PDA

View Full Version : ebook readers - kas ko kā?

deff_ins
08-29-11, 20:08
ar ko lai sāk mekējot ebook reader?

pagaidām tā vīzija ir, ka vajadzētu ar epapīru noteiktu - nekādus lcd. features speciālās nekādas nevajag (kā tur wifi, web mp3 utt.). cik es sapratu ar kontentu viss ir vienkārši - ko "veikalos" var dabūt pdfā - tas arī ies uz e-grāmatas ne?
kā tur ir ar resolution? jamie parasti baisi maz izskatās uz papīra - kaut kādi 800x600 - ir ok?

respektīvi tiem kam ir tie ebooki - pastāstiet kā ir, ko man meklēt - kādu ieteiktu pirkt?

Maxal
08-29-11, 20:43
lietoju kindle vairaak kaa gadu. Neko sliktu nevaru pateikt, no asv atnaak diennakts laikaa, cena bez muitas <100 lvl.

ar calibre var lasiit gandriiz jebko, pdf nav gluzhi labaakais, labaak ir konverteet uz .mobi.
ja interesee dailliteratuura, tad ljoti jauks saits ir http://www.epubbud.com

3g vajadziibu nejuutu, taapat parasti graamatas caur usb vadu uzmetu un ir tur kaudziite.
fontu izmeeru var mainiit, tapat arii atstarpi starp rindaam/etc, atceras katras konkreetaas gramaatas 'lapaspusi', nav probleemas leekaat starp graamataam.

genius
08-29-11, 20:59
man te paziņa aktīvs grāmatu tārps. šis pirks kindle ar 3G, jo dalasijis krievos, ka var 3g atlauzt un sērfot internetā. 3G versijai esot bezmaksas internets 150 valstīs....

Nezinu cik patiesība.

TritoN
08-29-11, 21:08
Nu nez , man uz Dell nekadu problemu ar lasisanu :beee: visus formatus grauz kopaa , ieskaitot pdf :D un ekraanam nav ne vaina :)

DJWoX
08-29-11, 21:22
tev ir šis te 7'' (http://www.dell.com/us/p/mobile-streak-7/pd) vai ar mazais brālis 5''

Maxal
08-29-11, 21:27
wifi ir daudzkur taapat, serfoshanai kindle tomeer nav tas labaakais, normaals smartfone/netbook/tablet/notebook....buus labaak.

Ilgu laiku bija Nokia E63 - tbh es uz taas daudzlabpraataak serfoju nekaa uz kindles.

TritoN
08-29-11, 21:32
5 colu :)

bubu
08-29-11, 21:39
Neņem touchscreen - tie parasti baigi spīdīgie ekrāni, un traucē lasīt. Ņem ar normālām pogām.
Rezolūcija pietiks pat 600x800 - neko daudz tur nevajag, ja vien negribi 10" izmēra readeri. Tad uz kādu 768x1024 jāskatās.
Ja netaisies baigās bilžas lūrēt, tad pat ar 8 pelēkuma toņiem pilnīgi pietiks. Visi tie 16M nav nepieciešami.

Daudz svarīgāk ir skatīties uz "Full-screen Refresh Rate", kas nosaka cik ātri lapa pāršķiras. Dažiem aparātiem gan šo parametru ir grūti uziet.
Manam Sony PSR-505 tas ir kāda 1 sekunde - un jāsaka, ka gribās mazāku.

Reku tev tabuliņas ar parametriem:
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_e-book_readers
http://wiki.mobileread.com/wiki/E-book_Reader_Matrix

deff_ins
08-29-11, 21:41
es jau teic, noteikti nekādus lcd. grāmata manam zaķim, šī lasa stundām ilgi. no kompīša acis nogurst.

Sandris
08-29-11, 22:52
Gandriiz 2 gadus sieva lieto PocketBook 301 plus, baigaa staraa, nav liidzi smagaas graamatas jaaneesaa, Es arii reizeem kaadu graamatu izlasu, acis nenogurst, lasaas viegli.
Pirkts http://www.bookreader.lv, bet tagad jau ir jaunaaki modelji!

vimba_zlobnaja
08-29-11, 22:54
Darbā kolēģim spaidīju Kindle. Nu jēdzīgs, it sevišķi jau ekrāna daļa. Tiesa mani pdf bija neformāta un nācās vai nu zūmoties iekšā un braukāt visos debes virzienos, vai arī knibināties pa sīkiem burtiņiem. Orģinālās grāmatas - o jā. Tās forši stumdās un lasās. Citādi piesieties nevarēja. Wifi arī teorētiski pat var lietot :)

deff_ins
08-29-11, 23:41
bookreader gan tāda failojoša lapa :D ta jau labāk ebrejā paskatīs.

