PDA

View Full Version : Kādu Velo pirkt???

sakko
03-19-09, 21:39
Sveika tauta, nāk pavasaris, laiks iegādāties divriteni, ar ko varētu mīcīt uz darbu! Pats skatos uz Wheeler firmas dampjiem, bet varbūt ir, kas labāks mūsu apstākļiem. Gribu sev kalnu velosipēdu, ar lielo rāmi un lielajiem riteņiem, kā arī gribētu gludās riepas, jo pārsvarā braukšu pa asfaltu! Cena varētu būt ap ~250Ls! :) Gribētu, lai kāds padalās ar info, kur iegādāties ir vislabāk, un kurš dampis būtu ok par aptuveni šo cenu, būtu pateicīgs par daudz viedokļiem un ieteikumiem ko pirkt! Un arī kādu linku kur palūrēt! :ok:

Varonis
03-19-09, 21:51
lielie riteņi nozīmē 28" ? tas viss ir ļoti pareizi, un gludas riepas, un jauki viegli ātri ripos pa pilsētu tā lieta. apsveicami, ietaupīsi gan laiku gan veselību gan degvielas naudu.
vienīgi tas nav kalninieks, MTB nāk ar 26'' diskiem. tas ir pilsētas velosipēds. komfortablāks, vieglāk ripo pa asfaltu utml.
ZZK ir labi liela bode. bet visādās sīkbodēs var sameklēt daudz ko lētāk.
rotos.lv forumā vari kādu dīleri pameklēt.

kenijs
03-19-09, 21:55
iesaku xsportu čiekurkalnā, lāga džeki ar labu attieksmi

03-19-09, 22:02
xc.lv var mēģināt atrast kaut lieotu ko tādā cenu grupā, re ku viens pa tavai kabatai.
http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=6973

sakko
03-19-09, 22:20
Mu jā, tad ar to rāmi ''26''
Ko tauta saka par jamajiem?

http://www.zzk.lv/lat/produkti/?cat=44&id=149
http://www.zzk.lv/lat/produkti/?cat=44&id=429

IronSoul
03-19-09, 22:30
Ja no zzk tad es ņemtu GTšku http://www.zzk.lv/lat/produkti/?cat=44&id=344 Sievas brālim izvēlējāmies GT gan liekas Avalanche 3.0 un vel tagad ir labā kārtībā un nekas nav saplīsis. + cik pabraucu man patika. Vienu brīdi braukāju ar GT, bija forš verķis

Ja nemaldos tie
http://www.zzk.lv/images/brands/producers_specialized3.gif ar nav slikti

uldons
03-19-09, 22:39
Pasarg Dievs tikai neperc pa tadu cenu ka velies velo ar disku bremzem, nelaimigs busi....
Vislabakis risinajums, lai butu vislabaka kvalitate ir nemt tadu kursh ir bez amortizatoriem un disku bremzem. Kapec ? Tapec ka mehaniskas disku bremzes nebus labakas par labam V-bremzem, bus tkai liela problema ar to darbibu lietus/smilshu/utt apstaklos ( par hidrauliskajam pat nevar but runa shada cena ) Un labas disku bremzes ka tadas maksa kopa ar normalam rumbam ne mazak ka cena ko velies maksat par savu velo kopa.
Kapec nenemt amortizatoru ? Tapec ka kaut cik normals amortizators vien maksa 150 ls, tads ar kuru nebus problemas pec neilga laika. Reali bus ta, ka vedasi lidzi lieku 1.5 kg un jegas bus mazas lidz bridim kad nosplausies un meklesi dargaku amortizatoru vai cieto dakshu.
Tapec vislabakais risinajums ir nemt velo ar cieto dakshu un bez disku bremzem, jo shis divas lietas sadardzina cenu uz kopeja aprikojuma un ramja rekina. Tas ir pliks marketings. Panem vienkarshu velo, toties vinjam pa to cenu bus jau labs aprikojums, kaut cik normals ramis un kalpos neizsakami labak.

