PDA

View Full Version : Skrundas RLS un citas PSRS armijas buuves.

Pages : [1] 2

DeadmaroZ-TLOTL
03-01-07, 14:20
Skrundas RLS "Darjal" (http://dead.eoz.lv/Skrundas%20RLS2.htm)
Skrundas RLS "Dņepra" (http://dead.eoz.lv/Skrundas%20RLS.htm)

netbeast
03-01-07, 14:43
vot darjal nojaukt nevajadzeeja, buutu mums otrs fenomenaals objekts kaa irbenes RLS. par kuru intereseetos NASA etc. tas tieshaam bija nevajadziigi. cik man zinaams, tad darjal nemaz nedarbojaas, varbuut kljuudos. bet kaads gribeeja vnk smuki nopelniit ar nojaukshanu. kaads tur ir bijis tagad? veel kaut kas no tiem arteeziskajiem urbumiem ir palicis paari? vispaar buutu interesanti apzinaat padomju laika militaaro mantojumu. man ir zinaami paaris arteeziskie urbumi, kas domaati kara laikam. veel shis tas ir zinaams.

DeadmaroZ-TLOTL
03-01-07, 14:56
tieshi taa darjal bija pliks betona monstrs , lai vinu davestu liidz funkcioneeshanai bija vajadziigi veel entie gadi visa taa spridzinashan bija kaadas firmas varka un tutas acu aizmaaleeshana

Staasti netbeast ko zini par shaadiem objektiem , es pagaidaam vieniigais kur esmu bijis ir Irbenee (http://dead.hub.lv/bildes/irbene1.JPG) un izloznajis visus entos staavus zem zemes ieksh Mucenieku rakesh baazes (http://dead.hub.lv/bildes/mucenieki.jpg) , shovasar taisos laist uz Zeltinu aatom baazi ...

Te ir sakopota info >> http://www.vietas.lv/index.php?p=15&field=146&fClass=15&img=0&product=0&map=0&location=0

netbeast
03-01-07, 16:47
manaa galaa - ziemeljvidzemee, ir paaris objekti interesanti. piemeeram runaajot par to arteezisko urbumu - valmieras ruujienas celjsh, pie sedas upes, ir kaartiigs arteeziskais urbums, no kura vislaik naak laukaa uudens. cik man ir staastiijis teevs, tad padomju vara esot to urbumu uztaisiijusi aukstaa kara gadiijumam, lai buutu kur dzeramo uudeni njemt, jo spiediens tur ir tik speeciigs, ka pat ieberot/kaut kaa ieveitojot jebkaada veida indi/kjimikaalijas, peec ~1 dienas viss tiek izskalots laukaa. tur pat vendenes uudens pilda savas mucheles :D bet tas taa. nekaads iipashais objekts nav, tachu ir interesanti vinju papeetiit. jo no zemes naak aaraa truba ~30 cm diametraa, no kuras nepaartraukti shljaacas laukaa uudens ar ljoti lielu spiedienu. par rakjeshu baazeem runaajot, neesot veerts apmekleet to pie Aluuksnes, celjsh utt ir interesanti padomaat, kaa to uzbuuveejushi, tachu tur nav ko redzeet. esmu veel paaris ibjektos bijis, bet tie nav piemineeshanas veerti, jo atrodas dzilji dzhungljos pie iegaunijas robezhas. Esmu racis 2. pasaules kara laika shaavinjus no zemes laukaa, kur ir bijusi vaacu muniicijas noliktava, bet tas vairs nav par teemu (iekskatam - iedur laapstu zemee, izspaardi un savaac patronas). gribu apmekleet to liigatnes bunkuru un veel kaadas baazes, bet nekad nav bijusi kompaanija.
P.S. irbenee arii esmu bijis, pie tam, vairaakas reizes :D redzeejis kaa grozaas taa galva, bijis shkjiivim viduu, klausiijeis ko tas fanaatiskais dzheks staasta. visvairaak mani fascinee fakts, ka tur ir vesela armijas pilseeta, un ir bijushi 3 lokatori, 2 palikushi, 1 mazais aizvests. veel interesanti ir tas, ka no shitaa lielaa, tavaa bildee, pa labi, ir tunelis, pa kuru aiziet kabelji uz galveno vadiibas maaju, kurai uz jumta atradaas mazais lokators. gribu apmekleet rakjeshaabaazi, kas ir lietuvaa, un skaitaaslielaakaa baltijaa.