Standfest
08-29-11, 23:53
es jau teic, noteikti nekādus lcd. grāmata manam zaķim, šī lasa stundām ilgi. no kompīša acis nogurst.

es savai nopirku Amazon Kindle 3. Vinjas priekam nav robezhas. 4 meneshus lieto :)

Sandris
08-30-11, 00:08
bookreader gan tāda failojoša lapa :D ta jau labāk ebrejā paskatīs.

Tad aatri vajadzeeja un tieshi shitaadi nekur uz fikso nebija dabonami! Tagad LV tos izplata daudzi http://www.greenreader.info/lv/nopirkt

Maxal
08-30-11, 09:36
pdf uz mazaa kindle ir gruuti. Ja vajag daudz pdf tad vajag kindle dx, jo kindlam nav reflows.
Otra opcija - ar calibre paarlikt pdfu uz .mobi un lasiit to, vari testam atvilkt calibre, nokonverteet un paskatiities kaa sanaak, vinjai ir iebuuveets ebooku readeris, taakaa var notesteet uz datora, bez fiziskaa ebook readera.

deff_ins
08-30-11, 09:51
calibre softu tu domā ja?

Maxal
08-30-11, 10:05
yep.
http://calibre-ebook.com/
esmu paarkonverteejis ~200 graamatas, nopietnas probleemas nav bijushas. Ja source ir bez DRMa, tad nav bijusi taada graamata, ko nebuutu kindlam lasaamu dabuujis.

deff_ins
08-30-11, 10:22
skaic. ebay jau saliku pāris snaiperus uz kindliem. kas bez kindle vēl tiek uzskatīts par labām grāmatām? uz androidā es sapratu ir tikai lcd varianti un redzēju vienu mazpazīstamu ražotāju kam ir atverams grāmatas tipa veids - kur viena puse lcd - otra e-papīrs.

Maxal
08-30-11, 10:35
cik ir cenas starpiiba ebay un amazon.com ? Amazon suutiishana ir ~20$, taadejaadi cena sanaak ap 200$ (ieskaitot latvijas pvn)

amazon dod gadu garantiju, man iisi pirms garantijas beigaam saaka chakareeties ekrans - tekstu raadiija normaali, atteelus/pdf nee. Pieteicu garantijas gadiijumu, atsuutiija jaunu, vajadzeeja nosuutiit atpakal veco(amazon apmaksaa suutiishanu).
Kad uzzinaaju suutiishanas izmaksas(~150$, jo vajag tracking/insurance - attieciigi der tnt/dhl/fedex/ups), aizsuutiiju amazonam jautaajumu, vai patieshaam vinji grib lai es suutu, atbilde:
"There is no need to return the defective Kindle. Damaged or defective products can often be disposed of free of charge at local municipal collection points. For more information about where you can drop off your waste equipment for recycling, please contact your local city office, waste authority, approved WEEE scheme or your household waste disposal service."
tadejaadi paslaik ir 2i kindli, no kuriem viens ir pilniigi ok, otrs ir ok visam atskaitot grafiku/pdfus.

deff_ins
08-30-11, 10:53
he he labs :) tas nozīmē ka šie tos aparātus pārdod ar baisu peļņu. teiši tāpēc es skatos tipa otro labāko variantu - tam jābūt krietni lētākam. pagaidām ebay eiropā ir daži kas iet izsolēs līdz aptuveni 60-70Ls. kādu no tiem ceru noķert.

ah un tur ar to asv pvn nav tā ka jābrauc uz lidostu atmuitot utml.?

Maxal
08-30-11, 16:36
nee, pa epastu aizsuutiiju pilnvarojumu UPSim, tas visu izdariija. PVNu rezervee amazon pasuutiijuma briidii.

