PDA

View Full Version : Guļammaisi u.c. tūrisma inventārs

Pages : [1] 2

kpab
03-11-10, 17:27
Interesē, kādās bodēs skatīties, kur meklēt... lai gan labs aprīkojums parasti ir dārgs, varbūt kādreiz var noķert kādas atlaides vai ir kāds veikals, kuram uzcenojums ir zemāks... vai kaut kādi citi knifi un triki, iepērkot inventāru.

Padalieties ar pieredzi, kā arī nosaukumiem, adresēm, linkiem, utt. :)

Šoreiz konkrēti interesē guļammaiss līdz 0 grādiem (pie comfort/limited comfort), bet tā jau ik pa brīdim šo to savajagas.

Tuvāk vasarai atkal vajadzēs guļammaisu Eiropas vasarai, te atkal svarīgi, lai pēc iespējas mazāks pēc izmēriem... (arī tas, ka Grieķijas jūlijs ne vienmēr ir, piem., Lietuvas augusta beigas).

Tominjsh
03-11-10, 17:34
No guljammaisiem LV shobriid nekaa praatiiga (praatiigaas cenaas) iisti nav...

Meklee vaacijas ebayaa Husky guljammaisus. Ja vari atljauties, turpat meklee Deuter.

Yolo
03-11-10, 19:14
nez, ieteiktu paskatīties lafuma.

melts
03-11-10, 20:38
paņēmu lafuma maisu tajā pašā sportland uz atlaidēm. neesmu nožēlojis tos 20ls ko samaksāju. normālā, nelietainā vasaras naktī pat nekādu telti nevajag :D

vimba_zlobnaja
03-11-10, 21:02
Es paņēmu JYSKā guļammaisu. Bija akcija no 13Ls uz 7Ls. Tam iekšā kokvilna un vasaras beigās pie jūras, kad naktī bija ap 5grādiem, teltī bija žarons :) Piekam, tie ir tikai 7 lati, nav pārāk žēl ja saplīst vai pazūd.

Teltī vajag po boļše seskom zaņimatsa, tad būs silti :)
Laikam tādus pat divus paķēru pagājušovasar. Galvenais uzsvars - viens kreisais, otrs labais lai var kopā sastellēt. Arī atsevišķi guļot - ļoti silti.

Hrjum
03-12-10, 02:16
Gandrā var Lafumu skatīties ir arī modeļi pa sakarīgiem cipariem.

Ivchiks
03-12-10, 09:52
Veikalā ceļotājs (veikali uz Miera ielas un Brīvības/Cēsu stūra) ir dažādi maisi, visi labi.
Mamut ir :ok: tikai cena gan viņam paliela.

kpab
06-04-10, 16:38
JYSK ir ok, ja tepat LV pie jūras. Bet ja tas maiss ir jāstaipa apkārt 10-20 tūkstoši kilometru pa Āzijas karstumu, stopējot apkārt no lokācijas, uz lokāciju, gribētos ko pēc iespējas kompaktāku un vieglāku.

Tomiņa Husky @ebay.de iet pa 90eur + shipping, vai viņi noteikti ir tā vērti?

Tad kādās bodēs labāk iet skatīties, ja speciālā ekskursijā pa Rīgu izdodas?

Gandrs, Ceļotājs, Sportland... te jau tika ieteikti. Vēl kas nāk prātā?

Tāpat jautājums par telti, maziņu, vieglu, kompaktu, kur var divi cilvēki saspiesties un vēl 2 mugursomas iedabūt. Ir kādas idejas?

Tominjsh
06-04-10, 16:41
Nu vari apskatiities Deuter (LV nav).

Veel ir Virsotne blakus celjotaajam.

uculs
06-04-10, 16:59
Guļammaisi jāņem Ajungilak, nu Mamut norvēģu ražotājs. Tas, ja paredzēts arī gulēt zemās temperatūrās. Lēti gan nebūs, normālie sākas no kādiem 40Ls. Kaut gan es šogad mīnusos tiku teltī bez guļammaisa. Nekas, četras segas un divi džemperi un pat varēja gulēt vēl labāk nekā daži siltajos maisos. Man tikai bija pluss, ka visi izmantoja piepūšamo matraci, bet citi gulēja uz tiem paklājiņiem.

Tominjsh
06-04-10, 17:01
četras segas un divi džemperi un pat varēja gulēt vēl labāk nekā daži siltajos maisos.

a prieksh kaa guljammaiss.......................?

321
06-04-10, 19:00
kpab a tu esi stopeejis pa Aziju vai? Es tipa taisos lielajaa paris meneshu stopeejienaa bet sogad vel citas lietas jaadara, atlikshu uz nakoshgadu... ja vien nakoshgad nebus liela jahta jabuvee heh.

---

Ja ar masiinu tad droshi var njemt tos JYCK, cenuklubaa vel pirms laika uz akciju tadi gaja par 8 ls, cena zashibis rekinot ka RIMI plaani drankji tagad ap 6 ls maksaa.

Ja bliezh apkart ar mugursomu tad esmu noskatiijis vienu 20 ls telti svaraa 1 kg http://alturl.com/mpcy stopeetaji gulj arii 200 litru misenes maisos bet ne visiem tas ir pienjemami

Kadreiz uz sharu tiku pie taaa shikaa videjaaa limenja Lafuma guljamaisa ietestet, vinsh skaitaas KAUT KAS IPASHH bet baigi plaans. Mugursomaa dereetu kaut kas uz 1,5 kg kaut ka taa un MIIIKSTS lai pa****enis vel nav lidz javadaa kursh aiznjem vietu. Un lai var ielikt tajaa apaksheejajaa nodaljaa lielajaa mugursomaa.

uculs
06-04-10, 19:46
Tas bija viss, kas bija līdzi, ja būtu ar kādu jādalās, tad nekas silts nesanāktu. Vēl bija variants gulēt mašīnā.
Guļammais ar komfortu līdz kādiem +4 grādiem svar kādus 1.2kg, izmēra ziņā ir paredzēts tieši mugursomas mazajam nodalījumam. Nekādu dižo mīkstumu no šiem guļammaisiem nevar sagaidīt, tā kā paklājiņš tāpat jāņem. Daži guļ uz zemes, es arī ar paklājiņu nevaru pagulēt, spiež tā, ka nevar aizmigt.

321
06-04-10, 20:46
Patiesiba mans izgudrojums - guljamaisam jabuut biezakam jeb mikstaakam jeb ertaakam lidz pakaljai - kaajas jau var likt planaakaaa jo vinjas ir mazaak konfort-jutiigas. :cool:

OzYs
06-04-10, 21:18
man arii ir juskes leetuchi, manaam vajadziibaam pietiek... bet ja jaamauc novembra beigaas uz veedzelju nakts copi, kad naktii aaraa ir -10 graadi, tad ar tiem ir par iisu, no pieredzes saku :)

vimba_zlobnaja
06-04-10, 21:22
Danu, -10. OzY, nevajag paŗspīlēt. Novembrī? Lašara.
Katram guļammaisam ir minimālā un komforta temperatūra. Lai gulētu -10C ir nepieciešams militārais guļammais. Tos kurus pārdod LV max cik ir redzēts = -5C. Tāpēc nepļūtī.

OzYs
06-04-10, 22:02
nu nelamaajies, nelamaajies.... vai tad es apgalvoju, ka jamie tur tos -10? gluzhi preteeji... taakaa pats nepljuuti :) btw papeeti kautkur metereologjisko statistiku kaadas ir aara gaisa temperatuuras novembra beigaas, kad upes saak jau aizsalt... nezinu, varbuut man toreiz iipashi auksta nakts gadiijaas, bet beigaas mees visi aizvilkaamies guleet bembii ar iesleegtu motoru un pechku un mashiinas termometrs raadiija -10.3°C, savukaart naakamajaa dienaa bija +2°C

kpab
06-04-10, 22:27
Nē, esmu stopējis tikai pa Eiropu. Uz Āziju, konkrēti Ķīnu, braukšu nākamgad. Gatavojos gan laicīgi, to šoreiz pieprasa ceļojuma ilgums (3 mēneši) kombinācijā ar mazbudžetu (999eur-999lvl uz visu).

Par kādu mugursomas kabatu jūs runājat, ir kāds standarts mugursomām? Man ir kaut kāda prasta, pirkta pa lēto Eiropas stopēšanai un lieliski kalpo jau vairāk par 7 gadiem. Tur nekādu kabatu nav. Ar cik vajadzētu rēķināties +/- normālai mugursomai? Diezin vai visam varēšu atlicināt.

Domāju, ka zem 0 nebūs Maijā-Augustā nedz īsti Sibīrijā, nedz Kazahstānas stepēs. Katrā gadījumā iziešu tuvākajā laikā cauri temperatūru vēsturei pēdējo dažu gadu laikā pa kādām 20 atslēgas lokācijām. Ķīna liela galu galā, gan tur kalni, gan upes, jūras, no Sibīrijas līdz subtropiem.

Vācu ebajā uz guļammaisiem norāda kaut kādā šitādā formātā:

Deuter Dream Lite 500 Sommer- Hüttenschlafsack

Komforttemperatur: + 17° C
Grenztemperatur: + 15° C
Extremtemperatur: + 3° C

Deuter Orbit +5° SL Sommer Schlafsack

Komforttemperatur: + 9° C
Grenztemperatur: + 5° C
Extremtemperatur: - 9° C

Un tādā garā. Ko īsti nozīmē, nu ar komfortu skaidrs - lien iekšā un guli. A pārējie divi kā būtu cilvēku valodā traktējami?

OzYs
06-04-10, 22:39
otrais - salsti, treshais - nosalsti liidz naavei :shura: chota baisi liels temp diapazons...

Tominjsh
06-04-10, 23:08
tikai vajag njemt veeraa, ka katram taas temp tomeer ir individuaalas. Ja vienmeer salst, tad jaanjem ar zemaakaam temp, ja vienmeer karsti, tad ar augstaakaam.

Mateus
06-05-10, 09:42
man bija kaadreis taads 500g gulammaiss. Tiiri vasarai un jaapierod bija jo jams ljoti plaans. Bet feini, ja iet ar kaajaam mazs un viegls. Neatceros razhotaaju, bet pirku celjotaaja ap 60Ls

321
06-05-10, 14:37
Ka tad tu kulsies uz to kiinu ar samalotu? Labaak pastaasti kur un kaaa tu tur celot taisies.

Par somaames sev pirku glamuuriigo Lafuma uz atlaideem par pidjisatniku bet ta soma paris gados pilniiba atmaksaajas, jo noder ne tikai arzemju braucienos. Es shamajaa darba tehniku vadaaju plaptopu un projektoru. Un vinjai ir taa ergonomiskaaa lence ap vidu lai somu uz gurniem vareetu nesaaaat, noder loti ja iekulies necelos kur jaaiet ilgaaak.

Rekur viena par 35 ls cena liekaaaas zashibis http://alturl.com/xg5e ja tev jau ir kas lidziigs tad jaunu pirkt nevajag. Kabatu apakseeejo loti labi bilzhukaa var redzeeet.

Lafuma gan taisa no spidiiga plastiska auduma krush ir glamuriigaks, bet letakao brendu somas ir no prastaaka auduma. Nezinu kada tur ir atskiriiba lielos vilcienos. Lafuma man patik labaaak bet maksaa ar savus desmitniekus vairaak.

Un protams katrs mantas izveelas pa savam... opimmaalais svars ja nesaaaa uz muguras tados braucienos ir 60 litri. 80 jau ir baigi daudz. Es vispaar mekleeju lai max mazaaks svars buuutu mantaaaam nemaksaajot milziigu pikji.

Aigars
06-05-10, 15:02
Ja kādam pārdod jūzātu mūmijveida guļamfigņu zilā krāsā ar brendu, kuram logo ir kalni (kkāds Alpinblabla, neatceros), tad šķeliet pa zobiem. Ja dod arī zaļu telti ar oranžiem striķīšiem (normālu - ar priekštelpu un 2 layeriem) - šķeliet otrreiz. :D Ziemā dāčā nozaga...

uculs
06-06-10, 15:50
Nē, esmu stopējis tikai pa Eiropu. Uz Āziju, konkrēti Ķīnu, braukšu nākamgad. Gatavojos gan laicīgi, to šoreiz pieprasa ceļojuma ilgums (3 mēneši) kombinācijā ar mazbudžetu (999eur-999lvl uz visu).

Par kādu mugursomas kabatu jūs runājat, ir kāds standarts mugursomām? Man ir kaut kāda prasta, pirkta pa lēto Eiropas stopēšanai un lieliski kalpo jau vairāk par 7 gadiem. Tur nekādu kabatu nav. Ar cik vajadzētu rēķināties +/- normālai mugursomai? Diezin vai visam varēšu atlicināt.

Domāju, ka zem 0 nebūs Maijā-Augustā nedz īsti Sibīrijā, nedz Kazahstānas stepēs. Katrā gadījumā iziešu tuvākajā laikā cauri temperatūru vēsturei pēdējo dažu gadu laikā pa kādām 20 atslēgas lokācijām. Ķīna liela galu galā, gan tur kalni, gan upes, jūras, no Sibīrijas līdz subtropiem.

Parasti somām, kas ir paredzētas pārgājieniem ir rāvējslēdzējs somas lejas daļā, kur paredzēts likt guļammaisu, lai to var izvilkt neizkrāmējot somu.
Par guļammaisu temperatūrām ir tā, ka komfort nozīmē gulēšanu bez drēbēm, otrā ir ar drēbēm, domātas speciālās, un trešā ir tā, pie kuras tevi vēl var atkačāt, ja atrod:)
Runājot par Ķīnu, pieņemu, neesmu pētījis, ka tur naktī mīnusi varētu būt droši, jo klimats ir sauss. Ja kas, tie mīnusi kuros es tiku šogad, bija tepat Vācijā un Andorā. Aprīļa vidus un beigas attiecīgi. Francijā pat dienā bija vairāki grādi zem nulles, pat ne kalnos

kpab
06-06-10, 16:34
Ka tad tu kulsies uz to kiinu ar samalotu? Labaak pastaasti kur un kaaa tu tur celot taisies.

Lidmašīna ļoti dārgi. Žēl, ka Airbaltic facebook akcija bija šogad, nevis nākamgad, tad varētu līdz Almatiem un tālāk iekšā Ķīnā (tuvākā lielpilsēta - Urumqi).

Šobrīd projekts ir tāds, ka tiek ņemta Krievijas biznesa vīza uz gadu un braukts ar lētāko vilcienu pa transsibīrijas maģistrāli līdz Čitai (Чита), tālāk ar vilcienu līdz Zabaikaļskai (Забайкальск), kur ir robežpunkts ar Mandžūriju (Manzhouli) - tuvākais un viens no lētākājiem robežpunktiem uz sauszemes robežas ar Krieviju.

