PDA

View Full Version : Troksnis no veloruļļa - tā samazināšanas iespējas

mrlobber
03-07-10, 13:18
Identificētā problēma:
Pensionāri ar jūtīgām ausīm.

Sīkāks apraksts:
Tā kā pa ziemu ar velo (pagaidām) nebraucu, it sevišķi šīs ziemas sniegotajos apstākļos, tad kopš pagājušā rudens esmu uzsācis mājās trenēties uz t.s. veloruļļa ar elektromagnētisko bremzi. Kā jau jebkurai mehāniska ierīcei, tai kopā ar velo ir tendence radīt vibrācijas, pie tam, jo ātrāk minas, jo stiprākas un dobjākas. Jāpiezīmē, ka uz ruļļa minos 3-4 reizes nedēļā aptuveni pusotru stundu, brīvdienās iespēju robežās rītapusē vai pa dienasvidu, darbadienās laikā līdz 10 vakarā, retu reizi kādas 10-15min ilgāk.

Viss bija jauki, līdz vakardien procesa vidū pie durvīm atskanēja zvans un tur stāvēja neapmierināts veca gadagājuma cilvēku pāris, ko zināju dzīvojam stāvu zemāk par mani. Viņu leksika konkrētajā gadījumā aprobežojās lielākoties ar "što vi tam ģelaeķe, vesj dom vibrirujet", "kakoi kašmar, večeram spiķ ne možno", "každij ģeņ do oģinadcaķi", "buģem žalovatsja" un vēl šis tas.

Iespējamie risinājumi

1. Uzlikt mīksto. Blakus esošie kaimiņi (ar kuriem tīri ok satiekam, turklāt viņiem ir gadu vecs bērnelis) līdz šim sūdzējušies nav, tieši apakšā esošie (tie gan ir urlas, kam pašiem patīk trokšņot, it sevišķi ceturtdienu un piektdienu vakaros) arī ne, minētie jūtīgie pensionāri nāk no "lejup-pa-diagonāli" dzīvokļa, citu potenciālo cietēju nav, jo dzīvoklis atrodas mājas galā. Pašam personiski nešķiet pievilcīgākais variants.

2. Veikt kaut kādus "klusināšanas pasākumus". Te nu ir tas, kur gribētos lūgt EOZ erudīto biedru padomu :D Loģiski spriežot, prasītos kaut kāds smags, bet relatīvi elastīgs materiāls, ko pabiezas loksnes veidā palikt apakšā - saprotams, ka problēmu pilnībā neatrisinās, bet varētu vismaz mīkstināt (šobrīd stāv paklājiņš, kas acīmredzami ir daudz daudz par švaku). Diemžēl nekas cits tāds piemērots šim uzdevumam īsti prātā pirmajā brīdī nenāk. Ir kādi varianti?

genius
03-07-10, 13:24
1 varaints. penžas vienmēr pīkst par visu.
kad kaimiņi ar bērnu palūgs mierīgāk, tad gan jāsāk domāt.

deff_ins
03-07-10, 13:33
a cita istaba vai tml?

vikentijs
03-07-10, 13:53
Pastāsti sīkāk kas pa ruļļa modeli. mani šitā lieta interesē, bet nebiju nevienu kolēī atradis kam tāds ir. Pats pasūtīju no vācijas Tacx imagic rulli, lētāku puslīdz labām atsauksmēm nevarēju atrast.

vimba_zlobnaja
03-07-10, 14:09
Deff, cita istaba nelīdzēs. Tā jau atrodas šis trenažieris vistālāk no penzīšiem.

Exiic
03-07-10, 20:01
Pajautā, kurā istabā uzturās vecie vakarpusē, varbūt i nemaz nav tālāk. Kamēr jamie guļ, ienes uzparikti virtuvē :shura:

uldons
03-07-10, 21:01
Pats esmu braucis uz dazadiem trenazhieriem ilgus gadus. Vislabakais risinajums ir ja tu uzliec aizmugure 1.0 sosejas riepu. Pazud troksnis par 90%. Butiba ar visam MTB riepam bus stiprs troksnis un ari ta pati vibracija.
Risinajums ir saura sosejas riepa. Ka ari vel tas, ka uz rulja lielajam ripeam ir tendence stipri dilt. Pec treninjiem vienmer aizmugure bija palikusi gumija uz gridas pec paris stundam brauciena.

