietējo forumu.. es tai viņu slengā nevar iebraukt :)

Tontons
02-02-09, 19:58
Man domāt, ka labot esošo nebūs prāta darbs. Jo salabot esošo var sanākt dārgāk, nekā nopirkt jaunu. Ja jau ir noskrāpēta pulētā daļa (salīdzinu ar auto ami), tad švīku izpulēšana var sanākt ļoti dārga.
No velo lietām es arī esmu tālu, tāpēc es spriežu no auto lietotāja viedokļa. :D

Kuuminsh
02-02-09, 20:02
Es jau lēnām sāku samierināties ar to ka jāpērk kaut kas vietā.
Ja pērk kaut ko no lētā tad laikam Rock Shox Dart 3, bet ja gribas ko labāku... man nav absolūt nekādas poņas uz ko tur jāskatās.
Zinu tikai ka cenu diapazonā >70 <150 nekā jēdzīga neesot.
Tb vai nu pērk lētu hlamu.. tip Dart 3 vai uzreiz jāpiemet 100Ls klāt un tad ir kas normālāks.. lūk tikai, kas ir tas >150 <200 :)
Ja datortehnikas cenas ir pa pilnam tad velobodēm mājaslapās nav nemaz tik vienkārši atrast tās cenas.
Ja ir tad ir dažiem modeļiem. Skatītie sbodē man nav nekādas jēgas, jo skatoties uz to amīti dzīvē es tak nerubīju ar ko viņi tur atsķiras un v ienīgais parametrs ir cena :>

sharix
02-02-09, 20:07
Kuum - nezinu ko tieši tev izvēlēties, bet pirkt iesaku no UK/DE/US jebeja ... noteikti atradīsi dikti, dikti lētāk .... mums kā santīmp@#$(iem liekas ka 10% jau ir liels uzcenojums HW, bet veloveikali parasti var iedot pat 30% atlaidi (man iedeva pašā sezonas karstumā - un tas bija bodē kur tāpat jau cenas ir labākas par vidējām)

02-02-09, 20:26
Ja pērk kaut ko no lētā tad laikam Rock Shox Dart 3, bet ja gribas ko labāku... man nav absolūt nekādas poņas uz ko tur jāskatās.
Zinu tikai ka cenu diapazonā >70 <150 nekā jēdzīga neesot.

taisnība ja runājam par jaunām dakšām no veikala plaukta. nu ir tā ka var dabūt lietotas un nesačakarētas - centrāle cross country mantām principā ir xc.lv/mtb/forums/, kur var dabūt praktiski visu, arī dakšas.
lūk pēdējo pāris nedēļu piedāvājumi zem 150Ls:
http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=5755
http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=6550
http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=6039
http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=6622
http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=6473

vēl vari painteresēties pie velovīra vārdā fubar http://eoz.lv/member.php?u=1531 (26565222), kas ir ņindza pa šitām lietām un pats tirgo šo un to

Kuuminsh
02-02-09, 21:04
deFAULT (http://eoz.lv/member.php?u=621)
XC un rotosā šon piereģistrējos un iekš XC uzcepu šādu pašu lāmerisku pavedienu :)
Problēma ir tajā ka es skatos uz tām dakšām un es vienkārši nejēdzu/nesaprotu ar ko viņas atšķiras :)
Es nezinu vai ir vērts pārmaksāt par kaut ko tur 50Ls vai meibī visus 200Ls vai tomēr man pietiktu arī ar to pašu lētuci.

A lūk pa norādi uz fruktu gan paldies.
XC jams diezgan aktīvi ņemas un redzēju vairākus pavedienus saistībā ar remontu kur vietējie sūta jautātājus pa taisno pie šamā keksa.
Laikam būs ar šamo jāsakomunikē.
Paldies.

Latish
02-02-09, 23:24
Visdrīzāk tev vienk ir izsulojusies eļļa. Principā tevis aprakstītā problēma varētu solvēties nomainot saļņiku un dalejot hidroeļļu.