Tālāk jau ar stopiem pa Ķīnu, pēc iespējas meklējot naktsmājas iekš Couchsurfing.org, nakšņojot vislētākajos ūķos vai, nepieciešamības gadījumā - teltī.

Ja maija vidū (kad iebrauksim Ķīnā) būs vēl auksts (mēdz būt pa nakti pat mīnusos Inner Mongolia ziemeļos), tad nāksies piemest vēl vilcienu līdz Harbinai vai zemāk. Pēc tam jau drīz vien nāksies kulties pa nereālu karstumu.

Ķīnā būsim kādus 3 mēnešus, tostarp apciemojot Honkongu, lai dabūtu jaunas vīzas. Atpakaļceļā, iespējams, ar stopiem caur Kazahstānu, pie reizes izmetot kādu Geocaching.com geokoinu pie Baikonūras. Tāpat varbūt tomēr atpakaļ caur Krieviju, ja radīsies sarežģījumi.

Lielos vilcienos aptuveni šādi. Detaļas vēl nav līdz galam izplānotas un darba tur ir vairāk nekā vajag. Bet nu ņemot vērā, ka laiks un nauda šādās padarīšanās ir abpusēji konvertējamas parādības, tad nākas bik parakt.

Kas attiecas uz svaru, tad netaisos es ne 80, ne 60, ne 40, ne pat īsti 20kg staipīt apkārt. Tajos +30..+35.. un vairāk es būtu beigts arī bez somas vienos šortos vazājoties, kur nu vēl... Ceru visu galā sapakot uz kādiem 10kg, ieskaitot pašu somas svaru. (Līdz Ķīnai aizbraukt ar vecām ziemas drēbēm, no kurām atbrīvoties tiklīdz beidzas klimatiskā vajadzība.)

Galu galā Ķīnā visu ko var nopirkt viegli un lēti, izņemot varbūt apavus, par kuriem arī visvairāk bail.

Kas tās par speciālajām drēbēm guļammaisu robežtemperatūrām? Vai nepietiks vienkārši ar vairākām t-kreklu kārtām, vilnas zeķēm un tā? Starp citu, cik daudz dod telts siltuma ziņā? 321 ieteiktais variants tīri labi patika: http://alturl.com/mpcy - uz kaut ko tādu arī orientēšos gan pēc svara, gan tilpuma.

Cik vakar pastaigāju, visvairāk iepatikās:
*) Baikal 750 Gandrā, reāli maziņš, bet cik skatos, webā norādīti nez kāpēc 6 litri (reāli sapakots bija pavisam noteikti zem 3 litri). http://www.gandrs.lv/gulammaisi-no-plus5-lidz-plus10/baikal-750/ 56 Ls

*) Alaska iekš Ceļotāja arī bija gana maziņš - http://www.*************/nodalas/032.htm - par 52 Ls

Šobrīd Ceļotājā ir atlaides uz daļu Mamutiem u.c., bet vispār domāju šo jautājumu vēl mazliet papētīt, nav īsti vēl līdz galam skaidrs, ko īsti vajag. Katrā ziņā ar gulēšanu laukā īpaši neaizrausimies, cik būs iespējams. Bez nepieciešamības tikai kādā jaukā vietā vai pāris.

Mateus
06-06-10, 17:24
Vairāki T krekli nebūs termoizolācija. Ka arī svīdīsi un tas Tev ļaus ārtrāk atdzist.

Ne velti ir teiciens par to ka nav sliktu apstakļu ir tikai nepiemērots ekipējums.

Hrjum
06-06-10, 19:01
Tādām extrēmam braucienam labāk gan sarūpēt kārtīgu hi-tec apģērbu. Termo veļu, polartec/windstopper otro slāni, un kādu pretlietus jaku, quick-dry bikses&kreklus. Ar kokvilnas t-krekliem viens ieberziens vien sanāks.

No appaviem vieglus trekkinga zābakus un labas zandales. IMO vajadzētu pietikt. Botas/kurpes imo useless, ja ir labi zābīši smagākiem gabaliem un zandales, kur temperatūra atļauj. Neaizmirstam komplektā spec zeķes ;)

Par maisiem: pasties tomēr vienu kategoriju siltākus ar komforta zonu 0/+5. +5/+10 būs pavēsi, sevišķi bez paklājiņiem grāvjmalā guļot. Un siltākā laikā tāpat nebūs pa karstu, ja neaizvilksi rāvēju, via kā segu izmantojot. Tāpat noteikti kompānijā ņemiet visi viena modeļa un kopā savelkamus maisus. Ja nonāksiet extrēmākā aukstumā kā plānots, lai var savilkt divus maisus kopā. Divatā tomēr siltāk :D
Labāk gay komenti pēc tam nekā plaušu karsonis nekurienes vidū :shura:

uculs
06-06-10, 19:30
Speciālo veļu, lētāk ir iepirkt makšķernieku bodēs. Pamata ieguvums ir labāka ventilācija, ja ir lielas slodze, kā kāpšana kalnos, kur ejot ir karsti, bet kā apstājies, tā sāk salt. Princips tas pats, kas gore-tex jakām, bet ražots no mikrošķiedras un neaiztur mitrumu nevienā virzienā. Gulēšanai ir vienalga ko vilkt, ka tik silts, aukstā laikā svīst nesanāks. Guļammaisam jābūt tādam, lai var viss ielīst, tā ka nekas nepaliek ārpusē un caurumu aizvelk ciet.
Telts un aukstums, nu pats ziemā neesmu gulējis, bet no šoziemas paziņas piedzīvojumiem, kad ārā bija -26, teltī guļot trim cilvēkiem tikai -3. Tā kā labums no tā pasākuma ir. Galvenais jau aizsardzība pret vēju, un arī tas, ka cilvēki to telti pamatīgi uzsilda, ja ir auksts tas ir ļoti būtiski. Nu mitrums pats par sevi saprotams. Visām lētajām teltīm, ko esmu redzējis, lielākais mīnus ir tas, ka lietus laikā no tām nav nekāda labuma. Ja ņemt tādu, tad papildus noder kaut kāda plēve, ko liek pa virsu. Ir dabonamas ļoti mazas divvietīgas teltis, kad saliktā veidā aizņem mazāk vietas par guļammaisu, svars šķiet arī bija ap 1kg, bet tajās nav vietas mugursomai, ja to neleik pagalvī.
Mugursomas virs 20kg stiept ir neprāts, ja vien tā nav nepieciešamība. 60kg parasti iet pārgājienos pa Sibīriju, kur līdzi nāk viss vajadzīgais izdzīvošanai un nopirkt neko nav paredzēts. Pats esmu nesis kaut kādus 45kg, bet nu viņu pa gaisu ar tādu kravu staigāt.
Kādu gore-tex tipa jaku. Ja kalni nav paredzēti, tad pietiks ar plāno, tādas maksā ap 30Ls. Apavi galvenais, lai ērti. Speciālie zābaki ir nepieciešami, ja paredzams akmeņains ceļš, vai kalni. Citādi der arī botas, bet tadas, kas nesadalās reizinātājos. Bet cik saprotu, tad ar kājām iešana nav īpaši ieplānota, tā kā galvenais, lai apavi netraucē.

Tominjsh
06-06-10, 20:21
Speciālo veļu, lētāk ir iepirkt makšķernieku bodēs. Pamata ieguvums ir labāka ventilācija, ja ir lielas slodze, kā kāpšana kalnos, kur ejot ir karsti, bet kā apstājies, tā sāk salt. Princips tas pats, kas gore-tex jakām, bet ražots no mikrošķiedras un neaiztur mitrumu nevienā virzienā. Gulēšanai ir vienalga ko vilkt, ka tik silts, aukstā laikā svīst nesanāks.
aaam, leetaak ir gan, tur buus taisniiba. Tachu nejaukt seedeeshanai paredzeetu velju ar to, kas paredzeeta lietoshanai fiziskas slodzes apstaakljos.

Pilniigi noteikti nepiekritiishu, ka guleeshanai vienalga ko vilkt. Kokvilnas tkreklaa guleet nebuus tas pats, kas normaalaa termoveljaa,

Kādu gore-tex tipa jaku. Ja kalni nav paredzēti, tad pietiks ar plāno, tādas maksā ap 30Ls.
ko noziimee gore-tex tipa? (gribu teelot idiotu).
Par 30Ls vieniigais ko var nopirkt (shtatus nepiemineet), ir impregneets neilons. Tad principaa leetaak un tikpat noderiigi ir panjemt liidzi politelieena apmetniishus...

uculs
06-06-10, 21:37
Tom, pa veļām baigi neesmu pētījis, kas ir paredzēta staigāšanai, kas sēdēšanai, varbūt ir kāda atšķirība, bet domāju, ka nav.

Gulēšanai vienalga tādā ziņa, ka galvenais, lai ir silti. Tam īpaša veļa nav nepieciešama, vilnas džemperis arī būs labs, bet ne tik noderīgs iešanai.

Gore-tex tipa tas nozīmē ar līdzīgā īpašībā. Tagad ir pa pilno. Gore-tex, protams, ir labs, bet dārgs. Var lietot, piemēram, Aquatex, es neieteiktu pie lielas svīšanas, jo nedarbojas tik labi kā Gore-tex, bet kaut kas uz to pusi ir, lietu vismaz cauri nelaiž nemaz, bet nepalīdz, ja pats svīsti. Ir vēl daži nosaukumi redzēti, vairs neatceros.

Jaku par 30Ls pats nopirku šogad sev, tepat Latvijā, tā kā nesaskatu problēmas. Jau pārbaudīju, lietus laikā ļoti laba, siltumu, protams nedod nekādu, bet tam arī nav paredzēta. Ļoti stiprā vējā varbūt arī neturētu, bet tādiem apstākļiem ir Gore-tex, kas jau ir cits līmenis un desmitkārtīga cena.

321
06-06-10, 23:02
Panjeemu humpalaas GORE-TEX rudens jaku par 1,5 ls veriigguuudkondishen madeinengland. :ok:

Rik0
06-07-10, 09:33
Tādām extrēmam braucienam labāk gan sarūpēt kārtīgu hi-tec apģērbu. Termo veļu, polartec/windstopper otro slāni, un kādu pretlietus jaku, quick-dry bikses&kreklus. Ar kokvilnas t-krekliem viens ieberziens vien sanāks.

Nope. Cilvēks netaisās kalnos kāpt, bet ar stopiem braukāt.
Galvenais apgērbs - kaut kāds haki krāsas nepieguļošs, viegls,
ātri žūstošs, bet tiešām ne kokvilnu.
http://www.*************/nodalas/003.htm

Papildus tam polartecveidīgie siltumam un teiksim goretex paclite pret vēju/lietu.

No appaviem vieglus trekkinga zābakus un labas zandales.

Zābaki ir nevajdzīgi smagi, aizņem somā vairāk vietas un nekādu bonusu nepiedāvā. (tas protams, ja programmā nav iekļauta kalnos kāpšana/trkings)
Labas sandales + slēgtas botas.

Mazāki saspiežami un salīdzinoši siltāki ir dūnu maisi.
Tā arī nesapratu, vai plānots ņemt arī telti/prīmusus utt.
Jā jā, tad IMHO 10kg ierakstīties nereāli.

kpab
06-07-10, 15:02
Telti jā, kaut kādu extremely basic variantu, te bija links uz onlaine veikalu, kaut ko šādā garā: http://alturl.com/mpcy

Prīmusi gan šoreiz izpaliks. Ja arī kādu reizi kaut kur sanāks pie dabas patusēt tālāk no jebkādas civilizācijas, gan jau pāris dienās no konserviem un sausās paikas kājas neatstieps. Tie 10kg bija tā, uz aci. Nu lai nav tā kā pirmajā stopējienā pa Eiropu, kad biju apkrāvies teju ar 30kg, lai beigās saprastu, ka nah to visu tāpat nevajag. :D

Tos aprīkojumus pa vienam es varu atļauties, bet ja saskaita kopā, tur bikses 40 Ls, jaka 40 Ls, soma 40 Ls, guļammaiss 60 Ls, ūberapakšbikses, labas zeķes, utt., utt., tad beigās varēšu Ķīnas vietā labi ekipēts doties tepat uz kādu pieRīgas mežu. :D

Visam, kam iespējams, interesē budžeta varianti, nevis brendoti zīmoli. Es saprotu, ka labas mantas patiešām mēdz būt dārgas, bet par 20% ērtības pieauguma tomēr negribētos pārmaksāt 200%+.

Bet paldies par padomiem, tas ļauj nojaust, kas vispār ir pieejams un sākt par to visu domāt. :)

Atsevišķs jautājums 321, vai citiem, ja gadījies iegriezties, kā īsti ir ar humpalām? Tu tā randomā atradi vai ir, kur var aiziet paskatīties?

paulis
06-07-10, 15:29
pa tēmu - ir doma iepirkt vissezonu jebkādu laikapstākļu telti. metu aci uz šito - http://www.baltsport.lv/?l=1&c=0&id=882
jautājums, vai tas kas aprakstā sapūsts ir mārketinga triks, vai viņa patiešām spēj pasargāt no lietus, sniega, vēja un viņai piemīt termoizturības īpašības? ķip, vai sūdīgos laika apstākļos es izjutīšu starpību, vai atrodos teltī vai ārpus tās? :)
respektīvi interesē ekspertu viedoklis par to, vai šitais ir cool vai shit :)

vimba_zlobnaja
06-07-10, 15:34
Pauli tu traks? >100Ls par telti? Man arī ir viena alpine telts, bet esmu dikti nelaimīgs :( Lai saliktu viņu vajaga 2x vairāk pacietības un ieguvums nav tik acīmredzams kā teltij par 20Ls.
OK, ūdeni nelaiž, bet nelīst jau LV tik traki ka nevar vienu nakti pagulēt. Un ja telti smuki pēc tam neizžāvēsi, tad saki viņai - bye bye..

Un ļoti lielā mērā piekrītu kpab teiktajam ka no visiem 30kg beigās vajag 5kg, kas lielākoties sastāv no šmigas :D
Pārējo lietosi max 1-2x visa ceļojuma laikā.
Apavi - prastākās zandeles, vai arī skriešanas apavi, ja daudz jāsoļo.
Apģērbs? Paķer kaut ko krāsainu. Melni stāvi tumšā šosejā, pats vari paturpināt tālāk :) Kepku arī vajag, lai speķainos matus var noslēpt pēc 3 dienu anti-dušas.

