PDA

View Full Version : HDD mūžs beidzas?

tableto
10-21-09, 23:38
Problēma ir sekojoša, kas mani jau moka labu laiku, tātad man ir Samsung HD403LJ 400gb cietais disks, un ja kautkas tiek lādēts Bitcometā, un lādējas ar maksimālo ātrumu man tas ir 1.2MB/sek (MK3) tad pēc kāda laika sākas brīnumi, un cietais itkā pārstāj domāt (lampiņa nemirgo uz kastes), viss iesalst, nevar ne peli pakustināt, ne spaidot CapsLock, lampiņa klaviatūrā neslēdzas arā, precīzāk viss apstājas, tad pāriet un atkal pa laikam uznāk, kamēr lādējās kaut kas.

Taču no otras puses, vienkārši kopējot failus kur tiek izmantots lielāks ātrums, nekā tāda nav. Un itkā iztestējot HDD ar HD tune, nekādu erroru neatrada, cietais nepārkarst.

Tātad ceru ka kāds ir saskāries ar līdzīgi problēmu, un var pateikt kādēļ tas tā ir, un varbūt ieteikt risinājumu.
Vai arī labākajā gadījumā ieteikt jauna cietā iegādi lai pēc tam nav tā ka visu nezaudēju atstiepjoties šim.

asgards
10-21-09, 23:49
cache samazināšana or smth?
pamodīsies p2p kidiji, paskaidros

par disku, smart esi apskatījies?

tableto
10-22-09, 00:16
Nedaudz apstulbu, bet smart tas ir kas? Neesmu pārāk informēts šajās lietās.

asgards
10-22-09, 00:18
novelkam hdtune un atveram health

http://www.hdtune.com/hdtune.html

tableto
10-22-09, 01:45
āāā nu te rādās tā, arī patinot uz leju visur OK.

http://img199.imageshack.us/img199/3084/hddy.jpg

noname
10-22-09, 07:36
aha, pie 36 grādiem pārkarst, protams :gygy:

Vilx
10-22-09, 07:46
Ekrānšāviņš protams ir taisīts tad, kad sākas šie brīnumi:beee: Pārējā laikā jau viss esot OK, ko arī parāda šis attēls.

noname
10-22-09, 07:54
sit mani ar beigtu kaķi, bet neticu, ka bitcomets spēj uzkarsēt cietni par 10-15 grādiem, kur eventuāli varētu sākties kaut kāda cietņa klīrēšanās
neesmu pazīstams ar konkrēto programmu, bet aizdomas, ka tur vienkārši par daudz konekciju, ko nespēj turēt tīklene, kas arī visu uzkarina

Biostar775
10-22-09, 10:00
iesaku ielikt citu HDD uzinstelet windu un paskatities vai ari nokaras. nu ja nokarsies tad jau HDD nebus pie vainas, jamekle citur problema

tableto
10-22-09, 10:07
Nu šis screen nav no tā mirkļa kad sākas problēmas (lai gan tikai stundu pēc tam taisīts), bet nu, piemēram vakar nokačāju serālam sēriju, kas man vilkās kādas 7min, un pa to laiku divas reizes nokārās, man ar neliekas ka 7 min laikā tā uzkarsa, bet nu pārbaudīšu tad temperatūru.

Par tīkla karti, es neesmu pārliecināts vai varētu tā būt, jo visu laiku viss ir bijis normāli, šis joks kādus divus mēnešus atpakaļ parādījās. Drīzumā domāju pārinstalēt WIN, tad arī pārbaudīšu vai pēc pārinstalācijas šis tas mainīsies, ja ne izmēģināšu citu cieto.

AMX
10-22-09, 10:12
nafig tev provēt citu cieto, iekrāmējies no live cd ar atslēgtu cieto un tur tev taps skaidrs, vai cietnis vainīgs, vai nē tu kautkādus testus vispārār esi provējis veikt?

tableto
10-22-09, 10:17
Nu vienīgais Live CD kas man mājās mētājas un vēl jātrod, pāris gadus vecs Ubuntu, bet no tā tak es nevarēšu ietestēt lejuplādēšanu.

Neesmu gan neko citu izņemot HD tuni laidis, ko vari ieteikt?
Moš vēl kautkādas mazās programmiņas agrāk, bet tās ar rāda ka viss ok.

A varētu būt ka vaina nav cietajā bet Win7, jo man nav pēdējā jaunākā versija bet 7260 (lai gan regulāri updetojas). Un vienkārši tur vēlviens gļuks ir ar viņu, es tagad domāju kad izlaidīs oficiāli un varēs nokrekot, tad pārinstalēt.

