PDA

View Full Version : Padomu pērkot d.riteni

narutards
05-08-09, 19:00
Jautājums sekojošs; ir vēlme tikt pie jauna velo - Shimano Stinger XT (http://www.ss.lv/msg/lv/transport/bycycles/mountain/iilpo.html), BET cena tāda pazema (nē nē nesūdzos, bet..) un vai tik nav kkāds kreisais ražojums, ka tik pēc pāris dienām neizjūk vai kā? Var jau būt, ka izpārdod pa krīzes cenām, ja jau neviens nepērk... Kādam ir pieredze ar šīm lietām? Iesakiet, iepriekš pasakos.

sharix
05-08-09, 19:17
kur tu redzi ka tas ir Shimano velapēds un kopš kura laika Shimano sācis ražot velapēdus?????
konkrētais apatāts ir pilnīgs mēsls, pieklājīgu/pieņemamu (ne labu, krutu u.t.t.) velo skatīties cenās zem ~180Ls nav prāta darbs - normāli pārslēdzēji jau maksā ap 50-60Ls un bremzes apmēram 40Ls ..... un bez tā vēl arī šis tas ir vajadzīgs, par kaut kādiem amortizatoriem priekšā/aizmugurē nemaz nerunājot :)

ja gribi lētu (100-150Ls) velo, tad meklē bez amortizatoriem un ar kādu Shimano Acera/Altus/Alivio, ja tomēr gribi ar amjiem, tad laikam bez kādiem 250-300Ls neiztikt un tur jau uz Deore vai ko labāku jātēmē

bet nu tad viss protams atkarīgs no pielietojuma - ja velo būs vasarnīcā šķūnītīun ar to 1x nedeļā pa asfaltētu ceļu aizbrauksi kilometru līdz vekalam/peldvietai/whatever un atpakaļ, tad jau var arī par 75Ls pirkt .... tikai skaties lai nesanāk pret kalnu braukt vai nedod dies no kalna lejā un tad bremzēt :D

Kuuminsh
05-08-09, 19:20
Deore un puslīdz normāls amis ir nevis 300, bet gan sākot ar 700 un uz augšu :)
Moš tagad krīzes cenas un tā...bet cik esmu bijis velobodēs šie tagad trin roķeles, cilvēki stāv rindā.. viss notiek. Lietotiem lūžņiem cenas kritās.. a tā.. bodēs cenas tādas pašas kā bija treknajos ar visu pārmegaūber uzcenojumu.

Nu a runājot pa konkrēto SS.LV linku.. labāk to naudu ziedot bērnunamam nekā pirkt to krāmu.
Tas sūdc nav 5Ls vērts.. kur nu vēl vairāk. Tādu pat par velti nav vērts ņemt.

Labs XC velo ar priekš/pakaļ amīti maksā >1000Ls

narutards
05-08-09, 19:25
Nu daudzus simtus tomēr nemetīšu ārā, bet nu okay ir skaidrs, ka labs velo točna maksā nu vismaz 200 - 300 Ls... tāpēc jau prasu, ko tas nozīmē, ka cena 80Ls šim attiecīgi norādītajam modelim?

Ir vēl tāda lieta, ka izpārdod visprastākos kalna velo modeļus pa 32Ls (ja ņem 10gab.) Nu man 'čujs', ka visticamāk mēģina tikt vaļā no tiem velo kamēr vēl vispār kāds ņem par krīzes cenām.

BET nu es ceru, ka ja ŠO (http://www.ss.lv/msg/lv/transport/bycycles/mountain/iilpo.html) paņemtu, tad neizjuktu pēc pirmajiem kilo D;

Kunz
05-08-09, 19:34
Ja kopsi velo un saudzīgi lietosi, var arī pirkt normālu braucamo zem nosauktajiem 180 Ls. Man, piemēram, gandrīz 3 gadus labi kalpo Classic Legend (http://www.tehnoshop.lv/?l=1&c=506&id=93841) 1. sērijas velo, tiesa gan, 1.7 nevis 1.8 kā linkā. Protams, nojāt jamo var visai ātri, tāpat kā velo par 250-300 Ls un dārgākus - visu nosaka attieksme pret mantu. Regulāri tīrīsi, eļļosi un sekosi līdzi tehniskajam stāvoklim visiem mezgliem - brauksi ilgi...

Kuuminsh
05-08-09, 19:36
NEVIENS normāls velo ne pie kādiem apstākļiem nekād mūžā jauns nemaksās 35Ls.
Konkrētie krāmi... tie pat nav velo.. skārda sūdi. Grūti iedomāties salīdzinājumu.
Teiksim tā.. ir jābūt totālam idiotam lai ko tādu pirktu.
Ceru ka tā ir pietiekami saprotami?

Normāls pilsētas velo bez liekiem vipendroniem ir dabonams ~ 150-170Ls robežās.
Būs tur Alivio aprīkojums, parastā dakša bez amīša. Vbreiki. Viss saprata robežās un nedārgi.
Tālāk visi tie krāmi kuriem ir dakša ar ami un cena līdz 300Ls ir šrots.
Ja velo ir ne tikai ar amīti, bet vēl arī disku bremzes.. un cena līdz ~ 400.. šrots.
Tālāk no 400-600 ir dīvaini šroti. Aprīkojums ok, bet dakšas pēdējie mēsli.
Viena pati dakša.. normāla.. jauna ~150-200Ls

Kunz (http://www.eoz.lv/member.php?u=197)
ss.lv linkā esošo krāmu var kopt cik uziet.. tas neko tur nemainīs. Sūdc izjuks pa pirmreizinātājiem pirms tu vispār viņu dabūsi līdz mājām.

sharix
05-08-09, 19:41
es noteikti neņemtu tevis norādīto - tas ir tik pat "kvalitatīvs" ka tie, ko par 32Ls gabalā tirgo ..... un ja paņem 10 gabalus par 320Ls kopā, tad moka ka vienu sezonu arī pietiek ..... 1 velo nedeļā un vēl jau kaut ko no veselām detaļām var salikt, ja rokas no pareizās vietas aug :)

saku - pazīmēties čomiem ar to 79Ls aparātu nesanāks, jo tie kas par velo kaut ko zin uzreiz sapratīs ka tas ir pilnīgs craps un pirkstiem uz tevi rādīs, a tie kas neko nesaprot tāpat neko nesapratīs un smiesies kopā ar pārējiem :) ..... tad jau labāk pērc lietotu un bez amjiem ..... un ja dikti skatam vajag, tad amjus ar otu uz dakšas uzkrāso

Kunz
05-08-09, 19:47
ss.lv linkā esošo krāmu var kopt cik uziet.. tas neko tur nemainīs. Sūdc izjuks pa pirmreizinātājiem pirms tu vispār viņu dabūsi līdz mājām.Ne jau par SS supervelo es to teicu, bet gan par velo cenā no 120-180 Ls, ko veikalā tirgo, oponējot sharix. Teiksim, ap 120 Ls var iegādāties Merida Kalahari 550 un censties nenojāt pirmajā gadā...

sharix
05-08-09, 19:51
Kūm - ja mēs teorētiski pieņemtu ka topika autors ir kaut kāds distrofiķa un anoreksijas mocītas kundzes atvase, kas pie tam ir punduris un viņa svars ir ~25-30 kg, un spēka pedāļus pamīt viņam arī nav īsti, tad arī velo varbūt darbosies :)

es vecākajam puikam pirms 7 gadiem nopirku Giant velo (mazo ar kaut kādiem laikam 12" riteņiem) šis 2 gadu nēsājās un neko netaisīju, pēc tam vidējais 2 gadus mocīja to velo, tad bračkas sīkajam to velo iedevu spīdzināt 2 gadus, un tagad jaunākais jau gadu lieto ..... vienīgais ko esmu darījis ir pievilcis ķēdi pāris reizes (pie viena arī ķēdes eļļu uzpūšot), mainījis sēdekļa augstumu, licis klāt/ņēmis nost mazos papildritenīšus un 2x mainījis nodrāztās riepas (nu OK, dažreiz arī tāpat vien gaisu iepumpēju) ...... velo toreiz maksāja ap 80-90Ls ..... bet vēl iet un ja būs vēl viens sīkais, tad tam arī pietiks :)

brālēns savukārt ir 3 meitu tēvs, kam šķūnī mētājās 5 dažāda mazizmēra velo, ko meitas iznīdējušas - katrs cenā ap 20-30Ls .....

KUNZ - nav sliktākā izvēle, bet es tajā cenu kategorijā joprojām censtos atrast kaut ko bez priekšējā amja parodijas - pašam ir kaut kāds Anlen Colorado vai kaut kā tā - Alivio aizmugurē, Altus priekšā, V-breiki un protams nekādu Gripshi(f)tu ..... un ar cieto padvesku - arī tam aparātam nu jau ir 5 vai 6 gadi un vel kustās :)

AUTOR - parēķini kurš ir mazāk naudas izdevis

narutards
05-08-09, 20:02
Cilvēki, nu cik var ālēties ;]

Īsāk sakot, manis norādītais ir ņemams un pat ļoti braucams... gan jau daudzmaz saprātīgi braucot neizjuks.

VĒL tik viens jautājums uz kopējā fona; disku bremzes, ir jūtama'reāli kāda atšķirība no parastajām?

sharix
05-08-09, 20:12
Īsāk sakot, manis norādītais ir ņemams un pat ļoti braucams... gan jau daudzmaz saprātīgi braucot neizjuks.VĒL tik viens jautājums uz kopējā fona; disku bremzes, ir jūtama'reāli kāda atšķirība no parastajām?

1) no kurienes tāda pārliecība?????? es jau teicu ka nav ne ņemams, ne braucams un arī izjuks ļoti ātri - neredzu iespēju izteikties vēl skaidrāk - neņem to, meklē bez amortizatoriem - usjo

2) jā disku bremzes ir labakas par v-breikiem, bet disku bremze kas strādā, nevis vienkārši izskatās ka ir, maksā vairāk nekā viss tavs velo

uculs
05-08-09, 20:13
Protams, ka jūtama atšķirība, ar lētajā disku bremzēm nevar ne vella nobramzēt, vairāk kalpo ka dekorācija. Disku bremzes ir svarīgas, ja domā jāties pa dubļiem, tur ir atšķirība, citādi normālas V-veidīgās bremzē neko ne sliktāk un lētāk jau nu noteikti.

Tominjsh
05-08-09, 20:20

Īsāk sakot, manis norādītais ir ņemams un pat ļoti braucams... gan jau daudzmaz saprātīgi braucot neizjuks.

VĒL tik viens jautājums uz kopējā fona; disku bremzes, ir jūtama'reāli kāda atšķirība no parastajām?

man liekas ka tev visu pateica.... ja neklausies, tad pats vainiigs
tas velo ir pilniigs meesls.....

ja ir daudz naudas, atdod man, izteereeshu praatiigaak

sakko
05-08-09, 20:27
Pirms aptuveni mēneša iegādājos šādu te Wheeler Cross 26 (http://www.vitaleks.lv/wheeler-cross-26-2007-p-567222.html)
Nobraukti ~100Km, fellis ir supper, ripo ļooti viegli, viss darbojās ļoti labi, kā arī ir ļoti viegls, tiesa cena man bija kudi saldāka caur vienu paziņu, pirku BAP.lv, kopā ar dubleķiem, pumpi un spidometru, jams man izmaksāja ~200Ls, personīgi esu apmierināts, manām vajadzībām ideāls! :ok:

Kuuminsh
05-08-09, 20:30

idiots

hero
05-08-09, 20:44

kādas vēl ibim disku bremzes fellim zem 100ls...:doh: normaalas disku bremzes priekshaa pakaljaa maksaas vairaak kaa tas viss richuks.
+ atceries patiesiibu - labaak labas V-brakes, nekaa suudiigas disku.

Un ja njem kaku, tad vismaz nenjem kaku ar FS. Pilniigi pietiks ar dakshu tikai priekshaa.

vimba_zlobnaja
05-08-09, 21:05
V bremzes VINMĒR būs vieglākas par superlabām disku bremzēm. +hero teksts par sūdīgiem diskiem.
Tu no kalna lejā taisies maukt tikai??? Nē? Nu tad ej trenēties tālāk.

Ivchiks
05-08-09, 21:06

Nevēlies mazliet papētīt šīs lietas, pirms pērc velo? Uzzini, cik maksā labs vai normāls disku bremžu komplekts, un kas un kādēļ tādas lieto, un atbilde būs rokā.