IronSoul
02-03-09, 00:02
ah kā man gribējās te ku dumu tavā (kūma) stilā iepstēt (kāds tu zābaks utt). Moš tad tu ar padomātu ka ne visi par visu var būt zinoši :ok:

Man tas amīša gājiens nekad nav paticis kad rauj uz apmalītes :doh:
Nez a šitiem jaunajim veļukiem parasto dakšu nevar uzlikt ? Cik es pabraukāju ar tiem amīšiem man diži pilsētā neatradās pielietojums viņeim :doh: Parasti ieslēdzu bloķi un lietoju kā parasto :ok:

Latish
02-03-09, 01:45
Es ko dumu pateicu????:confused:

IronSoul
02-03-09, 09:03
Es ko dumu pateicu????:confused:

nē tas kūmam bija domāts ! Tu pateici visu pareizi :ok:

Kuuminsh
02-03-09, 10:08
Iron.. na*** eto vooon tuda...
XC forumā guvu atbildes kuras apstiprina internetā lasītais ka RS Reba SL ir gana labs.
Tur pat XC forumā arī atradu tirgoni :)
http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=5785

Kad jaunā būs uzlikta joka pēc paprovēšu veco izjaukt un kaut ko tur pabakstīties, kaut gan cik es konsultējos.. to lēto hlamu nav tolka remontēt.

Kasparz
02-03-09, 22:49
Gihihihi, tās Dart ir tādi pat mēsli kā šī RST eļļa/atspere.
Reba ir +/- racing dakša un čaiņikam dakša par 190ls 100gadi nav nepieciešama. Gribi labu dakšu par labu cenu, iekš xc tiek pārdota vecā Sid Race(ar lokautu uz stūres, apmaļu karaļiem) par 120ls. Da i vispār, pilsētai/vieglām meža takām paņem rigidu un brauc.

Nez a šitiem jaunajim veļukiem parasto dakšu nevar uzlikt ? Cik es pabraukāju ar tiem amīšiem man diži pilsētā neatradās pielietojums viņeim :doh: Parasti ieslēdzu bloķi un lietoju kā parasto :ok:Vairumam XC rāmju ir čaiņiku ģeometrija paredzēta 100-120mm dakšai. Ieliekot rigudu, pedāļu klīrenss tāds, ka katrā pagriezienā vajadzēs nemīt lai ar pedāli pa asfaltu netrāpītu kas daudzmaz garantē seksu ar smilšpapīru.

Kuuminsh
02-06-09, 20:02
Šodien tika iegādāta un uzlikta Reba.
Divas nedēļas meklēju ko likt tā sava vecā lūžņa vietā.
Nedaudz baidīja cipars. Baidījos ka izlikšu tādu naudu un kaut kas nebūs tā kā gribējās. Būšu vīlies bla bla bla. :)
Reāli Reba ir kaut kas pavisam cits kā vecais RST. Tā ir pilnīgi cita dakša kura strādā pavisam savādāk.
Braucot no servisa sanāca braukt pa to pašu maršrutu pa kuru ir 3 gadus ir braukts ar RST. Pavisam citas sajūtas.
Dakša "apēd" visus sīkos ceļa nelīdzenumus. Lielākas bedres izņem mīksti un patīkami.
Tagad nākamais uzdevums ir nosvērties un apgūt regulēšanas iespējas :)
Kaut gan arī tā pat esmu ļoti apmierināts ar to kā viņa darbojas šobrīd.
Vienīgais pie kā jāpierod, tas ka nav mīkstuma regulēšanas iespējas uz pašas dakšas. Tb viņa ir.. tb ir jāpumpē tur tas gaiss cik vajag.
Vecajam RST "mīkstumu" varēja pieregulēt ar tādu prastu puļķi.
Tur pat uz dakšas arī bija amortizatora bloķēšana. Rebai ir tāds smuks pārslēdzējs kurš montējas uz stūres ar kuru var nobloķēt dakšu.
Vopšķem esmu apmierināts kā zīlonis :)
Ja nebūtu aizmirsies bankas kartes pins kods (gan jau ka aiz lieliem priekiem) varētu aizšļūkt uz Vecrīgu apskalot pirkumu ar kādu aliņu :>
Bet nu laikam nāksies alus dzeršanu izlaist un izmetīšu cilpiņu pa Vecrīgu vienkārši tā pat.. papriecāties kā dakša tiek galā ar Vecrīgas bruģi :)

P.S Kas ir "apmaļu karaļi" ?