R@imizA
08-30-11, 17:01
Deff ja gribas patestēt man ir viens eksemplārs ko varu iedot paspaidīt. Lai būtu priekšstats.

deff_ins
08-30-11, 18:04
atved ar visu XPSu :) gribas patestēt. ja ir kādas vampīrgrāmatas - tās var atstāt iekšā :shura:

kriii
08-30-11, 19:28
Man ir Kindle, varu atvest uz kādu nedēļu reizē ar to nelaimīgo 13" XPS :shura:

deff_ins
09-22-11, 22:14
kindle sūds! nerāda pdfus normāli! tas ir pisec....
prestigio libretto tos pa smuko rāda - var i fontus mainīt utt... es vīlies kindlā. tagad rokos lai skatītos ko kā konvertēt :(

Wallaby
11-27-11, 16:50
Jau nedēļu lietoju Kindle 4, esmu apmierināts pilnīgi. Jā, ir problēmas ar PDF attēlošanu, bet viņš atmaksājas jau kaut vai ar to vien, ka ar to var lasīt visas FB2 formāta grāmatas, kuras pateicoties paši zinam kur, ir milzīgs lērums.

Ar to PDF arī nevaru saprast - Hitlera "mana cīņa" no PDF uz MOBI pārkonvertējās ideāli, bet Lato Lapsas "Kampējs" nezin kādēļ pēc konvertēšanas garumzīmju vietā saštopē visas tās ~ un å, ü, ć, utt zīmes un burtus. Vēl neesmu izkodis, kādēļ. Kaut mēģināju pie konvertēšanas norādīt kodējumu utt., arī PDF->FB2->MOBI u.c.

Vispār, ja nu vajadzēs PDFus lasīt, tad varbūt iegādāšos Kindle DX, tagad viņi maksā kapeikas.

Sunroot
01-08-13, 21:38
Ir te kādam kas svaigāks iepirkts?

Es ar apsveru tādu iegādaties, jo tāpat jau lasu šo to.

Sunroot
01-12-13, 19:39
Nopirku Kindle Paperwhite with special offers.

Padoms kā atslēgt SO - Ir gan jailbreiki un amazons pats arī piedāvā par ~20$ atslēgšanas pakalpojumu. Vajag kindle piereģistrēt Latvijā un tad amazon chatā uzrakstīt lai vienkārši noņem nost ads, jo nedzīvojat US. :ok:

Gints
01-12-13, 21:21
Kā ar šo : TREKSTOR http://www.otto.de/TREKSTOR-eBook-Reader-eBook-Reader-Pyrus/shop-de_dpip_A8R6B2P-0/?expId=1001&ArticleRef=A8R6B2P-0-1001&CategoryName=sh14689762&FromSearch=false#productList=pageNumber,0,pageSize ,45,articleCount,6,articlePosition,1;productListFi lter=OrderBy,artikelpreis,OrderDirection,ascending ,countMainNavigationEntries,0
Diezgan lēts, ja vel ņem caur LBSS.LV .

Wallaby
01-12-13, 22:47
Izgāju cauri Kindle 4, Kindle Touch, Kobo Touch un B&N Nooble Simple Touch. Tātad visiem ir 6" e-ink.
Pašlaik esmu palicis pie Pocketbook Touch. Pirkts šeit pat, Latvijā - Elkorā pa 105 Ls. Ir, protams, daudz dārgāk kā iepriekš minētie, bet nu visi pārējie agrāk vai vēlāk sāka TRACINĀT.
Neliels ieskats:

Kindle 4:
- nav touchscreen;
- atmiņu nevar palielināt (2GB);
- pat pie 75% aizsistas atmiņas lasītājs ar laiku pats aizkаkā pārējo atmiņu;
- nav latviešu izvēlnes;
- grāmatas pie kolekcijām (kategorijām, plauktiem) jāpievieno pa vienai manuāli;
- Kad aiziet pa atsauci, nevar tikt atpakaļ;
- saprot tikai .mobi failus (pdf, txt utt neskaitu);
+ perfekti saprot latviešu un krievu tekstus;
+ grāmatās virsraksti uz Kindle izskatās vissmukāk (no visiem augstākminētajiem);
+ parediģējot failus no iekšpuses, var kategorijas (kolekcijas) uzrakstīt latviski un krieviski;
+ viegli dabūt vāciņus;
+ sieva izvēlējās palikt tieši pie šī lasītāja (no visiem augstākminētajiem).