Hrjum
06-07-10, 15:56
pa tēmu - ir doma iepirkt vissezonu jebkādu laikapstākļu telti. metu aci uz šito - http://www.baltsport.lv/?l=1&c=0&id=882
jautājums, vai tas kas aprakstā sapūsts ir mārketinga triks, vai viņa patiešām spēj pasargāt no lietus, sniega, vēja un viņai piemīt termoizturības īpašības? ķip, vai sūdīgos laika apstākļos es izjutīšu starpību, vai atrodos teltī vai ārpus tās? :)
respektīvi interesē ekspertu viedoklis par to, vai šitais ir cool vai shit :)

Lafumas @LV izplata Gandrs. Tur parasti var sarunāt labāku ciparu, ja var norādīt uz viņu partneru cipariem. Tāpat ir varianti -20% neakcijas precēm.

Rik0
06-07-10, 16:14
jautājums, vai tas kas aprakstā sapūsts ir mārketinga triks, vai viņa patiešām spēj pasargāt no lietus, sniega, vēja un viņai piemīt termoizturības īpašības?

Jautājums - kam īsti to telti gribi lietot?
Kalnu teltis tiek ražotas kalnu apstākļiem (tai skaitā sniegs un ļoti spēcīgs vējš) un ar izturības rezervi. Tāpēc šīs teltis ir salīdzinoši dārgas.
No lietus pasargās jebkura normāla telts, pret vēju par 90% arī.
Klanu teltīm atšķirībā no parastajām ir platākas malas, kuras pie vajadzības var ierkat sniegā/nokrāmēt ar akmeņiem, lai vējš nevilktu pa apakšu vai sniegs nepieputinātu. Siltums teltī ir tik cik cilvēki piesilda. Ja vējš cauri nepūs, tad portams siltāk, bet latvijas apstākļos IMHO tā atšķirība ir maza, jo nav jau mums bieži jāceļ teltis klajā laukā pie 10m/s.

nosaukums
06-07-10, 17:01
just in case... atceros bija labs resurss - armijas veicis uz tallinas ielas (http://meklesanas-rezultats.zl.lv/?QProdukts=patrioti&QAdrese=&Meklet.x=0&Meklet.y=0) kur pa nosaciitu budzetu var sapirkt sho to...

tjipa brezenta jakas, leetas mugurenes, zaabakus, shmotkas, kaadu sapieru laapstinju :ok: :D

Tominjsh
06-07-10, 17:32
par taadu cenu telti ar 3000mm augshpusee un 5000mm uz griiidas... Nu ja naudu nav kur likt :) nav runa par to, ka slikta, bet par parametru un cenas attieciibu.

Lafumas @LV izplata Gandrs. Tur parasti var sarunāt labāku ciparu, ja var norādīt uz viņu partneru cipariem. Tāpat ir varianti -20% neakcijas precēm.
puspatiesiiba. Pieveers uzmaniiibu lafumai @sportlandkrap. Tieshi birkaam

321
06-07-10, 17:43
Mana skatijumaa poshiit lai pirktu glamuriigu telti galigi nav forshi, njem kadu deshovku kas patik pec izmera un visuu klaj pleevi, pleeve jau der pret jebkaadu mitruma daudzumu. :cool:

Par humpalniekiem, taa lai nemekleetu neko un uzreiz butu varu tikai apavu humpalas iedot, pats panjemu jaunas Asic skrieshanas suziites par 20 ls. :ok:

Veel lietotas mantas var ss-aaa mekleet bet tur nemaz nav tik daudz mantu, kaa man liekas ka vajadzeetu buut pec vipendronu gadiem. :confused:

uculs
06-07-10, 18:36
respektīvi interesē ekspertu viedoklis par to, vai šitais ir cool vai shit :) Izskatās pēc varianta, kad telts ārpusi uzceļ vispirms un tad iekarina iekšpusi, piemērots celšanai lietus laikā, arī paēst un uzsildīt ēdamo var zem tā pārsega, ja neiekarina iekšējo. Šogad nācās tādu variantu izmantot, lai normāli paēstu. Konkrētā varēja būt augstāka un ar lielāku priekštelpu. Alumīnija loki, ir pluss, viegli un izturīgi. Divas izejas tas ir labi, mums gan bija viena uz sāniem.

Rik0
06-08-10, 07:56
Mana skatijumaa poshiit lai pirktu glamuriigu telti galigi nav forshi, njem kadu deshovku kas patik pec izmera un visuu klaj pleevi, pleeve jau der pret jebkaadu mitruma daudzumu. :cool:

Šī telts nav glamūrīga, viņa ir piemērota speciāliem, Latvijai neraksturīgiem, apstākļiem. Ja nav plānots doties uz apvidiem ar ekstrēmiem apstākļiem, tad mierīgi pietiek ar parastu kempinga telti pa ~50ls.
Pirkt telti, kurai pēc tam pa virsu jāklāj plēve IMHO arī ir sviests vai galējs budžeta varinats, nu apmēram tas pats kas maximā pirkt velosipēdu.

paulis
06-08-10, 10:15
man bija doma kaut kur ap rudeni uz kādu nedēļu/divām padzīvoties tuvāk ziemeļiem. tāpēc patreiz ošņāju pēc atbilstošas telts
bet nu īsti neorientējos kas ir labs un kas ir lēts. tagad vismaz skaidrs, ka praiss šitam ir nedaudz uzgriests :)

uculs
06-08-10, 10:50
Ieskaties šeit, cenas normālas, bet baigi trūcīgi ar info. Reizēm nevar saprast vai tas piedāvājums ir tās naudas vērts. Toties normāla izvēle. Neesmu gan pētījis vai sūta uz Latviju.

Ha_Ha
06-08-10, 14:42
kur?

uculs
06-08-10, 16:20
Vau, tā ir ka steidzas un nav laika pārlasīt :)
http://www.worldoftents.co.uk/

Verneris
06-29-10, 15:14
Iegaadaaju jaunu telti, gribas nodroshinaaties pret lieliem lietiem.

Kaads zin kur var iegaadaat kkaadu puushamo baloninju, lai nopuustu aareejo pleevi un taa kljuutu VEL izturiigaaka pret mitrumu?

mrlobber
06-29-10, 15:30
Varbūt neesmu tik daudz gulējis zem klajas debess, bet, ja vien telts nav vienkārtīgā par 5 Ls, Latvijā nevaru iedomāties laikapstākļus, kad šāda papildus aizsardzība tiešām varētu būt nepieciešama.

Maxal
06-29-10, 15:44
Q: vai kāds ir manījis jaudīgas mazās gāzes plītiņas? Gandrs/celotajs nepiedāvā, tur ir tikai līdz +/- 2.2kw, interesē ~3.5kw+ (12'000 btu)

Zinu, ir degļi, bet tie īsti nederēs.

Interesē kautkas līdzīgs:
http://www.amazon.com/Iwatani-000BTU-Portable-Butane-900459/dp/B0033BLLYC

Aigars
06-29-10, 16:38
Iegaadaaju jaunu telti, gribas nodroshinaaties pret lieliem lietiem.Pie šāda jautājuma var droši apgalvot - esi nopircis nevis telti, bet krapu.

Verneris
06-29-10, 16:47
Pie šāda jautājuma var droši apgalvot - esi nopircis nevis telti, bet krapu.

SHAADA (http://www.jysk.lv/?locale=lv#product!productId=10021893) telts!

Viss ir ok! Iztureeja jau taadu vieglu lietutinju, bet nu ja sanaaks kkur uz paaris dienaam aizbraukt un saskarties ar lietu... negribas paarsteigumu.
Labaak nodroshinaashos ar paplidus pret mitruma droshiibas kaartu.

Tad kaads zin? ir taadi puushamie?

Hrjum
06-29-10, 16:52
Apavu bodē kaut kādu universal spray/nano-spray. Bet nu tādai teltij pofig. Uzcel un padzīvo pāris dienas un aizmirsti. Pat var mājās nenest, lieks smagums :shura:

Verneris
06-29-10, 17:01
Nu nez! papeetiju vinju, izskataas, ka nav tik traki. stiprinaajumi ir ok, shuves vietas ar ok. ir jau leetais gals, bet var jau mazliet vinju piesliipeet! un doma bija saakt ar to, lai vinja iztureetu lielaaku mitrumu.

Tominjsh
06-29-10, 23:55
Viss ir ok! Iztureeja jau taadu vieglu lietutinju, bet nu ja sanaaks kkur uz paaris dienaam aizbraukt un saskarties ar lietu... negribas paarsteigumu.

no paarsteigumiem var izvairiities, nopeerkot normaalu telti...... Kaa tu domaa, kaadeelj dazhas teltis maksaa 15Ls, dazhas 150...? Jaa jaaa, tirgotaaji ar 1000% uzcenojumu......

pilniigs vaajpraats.....

Taarps
06-30-10, 00:00
Padomju laiku variants ar 3m^2 plēves?

Verneris
06-30-10, 00:22
no paarsteigumiem var izvairiities, nopeerkot normaalu telti...... Kaa tu domaa, kaadeelj dazhas teltis maksaa 15Ls, dazhas 150...? Jaa jaaa, tirgotaaji ar 1000% uzcenojumu......

pilniigs vaajpraats.....

Nu gluzhi pa 150 kalnaakaapeeju telti, kas domaata -10000 graadiem man ar nevajag! Vnk gribu mazliet uzlabot savu leeto "suudu"

Tominjsh
06-30-10, 00:46
Teltij un taas cenai saistiiba ar temperatuuru iekshpusee ir sameeraa mazs sakars...

Btw, divvietiigas(!!) extreme (alja kalnu) seerijas teltis maksaa kaadus paardesmit latus virs 150Ls.... (usd320-480)

Normaalas teltis (outdoor) 2-4 cilveekiem maksaa 100-140$. Liidziigas trekking deelj svara buus bish bish daargaakas.

Adventure seerijas buuus veel nedaudz vieglaakas, ar labaakiem uudensnecaurlaidiibas raadiitaajiem, vieglaakiem/izturiigaakiem/ilgmuuzhiigaakiem konstrukcijas kraamiem 190-240$

Daliijums un to nosaukumi var atshkjirties, bet princips visiem saglabaajas viens.

Un pie shiim cenaam es nerunaaju par gigantiskajaam telts maajaam 6-12 cilveekiem + nojume mashiinai ar cenaam no 450 liidz 1500usd vai 25vietiigu 45kg vigvamu alja kaa apmetnes baazes vietu par 3500eur....

Kaa reiz shii informaacija no razhotaaja praislista. Par smuku un globaali zinaamu nosaukumu uz telts vari reekjinaat klaat veeel 15-35%...
Nu tas apmeram taa, lai cilveekiem buutu skaidriiba ap ko lieta grozaas...

Es ljoti ceru, ka kaads sheit nemeegjinaas iestarteet ar tekstu par guljammaisiem - nopirku guljammaisu par 10Ls, ko vilkt muguraa, lai guljot nesaltu.....?

Verneris
06-30-10, 00:57
aj nu saakaas....

Lab telshu paarzineej! pasaki man! Vai ir kkaadi puushamie vai smeereejamie, kas atjaunotu to necaurlaidiibas slaani? Vasks vai kkas taads?

Nav jau maaksla nopirkt feraarii un gudri *****, bet es te savu leeto zhiguliiti censhos uzprishinaat!

Tominjsh
06-30-10, 01:01
Nu man personiigi nav zinaams kaa vienreizeeju tualetes papiiru padariit deriigu lietoshanai veelreiz.

Vari mekleet impregnaacijas briinumus alja gandraaa/virsotnee/celjotaajaa, kas paredzeeeti impregneeto jaku atjaunoshanai peec mazgaashanaam... Neesmu iedziljinaajies, bet pieljauju ka tas vareetu maksaat pusi no tavas glaunaas telts cenas... Ja ar vienu taadu pietiks tai platiibai.....

Visvienkaarshaak - pleeve apakshaa uz zemes, pleeve no augshas. Viss. Un leeti.

noname
06-30-10, 01:02
ja tu būtu nopircis normālu armijas brezenteni, tad to varētu pielīdzināt žigulītim, bet te ir kaut kas sliktāks par daci lodziņu, vairāk velk uz tata

Tominjsh
06-30-10, 01:04
es to driizaak pieliidzinaatu astonjdesmitotraa gada 3 seeerijas bembim.. Galvenais, ka importa un par pienjemamu cenu...

Verneris
06-30-10, 01:12
Lab! jaameklee pasham! neesu nekaads lietprateejs, tapeec jautaaju! mosh taadi liidzeklji ir! Un varu dereet, ka prieksh LV man taa telts nokalpos paaris gadus toch! Cik nu es vinju tur lietoshu! 4-5 reizes pa vasaraam.

BET!!! ar laiku tiks iegaadaata daargaa gala telts viennoziimiigi :cool:

Tominjsh
06-30-10, 01:15
Pieej tai lietai vienkaarshaak - ja taa telts buus vesela peec piektaas uzcelshanas reizes ieskaitot visus mietus, uzskati, ka telts sevi ir atpelniijusi un tev ir veiksmiigs pirkums... Un neaaksties ar kaut kaadiem liidzekljiem. Ja tieshaam galiigi bail par uudens necaurlaidiibu, tad pleeve un tikai.

Tominjsh
06-30-10, 01:21
te informatiivs materiaals, lai saprastu, ar ko atshkjiras parasta telts no extreemiem apstaakljiem paredzeetaam.

http://www.youtube.com/watch?v=58qJVpk4hHk

321
06-30-10, 09:49
Zem telts pleve nafig nav vajadziga vel nav bijushi tadi pludui ka applustu
Droshvien ari nevajag telti celt bedreee kad paskatoties desbesiis redzams ka liis 3 dienaktis

paulis
06-30-10, 10:02
321, ne vienmēr sanāk telti celt uz sausas zemes

uculs
06-30-10, 13:38
Plēve zem telts lietus laikā dara tikai lielākus sūdus. Ja nav bedre, tad pietiek ar paklājiņu lai pats negulētu peļķē. Un vispār, piepūšamais matracis būs labāks glābiņš par plēvi apakšā. Augšu normāli pasargāt vispār nevar, ja ir sūdīga tad arī ir. No ilgstoša lietus vēl varbūt paglābs plēve, bet stiprs lietus parasti nāk kopā arī ar brāzmainu vēju, kur plēve nelīdzēs. Nē nu var jau visu ko saķīmiķot, bet es parasti izvēlos teltī gulēt nevis cīnīties ar laika apstākļiem. Latvijas lietu normāli tur arī teltis pa latiem 30. Apakša ne mazāk par 3000mm, augšu, ieteicams, 2000mm.

usver
06-30-10, 13:55
Tāda tipa telts, starp citu, meitenei ir - 2 nedēļas nobraukājām pa Latvijas-Lietuvas kempingiem un teltsvietām, tādā guļot. Fiksais-lētais variants ;D Dubultais jumts, taču pie stipra lietus samitrinās arī iekšējais jumts un kāda pile tiek arī iekšā. Ja nav regulārais variants, tad priekš liela lietus var uzklāt plēvi - vienreizējās nopērkamas Depo utml saimniecības preču veikalos priekš balsināšanas/krāsošanas darbiem, var apsegt pat 2 šitādas teltis. Uzklājot iekšā mazliet sutīgi - gaisa apmaiņa nenotiek.