AMX
10-22-09, 10:23
es gan vēl neesmu provējis w7 - testus uz w 7 laikam ieteiks kāds cits...

Kunz
10-22-09, 10:41
Ja ir drūma datu plūsma un vēl drūmāks konekciju skaits, pie tam cietajam, kur glabājās p2p faili, failu fragmentācija ir tikpat drūma, tad, visticamāk, ka HDD mehānika nespēj to visu pavilkt, jo galviņām jāveic ļoti lieli attālumi, meklējot vietu, kur ierakstīt faila fragmentu un pēc tam meklējot to pašu vietu/vietas, lai nolasītu. Uztaisi defragmentāciju (tikai izslēdz jebkuru p2p pergu) un tad paskaties. Vai arī ierobežo maksimālo konekciju skaitu un/vai ātrumu, palielini kešu p2p pergai. Nedomāju, ka W7 buildā ir problēma...

Edgar
10-22-09, 10:49
Sastingšana nav nekas neparasts, ja izmanto visādus bitcomentus.
Pārbaudi uz vīrusu klātbūtni. Laikam brīžiem tavs antivīruss stipri iebremzē HDD, lai izkastrētu vīrusu, vai arī pats vīruss sāk taisīt savus brīnumus. Uz vājiem datoriem internets + HDD datu plūsma = stipra bremze.

tableto
10-22-09, 11:11
Nu tā pamēģināšu defragmāciju, uzinstalēšu uTorrent, un izmēģināšu caur to, jo Bitcomet ar tāds bik aizdomīgs, lietoju 0.70

Par vīrusiem, tādu man nav itkā, tos es pa laikam izčekoju, un visu laiku lietoju NOD32, takā tas man neko nebremzē. Kā arī pats PC nav īpaši vājš manās acīs AMD Athlon 64x2 3600+ 2.01ghz 3Gb, DDR2 800mhz , cietā modeli pieminēju. Asus M2N-E SLI. pārējais ir nesvarīgs. Un kā jau teicu, tas parādījās tikai nesen, tātad PC jauda es domāju tur nav vainīga.

Angelz
10-22-09, 11:11
Iesaku tev disku noskaneet ar Victoria (http://hdd-911.com/index.php?option=com_docman&Itemid=31), tad arii sapratiisi vai tavam diskam ir kaadi sleeptie defekti.

Labaak to veikt ielaadeejoties no Victoria CD, bet var arii no logiem tikai priekshlaiciigi aizverot visus rezidentaa seedoshus krapus.

tableto
10-22-09, 11:29
Paldies, izmēģināšu šo vēlāk jo būs jaiziet pēc matricas pie kāda, caur logu neizdevās palaist, jo visu iespējamo atslēdzu bet vienalga viņš parāda ka HDD not ready.

peerer
10-22-09, 13:23
piemēram utorrentam ir Basic Cache Settings...
ja uzliek piemēram 384mb(var arī mazāk vai vairāk, neesmu pamanījis no kurienes tie mb tiek ņemti), tad var samazināt cietā diska noslogojumu...

Kunz
10-22-09, 13:27
Tie mb tiek ņemti no operatīvās atmiņas - tobiš, buferēšana notiek iekš RAM un pēc tam ik pa brīdim tiek ierakstīta sabuferētā info iekš HDD.

tableto
10-22-09, 14:07
Nu es tos basic cache neatradu, atradu tikai pie disc cache kautkādu logu kur vērtība stāv 32 bet laikam tas nav tas un negribējās viņu aiztikt.
Laikam problēma nemaz nebija tik traģiska, pamēģināju ar uTorrent 1.7.7 un pagaidām tāda problēma nebija, pirms tam ar Bitcomet pēc Defragmenta, vienalga iesala.
Tātad risinājums ir pāriet uz uTorrent.
Katrā ziņā paldies visiem par palīdzību, daudz ko jaunu un noderīgu uzzināju. :)

redondo
10-23-09, 01:28
Varu tikai vienu lietu piebilst.. Nod32 nekam neder.

Starpcitu ar bitcometu sen sen ari bija sada problema.. tas gan atgadijas tanibridi kad dwn atrums uzkaapa ap 6 - 7 mbs. Bet nu jau 2 gadi lietojot utorrent problemas nebija noverotas.

tableto
10-23-09, 01:36
Nu nezinu es jau pāris gadus lietoju Nod32, nesūdzos, vīrusu nekādu nav bijis, kompi noskenēja kad remontā pabija. Tātad nemaz tik slikti nestrādā.

Nu skaidrs, vienkārši savā ziņā jocīgi, jo pirms tam tā nekad nebija bijis, un šo versiju izmantoju vairāk kā gadu.