P.S. Specialized/Trek/Giant/Focus/Scott/Corratec/GT - tie visi ir +/- augstas proves braucamie.
Ka labakos varetu minet no tiem, kas LV dabunami uz vietas - Trek/Specialized/Giant/Focus

Tominjsh
03-19-09, 23:55
pateeloshu idiotu un pajautaashu kaada atshkjiriiba, kas uz saaniem rakstiits......? tas par to "labo brandu" piesaukshanu kaa pareizo izveeli.
Es jau dumja, bet:

Specialized - leetais gals spriezhot peec zzk lapas - nekaads
Trek - leetais gals jau peedeejos 4-5 gadus ir nekaads un nesaprotams cenaa
Giant - leetajaa galaa neko praatiigu neesmu maniiijis peedeejos 2 gados
Focus - dumja, bet manu praat labaakais PP vismaz ieksh LV
Scott - cena pie liidziigas komplektaacijas saliidzinot ar citiem
Corratec - te nu nebuus leeti, bet labas lietas nav leetas
GT - te kaut ko var meegjinaat atrast arii leetajaa galaa

labaakais supports vareetu buut FOCUS, kantoriitis mazinjsh un puika dikti sakariigs, tikai muld daudz :D
nu veel piemineeshanas veerti ir KTM, bet nu tur entry price ir nedaudz cits :)

tajos zzk linos pirmais ir kraps = disku bremzes ar trosi... JAAA JAAAA........
otrajam smuks raamis un smuks nosaukums - paareejais - ghmm......

cenaa liidz 300-350Ls - tikai bez disku bremzeem un amortinja, savdaak nekas praatiigs tur nesanaaks

Btw, kaut kad pie sapnju fabrikas veersies kaut kas jauns valjaa, cik zinu tad mega kaudze jau ir ievesta, tikai nosaukums nezinaams. Iespeejams ka tur buus kas praatiigs atrodams.

Veel veerts pieveerst uzmaniibu ir chehu Rock Machine (man jau liekas ka veloserviss ir nesaprotamu cenu ieviesushi) un chehu Superior

mrlobber
03-20-09, 00:13
Jau trešo sezonu lietošu Superior Dragon
http://www.superior.cz/en/archive/models-2007/cross-trendy/bike.html?id=73

Pa pilsētu ripo kā zvērs :) Tiesa, maksāja arī par 150 Ls vairāk nekā Sakko noteiktā cena... Bet nu tie bija treknie gadi :D

Tominjsh
03-20-09, 00:16
lobber, kaarnie gadi iepirkumu iisti neietekmee :shura: Pie lv apjomiem retaileriem tas uzcenojums nemaz nav tik milziigs.

Vieniigi ka daudzi pamanaas straadaat 30% virs razhotaaja RRP, bet tas jau pie mums pa lielam ir normaali :shura:

uldons
03-20-09, 00:50
Ta vins ir , labas mantas maksa adekvati parasti, pie mums ieksh LV vel par to varetu strideties.
V-Sports Ceesu iela ir viens no labakajiem veikaliem/servisiem Rigaa. Ka to zinu ? Es ar vinjiem sadarbojos jau 8 gadus. Vieni no retajiem cilvekiem, kas ir lojali un godiigi. Pats Meistars ir cilveks gan ar galvu uz pleciem, gan loti labi zin ko dara. Viens no retajiem cilvekiem, kuriem es uzticu sava velo remontus.
Runajot par to ko Tominjsh teica ! Jaa sava zinja taisniba. Un runajot par to RockMachine - nav slikts variants. Vieniem ramju geometrijas ir +/- ok. Un par savu cenu vinji ir Ok. Sakuma cenu kategorija, shini gadijuma minetie 250 ls, var dabut tiri labu Giant modeli. No Bolder serijas ir ko izveleties. Giant raamis var but no Hroma Molibdena, tachu ar geometriju viss ir kaa nakas un ripos labi, tikai tik ka smagaks delj materiala.
Negribu taisit anti reklamu, bet ZZK cik ir sanacis saskarties, tad vinjiem galvenais ir masa, nekada individuala attieksme. Vinju pashu ZZK razhojumi - es nu vinjus neizveletos nekada gadijuma.