Braukājot ar auto vai slienot pie mājas, var paķert līdzi piepūšamo matraci, ko iekšā ieklāt, šitādu:
http://0zone.lv/photos/185501_0.pjpeg

Ja iekšā uzpūš tādu matraci, tad var arī mērenus plūdus pārlaist. Un naktī būs pilnīgs ignors uz visu mitrumu, kamēr vien uz sejas nepil. :)

321
06-30-10, 14:03
Abet vispar apaksha vienmer ir mitruma izturiiga par augshu
Pat tam letajaaam 6 ls telteleem tur aju taads pleevots pvc ir
Vismaz man izskataas ka vinsh ir izturigaaks

AMX
06-30-10, 14:14
par tādu piepūšamo matraci - ļoti slikts risinājums. ja grādi ir nedaudz zemāki ir lielas mocības uzsildīt to gaisa massu zem sevis (pat vēsākā istabā tāds pūslis ir nelietojams). pie tam siltums arī vairāk tiek atdots zemei. vēl viens mīnuss ir klapata ar pumpēšanu.

Verneris
06-30-10, 14:27
Dubultais jumts, taču pie stipra lietus samitrinās arī iekšējais jumts un kāda pile tiek arī iekšā.

Nu vo! Tapeec jau es mekleeju mosh ir kkaads puushamais, lai nelaistu cauri lietu! gan jau krutajaam teltiim arii gadiem ejot tas slaanis saulee paliek vaajaak vai kkaa tml

Hrjum
06-30-10, 14:36
Tak jau teica apavu veikalos/darbnīcās universālo impregnētāju paņem.
Kaut vai šādu: http://www.salamander.md/cosmetics1_en.php
5-7ls flakons. Uz telti gan jau ar 1 pietiks.

Verneris
06-30-10, 14:38
AA nu luuk! :) Paldies ;) shito ar iegaadaashu :)

Hrjum
06-30-10, 14:49
Atklāsmei jau vajadzēja šeit (http://www.eoz.lv/showpost.php?p=413376&postcount=52)atnākt. Bet kas lēni nāk tas labi nāk, ja atnāk.... :shura:

Verneris
06-30-10, 14:51
Man vajag visu ar pirkstu paraadiit :D

uculs
06-30-10, 17:36
par tādu piepūšamo matraci - ļoti slikts risinājums. ja grādi ir nedaudz zemāki ir lielas mocības uzsildīt to gaisa massu zem sevis (pat vēsākā istabā tāds pūslis ir nelietojams). pie tam siltums arī vairāk tiek atdots zemei. vēl viens mīnuss ir klapata ar pumpēšanu.
Vasarā tāda veida lielo lietoju visu laiku, ja ir brauciens ar mašīnu, jo tos kg citādi pārvietot ir neiedomājami. Līdz +10 nekādu aukstumu un nekomfortu neesmu izjutis, pie zemām temperatūrām ir nedaudz cita, tā teikt, gulēšanas tehnoloģija.
Piepūšana vispār nesagādā problēmas, jo ir pumpi, kas darbojas no 12V un ja nav pumpis, tad manam tāpat ir vēl divi veidi kā piepūst. Atliek tikai izvēlēties vai grib trennēt plausas vai kājas:)

usver
06-30-10, 18:19
šitiem nāk līdzi kaut kāds pumpis - daļai no piepīpētāja darbināmais, krutākiem - uzlādējams ( spēj uzpūst kādas 2 reizes ).
Vasarā, kā jau minēju, auto var iemest pūsli + pumpi un baudīt ērtības. Stress tikai tad, kad tas sāk laist gaisu un no rīta attopies, pa pusei balstoties uz zemes :D

DeadlyShooter
06-30-10, 18:46

Muļķības! Nekustīgs gaiss ir ļoti labs siltumizolators :D

AMX
06-30-10, 20:40
nu ja, ka nekustīgs - nekustīgs, šams ir tikai mazās telpās - piemēram gofrētā kartona kanālos, bet ja tu pats guli uz kubikmetra brīva gaisa, kas no apakšas un sāniem dziest, bet tavs sildīšanas laukums ir labi, ja 1/5 no dzesēšanas laukuma - tur nekāds komforts nesanāk :) pie tam ja nakts vidū vēl ir jāceļās un jāatjaumo gaisa rezerves ... Nekas nav labāks par armijas paklājiņu...

paulis
06-30-10, 20:45
par cik guļammaiss paredzēts lai nelaistu siltumu ārā, tad, guļot, ar ķermeņa siltumu mēģināt piesildīt apkārtējās lietas un priekšmetus varētu būt diezgan bezjēdzīgi

AMX
06-30-10, 21:39
ja apkšā ir paladziņš un virsū sedziņa - katrā ziņā lietām ir jābūt universālām

uculs
06-30-10, 22:13
Man ir zviedru armijas guļammaiss un iekšā tam nāk balts palags. Var gulēt pie mīnus temperatūrām, tikai nezinu kādām. Kaut kādos -15 ir ļoti auksti, bet izturēt varot. Tas no sievas vārdiem. Es parasti to izmantoju kā spilvenu, man par īsu, nevaru satilpt viss iekšā.

Maxal
06-30-10, 22:20
Q: vai kāds ir manījis jaudīgas mazās gāzes plītiņas? Gandrs/celotajs nepiedāvā, tur ir tikai līdz +/- 2.2kw, interesē ~3.5kw+ (12'000 btu)

Zinu, ir degļi, bet tie īsti nederēs.

Interesē kautkas līdzīgs:
http://www.amazon.com/Iwatani-000BTU-Portable-Butane-900459/dp/B0033BLLYC

bump, nevienam nav idejas?

321
07-04-10, 17:16
Es te planoju nakoshgad iespejams ar kaut kur lidz Kamchetkai, Kinai, Indijai un pa to galu iespejams ar stopiem

Intresee ka viener maximali primitiivs un izturiigs un leets/pienjemams GPS verkjis kursh ari nesvertu daudz. Lietots ari dereetu.

Ja grib lietot ari internetu laikam vajadzes kaut kadu advenceetu mobilaaa telefona verkji laikam ja?

Rekomendaacijas abiem variantiem?

usver
07-05-10, 00:46
GPS ceļiem un ielām vai arī topogrāfiskajām kartēm?
baterijas darbība - cik h vēlies nonstopā?

max lēts + labs == ķīniešu brīnumi, uz kuriem der iGo myway, pēc gaumes arī tomtom var piestartēt. trūkums: baterija 1h~ velk nonstopā. akumulatori parasti nav maināmi.

Rik0
07-05-10, 08:57
Iesaku rūpīgi pētīt kuram verķim vispār ir vajadzīgo reģionu kartes un kādā kvalitātē. Tā jau nav Eiropa/ZAmerkia, kur kartes ir visiem.

321
07-05-10, 09:02
Neeenu nav vaajdziba pec max letaakaa. Kau jau vienmer vajag price - performance. 1 h akisha skan loti divaini. Ja ir chaabigi ar akiiti tad prom no civilizaacijas stradaaa obila telefona mode - slegt iekshaaa tikai tad kad vajag paskatiities pulsketni piemeram. Nah tur gaidiit zvanus pa teeemu *ka tev iet pupediit*.

Interesanti butu ja verkjiii butu ariii WI-FI, lai var reizeem ielikst neta un kadus direkshen palureet vai sarunaat nakstsmiitnes caur *gultu serferu* lapaam.

uculs
07-05-10, 09:57
Labi darbības laiki ir šāda veida aparātiem http://www.garmin.com/garmin/cms/site/us/onthetrail/ Nezinu, kas tur viņiem ar kartēm un pārējo, bet paredzēti tieši kājām gājējiem.

321
07-05-10, 17:16
Mosh ir kads vecaks mob tel kura ir gps un wi-fi un ko var ieteikt? Intresanti ka Apple Iphone ir ari mode kuraa var tikai klausiities muziku lai telefons nerij bachu kerot tiklu. Un to trubeeekli ar es tureetu izsleegtu un iesleegtu kad tiktu neceljos.

Vispar fvz cik es gribu maksaat. :D

Ko saki Tominj saki japerk par 300 ls Garmin ko?

Aigars
07-05-10, 18:56
Intresanti ka Apple Iphone ir ari mode kuraa var tikai klausiities muziku lai telefons nerij bachu kerot tiklu.Pusei no jauno viedtelefonu ir airplane mode... Tas tiem, kas nelasa pa krūmiem visu un mēdz reizēm kkur aizlidot. :beee::beee:

321
07-05-10, 19:19
Tavs attistiibas levels kaa jau cilveekam no Jelgavas. Ja lasa pa krumiem tad vairaak naudas paliek citaam forshaam lietaaam. Jauzskaita jau nav ko? ;)

Rik0
07-06-10, 08:25
Ko saki Tominj saki japerk par 300 ls Garmin ko?

Nedomāju (ja vien nauda maku nespiež), stopēšanai gps īpaši vajadzīgs nav, līdz ar to pirkt atsevišķu devaisu IMHO lieki. Es ņemtu kādu telefonu ar lielāku ekrānu un visām vajadzīgajām fīčām.

kaspars-j
07-06-10, 08:34
n52 - gps ir, iekrāmē tik papildus softu un kartes, bača arī ilgi turēs - varēsi neuztraukties, ka 10+ dienas netiec pie eletrības (slēdzot iekšā tad kad vajag)

uculs
07-06-10, 10:46
tikai ņemiet vērā, ka nokia kartes tajā reģionā, labi, ja mežu no ezera atšķir. Vispār nezinu kāds devaiss tur kartes piedāvā, ja vien tas, ko tur uz vietas nopērk, vai arī Ozi sabāzt pašam.

kaspars-j
07-06-10, 11:02
tikai ņemiet vērā, ka nokia kartes tajā reģionā, labi, ja mežu no ezera atšķir. Vispār nezinu kāds devaiss tur kartes piedāvā, ja vien tas, ko tur uz vietas nopērk, vai arī Ozi sabāzt pašam.

es jau minēju, ka jāliek cits softs ar citām kartēm - tomtom vai smartcom vai sazinvelkas. tā nokia defaultā ir tiešām ļoti bīstama tādam ceļojumam

321
07-07-10, 11:51
GPS noder ja iekulies necelos un vajag atrast vietu kur atrodies, piemeram nezini kada ciemaaa esi. Visu jau var uzzinat ari bez elektronikas tikai biskiit cakariiigak.

Par to stopeshanas teeemu - man te jautaaja viens rads radinieku saietaaa tiko - stopeshana baigais adrenaliins. Bet shim akal bralis vai kas njemas ar goviim audzeee pienu - tad nu gribejas jautaat klau a govju fermu uztureet ir mazaaaks adrenaliins? ;)

Sunroot
07-07-10, 21:57
Varbūt kāds kaut ko no Salmo ir ieraudzījis?

vimba_zlobnaja
07-07-10, 23:28
Šobrīd meklēju kādu, kas varētu no štatiem GPSMAP® 62s (https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=145&pID=63801) atvilkt. Oregoni arī labi, bet man tučscrīns neper.

321
08-12-10, 22:36
Taaa izdomaaaju nakoshgad ar bliezt vismaz apkart pasaulei ja ne visai.

Tatad visertak esot ar 50 litriem (40 ja paliek naksnot desovkaas). Mekleeju tagad somu uz mazu svaru manai Lafumai ir 2,2 un tas ir diezgan smagi lai everiiidej nestu kaut gan vinjai ir kkadas specialaaas putugumijas plecu siksnas. Atradu shaaau jociigu verkji bet bez testeshanas negribas pirkt krasa ar tada jokaina http://alturl.com/7pq37 bet tas nu taaa svars akal 1,7 kg un tas ir pus kg nost ar tagadeeejo

Par to telti ar 1 kg svaru izlasiju kreivu lapaa revjuuu ka tipa tada baigi mazaaa esot. Atkal latvijaa otra galejiba ir kkadas Lafuma vienvietiigas par 100 ls. Vel domaju svariiigi butu lai piemeram tie balsta stienji nesaluztu piemeram kada nevietaaa. Japameklee vel kkas pa vidu.

Un izlasiiju ka no ex sssr robezhaaam lidz indijai var par 15 baksiem ar transportu aizbraukt. :)

Un joprojaaam prikolii tas manis patenteetais guljamaiss ar biezumu lidz pakaljai lai muguru nelauzh jo to pa****enj paklaaju vazaat lidzi baigais cakars un nelaaga sajuuta, Butu jamegina taads sashuut pa ziemu apgreidot kadu stock maisu hehe.

vimba_zlobnaja
08-13-10, 00:04
ja taisies cauri eiropai maukt - ok soma ir vēl ciešama, bet ja gribēsi puspasaulei... iesaku tomēr nopirkt kaut ko citu.
Pēdējā lielajā lietū tika notestēta uz izturību vienvietīgā lafumas telts, modeli gan nepateikšu, bet pāri iet tikai viena stiklašķiedras riba. Svarā tā ap pusotru kg. Pameklēšu precīzu modeli. Bet kaut kas šāds (http://www.nujosana.lv/public/lat/e_veikals/76/78/611/).
Bet varbūt tā arī nebija lafuma, bet Tramp (http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=88038)...

321
08-13-10, 00:18
Kas ta ir ar to somu? Ka jau rextiju gribas mazaku svaru jo viss uz muguras jatasiii gana daudz.

vimba_zlobnaja
08-13-10, 00:23
Viens kilograms turp vai šurp nav nekāda starpība, bet ergonomika gan var pieklibot. Aizej uz Ceļotāju vai to pašu gandru un paprasi vienu teikumu - kas ir labāks tajā somā par 200Ls, bet šajā pa 50Ls nav. Nu i visu uzzināsi ;)

Aigars
08-13-10, 01:34
Kas ta ir ar to somu? Ka jau rextiju gribas mazaku svaru jo viss uz muguras jatasiii gana daudz.Vai esi par 200-400 gramiem mazāk maksāt par 20-30% vairāk? :)

Rik0
08-13-10, 08:00
Kas ta ir ar to somu? Ka jau rextiju gribas mazaku svaru jo viss uz muguras jatasiii gana daudz.