Kindle Touch (Tas pats, kas paperwhite, tikai bez apgaismojuma un ar 4GB vietu):
- vietas vienalga par maz. Bet nu praktiski jau gandrīz pietiek;
- atmiņu nevar palielināt;
- nav latviešu izvēlnes;
- kolekcijas nevar uztaisīt latviski;
- grāmatas pie kolekcijām (kategorijām, plauktiem) jāpievieno manuāli (kā man bija 1500 grāmatas kārtot...);
- Kad aiziet pa atsauci, nevar tikt atpakaļ;
- saprot tikai .mobi failus (pdf, txt utt neskaitu);
+ viegli dabūt vāciņus;
+ grāmatās virsraksti uz Kindle izskatās vissmukāk (no visiem augstākminētajiem).

Kobo Touch:
- nesaprot latviešu valodu grāmatu nosaukumos;
- problēmas ar fontiem - ja sāk lasīt krieviski, tad pēc tam nelasa latviski - ir jāpaburas. Un otrādāk;
- bremzē un karas (reizēm);
+ saprot .epub un .mobi failus (pdf, txt utt neskaitu);
+ lēts;
+ var palielināt atmiņu;
+ viegli dabūt vāciņus.

Barnes & Nooble Nook Simple Touch (http://www.barnesandnoble.com/p/nook-simple-touch-barnes-noble/1102344735):
- tracina pārdodamo grāmatu reklāmas pa pusekrānu sākumlapā.
- manuprāt neloģiski izveidota kolekciju izskats/izvēlne. Vispār kaut kā neloģiski viss;
- neatbalsta kolekciju nosaukumus latviski/krieviski
- grāmatas pie kolekcijām (kategorijām, plauktiem) jāpievieno pa vienai manuāli;
- nepatīk apaļā forma;
- saprot tikai .epub failus (pdf, txt utt neskaitu);
+ ir touchscreen;
+ lēts;
+ var palielināt atmiņu;
+ Kad aiziet pa atsauci, var tikt atpakaļ;
+ viegli dabūt vāciņus;
+ viss kārtībā ar tekstu saprašanu lat/rus valodās;

Un mans tagadējais - Pocketbook Touch (http://www.pocketbook-int.com/lv/products/pocketbook-touch):
- varēja būt nedaudz mazāks (vertikāli);
- nevar dabūt vāciņus (EDIT: nu jau var);
+ ir latviešu izvēlne;
+ var palielināt atmiņu;
+ grāmatas saliktas mapēs (vienalga - lat/ rus etc.) uz SD kartes aparāts ierauga jau kā kolekcijas - nekas nav pašam jādara!
+ saprot .fb2, .epub, .mobi utt failus. Visu, ko vien esmu atradis.
+ vēl ir spēles, note, utt sīkumi.

Tās bija galvenās fīčas. Ir vēl citi kritēriji - piem., wallpaperi vai internets, bet tas nav svarīgi.

P.S. B&N Nook Simple Touch pārdodu. Ar vāciņiem. 60 Ls.

Viruss
05-28-13, 11:26
Tika iegādāts Kindle Paperwhite
Viena grāmata izlasīta, pagaidām tikai pozitīvas emocijas. :cool:

IronSoul
05-28-13, 11:31
Tika iegādāts Kindle Paperwhite
Viena grāmata izlasīta, pagaidām tikai pozitīvas emocijas. :cool:

uz acīm nespiež (nenogurst acis ilgāk lasot) ?

Sunroot
05-28-13, 19:09
Nea.

Viruss
05-29-13, 10:00
uz acīm nespiež (nenogurst acis ilgāk lasot) ?

Pagaidām nekas negurst, patīk ka var lasīt tumsā, vienīgais vasarai iestājoties tumsā pievelkt visādus knišļus :shura:
Bet tā... ja lasa grāmatas - must buy... iedomājoties vien ja gribās izlasīt piemēram - Game of Thrones , turēt to kluci rokās... brrrr...

Ko tauta saka par Jailbraiku... ir tolks vispār ko tādu darīt ar devaisu?

Maxal
05-29-13, 11:12
game of thrones es 'lasu' kaa audiobooku.

Wallaby
08-11-13, 14:27
P.S. B&N Nook Simple Touch pārdodu. Ar vāciņiem. 60 Ls.

Pricedrop - 40 Ls.

Pavisam biju aizmirsis :D

kirils
08-11-13, 16:45
Pricedrop - 40 Ls.

Pavisam biju aizmirsis :D

(Tā kā šī nav tirgus sadaļa, tad atļaušos pateikt)
beidz ņirgāties. es savējo (bez vāciņiem gan) nopirku jaunu par 40$.