P.S. vel jau pastav tads varinats, kursh nemaz nav slikts, tie ir Merida braucamie, kurus tirgo Gandrs. Cik zinu, tad vinjiem tagad ari sakuma gala modeliem cenas ir leja pa kadiem 20%, ta ka, domaju ir verts uzmest aci.

Tominjsh
03-20-09, 00:53
V-sports ir tie, kas agraak peugeot richukus tirgoja?
nu par vinjiem es paaris anekdotes vareetu pastaastiit, bet kas attiecas uz servisu un apkopshanu, tad tur viss ir kaartiibaa. Bet Juglaa focus richukiem dabuus labaakus ciparu, nekaa ceesu ielaa.... ;)

EDITED: jautaajums, vai driiz maz buus, kas meridaam garantijas remontus buus speejiigs taisiit :shura: :shura:

uldons
03-20-09, 00:55
Ja tas pats Peugeot ! Peugeot raamji bija labi, pasham majas stav aprikots pedejais labais MTB krosa raamis no viniem. LOTI labi ripo. Daudzas sacensibas ar vinju ir buuts agraak, tagad gan vairak treninju richuka statusa palicis. tagad ir jauns darba zirgs vieta sagadats un pasha rokam sakomplektets.

bornbad
03-20-09, 01:15
Neesmu spečuks no kņigu čital! :shura:
Manuprāt svaram ir liela nozīme! Virs 15kg ričiks ja arī ir aprīkots ar hi-end`u rāmja dēļ vien ir izmetams getliņos! Vienīgi cena zem 15kg riteņiem neierakstās sakko griestos.

Tominjsh
03-20-09, 01:18
15 un + kg sver downhill agregaati :D

man liekas ka man pat pirmais cro-mo raamis ar visiem uzkraametajiem drankjiem nesveera vairaak par 12,5kg

uldons
03-20-09, 01:25
Mans patreizejais sacensibu sver apmeram 9.5 kg

P.S. Richuka svarigakais pamat elements ir - Raamis ! No ta ari viss sakas vai ari tieshi otradi, ar to viss beidzas !

Tominjsh
03-20-09, 01:28
mees kaut kad skaitiijaam. Principaa +/- normaals richuks sver 10,5-11,5kg.
Tachu lai paliistu zem 10kg ir baigi jaaadomaa/jaameklee/jaakomplektee vai arii stipri, stipri jaateereejas :D

uldons
03-20-09, 01:33
O jaaa. Uz savu jauno richuku iztereju stipri lielu summu, jo vienkarshi viss maksa tik cik tas maksa. Un bez tam daudz ko ieksh LV no ta ko vajadzeja, nemaz nevar dabuut. Tapec nacas sutit caursakariem no Italijas pa tiesho no rupnicas.

bornbad
03-20-09, 01:55
Nju a tie pa 259 lašiem sver mazāk par 15kg? :confused: Bik neticas, bet nu apgalvot nevaru - neesmu sekojis līdzi tendencēm šajā jomā. Manējais sver 11,5 un tika pirkts "treknajos" gados.

uculs
03-20-09, 11:04
Manējais pirkts pirms treknajiem gadiem, cik sver nav ne jausmas, bet man patīk. Tagad būtu dažas detaļas izvēlējies savādākas, bet to nevar pateikt kamēr nepabrauc. Pirku kantorī, kura vairs nav, liku pa daļām. Rāmis tikā ņemts lietots, pārējais jauns. Pirmais pārlūza, otrs nu jau nez cik gadus kalpo.
Ir jau labi paklausīties gudrus padomus, tikai 90% gadījumu tie nav vērā ņemami cilvēkam, kas domā ar to riteni braukt uz darbu. Galvenais, lai viss iegādatais strādātu ilgli un pēc iespējas mazāk parsītu apkalpošanu. Kāds labums man, kā svētdienas braucējam no super viegla ričuka, ja tas reizi mēnesī jāved uz apkopēm. Tādas lieta ir aktuālas, ja piedalies sacensībās. Protams ir patīkami braukt ar labu agregātu, bet par minēto summu, ikdienai, var salikt pilnīgi normālu agregātu, ja tikai necenties iepirkties pēc iespējas dārgākos veikalos.