Nepareizi. Mazāks svars parasti nozīmē mazāku ergonomiku un izturību.
Ja Tu viņu piekrausi, kopējais svars būs 10-15kg.
Ieekonomēti 500g uz pašas mugurenes svaru neko nemaina.
Ok, pie 50l tas vēl nav tiks būtiski, bet pie 80l tiešām pērk visergonomiskāko nevis visvieglāko ;)

Starp citu pērkot iesaku piedomāt par to, ka lielās somas nes ar vidukli nevis pleciem ...

321
08-13-10, 09:54
Ja es iekrauju telti 1 kg un guljamaisu 1,2 kg un tad tas jau sanaaak gana maz, ka saka virs 10 kg staipiit uz muguras ir gruuti. Es veeelos kadus 7-8 kg ieskaitot somu. Kaut gan mana Lafuma ir bezgala erta un forsha... dzivos redzes http://www.bigrockoutfitters.com/images/KAILAS_50P10_3820_S08_PF.jpg

PS // Esmu stradajis Gandraa.

Un jau siekala tek nemt un uzreiz bliezt projam kamer silts bet vajag viiizas un vel paris lietas kuras jagaadaaa kadu laiku.

Hrjum
08-13-10, 10:53
Ierastam un ienēsētam inventāram ir dubulta vērtība! ;) Pat ja pēc parametriem neizskatās tik smuki. Teiksim ar jauniem zābakiem es nopietnā pārgājienā neietu, tad jau labāk ar vecajiem kam zoles jau krīt nost.

kaspars-j
08-16-10, 12:04
Gudrie un zinošie cilvēki - sakiet, kur iegāt teltij paradzētās ribas vai to posmus atseviški, redzēju kaut kad senāk tepat bija rakstīts, bet tagad nemāku vairs atrast...
citādi ir plāns next week atlaist pa lv forelēs uz 4-5 dienām, jumts noderētu.

321
08-27-10, 09:13
Apgaadajos ar telti

http://img843.imageshack.us/img843/9547/lafuma.jpg

Izturiigie telts mietinji te http://www.************/?CatID=84 bet cena nav forsha ja der kada stiklskiedra tad var pamekleet kadu kam telts ir beigta un tie stienji palikushi pari.

321
08-27-10, 09:46
Par 50 ls + sutishana ir shada http://www.idealo.co.uk/compare/841515/coleman-rigel-x2.html

http://www.cestajecil.cz/wp-content/uploads/2007/09/dsc_0196_small2.jpg

321
08-27-10, 17:55
Te vareetu but labas bildiites http://victorprofessor.livejournal.com/126226.html
Shitaa dzeka blogaa ir vis kas intresants http://victorprofessor.livejournal.com/

321
09-21-10, 19:05
Nopirkta bilete uz Barselonu, talaak uz Portugaaali, tad pari udenim uz Afriku, tad tur pabraukaaties un ja vizas sanaaks tad pa labi uz Indiju, Kinu, Kamchetku un Japaaanu

Te marsruta bilde, jaceko kur vizas un kur sauj pa baltiem cilveekiem - http://img543.imageshack.us/img543/7936/tripa.jpg

Ka teica filmaa Dune - Strah ubica razuma (ka redzams skatiijos krieviskoto versiju ;) )

Viss planojas uz ilgaakiem meneshiem

PS. Mosh kadam ir parodoama mugursomele uz 45-50 litriem un svaraa pie 1.5 kg!

Hrjum
09-21-10, 19:25
Gribēju teikt, ka Lībiju labāk izlaist un no Tunisijas ar prāmi uz Ēģipti. Bet tad ieraudzīju, ka Irāka un Irāna arī plānā :D Tad jau Lībija tādi peanuts vien būs. Atbrauksi būsi cits cilvēks, ja atbrauksi. Tik pie kaut kādiem turbāniem ciemojoties neiedomājies sprēgāt ar veģētārismu, humānismu un dzīvnieku labturību. Pats vēl pa kebabu paliksi ;) ja do kebabu, tas ir jāēd!

vimba_zlobnaja
09-21-10, 19:28
Smuks trips. Bet vai nevēlies sadalīt to pa daļām? Es domāju Āfrikas posms un Arābijas pussala var gadīties tāda ne visai..

321
09-21-10, 21:28
Taa atradu ka man te paris gadus atpakal bija iegadata vecakiem ari Lafuma 40 litru somele http://alturl.com/keh3huzreiz gan jasaka ka 60 litru ir ertakas lences un sver tikai o,5 kg vairaaak.

Vienigi tajaas 3 pasaules valstiis ta sarkanaa mugursoma ir kaa magneets aarghhh. :ok:

PS. Lībija pārtraukusi ieceļošanas vīzu izsniegšanu Eiropas valstu pilsoņiem, izņemot britus, pirmdien paziņoja valsts lielākā starptautiskā lidosta.

Pashiem ir sanaacs kad kaut kadu dokju truukst uztaisiit vieteeejo dokjus, ja riga maxa 40 ls tad mums tas izmaksaaja 3 ls. Bet nu...

paulis
11-09-10, 13:43
varbūt ir kāds lietas lietas kursā par plānotām telšu atlaidēm tūrismu veikalos? uz īstās sezonas sākšanos, gribētos ieķert kādu vissezonieci pa sviestmaizes cenu :)

Tominjsh
05-28-11, 13:08
Nus, ir interese par ultrakombo dealu teltīm, self inflatable matračiem un guļammaisiem?

mmm, jysk sortiments netiek piedāvāts. Teltis 40-130Ls+, guļammaisi no 25Ls līdz jomajo...... :D :D

paulis
05-28-11, 13:25
es vasaras laikā plānoju iepirkt matraci (paklāju), kuram svars būtu zem 1kg, siltumcaurlaidība (R) virs 3.5, garums ap 2m un cena zem 50Ls. tā ka noteikti izskatīšu tavus piedāvājumus :)

noname
05-28-11, 13:36
matrači sisīšiem un nerūp, bet par self inflatable telti un guļammaisu gan varētu padomāt :D

Tominjsh
05-28-11, 13:46
cik ir ap 2m? 183 un 191 ir ap 2m? :D

vispaar interesanta kombinaacija - 2m un zem 1kg :D Pagaidām ko redzu zem 1kg beidzas pie 183

Ar R ir interesanti - ne visi to norāda, bet self inflating tas apmēram sanāk 1,15cm - R=1
Tālāk rēķini pats :D

Vēlāk vēl parakšos papīros :D :D

noname - self inflating rabbit ar auto find&suck funkciju neinteresēja? :D

paulis
05-28-11, 14:00
tak neiešu ar svariem un lineālu pie tevis pēc tā matrača. vienkārši uzrakstīju savus sapņus un gaidu, kad tu iesviedīsi sejā realitāti :D
un parametrus balstīju uz to, ka pats esmu ap 2m, tā ka jo garāks matracis, jo labāk. staipīšu viņu līdzi piekabinātu pie somas, tā ka pa 5kg svaru nebūšu sajūsmā un gulēšu ar viņu uz sniega, tā ka vajag tādu no kura pēc gulēšanas var arī pēc tam piecelties :)
un, par cik ir vasaras sezona, tad gaidu pamatīgas atlaides :D

Tominjsh
05-28-11, 14:13
nus, papildus 200gramīgs self inflating pillow un tev pietiek arii ar 183cm, kur var meegjinaat ietraapiit arii gramos 700 vai pat mazaak :D

neko nezinu par sezonaam, bet labo cenu klubinjsh shajaa gadiijumaa noteikti darbosies :D

nebiju baigi iedziljinaajies, iebaazu degunu dziljaak R miitos - nus, vispraatiigaak ir njemt liidzi follijas rulli :D :D

btw, viens webs sapliisis, otrs nerulzz.. beidz sachkot :D

paulis
05-28-11, 14:29
vo par ķisenu nebiju iedomājies..
par follijām - pagājušo ziemu nomēģināju tos spīdīgos ruļļus. pirmais efekts uz viņiem uzsēžoties ir lielisks, bet pēc kādām 3h zūd sajūta, ka no viņiem būtu kāda jēga :)

bet ja tu saki, ka tas "R" ir mārketinga rīks nevis reāli izmērāms parametrs, tad viss ir baigā pakaļā, jo būs vien jātic pārdevējam kurš nez kur ir izlasījis, ka šitais vot esot baigi siltumnecaurlaidīgs :D

un par linkiem parakstā - biju jau par tiem aizmirsis :D

Tominjsh
05-28-11, 16:54
Nus, praktiski jau R ir mērāms lielums, kas arī tiek darīts. Gaiss slēgtā apjomā komplektā ar ietverošo figņu (kas savukārt arī ir vairāk/mazāk siltumu noturošs/nenoturošs) ir siltumizolējošs.. Bet.... jēga no gaisa, ja aukstums vai siltums atskrien/aizskrien prom pa perimetru, kas ietver gaisu.

parastie putu rullējamie ar/bez follijas, "putu slēgtās šūnas" etc.. nu tur ar.. jāskatās cik sver, cik daudz vietas aizņem un pēc cik reizēm sakrītas un ir izmantojams tik kā paliknis zem ceļiem mainot riepu mašīnai... Vai kāds ir redzējis kādu materiālu, kas stundas vai divu laikā neatdziest/neuzsilst līdz apkārtējās vides tº..?

Jēga no tā visa, ja aukstums tāpat izlien cauri guļammaisam :shura: Bez mārketinga un teorijām - matracim ir jāspēj nosegt nelīdzenumus apakšā, pasargāt no mitruma, kas nāk no apakšas un lai pakaļai mīkstāk un no rīta nepamosties ar stīvu muguru.

vasarā tur var runāt par materiāliem, tempretūras amplitūdām, elpo/neelpo, svīst/nesvīst etc, bet tas ar viss beidzas tajā brīdī, kad guļammaisā ielien 130kg tēviņs, kam karsti ir vienmēr vai 47kg zaķis, kas nosalst paskatoties ārā pa logu un ieraugot ka zari vējā šūpojas..

uculs
05-28-11, 17:12
interesē četrvietīga iekaramā telts ar milzu priekštelpu, kaut kas ir piedāvājumā?

noname
05-28-11, 17:18
self inflating rabbit ar auto find&suck funkciju

Tomiņ, šodien jau tā grūti, un vēl tu ar saviem sarežģītajiem jautājumiem :dizzy:
kur i tas zaķu un telšu piedāvājums ? webā neko neredzu

Tominjsh
05-28-11, 17:36
mieru tikai mieru :D

paulis
05-28-11, 19:06
vēl nedaudz par tiem matračiem:
pagājušo ziemu taisīju eksperimentu ar gulēšanu teltī, ko uzslēju pagalmā uz sniega (telts paredzēta ekstrēmiem laikapstākļiem, guļammaisam komforts -8 un ārā ap -10). rezultāti sekojoši:
- pirmajā naktī izmantoju vienkāršu plānu (~3-5mm) follija paklājiņu. sākumā bij forši, bet pēc kādām 2-3h iemuku mājās jo sāka pamatīgi vilkt no apakšas
- otrajā naktī to follija paklāju uzklāju uz kādas ~5cm segu kārtas. pēc kādām 5-6h jutu, ka aukstums no apakšas sasniedzis līmeni, kad steidzīgi jāmūk siltas gultiņas virzienā.
- trešajā naktī paņēmu padomju laiku piepūšamo matraci un uz tā uzklāju folliju. pēc tām pašām 5-6h bija vairs ne tik ļoti silts, bet sajūta bija tāda, ka ja vajadzētu, tad nebūtu problēmu arī visu nakti šitā izvilkt.

neko no mūsdienu zinātnes sasniegumiem neesmu mēģinājis, bet čujs, ka kaut kāds putu/gaisa/follija apvienojums varētu būt tieši tas, kas 8-10h laikā varētu noturēt no sniega nākošos mīnusus

Tominjsh
05-28-11, 19:16
piiraagi rulzz vienmeer, tikai jautaajums par piiraaga izmeeru un svaru, kas jaastiepj liidzi.

Kaa visam - daudz naudas un speej tik eksperimenteet

JuutpaudisMaigcilvee
05-28-11, 19:28
Parunājam par 'uz-ugunskura-karināmajiem-katliem'. Kur, par cik?
Vai ir iespējams salabot? Veclaicīgais, biezais.. duralumīnijs laikam.. nevar saprast īsti. Viens sāns ieplīsis. Var salabot?

Tominjsh
05-28-11, 20:01
taadus vairs neviens neizmanto :D vai nu izsauc sabiedrisko eedinaashanu vai velk aaraa savu degliiti un titaana trauku komplektinju :D

sharix
05-28-11, 20:30
nesaki viss, man mājās ir 30 litru katls, kas tiek darbināts vairākas reizes gadā - uz Jāņiem/Līgo tajā darināts alus un siers, rudenī "pupu balle" (nepārprast - cūku pupas gatavotas), pāris reizes gadā vārīta gulašzupa un zivju zupa - cits smeķis, kad uz "dzīvās" uguns gatavo ;) nu tas gan viss neder tūrismam

JuutpaudisMaigcilvee
05-28-11, 20:36
Tominjsh, davai tikai nevajag, ja? Tikai uz ugunskura vārītā zupā ir spēks. Ja esi no tiem, kas dabas pupu baudīt brauc ar 12-220 invertoru, 10 uzlejamajām zupiņām, vai prīmusu, lido šai tēmai garām.

paulis
05-28-11, 20:46
runā jau, ka šitais drīz izkonkurēs dabīgi gatavota ēdiena garšu - http://www.travellunch.de/en :D

JuutpaudisMaigcilvee
05-28-11, 20:50
Izskatās pēc klasiskās kartupeļu ciete/milti + glutamāts. Aplejam ar verdošu un štampājam.

Tominjsh
05-28-11, 20:54
sharix, bazara nav :) te jau vairaak tomeer par hiking, nevis camping shoreiz runa

kaadsturpuutis, viss jau ok, kameer tu to vari iemest laivaa un tas nav jaanes uz muguras ilgaak par stundu. Nus, ir jau mazohisti kam patiik lietas sarezhgjiit :)

paulis, a lētāk tad ir neēst :D Zināmā mērā labi, ka šis te nav iegājies, zinot "kā man patīk savākt aiz sevis" kultūru.
šim gan ir daudz dažādu un lētāku alternatīvu.

JuutpaudisMaigcilvee
05-28-11, 20:59
Moš kļūdījos ar tēmu.. esmu vairāk kemperis, ne hikers. Visu sametu mašīnā 'tālaipārisdienāmpietiek' un apmetos vienuviet. Tad nu tiek vārītas zupas no ķertām zivīm/vēžiem, pazagtiem lauksaimniecības labumiem.

Tominjsh
05-28-11, 21:20
Nu jaaa... tur ir zināmas atšķirības it visā :)

321
06-01-11, 19:02
Meitenei vaig mugursomu lietotu 50-60 litri pz

Rik0
06-02-11, 14:42
Jēga no tā visa, ja aukstums tāpat izlien cauri guļammaisam :shura: Bez mārketinga un teorijām - matracim ir jāspēj nosegt nelīdzenumus apakšā, pasargāt no mitruma, kas nāk no apakšas un lai pakaļai mīkstāk un no rīta nepamosties ar stīvu muguru.

Matracim ir jāspēj nodrošināt arī nepieciešamā siltumizolācija no apakšas.
Jo gulētājs ar savu svaru guļammaisu starp ķermeni un matraci saspiež līdz ar to guļammaisa siltumizolācijas spējas saspiestajā daļā ir daudz sliktākas nekā no virspuses.

vimba_zlobnaja
06-02-11, 15:21
Palasījos jūsu tekstus un atcerējos ka man arī gribētos šādu 30L+ katlu nopirkt.
Maija sākumā bija iespēja 500L katlā vārīt plovu... mmmm. Garšīgi. Tikai process prasīja nežēlīgu laika patēriņu.

vimba_zlobnaja
06-02-11, 15:29
Pats atradu. cenas tīri ciešamas.
http://www.sbpluss.lv/index.php?id=2682

http://www.sbpluss.lv/pic/2686.jpg

paulis
06-02-11, 15:48
par katliem - es pirms viena pasākuma šito pa fikso ieķēru - http://baltsport.lv/category403/5376-trangia-katls-ar-vku-4-5l.html
riktīgi iefanoju par to, ka tā katla rokturis fiksējās vertikālā pozīcijā. tas piedod riktīgu stabilitāti pasākumam :)

Tominjsh
07-05-11, 18:52
shis tas ir, shis tas buus no riita.... So no pariitdienas welcomeeti

paulis
07-08-11, 15:53
Ja nu kādam sanāk primo reizi mūžā mēģināt dabūt matraci, kas pats piepūšās, iekš tā orģinālā iepakojuma, tad, iespējams, var gadīties, ka tas izvēršās par pamatīgu izaicinājumu :D
šeit ir metode, kā to bez sāpēm izdarīt - http://www.youtube.com/watch?v=7KT29JHHJp4

Tominjsh
07-08-11, 22:13
taa sanaak ar? :shura:

paulis
07-08-11, 22:54
kādas 15 min. smaga darba rezultāts :D
https://lh4.googleusercontent.com/-t7GDxuluOkk/ThdfRpdKZ-I/AAAAAAAAAuQ/mzZd5ZwDTOU/s800/IMAG0055.jpg
Bet nākamās reizes, kad kaut ko šitādu darīšu, izskatās cerīgākas. Galvenais TO darīt uz cietas virsmas un nekautrēties izmantot savu ķermeni lai sasniegtu labāku rezultātu :D

Tominjsh
07-08-11, 22:58
/ skuju kaudze liekas eertaaks risinaajums :shura: /

TO vienmeer labaak dariit uz cietas virsmas :D uz miikstas jau gruuuti :D

paulis
07-08-11, 23:12
Tad tāpēc tos matračus taisa tik spilgtās krāsās. Ja gadījumā mežā apmaldies, tad glābējiem ar helīti jāmeklē liels spilgts objekts. Viena no retajām iespējām, kad guļamais matracis tev glābs dzīvību :D

Visādā gadījumā - tip of a day: ja ir izvēle starp matraci ar vienu ventīli un matraci ar vairāk kā vienu, tad ņemiet to kam ir vairāk kā viens :)

Tominjsh
07-08-11, 23:15
es aatrumaa atradu tik vienu gab taadu :D $$ shitiem briinumiem iisteniibaa nogalina

/domiigi paluur REI cenas/

paulis
07-08-11, 23:25
nez, šito pērkot blonds zaķis laikam nāk līdzi - http://www.rei.com/product/797491/therm-a-rest-dreamtime-sleeping-pad :D

Tominjsh
07-08-11, 23:26
nu kaa minimums vibreejosha vagiinas imitaacija :D

btw, kas te par kaut ko veel intereseejaas, beidziet sachkot.. ja shitaa turpinaasies, peec nedeeljas pusotras telshu vairs nebuus :D

acid|burn
07-25-11, 12:05
Pērn Maximā iepirku šitādu, pa 3 Ls ar kapeiciņu, super manta.
Bija tikai viens. Šogad meklēju, nekur vēl neesmu atradis. Vai kāds kaut kur nav redzējis šito? No intex zaļās/camping kolekcijas:
http://www.intexcorp.com/WaveCampingMat.htm
Visur ārzemē maksā pacmit naudas, nesaprotu kapēc Maximā pērn bija pa 3.50 Ls :)...
Vajag kādus pāris gab.

321
11-05-11, 23:39
Uz superakciju un veel pashmaucoties nopirkta bilete uz Malaiziju apakalj lidmashina lidos bez manis. Tur tad ari dzivoshos kadus meneshus planos Malaizija, Thailand, Laos un ja sanaaks ari India un China.

Bet parasti jau sanaak mazaak kaa saceraaas ;)

Vaards
12-04-11, 18:48
Interesē, kādās bodēs skatīties, kur meklēt... lai gan labs aprīkojums parasti ir dārgs, varbūt kādreiz var noķert kādas atlaides vai ir kāds veikals, kuram uzcenojums ir zemāks... vai kaut kādi citi knifi un triki, iepērkot inventāru.

Padalieties ar pieredzi, kā arī nosaukumiem, adresēm, linkiem, utt. :)

Šoreiz konkrēti interesē guļammaiss līdz 0 grādiem (pie comfort/limited comfort), bet tā jau ik pa brīdim šo to savajagas.

Tuvāk vasarai atkal vajadzēs guļammaisu Eiropas vasarai, te atkal svarīgi, lai pēc iespējas mazāks pēc izmēriem... (arī tas, ka Grieķijas jūlijs ne vienmēr ir, piem., Lietuvas augusta beigas).

Es guļammaisu jautājumā esmu riktīgi iedziļinājies un nonācu pie slēdziena, ka jāpērk ir: Lafuma Warm'n Light 600 Down. Šito var samīcīt tādā mazā kompaktā trubiņā (gandrīz uz pusi mazākā par 1L pet pudeli). Tādejādi ceļojot tikai ar rokas bagāžu u.t.t. vienmēr iespējams paķert līdzi. Tādejādi var gulēt jebkurā miskastē - atritini tik savu neilona guļammaisu, ielien iekšā un čuči. Jebkurā ūķī.

Esmu ar šo palicis pa nakti arī dabas apstāķļos, latvijas vasaras pārgājienos ir baigi ok, bet Jordānijas tuksnesī divas naktis piedzīvoju šausmu mirkļus - tur pa dienu ir +25`C un TR-kreklā svīst, naktī zem nullītes... Lūk tas bija hardkors ar visiem 'dzemperiem, jakām, biksēm ielīdu guļammaisā un domāju, ka rītu nesagaidīšu. Bet vēl rakstu :D

Toreiz padōmāju, ka jānopērk otrs Lafuma Light Down 1000 (cipars ir svars gramos), bet neesmu sadūšojies.

Fiška tāda, ka dabīgo zosu dūnu guļammaisi ir absolūti siltāki un labāki par pārējiem visādiem. Un reizē arī vairākas reizes dārgāki.

321
03-24-12, 17:51
Biju 3 meneshus azijaaa tipa Malaizijaa, Tailandee, Indijaa un Nepalaaa... gribeju uz Kambodzu un Laosu vel bet piebesija vis tur un karstums

Tagad padzivoshu te menesiiiti veel un tad velobrauciens uz Berlini padzivoshos tur un mosh vel kkur pabraukashu ar velo.

A rudenii redzes kam sitiis stunda, ir doma iekartoties kadaa briiivpratiigo darbaa afrikaa vai kur par buvinzhenieri. :cool:

---

Tagad bushu experts ari celoshanaa un inventaraa :)

---

Btw panjemu čehu guljamaisu tada laža viss pildījums iekšā plīst firma ir LOAP Celotajaa ar tadus tirgo budzetnieki gan :Z

DJWoX
03-24-12, 18:44
a kur nauda šādi ceļot
a mācities universitāte, vai ar tas nesaista?

tev nav k-kad blogs ar bildem un aprakstiem ?

Tominjsh
03-24-12, 20:20
Btw panjemu čehu guljamaisu tada laža viss pildījums iekšā plīst firma ir LOAP Celotajaa ar tadus tirgo budzetnieki gan :Z

nejauc čehus ar čehu maksimas versiju ;)

aiznes atpakalj un pastāsti, kā gāja :ok:

321
03-25-12, 19:41
Nu velobrauciens jau nemaksā tik dārgi un brīvprātīgo darbs (nosaukums hhh) nozīme to, ka man nebūs jamaksā par dzīvošanu, paiku es sev pats varu nopirkt jakas. Ceru ka pēdējais sanāks. :ok:

Tominjsh
04-25-12, 13:01
festivaalu un lauku kostinji tik saakas :D neko nevajag tikai tiem, kas ir taadaa paalii, ka var guleet zem aabeles :shura:

tavs viedoklis vispaar nav njemams veraa shajaa jautaajumaa, jo nevajag kaut kaadu hardcore chali pieliidzinaat normaalam cilveekam :D :D :D

paulis
04-25-12, 13:11
Kāds hardcore čalis? Nav tak tik traki ar mani. Kā nekā lieldienu izbraucienā es pat paklājiņu biju paķēris līdzi :D
http://content23-foto.inbox.lv/albums/m/moonburn/trash/531104-338626966194278-100001409322189-968893-68035684-n.sized.jpg?1335348539

paulis
04-25-12, 13:21
Tas tāpēc, ka Loap guļammaisam comfort temparatūra izrādās, ka ir extreme temparatūra :D

321
04-25-12, 13:35
Man ar ir tas Loap sūds tik cita modele

uculs
04-25-12, 13:40
Izrādās te arī viens no tiem, kas pie -30 guļ teltī, iemaldījies. Un lai pielaistu gāze plītiņu kurina ugunskuru, kur gāzes balonu uzsildīt.
Pazīstu tādus trīs gabalus. Tā jau cilvēkiem nav ne vainas, kamēr nenonāk darīšanu līdz kaut kādam tūrisma paveidam, tad tur no cilvēkiem maz, kas paliek:)

skaktuss
06-05-12, 12:04
Kādi ir vismazākie, vieglākie, lētākie un reālākie varianti kā pārgulēt nakti veloceļojumā? Pagaišgad ar sievieti braucām pa Latgali nokrāvušies kā kamieļi. Tagad man ir neliela doma paņemt pirms jāņiem nedēļu atvaļinājumu un vienam maksimāli vieglam braukt vienkārši, kur acis rāda. Tikai velo, bibšorti, kājiņas, īsais krekls, un garais krekls. Nekādu pārtiku, priekš tam ir veikali pa ceļām un nekādus katlus, štruntus, figņas. Bet jautājums, ir ko paņemt līdzi, lai nenosaltu pa nakti vietā, kur uznāk tumsa? Negribu ņemt atkal to pašu telti, paklājiņu, guļammaisu - tas nozīmē - atkal smagums, bagāžnieks jāskrūvē un jālauž vienīgais mans vecais labais rāmis, jānokraujas u.t.t. Ja būtu kaut kāds lēts risinājums, ko uzlikt uz bagāžnieka, ko stiprina pie stutes, vai stūres somā... Trūkst idejas galīgi. Vai tas vispār ir iespējams, ko man vajag?

Tominjsh
06-05-12, 13:06
vieglākais ir iebraukt kempingā un tur paliist zem segas :shura:

Lapelis
06-05-12, 13:44
vieglākais ir iebraukt kempingā un tur paliist zem segas :shura:

:D :D
Jāizdomā tik variants ko stāstīt sievietei :D

321
06-05-12, 13:57
Tu gribi guļjamaisā tikai? Nu tad guli guļjamaisā, paņem plēves gabalu 2.5 x 2 metri kuram virsū gulet un ar ko lietus gadijumā apsegties.

Bagāžnieks jau tāpat jāliek, uz muguras nav veselīgi paunas vest.

Ja intresē man ir velosoma vidēja izmēra ņēmu sev, bet dabūju lielo. Bildes vēl nav, bet dabonama par tiem pašiem 7 ls.

321
06-05-12, 14:07
Pretodu herņu sadomā, tikliņu kaut kādu uz sejas

skaktuss
06-05-12, 15:30
Tu gribi guļjamaisā tikai? Nu tad guli guļjamaisā, paņem plēves gabalu 2.5 x 2 metri kuram virsū gulet un ar ko lietus gadijumā apsegties.

Bagāžnieks jau tāpat jāliek, uz muguras nav veselīgi paunas vest.

Ja intresē man ir velosoma vidēja izmēra ņēmu sev, bet dabūju lielo. Bildes vēl nav, bet dabonama par tiem pašiem 7 ls.