IG
08-11-13, 17:53
Par 62 latiem LV bodē iegādājos Pocketbook Basic.
http://www.pocketbook-int.com/lv/products/pocketbook-basic-new

Tā būs mana pirmā pieredze ar e-book reader, vēlāk iemetīšu + & -

Jusper
10-07-13, 12:28
gribēju uzjautāt, kā ar lasīšanu no planšetēm? vai arī ja ir nodoms lasīt ~1-2 grāmatas mēnesī tad labāk ņemt tomēr kaut kādu lasītāju ar e-ink?
tātad, tie kas lasa ar planšetēm, kādas sajūtas? acis pārāk ātri nenogurst? ejot cauri resursiem internetā nevar saprast :D vieni saka, ka viss ok, otri, ka nē...

metu acis uz asus nexus 7 (2013)...

Maxal
10-07-13, 12:53
Tbh tablete lasīšanai man nepatīk, pārāk liels ekrāna laukums (tiesa, man ir 10"), spiež acīs pat pie neliela brightness.
Un uz 4+" telefona lasīt arī ir ok, mana preference - amoleds ar melnu fonu/baltiem burtiem - maz tērē bateriju, nespiež acīs.

Nils
10-07-13, 12:57
1 grāmatu mēnesī var arī ar planšeti. Es iPadā lieku sēpijas fonu, gan jau citās planšetēs arī tas pats/kaut kas līdzīgs ir.

Acis gan vienalga nogurst vairāk nekā ar kindle. Ja lasīsi vairāk, ļoti iesaku paperwhite.

Dzintars
10-07-13, 13:18
Es retai lasīšanai izvēlējos baltu ipad mini. Ipadu tāpēc, ka plašāks pielietojums kā ē-rīderiem, mini tāpēc, ka ļoti viegls un nenogurst rokas ilgstoši turot rokās, baltu tāpēc, ka baltais rāmis ap lapu to "paplašina", tā teikt paddings (lasu uz balta fona).

IronSoul
10-07-13, 14:06
jā tik jums te cenas nesakrīt. es savu kindlu pirku jaunu par 69 paundiem, tas jaunais maksā 109. iPad's maksā 250 up un nexus 7 240.

Es par e-ink. Sievai ir ipad mini, neteikšu ka baigi labi lasīt. Protams ja viņš ir kā dāvana, tad var jau lasīt :D

bobiksons
10-07-13, 14:27
lasīšanai labāk normālu readeri ar inku. nemaksā jau viņš kosmosu.

Jusper
10-07-13, 22:23
hmm, tātad īsais kopsavilkums - 10 collu planšeti lasīšanai nekad, būs kaut kur jāsadbū no kāda testam erīderis savādāk atkal viedokļi šķiras :D

kirils
10-07-13, 22:33
kas tad vainas 10" ?

Nils
10-08-13, 01:23
Planšetes izmēram nav nozīmes, ekrāna izšķirtspējai gan ir. Ar ipad mini ir štruntīgāk lasīt nekā ar ipad retina.

kirils
10-08-13, 06:34
jo lielāks izmērs, jo foršāk lasīt un grūtāk pārnēsāt. bet galvenais, lai eink.

IronSoul
10-08-13, 07:44
:doh: jo lielāks, jo smagāks un neērtāk turēt, tad jau var ar grāmatu lasīt :doh: Es savu kindlu varu mierīgi vienā rokā divos pirkstos turēt un ilgi, ja ar vāciņu, tad ne tik ilgi, bet ar pietiekoši.

Es ar viņu aizvietoju grāmatas tik dēļ viegluma un kompaktuma.

uculs
10-08-13, 09:24
Es lasu savā telefonā DesireHD, mani apmierina. Varbūt, ja būtu rīderis teiktu, ka ar to labāk, bet arī ar telefonu ir normāli. Tik ilgi, lai nogurtu acis nelasu. Un vienmēr līdzi.

Maxal
10-08-13, 09:58
par mobilitiāti -ebook readeris normāli ietilpst žaketes krūšu kabatā (tiesa, bez bieziem vākiem). Bet jā, ātrai lasīšanai (<10 min) telefons ir piemērotāks, ebook readeris kautkur braucot/ilgstoši gaidot (*cough* lidojumi ar vairākām pārsēšanām, *cough*)

Sunroot
10-11-13, 17:57
Nu jau labu laiku lietoju Paperwhite (1.paaudze).