Tominjsh
03-20-09, 11:47
Ir jau labi paklausīties gudrus padomus, tikai 90% gadījumu tie nav vērā ņemami cilvēkam, kas domā ar to riteni braukt uz darbu. Galvenais, lai viss iegādatais strādātu ilgli un pēc iespējas mazāk parsītu apkalpošanu.

taatad max vienkaarshi un vismaz uz to pashu deore :D vai kas tur sanaak pretii no SRAM. SRAM pat liekas ka buus praatiigaaks risinaajums, cietaaks

Kristaps0
03-20-09, 13:39
Jau vārākus gadus pa rīgas ielām pārvietojos ar velo.. Pērkot velo skaties lai būtu ērts, lai būtu pareizā izmēra rāmis, ja būs pa lielu vai par mazu tad ar laiku būs neērti braukt un čakarēsi sev tikai muguru . Šobrīd gandrā labas atlaides veļukiem ! Līdz 45 % ...

Cenā līdz 250 ls labākais dīls varētu būt Merida. Ieteikt varu :

MATTS TFS 100-V '07
http://www.gandrs.lv/veikals/kalnu-mtb-velosipedi/706/
Vecā cena Ls: 335.00
Jaunā Cena: Ls 251.25

Diezgan labas detaļas.
P.s Velosipēdus ar disku bremzēm šaja'cenu aktegorijā galīgi neiesaku jo būs vairāk problēmu nekā labuma. Labāk labi vbreiki nekā slikti diskinieki.

Kunz
03-20-09, 14:12
Nu, nez par Merida - sīkajam iepirku, jams to ir nojājis līdz kliņķim pāris gadu laikā. Pārējie velo ģimenē ir Classic - vājākā vieta ir šamējiem ir pedāļu rumba, kur ražotājs liek crappy gultņus. Savējam sanāca mainīt ļoti ātri - pēc 3 mēnešiem no pirkšanas brīža (bija nobraukts pāri par tūkstoti km) - servisā džeki teica, ka tas ražotājiem tāds standarta piegājiens - ja noplīst, tad liek pēc garantijas normālus gultņus iekšā, ja nē, tad rullē ar tiem pašiem sūdiem. Un nebūt tikai Classic slimo ar šo problēmu. Scott un pārējie arī. :doh:

Gonzo
03-20-09, 14:27
Jau trešo sezonu lietošu Superior Dragon
http://www.superior.cz/en/archive/models-2007/cross-trendy/bike.html?id=73

Pa pilsētu ripo kā zvērs :) Tiesa, maksāja arī par 150 Ls vairāk nekā Sakko noteiktā cena... Bet nu tie bija treknie gadi :D

es arī trekno gadu norietā (pagājuša augusta beigās) paņēmu velo no "Veloprofs". Pagaidām kādu Ultimate survival :D neesmu mēģinājis, bet dauzoties pa Biķernieku un Ulbrokas mežiem šķita baigi OK. Man gan sanāca tāds custom made variants - 870-nieka rāmis plus deore komplekts, jo apsolītais 840 nebija uz vietas :D
nu un jā... rekomendēju aizstaigāt uz 'veloprofu'.

vimba_zlobnaja
03-20-09, 14:43
2003.g Giant, vēl ripo... :D Rāmis galīgs nestandarts bet man patīk.

Dynamite
03-20-09, 15:54
Es kaa Superior lietotaajs, to arii iesaku)