Miezy
05-08-09, 22:56
lietoju pats velosipēdu ar disku bremzēm priekšā, draugam ir parastās, man personīgi šķiet, ka disku bremzes tomēr nav tik asas, kā parastās, bet savukārt slapjā laikā ar parastajām ir vāks, bet disku bremzes strādā visos apstākļos vienlīdz, vēlviens + nav jādomā par to, cik daudz nodilušas un vai nav jau jāmaina, un nav jāregulē, jo vnk vienu reizi uzregulē un dilt tad viņas nedilst un lieto uz nebēdu :)

Varonis
05-08-09, 23:15
apdomīgi pērkot, pameklējot atlaidi vai lētulabu bodi par 130-160Ls normāls ripināmais sanāk. protams bez amortizatoriem un bez diskbremzēm. ja pašam šaubas, tad pieaicini kādu velospeciālistu pie pirkšanas lai palīdz.

Tominjsh
05-08-09, 23:20
Nobraukti ~100Km, fellis ir supper, ripo ļooti viegli, viss darbojās ļoti labi, kā arī ir ļoti viegls,

meenesha laikaa 100km.... gg :D nu 100km kopaa tureejaas arii coca colas loteriju ritenji, ko peeec tam neviens serviss pat uz apkopeem nenjeema, kur nu veel uzlabot :shura:

Kristaps0
05-08-09, 23:28
Ak JEL .. Aizmirsti tak riteņus ar 3 amīšiem par 100 Ls .. Normāls ritenis ar priekšējo un aizmugurējo ami maksā ap ~ 600 ls. Visi šitie lētie maxiams varianti ir pēc pus gada miskastē metami. iekšā salikts pats lētākais, kas vien var būt.

par ~ 130 ls var dabūt pat ļoti cilvēcīgu braucamo.

pats jau gadu braukāju ar Merida KALAHARI 4 SX '07. Tagad gandrā uz akciju var dabūt par 132LS. Kalnciema ielas veikalā ir pieejams.

Pat links 4 u : http://www.gandrs.lv/veikals/kalnu-mtb-velosipedi/709/

Baukājot ar šo jau ~ gadu varu droši teikt, ka šis velo ir KVALITATĪVS priekš savas cenas. Pa šo laiku vēl ne reizi nav bijis servisā. Vienīgais ko ir načies izdarīt tas ir pievilkt bremzes ( jo kluči ar laiku nodilst =D ) un reizi mēnesī iztīru pārslēdžejus no dubļiem un saeļoju. Pāris reizes ir nācies nopietni nokrist, bet viss ripo uz vella paraušanu.

par disku bremzēm :

Velo cenā līdz ~ 200 ls ar disku bremzēm nepērc ! Būs vairāk problēmu nekā labuma, bet labās disku bremzes ( hayes utt ) būs stipri labākas par vbreikiem. Tavam noskatītajam "shimano" ritenim tās disku bremzes būs sūdīgākas par letajiem vbreikiem.

sakko
05-09-09, 07:53
meenesha laikaa 100km.... gg :D nu 100km kopaa tureejaas arii coca colas loteriju ritenji, ko peeec tam neviens serviss pat uz apkopeem nenjeema, kur nu veel uzlabot :shura:

Es prosta saku savus pirmos iespaidus, pēc noripinātiem ~100km.... :shura:

Kunz
05-09-09, 10:53
Ja tu pusotra mēneša laikā noripinātu biki virs tūkstoša (kā es sākumā ar savu velo izdarīju), tad varētu kaut ko nedaudz pateikt par velo, bet tā... :)

smartdevil
05-09-09, 11:37
nu juus visi esiet aptrakushi
Merida KALAHARI ko Kristaps0 piedaavaaja ir ljoti pat labs fellis, vieniigi varbuut paskatiities nedaudz daargaaku versiju ar dubultiem aplokiem

Kas attiecas uz bremzeem tad V veida lietus laikaa straadaa perfekti. Jaamaak pareizi noreguleet pirms kunksteet. :P Nu ja vien rocinjaa speeks ir mazaak kaa meiteniitei, tad laikam nekas nepaliidzees :D

Un veel jau jaaprasa autoram ko vinjsh ar to felli taisaas dariit, ja saimnieciskai darbiibai ;)(darbs-majas), tad pietiks vairaak kaa ar Merida KALAHARI, ja grib pa trepeem braukt un nemaak saudziigi uz trotuaara uzlekt, tad diez vai arii pa 300 ilgi dziivos.

narutards
05-09-09, 11:44
par ~ 130 ls var dabūt pat ļoti cilvēcīgu braucamo.

pats jau gadu braukāju ar Merida KALAHARI 4 SX '07. Tagad gandrā uz akciju var dabūt par 132LS. Kalnciema ielas veikalā ir pieejams.

Pat links 4 u : http://www.gandrs.lv/veikals/kalnu-mtb-velosipedi/709/

Thanks par info :) Šis tiešām ieinteresēja.

smartdevil
05-09-09, 11:48
Man gan vinjam ne sevishkji patiik tas amiitis, bet nu ko var gribeet no leetaakaa,normaali amiishi saakas no 100 latiem, es tad jau labaak bez amiisha braucu, bet tas ir subjektiivs viedoklis.

Gints
05-09-09, 12:26
Lietoju divus CONWAY ( pirkti Rietavas krāmu tirgū cenā zem 50Ls) pēc neliela remonta kalpo labi . Pirms gatava ( īstie veči komplektē paši ) riteņa pirkšanas vajag pameiģināt kā uz viņa jūties .

Kristaps0
05-09-09, 14:42
Runājot par kalahani aplocēm ( diskiem ) tad viņam ir stiprinātās aploces, esot gandrīz tikpat labas kā dubultās. CIk skatījos veikalā atsevišķi jamās katra maksā 15 ls. Lielākoties braucu pa pilsētu un nav pagaidām vispār nekādas novirzes tam diskam. Esmu braucis ar velo kuriem ir cietais un varu pateikt, ka labāk šāda totāli lētā dakša nekā cietais jo tomēr vismaz kautko slāpē. Un šim modelim šī dakša pat ir diezgan jūtīga. Pagaidām nekas arī dakšai negļuko.