Vot par šito man interese. Kā var gulēt bez paklājiņa. Plēve ok, bet aukstumu tā pat no zemes uz muguru aizvada. Kāds ir mēģinājis iztikt tikai ar guļammaisu? Par odu tīklu toč jādomā, man ar tas jau ienāca prātā. Somu nevajag. Gribētos tikai stutes bagāžnieku, kur uzlikt tikai guļammaisu, jaku, plēvi, un kādu stūres somu, vai ko tamlīdzīgu.

paulis
06-05-12, 15:49
Ja paliek zem muguras egļu zarus vai sauso zāli, tad ir ok.
Un pērkons jau ir bijis, tā ka tehniski var sēdēt ar pliku pakaļu uz asfalta, līdz ar to baigo aukstumu guļot nevajadzētu just (bet tas tā - katram individuāli pēc jūtīguma līmeņa :))
Un ja ir galīga panika par ~7h pavadīšanu uz plikas zemes, tad var paķert foliju no auto aptieciņas

skaktuss
06-05-12, 16:03
Nu bail man no gulēšanas uz zemes ir no nakts bērnībā, kad izdomāju gulēt zārdā. Segas un viss kā vajag, apakšā savilkts svaigs siens, bet no rīta vairs muguru nevar palocīt, sāp kā ellē. Salīgs galīgi neesmu un vienmēr esmu salu labi panesis, bet tas zemes aukstums tik biedē. It kā jau tai follijai un zariem, papardēm vajadzētu labi strādāt.

paulis
06-05-12, 16:09
Vari pirms pasākuma patestēt "ekipējumu" pamēģinot gulēt parciņā zem soliņa un tikko jūti, ka būs pakaļā, tad sauc taksi un brauc mājās. Vienīgi pirms tam sagatavo labi pamanāmu zīmīti "Es neesmu bomzis. Esmu skaidrā. Šis ir Eiropas apmaksāts sociālais eksperiments, kas saskaņots ar pilsētas pašvaldību", lai nesanāk tā ka nakts jāpavada skaidrojoties ar tiesībsargājošajām iestādēm :D

skaktuss
06-05-12, 16:11
Eu, toč! Paldies, Pauli! Jāaizlaiž uz laukiem un jāpamēģina. Ķengaragā gluži nu negribas gulēt.

shtolcers
06-05-12, 16:31
Kādi ir vismazākie, vieglākie, lētākie un reālākie varianti kā pārgulēt nakti veloceļojumā?
Nez vai vislētākais, bet mobilitātei ir šāds variants:http://www.amazon.co.uk/Gelert-Solo-One-Man-Tent/dp/B00322QRQE
Savukārt aukstumam no zemes vislabāk apakšā palikt folija sedziņu (labākais price&weight/performance). Protams arī attieciga temperatūras diapazona guļammaiss.

Ņemot vērā stāstu par muguru, ar ekstrēmu izdzīvošanu, izmantojot tikai dabas materiālus, uzreiz aizrauties nevajadzētu. :D

321
06-05-12, 18:05
Es pirms meneša gulēju uz zemes tikai ar guļammaisu, teltī gan. Vienmēr arā guļu tikai guļjammaisā. Pa****eņ paklājiņš ir tiek hipsterceļotājiem kas braukā masinās un kam varga mugura.

321
06-05-12, 18:10
Vispār fiziskās un rūdošās aktivitātes atmaksajās, cilvēks parasti par slinku lai pavilktu regulārus fiziskus treniņus, taču sēdēt uz velo un mīties svaiga gaisā ir daudz vienkāršāk panākt ko lidzīgu. Arī pārgajienos noņemot daļu komforta sanāk parūdīties

Man piemēram draugi brinās kā es varu šortos staigāt apkārt... ;)

noname
06-05-12, 18:18
nez ar ko tas, kurš ikdienā valkā šortus, labāks par hipsteriem... :D

321
06-05-12, 18:33
nez ar ko tas, kurš ikdienā valkā šortus, labāks par hipsteriem... :D

http://www.stulbums.com/comics/2012-04-30.png

tolx
06-06-12, 22:36
klau,kur var nopirkt gumijas,ko telts konstrukcijas mietos ievērt?

AMX
06-07-12, 00:30
Gandrā var paskatīt - es tur resno gumijas auklu esmu pircis. Principā tūrisma veikalos varētu būt

321
06-07-12, 10:47
Man vajag vienu to stiklšķiedras saliekamo mietu no RIMI, MAXIMA tels mosh kads var atdot. Manam uzkapa virsu.

Hrjum
06-07-12, 14:01
jaunu RIMI būdu nav vieglāk/lētāk nopirkt, nekā mietu meklēt?

321
06-07-12, 14:18
Fvz, man vecā tā nojātā, ka mīļa
Nopirkt es visu varu, man intresanti ir pats process kā es visu iegūstu un kur

4bz
06-22-12, 13:03
Jāņi jau rīt, vajag ātri iegādāt guļammaisu, ne maximas, un ne yjusk. Mudaks būdams protams esmu atlicis uz pēdējo brīdi, kad bija iespēja piķis nebija, vai žēloju... mhhh ko nu par to. :doh:

Daudz maz kvalitātīvu, cenā līdz 20, 25ls, ne vairāk
Kur to šīs pēcpusdienas laikā varētu izdarīt?

Ko vispār iesakat?

StyleZ
06-22-12, 13:17
Man vajag vienu to stiklšķiedras saliekamo mietu no RIMI, MAXIMA tels mosh kads var atdot. Manam uzkapa virsu.
Man arī, tikai telts ir Lafumas advancētāka. Gandrā mani pasūtīja 3 mājas tālāk, jo tieši tas items, ko man vajadzēja, vairs neesot pieejams :doh:
Ir vēl kādi telšu rezerves daļu veikali? Kādreiz kāds no EOZ'a bija devis vēl kaut kādu linku, tagad nemāku sazīmēt vairs..

kaspars-j
06-22-12, 13:23
Es pāgājušo gadu arī meklēju un atradu ceļotājā uz Brīvibas ielas, Rīgā. Pa 5Ls sarunāju konkrētu garumu. Turklāt nebija nekāds prastais materiāls - pat krutāks nekā mans salūzušais

StyleZ
06-22-12, 14:33
Es pāgājušo gadu arī meklēju un atradu ceļotājā uz Brīvibas ielas, Rīgā. Pa 5Ls sarunāju konkrētu garumu. Turklāt nebija nekāds prastais materiāls - pat krutāks nekā mans salūzušais
Danke, būs līdz tai Brīvības 155 jāaizčāpo, arī viņu mājas lapā pat vairāki garumi un biezumi piedāvāti.

321
06-22-12, 18:25
Jāņi jau rīt, vajag ātri iegādāt guļammaisu, ne maximas, un ne yjusk. Mudaks būdams protams esmu atlicis uz pēdējo brīdi, kad bija iespēja piķis nebija, vai žēloju... mhhh ko nu par to. :doh:

Daudz maz kvalitātīvu, cenā līdz 20, 25ls, ne vairāk
Kur to šīs pēcpusdienas laikā varētu izdarīt?

Ko vispār iesakat?

Kapec ne JYCK? Superaction ar ir par 8 ls.
Krutos vaig kad ir svars pret siltumnoturibas speju svariigs (kad visu uz muguras staipa)
Vasaraa ka tik mikstaak mugurai.

Aigars
06-22-12, 21:27
Mhm mhm, pabieza plēvīte un sintapona paklājiņš kā reiz būs mīksti mugurai vasarā. :doh:

StyleZ
07-02-12, 12:19
Danke, būs līdz tai Brīvības 155 jāaizčāpo, arī viņu mājas lapā pat vairāki garumi un biezumi piedāvāti.
Dritvai koks, Gandrā un Ceļotājā bez veiksmes - tieši tāda mieta tādā platumā un garumā neesot :( Trāpījies man kaut kāds nestandarta brīnums.
Nez, kādi vēl varianti - vai nu SS'kā sludinājumu likt :shura: vai jēbejā meklēt, ja kāds ko tādu vispār piedāvā..
Čo ta jaunu 50+ Ls telti dēļ 5Ls mietiņa pirkt negribās..

Tominjsh
07-02-12, 12:24
izmērs, materiāls?

StyleZ
07-02-12, 13:47
izmērs, materiāls?
Kas tā - stikla šķiedra laikam skaitās.
Miets sastāv no 6 gabaliem, katrs ir 58.5mm garumā un 7.9mm biezumā.
Kopā saliekot, veidojas 3.35m gara kārts, kas kalpo kā ieejas balstītājs Lafumas teltij.
Veikalos man mēģināja stāstīt, ka tas ir kaut kāds nestandarts no senākiem laikiem or smthg. VVZ, neesmu eksperts par šo.

Tominjsh
07-02-12, 21:00
toch kaut kaads nestandarts garuma zinjaa. Posmu skaits ar diivains. tuvaakais ko redzu ir 3395mm ar 9 segmentiem

Nevaru neko liidziigu garuma zinjaa atrast. Pat ja piemekleetu... $$ :shura::shura::shura:

kas par mega telti?

DeadlyShooter
07-02-12, 23:02
Garāku jau var saīsināt (vismaz cik redzēts, tad gumiju var visai veikli atsiet/aizsiet tiem mietiņiem)

StyleZ
07-03-12, 09:20
toch kaut kaads nestandarts garuma zinjaa. Posmu skaits ar diivains. tuvaakais ko redzu ir 3395mm ar 9 segmentiem

Nevaru neko liidziigu garuma zinjaa atrast. Pat ja piemekleetu... $$ :shura::shura::shura:

kas par mega telti?
Precīzu modeli jāpaskatās, bet paskats ir ļoti līdzīgs ja ne identisks šai. Un tādas esmu redzējis daudziem.
http://users.skynet.be/fa391681/images/tentes/easy3.jpg
Pārlūzis ir tas gabals, kas durvis balsta.
3395 ir tikai 4cm garāks, kas varētu būt pieņemami, ja vien mieta biezums nebūtu diez ko lielāks.

Garāku jau var saīsināt (vismaz cik redzēts, tad gumiju var visai veikli atsiet/aizsiet tiem mietiņiem)
Bet jāskatās, kā tā šķiedra ir iestiprināta dzelzs uzgalī. Jo nozāģēt gan jau ka kaut kādā veidā šo var, bet pēcāk to uzgali no jauna dabūt virsū būtu interesanti..

kaspars-j
07-03-12, 09:47
Nekādu problēmu - zāģē nost un mezgluy pa jaunam un dzīvo laimīgs. Man toreiz tieši tāpat izdarīja - bija viens koks palicis pāri, pateicu savu vajadzīgo izmēru un šis piezāģēja.

smartdevil
07-20-12, 10:41
Iesakiet kādu labu termosu kurš vismaz 12h notur ļoti karstu.
Visi tie maksimas varianti nerūsējošā tērauda un termokrūzes ir izmēģinātas. Netur karstu vairāk par 4h.
Ir ok vecie padomju laika ar spoguļstikla trauku iekšā, bet nu trauslie neder.

Instigater
07-20-12, 11:09
Kāda atšķirība Intexu piepūpšamajām gultām starp zilo un zaļo krāsu?

321
07-20-12, 11:31
Ir vēl kādi telšu rezerves daļu veikali?

Iedod tev vajadzīga mietiņa diametru ārējo un iekšējo, man te palika mans salauztais miets, moš tev derēs tas posms.

bbad
07-20-12, 11:36
Iesakiet kādu labu termosu kurš vismaz 12h notur ļoti karstu.
Visi tie maksimas varianti nerūsējošā tērauda un termokrūzes ir izmēģinātas. Netur karstu vairāk par 4h.
Ir ok vecie padomju laika ar spoguļstikla trauku iekšā, bet nu trauslie neder.

Skaties http://www.*************/nodalas/063.htm

StyleZ
07-20-12, 12:05
Iedod tev vajadzīga mietiņa diametru ārējo un iekšējo, man te palika mans salauztais miets, moš tev derēs tas posms.
7.9mm ārējais diametrs, iekšējais jāskatās..

smartdevil
07-20-12, 12:32
bbad
Man neinteresē vaikala piedāvājums. Mani interesē pieredze.

kaspars-j
07-20-12, 13:50
Esmu lietojis Esbit termosu ziemas apstākļos slēpojot kalnos.
pirms astoņiem no rīta iepildu karstu tēju, ap pusdienlaiku vēl ļoti karsts, ap 14 arī karsts (nevar iedzert uzreiz), ap 17 arī karsta (bet var riskēt uzreiz iedzert) tēja sanāk. Bet jāņem vērā kā lietosi termosu tb ja no rīta ieliesi karstu un pa dienu n-reizes taisiši vaļā un dzersi tēju, tad negaidi tās 12h, bet ja pirmo reizi tēju dzersi pēc 10-12h, tad gan būs karsta.

Viss bija OK līdz kārtējo reizi norāvu uz acīm, uz ledus un termos saspiedās un čau - pat 4h neturēja...

smartdevil
07-20-12, 14:39
Viens ieteica šādu (http://www.huberts.lv/lv/katalogs/shop/aksesuari/termosi/termoss-1-0l-isosteel/)no pieredzes. Cena arī izskatās pieņemāka par Esbit.
Nu nevajag jau man tās 12h. Vismaz 8h lai normāli var uzpildīties un baudīt arī pēc 4h vārijošu kapiju. Tie maksimas varianti vispār nerullē. Šorīt paķēru uz haltūru. Pēc 4h padzēriens knapi silts.

Exiic
07-23-12, 16:35
Kāds var ieteikt normālu telti līdz 60ls? Nekas ūber nav vajadzīgs, protams, jo lielāka, jo labāka, gribu lai nelīst uz galvas.

Moon
07-23-12, 18:29
sev pagājušo gadu paņemu ''freetime'' ražojumu un esmu apmierināts.
ir pārciesta lietaina nakts pēc kuras pamodies sausā guļammaisā :ok:
piemēram FreeTime Isis 4

Instigater
07-23-12, 19:05
Man ir kaut kāda 6 latīgā no Maximas, iet ideāli jau kādu 8. gadu, galvenais, nebūvēt telti grāvī. ;)

Exiic
07-23-12, 19:22
sev pagājušo gadu paņemu ''freetime'' ražojumu un esmu apmierināts.
ir pārciesta lietaina nakts pēc kuras pamodies sausā guļammaisā :ok:
piemēram FreeTime Isis 4

Paskatījos youtubē viģikā, ka šamai iet tikai apvalks no ārpuses un pēc tam pieāķējās grīda, līdz ar to starp sienām un grīdu veidojās šķirba, jebšu kļūdos?

Moon
07-23-12, 19:27
tam tā jābūt :shura:

Exiic
07-23-12, 19:30
tas galīgi neder, tiklīdz stiprāks lietus, un nelīdzenāka zeme, viss tecēs iekšā.

Moon
07-23-12, 19:35
nekas tur nelīs iekšā, jo apakšai ir pāris centimetru maliņas uz augšu un tādas risinājums ir visām normālām teltīm, lai nerastos kondensāts un cilvēks nesmaktu nost teltī ;)

StyleZ
07-23-12, 20:34
Kāds var ieteikt normālu telti līdz 60ls? Nekas ūber nav vajadzīgs, protams, jo lielāka, jo labāka, gribu lai nelīst uz galvas.
Par cik, savu Lafuma Terri 3 tā arī līdz nedēļas nogalei visticamāk nesavedīšu kārtībā (kas pēc idejas ir sakarīga telts, tik kaut kādā veidā tas stikla šķiedras miets salūza :(), tad backupam paņēmu Coleman Crestline 3 (http://www.coleman.eu/p-25684-crestline8482-3.aspx) tieši par tiem 60 lašiem, kas pēc lietotāju atsauksmēm un reviewiem ir labs price/performance variants. Jamai ir pāris sakarīgas fīčas un 3K mm ūdens izturība.