Tominjsh
02-06-09, 20:25
iedod izbraukt :santa::santa:

Kuuminsh
02-06-09, 20:31
Kaut kad jāiekapā alus :)
VCR vai var pie manis :)
Tad arī par lielu un nesamērīgu atlīdzību būs iespēja pabraukāt :D

Tagad jāprāto kas būtu nākamais ko mainīt.
Ir divi varianti. Bremzes un aploki.
Aploki principā +/- ir ok, tikai priekšējais ir daudz cietis visādos piedzīvojumos :)
A vot tās Hayes Solo DB mani galīgi neapmierina. Strādāt strādā, bet tizlas. Tās moš vasarā nomainīšu uz ko pieklājīgāku.
Tad arī laikam vairs nav ko uzlabot :)
Neies tak likt uz tā lūžņa karbona detaļas :)

VSportā ir divi veļuki ar, laikam, pilnu karbona aprīkojumu par nieka 1.4k Ls. Tiem ar bija Reba SL :>

noname
02-06-09, 20:42
:doh: kartes pins taču jāuzraksta uz stickita un jāuzlīmē uz kartes, kā tāds vakarējais
bet apraksts garšīgs, bezmaz sagribējās pamēģināt amīti oldskūl rigida vietā

IronSoul
02-06-09, 23:22
bet apraksts garšīgs, bezmaz sagribējās pamēģināt amīti oldskūl rigida vietā

jū es nedrīkstu ar lasīt par veļukiem :doh: Atceros kad vēl uz darbu minu ar savējo veco lūzni :ok: Sanāca gāzt 50/50 šoseja/mežš. Ah ku škrobīgi ka manā vinistabas dzīvoklītī nav riķuku kur likt :doh: A pagrabā bīstami :(

Kuuminsh
02-07-09, 00:26
Kārtīgi izbraukājos pa visu Rīgas centru :)
Vienkārši *****is :)
Novicoju 3h ar dažām pīppauzēm.
Izvizinājos pa Vecrīgas bruģi, pa parciņiem, aizmaucu pa skansteni līdz Mazdas/volvo/jaguāra salonam. Tur maucu krustu šķērsu īsinot ceļu pa taisno cauri pļavām :)
Vopšķem *****is dakša.
Pirmais kas baigi krīt acīs.. viņa ir tāda mīksta un dikti atsaucīga.
Ja pieceļas un minas stāvot jamā "noēd" daļu miniena. RST bija cieta un strādāja tikai pie pamatīgām bedrēm. Kaut kādas apmales un saknes viņa principiāli nesaprata.
Ar Rebu viss ir pavisam savādāk.
Rebai patīk ātrums. Tā lai tie šķēršļi ir asi. Tad viņa reaģē momentāli.
Kaut kādas ~ 10cm trotuāru malas vispār nemana. Vienīgais dupsi jāpieceļ a ar priekšējo ratu to apmali vispār nemana.
Maucot pa sniegotu pļaviņu kura bija diezgan nelīdzena.. perfekti. Feini izskatās kā dakša strādā :)
Am.. uz trotuāriem ledus ar visiem tiem uzkalniņiem. Ar RST bija nedaudz bailīgi, jo ar to sūdu sanāca lēkāt un bija tāda nestabīla sajūta. Riba tos visus nelīdzenumus skaisti "apēd" pa kam riepa nezaudē saķeri ar virsmu un braukšana pat pa slidenu virsmu ir daudz drošāka.
Diezgan sen nebiju vizinājies vienkārši tā pat sava prieka pēc, bet tagad nomaucu 3h ar baudu :)
Nezinu kā ir ar citām dakšām ir bijušas tikai RST un tagad Riba.. nemāku spriest/salīdzināt kādas ir Kaspara miesauktās.
Vienīgais kas laikam jāpiezīmē.. dakša ir izteikti paredzēta konkrētiem bezceļiem. Lokauts nenobloķē pilnībā, bet padara ļoti cietu. Ar lokautu jāuzmanās, jo ja dakša ir nobloķēta un gadās kaut kāds baigais leciens var sa****.
Vispār vajadžeja zināmu laiciņu lai pierastu pie jaunā pirkuma, bet kopumā esmu ļoti apmierināts.

Tas ka tik dārga dakša nav nepieciešama pirlsētas/piepilsētas braucējam.. nē nu protams. Tā tas ir. Bet.. te pat tauta pērk pročus un her zin kādus citus HW nebūt ne tapēc ka viņiem vajag tur to proci pa 200Ls.. nē.. tas ir hobijs un kad tas ir hobijs tu pērc labāko ko vari atļauties. Ja es varu atļautoies tos 190 naher man pirkt kaut kādu lietotu krapu par 120 ?
Ietaupot es riskēju ka būšu vīlies un pirkums mani neapmierinās. Pārmaksājot vienīgais ko es zaudēju.. dažus latus. Latus var atpelnīt :)
Nauda ir sūds :)

Tominjsh
02-07-09, 01:32
Latus var atpelnīt :)
Nauda ir sūds :)

nu psc, shitaa pateikt :eek:

noname
02-07-09, 01:53
aiz priekiem atausa apgaismība, atcerējās pinu un piepļāvās, līdz ar to arī mēle un domas mežģās :santa:

Kuuminsh
02-07-09, 02:03
Nop :)
Ierodoties mājās tika atrasti TIKAI 100g balzāma :)
Da i nemaz nav iekāres piepļauties. Rīt gribas kaut kur aizmaukt. Varētu izmest cilpiņu līdz Mežaparkam, nez kā tur šai gadalaikā izskatās :)

Tominjsh
02-07-09, 02:10
tu liidz maniim atmet cilpinju :D
varu arii pakaart :D

genius
02-07-09, 02:30
Klau snaiperi, tev riteņa tiesibas un ķivere ir?

Kristaps0
02-07-09, 02:34
Varu ieteikt Hayes MX1 bremzes. Labas :)
P.s apsveicu ar labo pirkumu ( dakšu, laba manta )

Helmars
02-07-09, 11:21
Pirmais kas baigi krīt acīs.. viņa ir tāda mīksta un dikti atsaucīga.
Ja pieceļas un minas stāvot jamā "noēd" daļu miniena. RST bija cieta un strādāja tikai pie pamatīgām bedrēm. Kaut kādas apmales un saknes viņa principiāli nesaprata.
Vai esi jau iepazinies ar lietotāja manuāli? Tur diezgan sīki aprakstīts par visiem regulējumiem. Tur arī ir teikts, ka iegrimei (sag) būtu jābūt 15-25% no gājiena.

Kuuminsh
02-07-09, 12:31
Manuāļi ir nejēgām :) Īsti tēviņi tādiem nepiegriež vērību :D

Regulējumu ir gana daudz un smalki.. pienāksies tomēr pārkāpt pašcieņai un brīvdienās nedaudz laika veltīt instrukcijas pētīšanai :)

uldons
02-07-09, 12:56
Kuuminsh - Paskaties gan to manuali, jo ja ta ir gaisa daksha, cik sapratu no Tevis teikta, tad vinai gan ausgha gan apaksha atbilstoshi Tavam svaram ir jaiepumpe atbilstosh spiediens. Respektivi gan augshupuse kur ir ventilis, gan apakshpuse. Pec personigas pieredzes, pats lietoju Rock Shox jau 8 gadus. Ir ta ka Tu mineji, ja esi aizsledzis Lockout ( to sledzi kas uz stures ) un daksha palikusi cieta, tad labak netrapit kadu specigaku sitienu, jo tas var sho to sabojat. Protams tas ar laiku tapat notiks, jo tos LockOutus it seviski sacensibu rezhima ir japarregule atkariba no ta cik biezhi shis sak netureet. Tas process ir diezgan vienkarsh prieksh cilveka kursh zin ka tas jadara ( protams tas jauztic cilvekam kas zin ko dara ). Ieksh LV ir viens zinosh cilveks kursh ir specializejies uz Rock Shox amortizatoru remontiem un strada vinsh Trek/Veloserviss pasparne, nevis taja kursh uz Brivibas ielas pie Gertrudes baznicas, bet gan otra vinu veikala kas atrodas pie Ezermalas ielas.

Atgriezhoties pie dakshas ka tadas, Rock Shox ka razhotajs ir viens no pasaule labakajiem, pats esmu lietojis vairakas sezonas pa sacensibam Rock Shox SID SL, kur ir vel razhota pedeja gada pirms visu Rock Shox razhotni parnema ASV liels detalju razhotajs - SRAM, un ta daksha ir sevi pieradijusi ka loti uzticamu, tagad ari atrestaureta un pilniba atjaunota stav istaba kastite. Tagad uz jauna richuka ari uzliku Rock Shox razhojuma dakshu - Rock Shox SID world cup.
Runajot par LockOut ( jeb to sledzi uz stures kas padara dakshu cietu ), par cik zinu ka ja daksha ir aizslegta un ja dabus sitienu tad var radit bojajumu pashai daksha, tad es jau labu laiku izdariju izveli un dakshu ar gaisa palidzibu padariju stipri cietaku neka man butu nepiecieshams ikdienai, tadejadi ta absorbe visus lielos sitienus, bet mazos loti minimali, tadejadi netiek zaudeta lieki energija kautvai tad kad piecelies kajas un minies vai vienkarshi braucot kalna daksha ar savu lieko amortizeshanu neapeed puules ko pats ielieku taja bridi.
Ja braukaties vienkarshi pa ielam, tad protams vinu var pataisit mikstaku lai brauciens ir baudamaks un rokam vieglak.

nemiers
02-13-09, 11:18
ha man ir bijis rockshox, manitou, tagad ir marzocchi DJ1.

pirmaas divas izniicinaatas, aa nee bija veeliviens rockshox bija labs, bet par shvakru :D
bet ir pavisam cits pielietojums.

Forshi ir piemeeram ka shitaa kruuzee, kaa jau tika mineets ka miiniens aiziet dakshaa, fiicha ka var nolokot dakshu, paliek kaa cietaa :)

Un peec amiishu, kad uzliek cieto dakshu miiniens nenormaals :D

Kuuminsh
02-13-09, 12:06
Man nav jāmin baigie gabali pa šoseju tā ka man cietā dakša nafig nav vajadzīga.
Pa Rīgu vizinoties kakraz mīkstā ir ērtāka :) Visi tie trotuāri, bedres bla bla.. da nu.. :)

Pēc dakšas nomaiņas pilnīgi prasījās savest kārtībā visu pārējo :)
Nomainīju visas trosītes ar apvalkiem, priekšējo pārslēdzēju un ķēdi.
Gluži vai kā jauns velo :>
Lai nu kā bet es nenožēloju ka paņēmu Rebu. Vienīgais, ka nav sanācis laika nosvērties un saregulēt dakšu. TO kaut kad pa brīvdienām.
Pumpis ar kuru var pumpēt gaisu dakšā maksā ~ 25Ls.
Diezgan sālīti.. es teikšu :)
Servisā man piepumpēs to amīti cik vajag pretī neko neprasot.

Instigater
02-13-09, 12:26
A vai tad tur nav parasts auto ventīlis? Ja tā, tad PN uz Statoil un regulē kaut līdz bada nāvei.

Kuuminsh
02-13-09, 12:59
Nav ne jausmas kāds tur tas ventilis.
Moš ar speciālo jāpumpē, jo tur tam spiedienam jābūt diezgan precīzam nevis +/- atmosfēra :)

nemiers
02-13-09, 13:30
ventiils shkjiet ka taads pats kaa auto, bet kad piemetiis pie kompresora, droshi ka vaajaakaa dalja izshaus ka nemetaas :D

atceros manitou dakshum kura man piezemeeshanaas briidii izshaava viena shtoka korkji un es dabuuju pilnu seju ar eljju - bija jautri - citiem :D

taam dakshaam jaapuush iekshaa dikti preciizi, un ja taa padomaa tilpums dikti mazs, taapeec vajag leenaam piekachaat nevis ieshaut gaisu iekshaa :D

Es arii domaaju pirkt nepirkt to pumpi, taa arii neesmu nopircis...

p.s. neaizmirsti reizi gadaa dakshai apkopi veikt, lai vismaz ellju nomaina, tad jau kalpos ilgi!

eu bet taa reba 1600g tikai sver, kruta :)

Kuuminsh
02-13-09, 13:59
To ka priekša viegla to baigi jūt.
Nav ne jausmas cik tā RST svēra, bet reba i vieglāka :D

Helmars
02-13-09, 14:45
Uz statoilu gan nevajag braukt. Pirmkārt, lielākoties dakšām ir vajadzīgs lielāks spiediens. Es rebai un mc 3.r pumpēju vismaz 100 psi, kas ir 7 atmosfēras. Tas laikam arī ir apmēram maksimālais spiediens benzīntankos. Tievākai dakšai var vajadzēt vēl vairāk. Otrkārt, uzspiežamais pumpja uzgalis ļaus pusei gaisa atkal izskriet ārā, jo tilpums dakšā ir niecīgs. Speciālais pumpis izlaiž tikai to gaisu, kas paliek ārpusē ventilim. Treškārt, dažām dakšām ir vajadzīgs mazāks spiediens nekā spēj dot kompresors. Rezultāts tika jau minēts.
Es ieteiktu tomēr sameklēt to pumpi. Gan jau var dabūt par 15-20 Ls, ja pameklē. Mana pieredze ar vairākiem amortizatoriem ir tāda, ka retos gadījumos spiediens var pazust ļoti negaidīti.

Eiss
02-13-09, 22:37
Nez, man jau 2 gadi ir marzočijs pumpējamais un neteiktu, ka baigā vajadzība būtu pēc tā pumpja. Tik cik nu šad tad vajag iepumpēt, vienmēr var uz kādu veloveicīti aizšaut un to izdarīt :) Un statoils pavisam noteikti tur nederēs :D