Lasu +- vidēji, tāpēc baterija "easy" vienu mēnesi tur. Ekrāna apgaismojumam nav pilnīgi nekādas vainas.

Tā kā grāmatas "pērku", gadās, ka tās jākonvertē ar e-calibre - gadās mazas nobīdes.

Kopumā ļoti apmierināts.

Nettwerk
10-11-13, 19:01
Gaidu kad paraadiisies Amazone jaunaas paaudzes graamatu lasiitaajs ar fizisko klaviatuuru. Kameer nebuus tikmeer apgreidoties nedomaaju no esoshaas.

Sunroot
11-06-13, 14:46
Kāds Sony elasītāju lieto? PRS-t3 piemēram.

Wallaby
05-05-14, 01:30
Starp citu. Pilsoniskās palīdzības, kā arī informatīvās iepazīstināšanas nolūkā aicinu:
ja kāds var, tad atsūtiet, pls, kādu latviešu e-grāmatas failu (var vairākus), grāmatām, kas ir iznākušas no izdevniecībām 2013. vai 2014. gados.
Jāpārbauda, vai pareizi strādā mans e-lasītājs. :emo::shura:

Kunz
05-05-14, 10:45
Man ir tikai PDFi - derēs? Pašam būs jākonvertē...

Wallaby
05-05-14, 13:43
Derēs, np. ;)

sharix
04-26-15, 23:56
pakustinam veco topiku ... ja nu kādam liekas aktuāli vēl ...

sieva nopirkusi no cherry.lv fastr books abonēšanu uz 1/2 gadu par 20EUR ... skatos kā mocās uz telefona, žēl paliek, gribu iedot dzelzi ar e-ink ... bet katrs neder, vajag tādu kam androids un google play apakšā, tad var arī tādus brīnumus lietot

ir kādam padoms/pieredze?

Jusper
04-27-15, 09:44
Piebildīšu, ka androids ar 4.X versiju. Intresēja tas serviss, bet uz telefona vai planšetes lasīt netaisos un uz android 2.X neiet (Nook simple touch modificēts variants).

Maxal
04-27-15, 15:46
ja jaaupdeito telefons....
http://yotaphone.com/gb-en/#techspec

vincister
06-14-16, 21:38
Pacelšu veco, lai tēma turpinās mūsdienās.

Ir vajadzība pēc lasāmā, lai pie kompja acis neiztek un makulatūra nav jāražo.
Laikam jau vērts skatīties tikai uz kindle vai tagad ir kas cits prātīgs?

Jautājumi:
Kas ir ar tām iebūvētajām reklāmām? Tāpat kā telefonu aplikācijās rēgojas? Vai var izravēt?
Kādas ir krītamās kaites? Lietotu pērkot ir viegli izčekot vai pilnīga lotereja?
Mazāk par 300dpi jau nav vērts, pareizi?
Nav tak visādi DRM tur sabāzti, ka ņem pretī tika caur viņiem pirktas grāmatas?

Altair
06-15-16, 09:09
Pašam ir Kindle Paperwhite. Reklāmas - būtībā viena statiska bilde, kura parādās tikai tad, kad aparāts ir ''snooze'' režīmā - respektīvi vispār netraucē, kad lieto. It kā izravēt var, bet kā jau teicu - vispār netraucē, tāpēc pat nemēģināju iedziļināties. Par kaitēm.. atkarīgs kuras paaudzes viņš ir, bet manam pagaidām nekādu problēmu nav (īsti arī nav kam bojāties - viena poga, labs build quality, back-light arī šansē godam).
Iekšā var iedabūt principā dajebko (Calibre (https://calibre-ebook.com/) būs tavs labākais palīgs šajā lietā).

Kitai
07-17-16, 00:57
Beidzot esmu nolēmis kādu dālderi no algas atlikt, lai iegādātos e-readeri. Sliecos vairāk uz lietotu. Pagaidām kā variants ir Kindle Fire.
E-readeri, nevis planšeti tādēļ, ka dzirdēts un cik skatīts, tad acīm veselīgāk. Kā ir patiesībā?

Gribētos, lai 4stūris...
1) lasītu visus populārākos formātus;
2) sakarīgi atskaņotu arī audio, piemēram - audiogrāmatas vai e-radio;
3) būtu wi-fi;
4) varētu veikt arī piezīmes, ideāli, ja Evernote.
5) sakarīga baterija, un izturība
6) nebūtu ļoti mazs.
7) ideāli, ja e-pastu arī nokonfot varētu...