DeadmaroZ-TLOTL
03-01-07, 17:01
Rekur tas tunelis ir labi redzams

http://dead.eoz.lv/bildes/RT32plane.jpg

Un rekur maaja ar mazo lokatoru

http://dead.eoz.lv/bildes/zvaig.jpg

Agnisr
03-01-07, 17:11
Te ir sakopota info >> http://www.vietas.lv/index.php?p=15&field=146&fClass=15&img=0&product=0&map=0&location=0

Vaiņodes lidlauks, bijušās PSRS armijas aviācijas bāze => taadi pashi angaari ir Jeekabpilii, liels lidlauks ar n-najiem skrejceljiem, kuros var apmaldiites. Daudz betona plaaksnes ir juku laikos jau nospertas, bet nu galvenais skrejceljsh ir apmeeram 2km garumaa.
Paradiize vieteejiem dragrace faniem!

DeadmaroZ-TLOTL
03-01-07, 18:28
Cik lasīju DB tad Jēkabpils lidlauku grib pārvērst par konteineru termināli

aizdomiiga vieta terminalim

Aigars
03-01-07, 18:38
aizdomiiga vieta terminalim
Nu tur vismaz tas nav tik atklāti kā Jelgavā - noīrē lidlauka teritoriju un džeki kādus pāris km skrejceļa betona plātnes vienk pārdod. :>

Nesen te dzirdēju, ka Skrundā 50 ls sods par ieiešanu ir. Tiesa, paziņas visu tur izstaigājuši un tikai tad to uzzinājuši.
Pašam ir nācies būt Tērvetē - nasing spešal. Raķešu caurumi aizmetināti, tanku garāžās ierīkotas kartupeļu novietnes. Atomkara izturīgi bunkuri piemētāti pilni ar grādīgā pudelēm. Baisi bēdīgs skats.

BTW, kaut kad grāmatnīcā redzēju grāmatu par Latvijas kara bāzēm, beigās uz trešā vāka bija karte. Pieļauju gan iespēju, ka tās ir tikai zināmākās un tās, kur visi dodās; mok kaut kādas mazākās un nezināmākās ir daudz krutākas. :>

DeadmaroZ-TLOTL
03-01-07, 18:41
ja tur nav blivka ka ieeja aizliegta vai ka privatiipashums tad tu vari visus soda iekaseetaajus suutiit ****t

Aigars
03-01-07, 18:44
Nu bet protams, protams. Pat ja tā būtu, vienmēr var patēlot muļķi.

Martinsch
03-01-07, 18:50
http://www.rehcentrsligatne.lv/bunkurs/
shiten ira zibis

DeadmaroZ-TLOTL
03-01-07, 19:19
a kas tur tik zaibis?

DeadmaroZ-TLOTL
03-01-07, 19:55
nu mosh ar , logistika nav mana stipraa puse ;-)

Agnisr
03-01-07, 21:27
teritorija kaa jau mineeju ljoti milziiga, tajos skrejceljos var pazust. dzelzceljsh kaut kur 1,5km attaalumaa.
Nah nekaadu terminaali tur negribu, vasaraa tur var normaali aizbraukt ar autinju, taisne 2km garumaa, var paskrieties uz ielas jau to nedariisi!

DeadmaroZ-TLOTL
03-01-07, 23:49
Buus laikam vasaraa jaaizlaiz paluureet ;-)

Aigars
03-02-07, 00:47
Nokusīs sniegs, jāuztaisa kāds dokumentālais apskatiņš par psrs bāzēm. BFM.ee ar atplestām rokām ņem pretī tos, kas savus darbus iesniedz apskatei. :>
Kāds entuziasts nevēlas piepalīdzēt kaut kad ar kaut ko? Pagaidām stipri idejas līmenītis, bet nu doma uztaisīt apskatu ar maziem stāstiem par katru tādu top bāzi, lai arī teiksim pasīvie un nekur nebraucošie EOZ memberi varētu apskatīt visas šīs vietas no video viedokļa, ne tikai bildēm. :>

Jetijs
03-02-07, 00:57
Es varētu piedalīties. Man arī gribētos apbraukāt un aplūkot tās vietas.

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 01:04
Davai tad vaacam uz vasaru brandzu un kopaa braucam , no manas puses esmu es un AntonsK :)

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 14:12
hmm mosh nemam un ieksh google map uztaisam karti kur atziimeetas visas shiis vietas?

netbeast
03-02-07, 14:16
es arii labpraat pieteiktos un apskatiitu kaadu no tiem objektiem. vot tikai laikus sarunaat vajag. :)

Agnisr
03-02-07, 14:18
kad brauksiet uz jeekabpili, zinjojiet :)
Es ar piebiedroshos, jo man nav taalu no maajaam!