Kuuminsh
03-07-10, 21:30
iemet jautājumu xc.lv
Tur gana ķerto kuri mājās minās, domāju ka mācēs kaut ko saprātīgu ieteikt.

mrlobber
03-07-10, 21:56
Uldons, minos ar šosejnieku :)

Kuuminsh, tieši tāda bija arī doma, ja EOZ nesanāktu saņemt kādu lielisku padomu. Galu galā, EOZ ir daudz ģēniju, tomēr jāsamierinās, ka tie vēl neaptver visas dzīves sfēras :o :D

vimba_zlobnaja
03-07-10, 22:02
Papildināšu lobbera teikto - minamā riepa jau ir velotrenažieriem paredzētā.
Vibrācijas un troksnis salīdzināms kaut kur ar veca "Minska" ledusskapja dūkšanu. Varbūt ne pavisam nolietota Minska, bet nu kaut kur uz to pusi.
Vibrācijas varētu absorbēt smilšu kaste, bet kā lai ievieto (nesabojājot mehānismu) tur trenažieri hvz.

vikentijs
03-07-10, 22:05
Pastāsti sīkāk kas pa ruļļa modeli. mani šitā lieta interesē, bet nebiju nevienu kolēī atradis kam tāds ir. Pats pasūtīju no vācijas Tacx imagic rulli, lētāku puslīdz labām atsauksmēm nevarēju atrast.

^^^ :eek:

mrlobber
03-07-10, 22:09
Vispār vimbam nav slikta doma, tikai tad tur kaķis varbūt sāktu uzskatīt, ka viņai jaunā tualete :shura:

Vikentij, atvaino, ka neatbildēju iepriekš. Rullis tieši IMagic. Šajā ziņā akmens par konstrukciju arī ražotāja Tacx dārziņā, jo tā arī nesaprotu, kādēļ viņi statnē neizmantoja trijstūra principu - rezultātā, spēcīgāk minoties, tā konstrukcija mazliet šūpojas, kas neapšaubāmi ir papildus faktors vibrāciju rašanās procesā.

vikentijs
03-07-10, 22:17
Ō, baigi super, būs ar ko pakonsultēties ķibeļu gadienā :D Cik vatus vari vidēji uzmīt? :D

mrlobber
03-07-10, 22:22
Joks tāds, ka ātrumu tas verķis rāda nepareizi par kādiem 20% (bet atšķirība nav lineāra, pie lielākiem ātrumiem (virs 40km/h) sāk rādīt precīzāk. Līdz ar to arī jaudas rādījumi ir garām, pārējais ir pareizi. Cik konsultējos Tacx forumā, ne es vienīgais, kam tādi rādījumi - it kā esot softiska neatzīta problēma :o

vikentijs
03-07-10, 22:26
Shit, es viņu tieši priekš jaudas mērīšanas pirku. A viņš nav kaut kā kalibrējams? Manuprāt tāda funkcija bija paredzēta.

mrlobber
03-07-10, 22:37
Vienīgā kalibrācija, ko esmu atradis, kalibrē bremzes stiprumu. Diemžēl pie dažādām vērtībām ātruma nepareizība ne par matu nav mainījusies. Bet varbūt tev vienkārši paveiksies un viss tiks rādīts pareizi :D

mrlobber
03-07-10, 22:39
Pat braucot ar 35Km/h un dažāda turēšanās pie ručkām var veidot +/-100w, a te braucot uz ruļļa cer sagaidīt precīzu mērijumu, phe

Un te nu gan Kasparam taisnība ;)

vikentijs
03-07-10, 22:47
Man tādu faktoru nebūs, ne jau savu jaudu es taisos mērīt :D
Par tēmu runājot, vai pabieza gumijas plāksne zem tās uzpariktes nelīdzēs?

mrlobber
03-07-10, 23:01
Jāpablazierē pa celtniecības veikaliem un jāveic izlūkošana :)

Instigater
03-08-10, 10:13
Katrā istabas stūrī pa cūkastei griestos. Tad tur ar šnorēm iekar pa istabas centru savu trenažieri un minies uz nebēdu, apakšējie neko nedzirdēs, bet līdz augšējiem nekas nenonāks, jo tādos garumos virves lieliski absorbē vibrācijas.

Tominjsh
03-08-10, 13:32
bieza gumija - biezs putuplasts - akmens vate - biezs putuplasts - bieza gumija :D

normaals, nestabils piiraags, bet mosh? :D :D

mrlobber
03-08-10, 13:37
Nu kaut kā tā droši vien arī vajadzēs :o :D

Instigatera variants gan īsti nederēs - nav mans vōnungs tik liels, lai varētu ko tādu atļauties... ja būtu, tad jau arī attiecīgi personīgi būtu gana biezs un nekaunīgs, lai liktu mīksto pensionāriem :D :D

Instigater
03-08-10, 14:34
Nu tad taisi magnētiskās levitācijas iekārtu.

CyberGhost
03-08-10, 19:24
Viens no risinājumiem būtu sagaidīt pavasari :D
Vajag kaut kur nofenderēt trenažieru zāles grīdas gumijas posmus :)
Vel variants, pārcelties uz istabu, kas tuvāk penšiem, iespējams tad vibrācija rezonēs uz citiem kaimiņiem kuriem netraucēs :cool: