PDA

View Full Version : Temperatūras problēma

Accelerate
03-26-10, 02:59
Sveiki.
Tātad, radās neliela problēmiņa ar CPU temperatūrām.
Pirms divām nedēļām CPU temperatūras visiem kodoliem nepārsniedza pat 15-20 grādus, un tāda temperatūra pieturējās jau kopš tā brīža, kad CPU tikka iegādāts(~pagājušā gada septembris). Tātad, šo divu nedēļu laikā, temperatūra no ~20 grādiem ir pacēlusies uz 40 grādiem, un iemeslu es tam nevaru atrast.
Dators stāv tīrā vidē, kā arī tiek regulāri kopts, vēl vakar iztīrīju no putekļiem, bet temperatūras nemainās.
Protams, ka problēma nav liela, labi saprotu, ka 40° nav nekas traks, bet vienalga mani uztrauc, kā divu nedēļu laikā C varēja tik krasi mainīties, ņemot vērā, ka istabas temperatūras ir tādas pašas.
Nekādi overklokošanas pasācieni netika veikti.
CPU: i5-750.
Ja ir nepieciešama vēl kāda infa, dodiet ziņu.
Paldies jau iepriekš. ;]

Ivis
03-26-10, 03:06
nomaini termopastu.

Miezy
03-26-10, 03:07
rādītāji domāju ka gluko,tev taks istaba nebija tik auksta,lai i5 nodzesētu uz 15c,itsevišķi septembrī,kad nu istabas temp čista ir virs +20 :). Nu vismaz man ta skiet. Otrs variants vnk termopasta,parak daudz jau vinu nav :)

Accelerate
03-26-10, 03:11
rādītāji domāju ka gluko,tev taks istaba nebija tik auksta,lai i5 nodzesētu uz 15c. Nu vismaz man ta skiet. Otrs variants vnk termopasta,parak daudz jau vinu nav :)

Jau kad ieliku šo CPU pats brīnījos, ka temperatūras ir tik zemas, termopasta bija jau uzreiz uz coolera uzlikta, fans vienmēr strādājis uz 1090-1100 RMP, tagad jau strādā uz 1200-1400 un temp. kā jau teicu pie 40°.
Vien' vārd' sakot - wtf.
Un šīs temperatūras ir domātas kā idlē, jeb neko nespēlējot, un neko pie pc īpašu nedarot. :]

Miezy
03-26-10, 03:20
Jau kad ieliku šo CPU pats brīnījos, ka temperatūras ir tik zemas, termopasta bija jau uzreiz uz coolera uzlikta, fans vienmēr strādājis uz 1090-1100 RMP, tagad jau strādā uz 1200-1400 un temp. kā jau teicu pie 40°.
Vien' vārd' sakot - wtf.
Un šīs temperatūras ir domātas kā idlē, jeb neko nespēlējot, un neko pie pc īpašu nedarot. :]
ar ko temperatūras skaties?
everests no pieredzes vsmz man ir glukojies.
pamegini coretemp vai realtemp,vai vel k-ko citu,karoc paskati ar citam,nevis to kas patreiz.

Accelerate
03-26-10, 03:23
Visu šo laiku skatījos ar SpeedFan, novelkot CoreTemp nekas nemainījās.

dogMa
03-26-10, 10:30
Neesi mātenei biosu apdeitojis?

AMX
03-26-10, 10:53
atkal viens ir sameklējis problēmu, kur viņas nav! Kamēr strādā, tikmēr neaiztiec!

weedy
03-26-10, 10:58
AMX, problēmu meklē tu.
Lai cilvēks pēta, ja viņam patīk.

Arnis2002
03-26-10, 11:10
nu vienalga - 15 grādi toč nav reāla temperatūra procim !
ja nu vienīgi bez elektrības.

dogMa
03-26-10, 11:28
nu vienalga - 15 grādi toč nav reāla temperatūra procim !
ja nu vienīgi bez elektrības.Arī taisnība. Izskatās pēc līkiem sensoriem.

Edgar
03-26-10, 15:21
Nu, idle režīmā arī abi mani Xeon proči turas pie 20 grādiem.
Sākoties 3d renderam, temperatūra nepārsniedz 55 grādus.

Līkie sensori diezvai.
Var būt vairāki varianti:

1. Termopasta.
2. Vīruss, kas noslogo sistēmu.
3. Iztīri putekļus procesora fanam.

Termopasta jāmaina ik pēc 4-5 mēnešiem.

Accelerate
03-26-10, 15:28
Vīrusu kompī nav, nedēļu atpakaļ pārinstalēts.
Putekļi iztīrīti.
Termopasta... kas ar viņu divu nedēļu laikā varēja notikt? :]

Edgar
03-26-10, 15:31
Kad pēdējo reizi liki termopastu?
Ja tas bija pagājušā gada septemebrī, tad klausies tālāk:

Nomaini termopastu. Ja rezultātu nebūs, skatīsimies tālāk.

~ Tu, kad pārinstalēji OS, ceru atvienoji interneta vadu?

Gonzo
03-26-10, 15:45
man jau liekas, ka 40 grādi priekš 4-kodolu proča ar gaisa dzesi ir daudz reālāka temperatūra, kā 15-20 :D tad jau jādzīvo ledusskapī :D
reāli temperatūra CPU var paaugstināties, ja ir sūdīgs konktakts ar dzesi, paaugstinot spriegumu procim vai overklokojot.
Varbūt drusciņ paaigstināsies temperatūra, ja atslēgs visus energoseivingus, bet nu šaubos, ka dikti.

Citus iemeslus nezinu.

kas par problēmām bija, ka pārinstalēji? ko nozīmē regulāra apkope? eļļu maini?:D

Accelerate
03-26-10, 18:22
Ar "regulāru apkopi" es biju domājis, ka kaste nestāv gadiem vienā putekļainā stūrī, bet gan, ka kaste regulāri tiek iztīrīta no putekļiem. ;]

Kunz
03-26-10, 18:28
Termopasta jāmaina ik pēc 4-5 mēnešiem.
:eek: :eek: :eek:

vecīt, tā tik ir pērle... :shura: :ok: Es saprotu, ka zobu-pasta būtu jāmaina (ja nu baigi pēkšņi asas izjūtas ir sagribējies :D)...

Kuuminsh
03-26-10, 18:35
Kunz
Vienk tu ne sūda nejēdz no serveru CPU :)
Serveriem termopastu maina regulāri :)

Kunz
03-26-10, 18:39
Autors, protams, lieto servera CPU... sorry, es laikam nepamanīju.

CPU: i5-750
Ja lieto kaut kādas kreisās termopastas, tad varbūt arī ir jāuztraucas par sacietēšanu un termisko īpašību mazspēju...

Tubus
03-26-10, 18:44
Kaut ko nesaprotu, neatradu neviena vārda par temperatūras rādītājiem BIOSā:confused:
15-20 grādi procim ir nereāli, tad jau sanāk, ka šis aukstāks nekā istabas temperatūra, kas tev peljē elementi vai vēl kaut kas?
Neko nejēdzu no serveriem, bet oppica datories termopasta var stāvēt gadiem ilgi, sažūst tika tā pretīgā gumija ko šie dažkārt liek uz brand datoriem.

Gonzo
03-26-10, 19:34
Ar "regulāru apkopi" es biju domājis, ka kaste nestāv gadiem vienā putekļainā stūrī, bet gan, ka kaste regulāri tiek iztīrīta no putekļiem. ;]
bet tā arī neuzrakstīji, vai bija kaut kādas problēmas iepriekš. Pārinstalācija piederas pie regulāras apkopes? :)
vēl jau varbūt ir iespējams, ka tīrot putekļus esi izkustinājis kūleri. ja arī jaunajiem "i" procesoriem dzese stiprinās uz tādām pašām pimpačkām, kā core pročiem, varbūt kāds stūris atnācias vaļā.

Bet visticamāk, ka Tev vienkārši vajag atslāb, paņemt aukstu aliņu ar zaceni un aizmirst par problēmu :D

Neko nejēdzu no serveriem, bet oppica datories termopasta var stāvēt gadiem ilgi, sažūst tika tā pretīgā gumija ko šie dažkārt liek uz brand datoriem.

tas bija ļoti šauram EOZ "speciālistu" lokam adresēts humors :D

Salvis21
03-26-10, 19:55
Man parastam c2d idlē temperatīra ap 21 grādu, pasta nemainīta hvz cik ilgi, nekas neparasts labi ventilētai kastei. Paskati vai tik nav atlecis kāds dzeses stiprinājums, reiz gadījās (kastē kaut kas tik notinkšķēja) temp bija ap 55grādi@idle.

Lapelis
03-26-10, 20:00
Man parastam c2d idlē temperatīra ap 21 grādu

aga, šas...

redondo
03-29-10, 17:32
Man parastam c2d idlē temperatīra ap 21 grādu, pasta nemainīta hvz cik ilgi, nekas neparasts labi ventilētai kastei. Paskati vai tik nav atlecis kāds dzeses stiprinājums, reiz gadījās (kastē kaut kas tik notinkšķēja) temp bija ap 55grādi@idle.

tas ka rada nenozime ka ta tas ari ir :) vai ari tu vinu downclocko lidz 500mhz? un atiecigi daudz daudz mazak V ? :D

autoram: patiesam paskaties tos stiprinajumus... pasam ta ir gadijies un paris pazinam ari ...

bet nu telpa kur dzivo cilveki procim ir 14gradi tomer ir daudz par zemu... padarbini to kasti ar Linx uz paris min un patausti kaut ar roku to radiatoru...

brachkapc
03-29-10, 20:35

tell me about it :D ireāli 21grāds bez downclock ja vien istabā nav jāsēž ziemas jakā :D :shura:

Edgar
03-30-10, 08:03
Ko muļķojies.
Man divprocesoru kastē, kur vienīgie ventilātori ir pašiem procesoriem, idle stāv ap 20 grādiem. Nu, protams, man ir atruna - man datorkaste stāv atvērta un abi Xeon ir ar 95W TDP katrs.
:)
Jakā nesēžu, temperatūra istabā ap 22 grādiem, pēc Celsija.

Vispār, nav par ko satraukties.

KPIEBC
03-30-10, 08:34
Ko muļķojies.
Man divprocesoru kastē, kur vienīgie ventilātori ir pašiem procesoriem, idle stāv ap 20 grādiem.

izslēgtam kompim varbūt :gygy:

Edgar
03-30-10, 08:42
Nu, ir cilvēki, kuriem nesanāk..., tāpēc regulāra termopastas maiņa, putekļu tīrīšana un laba ventilācija tiek aizmirsta. Un pēc tam brīnās, ka proči cepās.
Ja kāds kaut ko palaida garām, tad atkārtoju - 20 grādi ir pie idle, nevis slodzes.

Domāju, topiku var slēgt. Autors lai vēlreiz izjauc un saliek visu pa jaunam. :)

KPIEBC
03-30-10, 08:54
regulāra termopastas maiņa ir vajadzīga tad, ja liek kaut kādu SŪDU kuram īpašības zūd pēc pāris nedēļām :D

Edgar
03-30-10, 09:19
Pilnīgi iespējams, par to nešaubos. :)
Kur tad man, no lauku rajoniem, sadabūt kārtīgu termopastu...

Kuuminsh
03-30-10, 09:56
Smērē uz CPU kūcmēslus.
Serveru proči tā pat ātrāk darbojas.

Gonzo
03-30-10, 10:58
ar kutsmēsliem termopastas vietā un Delta ventilatoru uz radiatora var dabūt sub-zero kā sviestmaizi apsmērēt.