Man ir kaut kāda 6 latīgā no Maximas, iet ideāli jau kādu 8. gadu, galvenais, nebūvēt telti grāvī. ;)
Same here - Maximā uz Jāņiem pa fikso pirms entajiem gadiem pa 5īti paņēmu kaut kādu brīnumu, kas vēl šo-balt-dien kalpo nevainojami :shura:

shtolcers
07-23-12, 20:56

Man tāpat kā tev un StyleZ :)
Pirms kādiem 4 gadiem braucot uz festu un perkot porno maximā aliņus, ieraudzīju pa 2.99 un izdomāju, ka labak tomēr nevajag zem klajas debess gulēt. Izrādījās viens no veiksmīgākajiem pirkumiem, jo 3 reizes izglabā no kārtīgām lietus gāzēm. Protams, nevar teikt, ka baigi labi 'elpojoša' vai, ka aiztur visu ūdeni, bet anyway - labākais p/p pirkums :D

321
07-23-12, 21:41
StyleZ man ir 7 mm izskatās, vēl ar bīdmēru nēsmu parmērijis, šis ar lineālu

Hrjum
07-24-12, 09:47
Maximas/RIMI teltis, ja viena nakts gadā, ir ok. Bet kondensāts, kas tanīs neelpojošās celofāna kulēs rodās ir vienkārši :puke:

321
07-24-12, 15:03
Nav tur nekāds kondensāts dēls, me sedz vēl ar plēvi pāri :confused:

StyleZ
07-24-12, 15:19
Nav tur nekāds kondensāts dēls, me sedz vēl ar plēvi pāri :confused:
Ļoti siltos vasaras rītos, tiešā saulē būs, bet tiklīdz nav tik karsts, vai telts ir ēnā, tā švaki tas kondensāts pat riktīgās maisu teltīs veidojas :)

321
07-24-12, 16:02
Moš man nav tapēc ka es ar plēvi sedzu, nepaliek audums mitrs... :(

Moon
07-24-12, 17:24
a moš kondensāts rodas no temperatūras starpības, nevis ir apsegta ar plēvi vai nav ;)

ventolin
07-24-12, 17:39
No peregara :shura:

Hrjum
07-26-12, 01:07
Ja nav laba ventilacija, izelpotais/izsvistais mitrums kondensējas uz telts griestiem.

sharix
07-26-12, 01:37
ja nu kādam vajag MILZĪGU telti - RoyalBeach Big Family (http://oga.lv/index.php?lapa=produkts&veikals=29&kategorija=29&grupa=83&subgrupa=0&avots=eoga&kods=45325)

http://www.shoppingday24.com/images/b/6254.jpg

paņēmu sev pirms kādiem 5-6 gadiem, izbraukājām Čehiju/Slovākiju/Ungāriju/Horvātiju - iekšā gulējām 6 pieauguši un 3 bērni ... kopā uzcēlām 1x mājās pārbaudīt, tad 6 reizes siltās zemēs, un tad atkal 1x lai izžāvētu/izvēdinātu ... tagad telts dzīvo siltā pažobelē un ir teicamā kārtībā

pirku par kaut kādiem 130Ls, atdošu par kādiem 80-85Ls (atkarībā no piegādes vietas pilsētā) ... kādam vajag/interesē?

Instigater
07-26-12, 12:36
Kondensāts lētajā teltī reti kad novērots, tāpēc jau griestos ir ventilācijas caurums un durvīm ventilācijas siets. Fizika.

Hrjum
06-23-13, 10:42
Interesē laba mugursoma, nopirkt vai labāk uz visu Jūliju aizņemties/iznomāt.
imho derēs +/- 60L tilpuma. Jāvar iekraut 2 gab guļammaisi, 2 cilvēkiem virsdrēbes un paika 2 dienām.

DJWoX
06-23-13, 11:52
mani ar interesē kur uz augustu ~60l somu var iziret vai aiznemties ?

321
03-08-14, 23:06
Meklēju to auduma maisu kur galbājās guļammaiss, vajag 2 vai 2.5 kg guļamaisam, parastie Maximas/Rimi nederēs tie ir ap 1.2 kg!!! Un tādi man pašam ir

bbad
03-09-14, 00:01
Jāmeklē ar atslēgvārdiem compression sack (kompresijas maisi)
Piemēram: http://www.************/?id=169
No Ķīnas vai UK ir lētāk. Piemēram: http://www.ebay.co.uk/itm/Snugpak-Compression-Stuff-Sacks-/290929514945?pt=UK_SportingGoods_Camping_Accessori es&var=&hash=item43bcc019c1

321
03-09-14, 12:49
Aha nu moš kādam ir šāds? Sutīt negribu. Man ir bet mazākam guļamaisam. Man der arī bez kompresijas iespejām. Moš kkadā spilvendraņa ielikšu ja nekas nesanāks vai iedošu lai sašuj ātro variantu.

Tominjsh
03-12-14, 00:56
nē, nav. Dabūt var, bet būs pa dārgi :)

Tominjsh
06-20-14, 00:37
Ja saakoties alus un festivaalu sezonai kaadam nav kur, ieksh kaa guleet un negribas to dariit maximaa, var uzmaniigi apjautaaties :D sorry, to, ar ko guleet, piedaavaat nevaru :D

CyberGhost
06-20-14, 14:27
Kaspars izīrē viesnīcu istabas? :ooh:

shtolcers
07-30-14, 10:12
Ir kādi vieodkļi par ultra kompaktiem guļammaisiem?
Primārais ir izmērs, tad cena/temperatūra.

Pagaidām atrastie varianti:

13x24 cm, -3..+12, 0.6kg, 64 eur
http://www.gandrs.lv/kokona-veida/gulammaiss-active-45/zimols:lafuma/

15x18cm, -9..+9, 1kg, 45 eur
http://www.gandrs.lv/kokona-veida/gulammaiss-tramp-195-cm/

12x25 cm, +3..+15, 0.7kg, 35 eur
http://www.1a.lv/turisma_atputas_preces/gulammaisi/freetime_micropak_20151_600_r

19x15 cm, +2..+7, 0.85kg, 36 eur
http://***********.com/Kempinga-piederumi/GuAe-ammaisi/GuAe-ammaiss-SNUGPAK-Travelpak-1/prod_3140.html

geex
07-30-14, 10:20
O, mani ar šī tēma par guļammaisiem šogad ieinteresēja. Ir iegādāta kompaktāka telts, paklājs, tagad vēl guļammaisu vajag.

DJWoX
07-30-14, 10:40
rakstam tomiņam vins jums atradis tādu kādu vajag :)

geex
07-30-14, 10:40
Nu moš tomiņš var pakomentēt forumā, varbūt ne mums 2 vien šis jautājums interesē.

R@imizA
07-30-14, 10:50
Tominsh atbildēs ka vajag skatīties: http://www.huskyeu.eu/ un http://www.trimm.cz/en/ :shura:

Lifz
07-30-14, 11:33
Ir kādi vieodkļi par ultra kompaktiem guļammaisiem?
Primārais ir izmērs, tad cena/temperatūra.

Pagaidām atrastie varianti:

13x24 cm, -3..+12, 0.6kg, 64 eur
http://www.gandrs.lv/kokona-veida/gulammaiss-active-45/zimols:lafuma/

15x18cm, -9..+9, 1kg, 45 eur
http://www.gandrs.lv/kokona-veida/gulammaiss-tramp-195-cm/

12x25 cm, +3..+15, 0.7kg, 35 eur
http://www.1a.lv/turisma_atputas_preces/gulammaisi/freetime_micropak_20151_600_r

19x15 cm, +2..+7, 0.85kg, 36 eur
http://***********.com/Kempinga-piederumi/GuAe-ammaisi/GuAe-ammaiss-SNUGPAK-Travelpak-1/prod_3140.html

Pagāš pavasar Gandarā iepirku kaut ko līdzīgu Lafuma ACTIVE 45. Ideāls mūsu vasarai. Viegls, ērts. Ja kalnos nedomā iet, tad pilnīgi pietiek.

hero
07-30-14, 11:49
īsumā - lielākoties viss tāpat atdursies naudā:
ja nauda birst caur pakaļu: Marmot Plasma 40 (0.570kg ar komforta temp +4) - cena ... cenu labāk neskaties :)
ja nauda poh: Vaude Arctic 450 - gandrā pie 200eur (~0.7kg) [subjektīvas domas, ka te pārmaksā par brandu un Vāciju]
ja nav poh: tad turpat ir analoģisks no pinguin micra man liekas (ap 65eur laikam), bet +200 grami (0.9kg) [bet 0.9kg nešanai jau ir daudz]

Otrs - svars: Jādomā pašam - vai tu viņu vairāk staipīsi līdzi vai vedīsi ar auto.
Ja vairāk nesīsi, tad paskaties pie Tomiņa Husky micro (0.55kg ... tikai konforta temp ir kaut kas ap10 grādiem). Nozīmē, jādomā kombinēt un papildināt to ar kaut kādu papildus "bivy" vai apģērba slāni.

ps:
par izmēriem gan pats skaties :)

Tominjsh
07-30-14, 13:08
ko tur ko komentēt :D ir vai nu mazs un siltam laikam, vai mazs vēsākam laikam un dārgāk. Iesaku ņemt vērā to, ka ja ir EN 1XXXX sertifikācija, tad komforta temp ir norādīta ar termoveļu. Ja nav EN sertifikācijas, tad temp ir pilnīgi no gaisa pēc teorētiskiem aprēķiniem un mārketinga vajadzībām - atkarībā no ražotāja brenda skaļuma un goda prāta.

par maisiem linkos -
arsenal maiss - hvz kas tas tāds. Kitajs :shura:
freetime - pa lielam lielveikalu līmeņa kraps, tikai dārgāk.
lafuma - 570g pie tām temp un cenas - tā varētu būt
pingvīns - cena bez atlaides ar tādu comf.t un svaru... vai nu kāds neko nepelna vai stāsta pasakas. Pingvīna iepirkumus zinu, neticu ka šādu speceni var ar tādiem parametriem dabūt un tas atbildīs realitātei.

tad jau var skatīties arī spokey, tur ir mazie maisi bet temperatūrām es neticu galīgi, toties pa sviestmaizi.

brīnumu nav- dabū to, par ko samaksā.

ja kāds zin, ko tieši gribas, tad pm. Bet es lēti neatdodos :shura: :shura: čīkstētāji par cenām nepatīk :shuram_po:

vimba_zlobnaja
07-30-14, 23:10
No personīgās pieredzes varu ieteikt izmantot vienkārši papildus pārvalku (kaut kokvilnas) gulammaisā. Var reāli pacelt/samazināt (kuram tā lioģika uz kuru pusi strādā) komforta tem pa 3-5C.
Vēl ieteikums - negulēt ja temp ir zem 0C :) Tad nevajadzēs vieglus/plānus/siltus/dārgus guļammaisus. Labs deķītis un pofig kāds maiss būs fine līdz +5C.
Šobrīd man ejošākais ir milzu izmēra, bet lēts JYSK (man po ko jūs padomājāt) maiss. Viņam ir 350g/m2 un iespēja salikt divus kopā. Festivālu vasara turpinās :winner:

Tominjsh
10-01-14, 10:34
Meitenes, ir šis tas interesants aizķēries

TRIMM CAMP sand (http://www.mintstore.lv/lv/trimm-teltis/69-trimm-telts-camp-sand.html) 125
TRIMM CAMP II dark lagoon/dark grey (http://www.mintstore.lv/lv/trimm-teltis/1695-gimenes-telts-camp-ii-tumsi-zila.html) 125
TRIMM ARIZONA II dark lagoon/dark grey (http://www.mintstore.lv/lv/trimm-teltis/1697-kempinga-telts-arizona-zila.html) 190

HUSKY FELEN 2-3 green (http://www.mintstore.lv/lv/husky-teltis/130-husky-telts-felen-2-3-green.html) 160
HUSKY FELEN 2-3 red (http://www.mintstore.lv/lv/husky-teltis/129-husky-telts-felen-2-3-red.html) 160
HUSKY BARON 3 (http://www.mintstore.lv/lv/husky-teltis/136-husky-telts-baron-3-green.html) 135
HUSKY BONELLI army (http://www.mintstore.lv/lv/husky-teltis/152-husky-telts-bonelli-3-army.html) (kamuflāža) 95
HUSKY BONELLI 3 green (http://www.mintstore.lv/lv/husky-teltis/151-husky-telts-bonelli-3-green.html) 90
HUSKY BOSTON 8 green (http://www.mintstore.lv/lv/husky-teltis/350-boston-8.html) 220

xexe
10-01-14, 15:17
no self inflatable matračiem nekā salda nav?

Tominjsh
10-01-14, 20:02
kaut kas ir palicis. Cik biezu un vieglu?

xexe
10-01-14, 21:23
Par matraci PM.
PS husky telts tiešām ok, pirms laba laika iepirku, un joprojām trešajs bizonis pilda darbu godam

Tominjsh
10-01-14, 21:33
es pat shitaadu lietu biju aizmirsis :D pm arhiivs paliidzeja atcereeties

xexe
10-02-14, 08:57
kad tas bij kad njeemu?

Tominjsh
10-05-14, 21:44
2011 beigas

xexe
10-05-14, 22:28
ta jau rudenī trešo sezonu noslēgs husky bizon3 (http://www.mintstore.lv/lv/husky-teltis/146-husky-telts-bizon-3.html) un trimm highlander(r+l) guļammaisi. (http://www.mintstore.lv/lv/trimm-gulammaisi/209-trimm-gulammaiss-highlander-20-olive.html#/krasa-olivzala/gulammaisi-195cm_r) Mazliet atsauksmes- telts ļoti labas konstrukcijas, lielā lietus laikā kad maximas, jysk, rimi un citi brīnumaino telšu iemītnieki varēja ierīkot baseinus teltīs, man bij sausi un silti, varēja tikai būt mazliet vieglāka, bet par to price grēks prasīt ko vieglāku, maisi rudenim un pavasarim labi, vasarai par karsts, sasprādzējot kopā ļoti ērti gulēt divatā.

Tominjsh
10-05-14, 23:37
vasarā ar komfortu +2 varētu būt bik pa siltu. Bizon ir mega selleris, bet par to cenu par svaru var nedomaat. Gribas nest uz muguras, jaanjem beast, sawaj 3 vai kas liidziigs vai

xexe
10-06-14, 10:41
Paldies par kārtējo sekmīgo deal, cerams mantas kalpos godam, tāpat kā iepriekš pirktās :)