Par šo gadu jau stipri virs k ir noripināts

Kuuminsh
05-09-09, 14:46
Par 100Ls sanāk lētais sūda darts kas ir diezgan konkrēts hlams.
Tā ka labāk ka ir cietā dakša nekā tāds darts.
Lietotas gaisinieces iet sākot ar 100Ls. Kaut kas jēdzīgs 150-200Ls
Finālā visa tā dakšas parodija pēc gada nomirs un enivei nāksies pirkt jaunu.
Mudaks, protams, atkal nopirks "amīti" par 35Ls
Tas nav velo, bet gan mēsls.

Runājot pa disku bremzēm..
Būtiskākā atšķirība ir ilgmūžība.
Agresīvi braucot vai maucot pa kalniem pat disku bremzes var konkrēti sakarst.. parastie vbreik kluči vienkārši var pazust pēc viena garāka nobrauciena :>
Otra būtiskā atšķirība.. ja uzsit astotnieku tad vbreiks jāpalaiž vaļīgāk.. disku bremzēm ir pofig visādi astotnieki.
Trešā būtiskā atšķirība ir ja brauc pa ziemu. Ziemā pa sniegu vbreiki nav tik efektīgi kā disku bremzes.
Arī tā merida pa 130Ls ar mīksto dakšu ir sūdc.
Sakrāmēts viss tas lētākais... kas vien atrodams. Mēsls ne velo.
Nav neviena jēdzīga velo ar amīti par 130Ls
Fufelis tas viss.
Jābūt totālam idiotam lai ko tādu pirktu.

Kristaps0
05-09-09, 15:01
Tad iesaki ko labāku par 130 ls .. netik tukši muldi un lielies ar to, kas tev ir un ir bijis. Tas nevienam neinteresē.
Neba visiem cilvēkiem ir vajadžiba pēc 160 mm dakšas, hidrauliskajiem bremzīem utt. Priekš pilsētas tāds agregāts vnk nav vajadzīgs.

Protams cilvēkam kuram ir labi nokomplektēts velo pārējos sauks par sūdiem, bet vienmēr kādam ar kautko ir jāsāk. Un nevajag uzreiz braukt augumā.

Un ja tev pilnas kabatas ar naudu tad vari pirkt tādu velo tik pēctam vari staipīt visur tādu līdzi. Kautkur piesleģsi vari rēķināties, ka paliksi bez velo. Pašam ir 2x jau nozagts velo tādēļ pa pilsētu nah neko labāku ar nevajag.

Kuuminsh
05-09-09, 16:05
Mudak.. lasīt nemāki.
N reizes jau tika teikts.. velo ar mīksto dakšu cenā par 130Ls ir mēsls.
Ir gana daudz saprātīgi varianti kur ~ 150 naudiņās var paņemt pa kārtu pārāku velo pa to tavu sūdu čupu.
Nokrāmē ričukur ar visādiem mēsliem lai tik būtu tāda pati sūda dakša un ta staigā paļci vejerom sopļi puzerom.
Tādā cenā ar amīti velo ņem tikai idiņi. Nu otrs variants ka cilvēks vienkārši nesaprot ko pērk.
Var sākt velo un var sākt ar mēsliem.
Visiem jau gribas lai izskatās jo un jē.. cer ka sūdc nebūs tik liels sūdc kā pa to viss liecina.
Nopērk un ta visiem stāsta basņas ka "ir jau normāli"
Fufelis tas viss.
Vienkārši ir pamuļķi kuriem naudas nav bet gribas izskatīties.. tie tad ar pērk tādus mēslus. A tie kuriem nav tādas debīlas tieksmes par to pašu naudu nopērk nesalīdzināmi labāku velo.

vimba_zlobnaja
05-09-09, 16:22
Kuum, atvelcies līdz manim. Es tev to Meridu parādīšu in real life. Nevajadzēs uz Gandru braukt. Vienīgais pie kā piesieties ir jau augstāk pieminētā dakša, bet ja īpašnieks neplāno braukt vairāk par 100km/mēnesī tad pilnīgi po kāda tā dakša ir.

Kristaps0
05-09-09, 16:25
Kūm tu joprojām tikai runā. Parādi tad konkrētu velo ;) Ja reiz viņš ir tāds sūds tad ka'dēļ man pēc nobrauktiem vairakiem tūkst. jm. joprojām viss ir bumbās ? Ej paskaldi malku.

Kuuminsh
05-09-09, 16:27
Šon nav spēka :)
Tās lētās dakšas turās kopā uz puņķiem un dievpalīgu.
Ir pat bijuši gadījumi ka mudaki aš 2 gab uzlien uz tāda lēta sūda un dakša vienkārši na*** salūzt uz līdzenas vietas. Nevajag pat baigos liecienus un saknes lai sa****u to lūzni un vēl sevi satraumētu.
Ja pērk ta pērk normālu mantu nevis kaut kādu ***zin šķībacaino parodiju pa velo.

Na*** tev konkrētu modeli jārāda... ?
Jebkurš velo bez visām tām vipendronu ***ņām priekš mudakiem ar cieto dakšu.
Tādu ir papilnam jebkurā bodē.
Protams.. ja pamuļķim gribas lai izskatās kruta.. pērk mēslu.
Vairāki tūkstoši un dakša vēl nav izjukusi na***? Nu tad gaidi :>
Tas brīdis nav tālu. To kā viņa darbojās pēc tiem vairākiem tūkstošiem ar varu iedomāties.. un nestāsti ka viņa ir gluži kā jauna.

Kristaps0
05-09-09, 16:30
Varbūt ne visi ir tik naudīgi kā tu lai pirtu tikai dakšu par ~ 100 ls .. Vienam sūds citam ok. Man ir ok un daudziem citiem kuri viņas lieto arī liekas OK.

Zinu, ka tā dakša tehniski ir mēsls jo iekšā ir plastmasa, bet labāk šadas nekā nekādas. Vismaz man. Jo ērtak IR braukt. Un tik traki nekrata rokas.

Ar tevi laikam nav vērts nemaz strīdēties. :D

Kūm ja gribi vari rīt atbraukt un iečekot ka'dā stāvoklī viņa ir ;)

Tominjsh
05-09-09, 16:33
:doh: da neviens nesaka ka jaaapeerk daksha par 100/200Ls

Ja budzhets ir liidz 200Ls, par dakshu jaaaizmirst, kur nu veel dranduljetiem pa 80-100-120Ls...........

Kuuminsh
05-09-09, 16:49
Zinu, ka tā dakša tehniski ir mēsls jo iekšā ir plastmasa, bet labāk šadas nekā nekādas. Vismaz man. Jo ērtak IR braukt. Un tik traki nekrata rokas.