Vienvārdsakot maksimāli veselīgs acīm un ērts lietošanai...

P. S. Ja kāds tirgo, drīst piedāvāt...

DeadlyShooter
07-17-16, 10:12
Kindle Fire tak ir planšete nevis e-readers :)

lacom
07-17-16, 11:26
Kindle e-rīderiem nav audio.

Kitai
07-17-16, 11:32
Kādi vispār ieteikumi?

lacom
07-22-16, 23:33
Kindle ir stipri ierobežots aparāts. Labākais e-rīderis, bet ne universāla planšete.

Tauta runā, ka ir pieejamas tabletes ar e-ink ekrānu.

Uzmet aci Onyx Boox, Boyue

sharix
07-23-16, 10:52
Kādreiz pasen nopirku Icarus Illumina 6"
e-Ink, backlight u.t.t.
bija domāta kā sievai dāvana, bet viņas iecīnītā Fabula (app ar LV grāmatām) tur strādā nekorekti ... aparāts stāv kastē un ir bez nolietojuma un pielietojuma

https://www.icarusreader.com/ICARUS-Illumina-Ereader-E653BK

tāds, tikai sarkans

Kitai
07-23-16, 11:14
Tie onyx book, boyue jā, jāpapēta, jo gribētos arī kādas +/- planšetes f-jas.

Kitai
07-23-16, 16:57
Cik papētīju, tad labs price/performance ir šis http://www.aliexpress.com/item/ONYX-BOOX-C67ML-Ebook-Carta-Capacitive-Touch-eink-screen-e-Book-Reader-8G-1024-758-Built/32497501763.html?spm=2114.01020208.8.4.FvwPQK

sharix
07-23-16, 17:26
Tam "ikarusam" :shura: laikam no tā visa tikai audio nav

DeadlyShooter
07-23-16, 17:29
Kas der visam.... :)

BerilsLV
07-27-16, 23:15
Kādus appus izmantojat uz planšetes grāmatu lasīšanai? Es ,aldiko, neko ērtāku neesmu saticis. Give me some.

Kitai
08-09-16, 20:45
Joprojām domāju par to vai ir vērts iegādāties eink devaisu acu veselības nolūkos, ja daudz lasu rakstus internetā?

Kunz
08-09-16, 22:24
Acis ir jāsaudzē un regulāri jāatpūtina. Un jāēd mellenes, tad zobi lillīgāki paliek. E-rīderis labāk piemērots tekstam, tobiš, grāmatām, kaut gan es tās lasu telefonā - vienmēr līdzi, vienmēr var nosinhronizēt, visur pieejamas (ja ir internets). Ir jēga staipīt līdzi lieku devaisu?

Viruss
08-10-16, 10:52
Acis ir jāsaudzē un regulāri jāatpūtina. Un jāēd mellenes, tad zobi lillīgāki paliek. E-rīderis labāk piemērots tekstam, tobiš, grāmatām, kaut gan es tās lasu telefonā - vienmēr līdzi, vienmēr var nosinhronizēt, visur pieejamas (ja ir internets). Ir jēga staipīt līdzi lieku devaisu?

Imho ja lasa daudz grāmatas e-ink device ar backlight ir must have.

Man laikam būtu "iztecējušas" acis izlasot kaut vai Game of thrones sērijas grāmatas telefonā vai planšetē.... bet nu katram savs.

Kitai
08-16-16, 19:32
Šodien taisījos iegādāties lietotu Kindle Paperwhite 3. Satikos ar pārdevēju. Puika saka, ka nelasot, tādēļ tirgo. Pats devaiss vizuāli perfekts, BET...

Sāku spaidīt un piefiksēju - browserī atverot lapas pēc brīža izmet arā no browsera uz home screenu. Izslēdzot bildes, gan ieslēdzot teksta režīmu, gan pēc factory defiem tas pats.

Un vēl ieejot lapā prasa akceptēt kaut kādu drošības sertifikātu...

Dažas dienas atpakaļ patestēju paziņas, tieši tādu pašu, devaisu, lai pirms pirkt zinātu kas un kā, tam viss darbojās perfekti.

Viruss
08-17-16, 10:58
Gan jau ka nobiris pārlūks tam Kindle, updeito vai pārinstallē softu viņam.
Webs uz kindle ir diezgan neparocīgs anyway.