Kuuminsh
03-20-09, 16:41
Es ar treknajos nopirku Focus FatBoy
Čota toreiz pris***ila ka gribu lai ir amīc un disku bremzes.
Izmetu pa to krāmu 500Ls
Ja nemaldos.. amīc izvilka 2vus gadus. A moš trīs. Neatceros. Bodē jauns ~ 60Ls.
Bet nu mēsls baigais.ik pa 2-3 gadi vari pirkt jaunu.
Disku bremzes.. nu ir tās hidrauliskās nu i tolks ?
Mitrā laikā zvērā čīkst. Da i vispār lētā gala diskiniecēs baigie krāmi.
Pārējais gan ir +/- ok. Deore LX.
Bet nu tikai tagad saprotu ka toreiz žutka pārmaksāju.
Tāds tik tiešām normāls velo ar normālu aprīkojkumu un lai būtu disku bremzes un amīts maksā sākot ar ~ 800-900Ls
Viss kas ir līdz tam ir kraps un tiek nejēgā pārmaksāts pa mēsliem.
Jagribas disku bremzes, amīti un lai i viegls.. nu tad jārēķinās ar ~ 1.5k Ls.
Bet nu tas jau vairs nav darbs-mājas :)
Vienkārši darbs mājas ir jāpērk lai viss ir maksimāli vienkārš. Nekādas disku bremzes, nekādi amoritzātori. Na***.
Lieks svars un do***a tiek pārmaksāts pa nekvalitatīviem krāmiem.
Es tikai nezinu vai tādus velo tagad var dabūs.
Savulaik bij Anlen ok. Alumiji rāmis, cietā dakša. Arīkojums.. neatminos kā saucās, bet 2as klases zem Deore. Braukt var.

Tagad jau bez amīša baigais retums. Tas dēļ tiem alumīnija rāmjiem. Ļoti cieti un nehera neamortizē. Tērauds nedaudz elastīgāks.
A.. vo kas toč jālūr.. lai i dubultie aploki. A to parastie lokās kā papīrs.

Pirms pirkšanas jāmēģina izdīgt atlaidi. Jāmēģina spiest uz vismaz 10%.
ZZK dod 10% atlaidi saviem klientiem. Značit meklē korišu kurš jau i kaut ko tur pircis un kuram ir atlaide un ej ar viņu kopā pirkt.
Uz 250Ls 10% ir 25Ls
par to naudiņu varēs piepirkt klāt instrumentus, rezerves kameru, pumpi, ūdens pudeli, moš pat spidometru :)

Pielikumā mans darbs<-> mājas verķis.

WildGun
03-20-09, 17:36
Jopcikiņ, ta nu kreņķi.....

Mans vellis - standarta Rockmašīna. Bikiņ jāpieregulē, bikiņ jāpieskata, bet pamatā - jāmauc. Darbs man no mājas ~ 12Km. Gaidu sezonu ar nepacietību.....

Ripuļus gan vajag daudz maz asfaltniekus. Un kur sēdēt arī vajag. Šogad būs jauns sēžamais - no Ērenpreisa, ar visām pederēm....

smartdevil
03-20-09, 18:05
njaa es to Kuuminja piemineeto Anlen colorado nopirku, apriikots ar Shimano Acera komplektu,spiizdiigs peec velna :D.. toreiz maksaaja Ls180. Tagad jau vai tik nav kaadi gadi 4 pagaajushi un fellis ideaalaa staavokli. Par dzelzjiniekiem liekas ka pat uz pusi vieglaaks. Bet toreiz bija veel arii sliktaaki komplekti sabaazti uz Anlen raamjiem ieksh ZZK.
NJaa un vinjam bija tas pluss, ka arii galoshas bija universaalaas. Baigi jau labi iet pa asfaltu saliidzinot pret pumpainajaam. Un benkji es arii, jau otrajaa dienaa nomainiiju. Nesaprotu kaa var uz taas cietaas pauturiives noseedeet bez spec bikseem.

Kuuminsh
03-20-09, 18:23
Man to Anlenu no****oja pie Alfas :)
Tā jau biju baigi apmierināts. Pats pirku par 170Ls uz Tērbatas ielas. Neatceros kā to bodi saucas.

WildGun
Īstiem tēviņiem sezona ir cauru gadu :shura:

sakko
03-20-09, 19:44
A nav te neviena kas brauc ar Wheeler???

Es tākā slicos uz šitādu! :)

http://www.bap.lv/index.php?page=145

Kristaps0
03-20-09, 19:53
Stipri pašvakas detaļas priekš tās cenas. Dakša ātri vien nobirs braukājot pa apmalēm. varēsi arī ātri mainīt gultņus .. Iznesums ar diezgan pašvaks. Man pirms paŗis gadiem braucot ar tādu iznesumu palika stūre rokās .. :shura:

Vari paskatīties varbūt uz šo,
Šim smukāka komplektācija :

http://www.ff.lv/sport/bicycle/Felt_Q_500_gloss_red#specification