Tur jau tas joks ka tā nav.
Ir divi velo.
Viens ar "amīti".. pats amīts tāds ka tur grūti vispār kaut ko ap viņu piebilst izņemot mēsls... viss aprīkojums ir kaut kāds noname kitajozu plastmas mēsli.
Un otrs velo.. ar kaut kādu Alivio un cieto dakšu.
Nu kādam durnim ir jābūt lai ņemtu velo ar tiem noname sūdiem?
Heh.. un cilvēki tak ņem mēslus, jo izskatoties labāk. :>

Tas man atgādina tos auto šķūningus kur mudaki veciem moskvičiem liek putuplasta spoilerus utml., Tieši tas pats.
Apsēdies kādreiz uz normāla velo ar normālu dakšu un salīdzini... lai maz zinātu kā tai dakšai ir jāstrādā ja reiz viņa ir.

P.S Kā jau teicu.. par 100Ls sanāk Darts.. kēts sūdc. Protams.. ir jau labāks pa kaut kādiem unknowniem mēsliem par 25Ls, bet nu pa labu viņu toč nevar nosaukt.

heh.. kaut kādus datorus un tādus lūžņus par 100Ls var paņemt.. a veļukam normālu dakšu... uuu 100Ls daudz :>
Manējā daksā maksāja vairāk kā 100Ls :>

Eku normāla dakša
http://www.evelo.lv/?id=1659
Sākot ar kaut ko šādu var teikt ka dakša ir laba.
Protams... svarīgi kādam mērķim :>
Braukt pa pilsētu.. pa mežiem.. SEBi?
Pilsētas veļukam vispār naher dakša nav vajadzīga.
Un ja reiz ir tad noteikt jāskatās lai ir lokauts.

Helmars
05-09-09, 16:55
Ja nav jau iepriekš noteikts mērķis piedalīties sacensībās, es ieteiktu pirkt vienalga ko no velosipēdu veikalu piedāvājuma. Jāizvairās no pārtikas veikalu velosipēdiem, netradicionālu formu rāmjiem (ar vai bez aizmugurējiem amortizatoriem), disku bremzēm, 6 ātrumu uzpariktēm. Šādiem nosacījumiem atbilst dažādi aparāti <200 Ls. Par tām mīkstajām dakšām nevajadzētu īpaši saspringt, jo tāpat īpaši liela daļa no velosipēda vērtības tur nav. Pēc ilgākas braukšanas varēs redzēt, kas nepatīk un kas jāapgreido. Dārgāki rīki arī prasa lielāku uzmanību kopšanā, kuras neievērošana novedīs pie papildus izdevumiem.
Lūdzu, šis (http://www.veicis.lv/?nod_id=120103101&pid=16837), iespējams, ir lētākais fullītis ar disku bremzēm Latvijā, pie tam arī bez "īstajiem" (fox, rock shox, marzocchi, manitou) amortizatoriem.

vimba_zlobnaja
05-09-09, 17:11
Tiešām, kāpēc bazars panesās ka vajag amīšus? Me naf amīši un dzīvoju lieliski.

sharix
05-09-09, 17:11
reku ir velo par 125Ls (http://www2.220.lv/product?p=41535&lang=LV&ccy=LVL&host=220&ob=price) ar puslīdz pieņemamu aprīkojumu un normālu dakšu

Ivchiks
05-09-09, 17:29
Par dakšu - lai gan mārketinga ietekmē tagad gandrīz visiem MTB nāk amort. dakša, pa lielam tas ir vairāk, kā lieks hlams, jo:
lieks papildus svars (samērā ievērojams)
lētajām dakšām nepieciešama apkope (jaukšana, tīrīšana, eļļošana utt.) ik pēc aptuveni 50 darba h (ražotāju ieteikums)
minot pedāļus, daļa spēka, kurš varētu aiziet pakaļas un velo pārvietošanai tiek novirzīta nevajadzīgā amortizācijā
90% kam ir amort. dakša, tā nemaz nav nepieciešama.

Tā ka parastā dakša rullē, ja vēl alumīnija - tad vispār ļoti labi.
Man pat trasē neprasās nekāda amortizācija.

Mikasa
05-09-09, 21:43
Par dakšu - lai gan mārketinga ietekmē tagad gandrīz visiem MTB nāk amort. dakša, pa lielam tas ir vairāk, kā lieks hlams, jo:
lieks papildus svars (samērā ievērojams)
lētajām dakšām nepieciešama apkope (jaukšana, tīrīšana, eļļošana utt.) ik pēc aptuveni 50 darba h (ražotāju ieteikums)
minot pedāļus, daļa spēka, kurš varētu aiziet pakaļas un velo pārvietošanai tiek novirzīta nevajadzīgā amortizācijā
90% kam ir amort. dakša, tā nemaz nav nepieciešama.

Tā ka parastā dakša rullē, ja vēl alumīnija - tad vispār ļoti labi.
Man pat trasē neprasās nekāda amortizācija.
Palīdzi izkliedēt neizpratni:
1. Bet kā ar dakšas "drošinātāja" funkciju trasē? Papildus aizsardzība pret riepas plīsumu utt?
2. Vai lockoutam ir jābūt pilnīgi cietam kā akmens, vai arī var nedaudz kustēties?
Rock Shox Dart 3

narutards
05-13-09, 14:27
Kādas atsauksmes ir par Prosp RX 4 (http://www.brivi.lv/velosipedi/sporta_divriteni/p_147293) ??

Ir pieejams par 125Ls no Velosport.lv. Personīgi saista izskats (rāmja izvietojums un vispār)

Kuuminsh
05-13-09, 14:36
Ja reiz gribi reālu sūdu.. manuprāt šī ir lieliska izvēle.
Kā radīts priekš tevis.

Na***a tu prasi kaut kādus viedokļus ja finālā tev ir nevaldāma tieksme jebkurā gadījumā iegādāties mēslu?
Na***a tev kaut kādi viedokļi?

Kristaps0
05-13-09, 15:54
Prosp ir ultra, mega poļu sūds.

Vnk ieej www.xc.lv forumā un sadaļā pērku ieliec, ka meklē felli līdz .... Ls un tur tu dabūsi 2x labāku velo nekā jaunu veikalā ;)

andrisll
05-13-09, 19:45
a kur var normālā izvēlē iegādāties "parastos" vellapēdus, kur nav braucot jāliec mugura un jāpārslēdz 3289 ātrumi? piem., šitādus http://www.gazellebicycles.com.au/
cik skatījos veikalos tik bij sieviešu vai ar to augsto beņķi/zemo stūri, vai kkādi resni un smagi rāmji

Tominjsh
05-13-09, 20:05
LV ir mtb zeme. Klasiskie pie mums ir (driizaak nav) kosmiskaas cenaas.. kaadeelj taa, hvz

jonixins
05-13-09, 21:07
pats neko daudz no šīm lietām nejēdzu - kaut kā nav bijis aktuāli.
BET pastāstīšu savu pieredzi.
Bračkam pirms gadu gada pirkām veļuku ko laust. Izstaigājām daudzkur un daudzko, visur bija +/- viens piedāvājus +/- līdzīgas cenas pie atbilstošas komplektācijas. Netīšām ieskrējām veikalā Trek. Šis veikals man atmiņā vienmēr bija palicis ar samērā augstām cenām un nevisai labu attieksmi, tomēr es kļūdījos - ieraudzījām super variantu par ~270Ls. Ritenis bija būvēts uz kkāda super viegla rockmachine rāmja (dirdēts nosaukums man), deore priekšā/pakaļā/pie stūres. Kkādas noname bremzes ar dzirdēta brenda klūčiem, bet baigi efektīvas, kkāds nezinkād amis priekšā u.c. sīkumi - kopā izskatījās baigi labi. Pēc izbrauciena vienīgais, kas nepatika bija riepas - pārā offroad tipa, tomēr tā nebija problēma - tur pat veikalā sarunājām, lai nomaina uz vairāk asfaltam piemērotām, jeb universālākām (par to nebija jāpiemaksā). Pēc šādas mahinācijas man kā nespeciālistam viss bija perfekti.

Tagad ir pagājis gads un vēl nedaudz. Velosipēds darbojās vēl aizvien ideāli - ir nedaudz pieregulēts, veikta apkopīte, saeļļots, pārjaukts aizmugurējais pārslēdzēs un nedaudz izspieķots pakaļējais rats pēc neveiksmīga lēciena. Bračka ar riteni ir nobraucis ~1500km, tā kā lietots ir labi, nereti brauc uz mežu ar čomiem pa kalniņiem lēkāt. Reāli tā dakša nav pat tuvu izbeigšanās momentam, katrā gadījumā es nejutu nekāds problēmas, kad to nesen pārbaudīju - ne sita cauri, ne kā savādāk.
Tā kā es uzskatu, ka arī līdz 300ls var nopirkt ko samērā labu arī ar dakšu, galvenais ir jāskatās ko tu pērc un jāizpēta tirgus.

Tominjsh
05-13-09, 21:19
ar rock machine viss ir bumbaas, kaut gan pa lielam jau po, kas uz raaamja uzlipinaats. Cenu gan uzskruuveejushi sheit..
Ja juus piesakaties panjemt man 50gab vienaadus richukus, buus jums arii EOZ brends un pat driiksteesiet izveeleeties/balsot par kraasojumu :D :D Kraasojums ruupniecisks, ne garaazhaa pie koljas kraasots nekraasotais zzk raamis... :D :D

nu arii 1500 nav nekaads raadiitaajs
es nez, vsk laikaa vasara bija vizinoties (bez jebkaadiem taaliem braucieniem, treninjiem utt) ap 3-4k, neskaitot pavasari un veelaaku rudeni
Kuum, cik tev ir saskreejiis?

noname
05-13-09, 21:24
nu man ar liekas, ka 1,5k pa gadu nav rādītājs, mēnesī pāri 400 sanāk tikai uz darbu/atpakaļ vien

jonixins
05-13-09, 21:29
tas bija vairāk par dakšu domāts - čalis lēkā un braukā pa mežu, tomēr tas "lētais sū*" nav nobeidzies. Ielas variantā tā dakša noteikti vēl 3x ilgāk kalpos kā šī, kas vēl nav izbeigusies. Pie tam, veļukam ir 2 gadu garantija.

Tominjsh
05-13-09, 21:32
lv visur, iznjemot maxima un tirguu, ir 2 gadu garantija :)

noname
05-13-09, 21:41
jonixins, neviens jau neapgalvo, ka konkrēti rokmašīna, un pie tam par tādu ciparu, ir slikts veļļuks, tikai to ka pēc tāda noskrējiena nevar neko spriest, un turklāt lēkāt un braukt pa mežu var dažādi :D

lv visur, iznjemot maxima un tirguu, ir 2 gadu garantija :)

jā, jo maksimā un tirgū ir mūža garantija (mūžs=2 nedēļas)

Tominjsh
05-13-09, 21:42
tu par maxima esi ljoti optimistisks :D

andrisll
05-13-09, 21:46
LV ir mtb zeme. Klasiskie pie mums ir (driizaak nav) kosmiskaas cenaas.. kaadeelj taa, hvz
Jā, nez kāpēc arī pa pilsētām 95% braukā ar kaut kādu ekstremālu dubļu zolēm, amortizatoriem priekšā, pakaļā un vēl sānos, 50 ātrumiem utt
laikam tādēļ, ka krutāk izskatās un "tā visi ir pieraduši"

Tominjsh
05-13-09, 21:50
es domaaju ka agraak tirgoja paraleeli un tad vairaak pirka mtb.... Jo parastie tak bija padomju laikos, a vot taadi kruti mtb nebija.... Vot i nepirka parastos un nu taa vinji ir pazudushi no klaasta

narutards
05-13-09, 22:55
Ja reiz gribi reālu sūdu.. manuprāt šī ir lieliska izvēle.
Kā radīts priekš tevis.

Na***a tu prasi kaut kādus viedokļus ja finālā tev ir nevaldāma tieksme jebkurā gadījumā iegādāties mēslu?
Na***a tev kaut kādi viedokļi?

Paveries nedaudz uz leju ;)

Prosp ir ultra, mega poļu sūds.

Vnk ieej www.xc.lv forumā un sadaļā pērku ieliec, ka meklē felli līdz .... Ls un tur tu dabūsi 2x labāku velo nekā jaunu veikalā ;)

Respect, vot šito saprotu.. reāls pacans ar reāli noderīgu infu :ok: Thanks!

Kaibinjsh
05-14-09, 14:48
Varbūt saliekat savu pareizo lisapēdu bildes. Lai puikas/vīri redz, kas ir īstā manta :D Un pavisam labi ja vēl apraksts , kas tur virsū sakarināts, cik izmaksāja aptuveni u.t.t. :D

Kuuminsh
05-14-09, 15:00
Pavediens jau nav ar domu mērīties.. mērķis ir pavisam cits.

Tomiņš
Nu.. nez.. vidējie dienā minimums 20. Pa brīvdienām ja labs laiks vēl kādi 100 saskrien.
Mēnesī 500-800
1.5k pa gadu tā tādas svētdienas vizināšanās :>

Starp citu.. labs piemērs uz ko lūrēt varētu būt velokurjeru braucamie.
Pēc idejas tiem būtu jābūt lētiem un uzticamiem.
Viņiem ta tur tā kilometrāža ir ugugu. Ja nemaldos.. vidējie dienā 100km.
Mauc pie jebkādiem laikasptākļiem, kas arī nav mazsvarīgi.
Šķiet ka vienīgais ko viņi tur regulāri maina ir ķēdes :>

smartdevil
05-14-09, 15:35
Njaa mani intereseetu par kjeedeem. Kaa var noteikt, kad kjeede ir jaamaina?

Helmars
05-14-09, 15:49
Ir 2 metodes ķēžu maiņai.
1) pie 0,75% pagarinājuma. Izmērīt var ar bīdmēru vai specrīkiem.
2) tad, kad nevar vairs pabraukt, jo zūd saķere starp zobratiem un ķēdi.
Pirmajā gadījumā zobrati nodzīvo vismaz pāris ķēžu mūžu. Otrajā gadījumā jāmaina arī visi nodeldētie zobrati.

Mikasa
05-14-09, 15:54
Ir 2 metodes ķēžu maiņai.
1) pie 0,75% pagarinājuma. Izmērīt var ar bīdmēru vai specrīkiem.
2) tad, kad nevar vairs pabraukt, jo zūd saķere starp zobratiem un ķēdi.
Pirmajā gadījumā zobrati nodzīvo vismaz pāris ķēžu mūžu. Otrajā gadījumā jāmaina arī visi nodeldētie zobrati.
1. Pagarinājumu kam? Neesmu redzējis bīdmēru ķēdes garumā...

Helmars
05-14-09, 16:04
1. Pagarinājumu kam? Neesmu redzējis bīdmēru ķēdes garumā...
Mēri mazākam gabalam. Ķēde vienādi dilst visā garumā.

Mikasa
05-14-09, 16:11
Mēri mazākam gabalam. Ķēde vienādi dilst visā garumā.
Thanks! :)
Varbūt skanēs dumji, bet mana loģika grib uzdot sekojošu jautājumu:
Ķēdes sākotnējo garumu, kas nepieciešams pagarinājuma aprēķināšanai nosaka nopērkot jaunu ķēdi un izmērot viņu pirms lietošanas, vai arī ķēdēm ir vienots standarts, uz kuru var droši balstīties?

Kuuminsh
05-14-09, 16:30
Ir speciāli ķēdes mērāmie un pilns nets ar instrukciju kā nomērīt to ķēdi.
Katrā ziņā labāk nomainīt biežāk a to nāksies mainīt kaseti, kas jau i dārgāks prieks :>

cedgars
05-14-09, 16:43
Vienkāršākām rumbām draiverīts nāk atsevišķi uzskrūvējams. Nevis iekšā rumbā, kā tas ir kasešu rumbām.

Tubus
06-04-09, 23:24
jopcik... Visu Krimu 1990. izbraukāju ar "Turist" un "Start-šosse" nezinādams par šādiem smalkumiem... Kad ķēde palika par garu vienkārši apvīlēju zobus uz aizmugurējās rumbas zobratiem, kad arī tas nederēja, - tos vienkārši nomainīju:doh:
PS. Ā vēl bija opcija izņemt kādu posmu-posmus, bet tas cik atceros attiecās uz parastajiem velo...

noname
06-04-09, 23:34
nē nu protams, var jau dzert zelta (dod pa galvu tāpat, kā užavas) vai pārvietoties ar daci lodziņu (nogādā no punkta a uz punktu b tāpat, kā subaru), bet kā es atceros tūrista problēmas ar sunīšiem, neregulējamajām bremzēm, klaņu ķīļiem... man turpināt ?

Brainless
06-08-09, 15:51
Izlasīju visu topiku, un sāku pārdomāt šo to. Velo zem 600 vai pat 1k Ls esot šrots. Tā vai savādāk jūk ārā un citas problēmas. Bet ne pa to. Laukos stāv velo "Minsk" 1962 vai 1964 gada, ir vēl pase atvilktnē ;) Pirka vectēvs sev, tad sencītis brauca, tad senča brālis, tad mans vecākais brālis, tagad es jāju viņu, kad uz laukiem tieku. Protams, šad tad bija pa problēmai ar ķēdes krišanu nost, bet to fiksi atrisināja ar rumbas padošanu uz atpakaļu. Ritenim gandrīz viss ir oriģināls, izņemot priekšējo disku, kas salocījās tomēr pēc kontakta ar motociklu. Dakša ir tērauda un bez atsperes. Atsperes vispār ir tikai sēdeklim. Maksā tāda dakša 5Ls max nesarūsējusi... Protams, pāķos ar to felli brauca pa lauku ceļiem, normāliem, un tādiem, pa kuriem k700 brauc ar baļķu kravu, pa vagām, pa lauku govi pārsiet, fellis arīdzan kritis no grants karjera kraujas ar visu braucēju zemē... vairākas reizes. Protams, ka downhill sacensības tas aparāts neizturēs :) Lasot topiku, pārdomāju, kādus gan mēslus tagad ražo, ja pat bērns easy nokauj felli pa 600Ls, kāds mežonīgs uzcenojums viņiem ir, un kāda loma feļļa iegādē ir blingam :D Tomēr man ir smaga aizdoma, ka savam bērnam nepirkšu baltkrievijas ražojuma klasisko felli...

murajs
06-12-09, 13:31
Esmu nedaudz papētījis piedāvājumu un apstājies pie šāda braucamrīka!
http://www.schwinnbike.com/usa/eng/Products/Comfort/Comfort-26/Sierra/Details/1298-S9SIEGS-Sierra-GS
Braukšu pa pilsētu, reizēm varbūt kāds meža ceļš tiks iemēģināts, nekas ekstrēms.
Cena grozās ap 220,- Ls

Ir ok, vai tomēr varat ieteikt ko labāku?
Budžets līdz kādiem 250,- Ls
Paldies!

noname
06-12-09, 13:44
priekš pilsētas izskatās ok braucamais, un sram it kā skaitās pat labāks, kā līdzīgas cenas shimano, priekš meža ceļa gan tās riepas varētu nebūt piemērotas

krishax
06-12-09, 13:45
:shrug: nez, man jau liekas ka pilnīgi pietiktu ar šādu ja pa pilsētu..http://www.veloserviss.lv/list.pl?id=2267
ok, ir smagāks, vienkāršāks bet nu pa pilsētu braukšanais tas neitekmēs diži neko.. vari vēl nomainīt sēdekli uz ko mīkstāku ja gribi komfortu :)

Mikasa
06-12-09, 13:51
Manuprāt, šis būtu ideāls sportiskam puisim pilsētā:
http://www.gandrs.lv/veikals/pilsetas-velosipedi/714/

murajs
06-12-09, 15:45
Es tomēr gribu, lai nav jābrauc ar degunu pa zemi :D (gribu ērtu sēdpozīciju) un, ja pērku, tad pērku tādu ar kuru pašam prieks braukt!
Starp citu man 5. stāvs, lifta nav :D

Kā ar rāmja izmēriem? Šim modelim rāmja izmēri (augstumi) ir: S (722mm), M (753mm), L(786mm), XL(823mm) . Kurš man 188cm garam, būtu labākais variants?

noname
06-12-09, 16:01
parasti kā izmēru ričukiem uzrāda SEAT TUBE LENGTH, tavam augumam jāskatās 21" vai 23", kā pašam ērtāk sēdēt un braukt

kriii
06-12-09, 16:15
Kā es pirku velo :

Pagāšgad uz atlaidēm iegādājos http://www.gandrs.lv/veikals/kalnu-mtb-velosipedi/708/ par 130 Ls.

No rokām nelietoti par 60 Ls - Deore LX aizmugurējais, Deore priekšējais pārslēgi, šifteri un kasete.

Deore ķēde 10 Ls.

RS Dart3 dakša ( neko labāku man vienkārši nevajag ) - 90 Ls

XTR pakaļējās bremzes - 35 Ls.

Kopa 325 Ls. Šaubos vai veikalā līdzīgas komplektācijas riteni par šādu cenu varētu dabūt. Ak jā, vēl -20 Ls, kurus dabūju pārdodot Acera detaļas.

Tā kā nemaz tik dārgi ( 600 utt. Ls ) neizmaksā kaut cik normāls lisapēds.

Mikasa
06-12-09, 16:28
Meridai tāpat kā Swinn ir regulējams stūres augstums un slīpums. Merida, domājams, ir pat vieglāka un ar labāku aprīkojumu un viennozīmīgi ātrāka. Tomēr, ja Tev prioritāte ir konforts un ērta pozīija, tad, manuprāt, Tev vajadzētu izmēģinājuma braucienu vēlams ar abiem (visiem) variantiem, lai noskaidrotu, kas Tev ir vispiemērotākais un ērtākais.
Rāmja izmērs MTB izpratnē Tev būtu 20" un uz augšu, bet šī izmēru sistēma ir jāpēta individuāli (L vai XL).

Tubus
06-12-09, 19:04
nē nu protams, var jau dzert zelta (dod pa galvu tāpat, kā užavas) vai pārvietoties ar daci lodziņu (nogādā no punkta a uz punktu b tāpat, kā subaru), bet kā es atceros tūrista problēmas ar sunīšiem, neregulējamajām bremzēm, klaņu ķīļiem... man turpināt ?

Nu vissss jau atkarājās no summas kas tev ir, (tas it īpašu šībrīža dižķibeles apstākļos ir aktuāli)... un ja tu gribi vienkārši pārvietoties no punkta A līdz punktam B tad tiešām pietiks ar hvz.. 30.gadu Erenpreisu... varētu domāt, ka ja piepirksi kaut ko lētāku par 100 Ls tev nokaltīs kājas vai pārklāsies ar zvīņām...
Ja ir izvēle ss.lv iegādāties kaut kādu lietotu,- turistu vai mountinbike, pa 25 Ls, - es izvēlēšos tūristu, jo zinu ko no tā var gaidīt un ko nē...
ko nozīmē neregulējamas bremzes? pievelc trosīti un miers...
par sunīšiem nezinu, bet ķīļus dzinām un regulējām kamēr nebija luftes, a kā savadāk? pedāļu asi regulējām, pašus pedāļus- lai nečīkst, astotniekus taisnojām pievelkot speķus.... aaaa... kas tik naf darīts...:ok:

noname
06-13-09, 10:00
varētu domāt, ka ja piepirksi kaut ko lētāku par 100 Ls tev nokaltīs kājas vai pārklāsies ar zvīņām...
ja tu gribi piepirkt kaut ko lētāku, tad tu to esi arī pelnījis :D

Ja ir izvēle ss.lv iegādāties kaut kādu lietotu,- turistu vai mountinbike, pa 25 Ls, - es izvēlēšos tūristu, jo zinu ko no tā var gaidīt un ko nē...
ko nozīmē neregulējamas bremzes? pievelc trosīti un miers...
par sunīšiem nezinu, bet ķīļus dzinām un regulējām kamēr nebija luftes, a kā savadāk? pedāļu asi regulējām, pašus pedāļus- lai nečīkst, astotniekus taisnojām pievelkot speķus.... aaaa... kas tik naf darīts...:ok:

par tūristu man nevajag stāstīt, pirmie 8 apzinīgā velosipēdista gadi ar viņu pavadīti, ja ir nostaļģija pēc kaut kā tāda, tad cita lieta, bet apgalvot, ka tas ir normāls velo un ķīļus dzīt :eek: tur taču pēc tam vītnes nepietiek
un regulējamas bremzes nozīmē, ka vari dabūt abus klučus vienādā attālumā no aplocēm un normāli nobremzēt, iesaku tīri testam pamēģināt izbraukt gan ar normālu velosipēdu, gan ar normālu auto, sajūtas diezgan neaizmirstamas :D