Instigater
03-02-07, 14:27
Ir jau taada http://www.wikimapia.org/ ap savu maaju interesantos objektus esmu aprakstiijis

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 14:35
Nee intigater shitaa neder , vajag atsevishku tiiru karti , lai tur buutu tikai armijas objekti

03-02-07, 14:41
ja nu kāds nav pamanījis, tad ir šitāda kņīga:
"Latvija - PSRS karabāze" apkopoti materiāli un dokumenti par PSRS armijas un bruņojuma izvietojumu un atrašanos Latvijā no 1939.gada līdz 1998.gadam
pats neesmu skatījies kas tur ir iekšā, šodien LETĀ pazibēja par Dabiņa grāmatu dāvinājumu...

ja kādu tas interesē, varu paskatīties darba biblenē

Kuuminsh
03-02-07, 15:07
par to, ka nevajadzeeja nojaukt buutu mums uuuber iekaartas.
Fuflo.
Mums buutu uuber buuve kuru nav ne mazaakaas iespeejas izmantot.
Kad krievi ggaaja prom vinji aiznes liidzi visu ko vareeja aiznest un ko nevareeja to peec iespeejas sabojaaja lai vairs nebuutu lietojams.

Vienkaarshaak ir nojaukt. Ka nav ta nav.

mrlobber
03-02-07, 15:17
par to, ka nevajadzeeja nojaukt buutu mums uuuber iekaartas.
Fuflo.
Mums buutu uuber buuve kuru nav ne mazaakaas iespeejas izmantot.
Kad krievi ggaaja prom vinji aiznes liidzi visu ko vareeja aiznest un ko nevareeja to peec iespeejas sabojaaja lai vairs nebuutu lietojams.

Par 99% var piekrist. Kaut vai tās pašas Irbenes antenas - kaut kādu iemeslu dēļ viņi to demolēšanu īsti nepabeidza līdz galam, kas atsevišķiem pašmāju ģēnijiem deva niecīgu, bet tomēr iespēju visu daļēji saremontēt - jo vēl joprojām tur ir kaudze kabeļu saišķu zem grīdām, par kuriem nevienam īsti nav skaidrs, kāda ir bijusi to nozīme :D

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 15:20
labi nenovirziisimies no teemas , man priekshlikums nemt kaadu ozi karti un tur likt kaa viewpointus visas baazes utt , bet kaa lai to norealizee online reziimaa ....

Kuulais
03-02-07, 15:25
nu labi, iekaartas ta iekaartas, bet pati eeka gan nodereetu, jo tomeer pashi jauceeji jau ceela un uzreiz ar nojauca, buutu vieta kautvai kur militaaristiem speeleeties, ja neatrastu citu pielietojumu, bet nee latvieshi jau ir gudra tauta

mrlobber
03-02-07, 15:43
nu labi, iekaartas ta iekaartas, bet pati eeka gan nodereetu, jo tomeer pashi jauceeji jau ceela un uzreiz ar nojauca, buutu vieta kautvai kur militaaristiem speeleeties, ja neatrastu citu pielietojumu, bet nee latvieshi jau ir gudra tauta

Tikai nesāksim NC stilā ;)

Kaut vai par visām tām raķešu šahtām - Latvijas armijai ir pavisam citi uzdevumi nekā "spēlēties" ar sabrukušas impērijas stratēģiskā arsenāla paliekām, ko, iespējams, var kaut kā pārveidot (piemēram, par lauksaimniecības izlietoto ķimikāliju glabātuvēm), bet visdrīzāk gan, ka ne - jo neba padomju militāristi sevi nodarbināja ar ekoloģiskās situācijas izpēti, būvējot savus bunkurus, galvenais, lai tie būtu slepeni no ASV spiegiem. Līdz ar to visādas tur iespējamās "sūces", pusslepeni tuneļi un sazin kas vēl - pārveidot tamlīdzīgu būvi civiliem mērķiem var iznākt krietni dārgāk nekā uzbūvēt jaunu tai atbilstošā vietā.

Vai, piemēram, krasta apsardzes baterija pie Irbes šauruma (par ko 90. gados vēl Labvakar stāstīja) - nevienam tāda vairs nav vajadzīga kaut vai karadarbības principu maiņas dēļ - tagad visi karotu ar vadāmo raķešu kreiseriem (kaut vai tas pats krievu Baltijas flagmanis Kirov klases atomkreiseris Pjotr Veļikij) nevis ar līnijkuģiem, kas tiešā tēmējumā bombardē piekrastes mežus 2. pasaules kara stilā. Tā arī tie 50tonnīgie lielgabali tur sarūsēja, ja vien kāds tos uz metāllūžņiem neizveda, kas nebūt nav tik viegls uzdevums, ņemot vērā to izmērus.

Tas pats arī ar visiem pretgaisa aizsardzības objektiem, kas Kurzemē bija izvietoti visai lielā skaitā (jo nebija grūti saprast, ka NATO uzbrukuma gadījumā Baltijas jūra būtu lielisks piekļuves ceļš gaisa uzlidojumiem). Tie visi bija gatavoti lielas valsts milzu armijas vajadzībām pustotāla kara gadījumam nevis profesionālas mazskaitlīgas armijas izklaidēm.

Līdz ar to ironiski runāt par "gudro tautu", manuprāt, šeit ir pilnīgi nevietā.

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 15:49
lobzik mieru tikai mieru ;-) protams ka tev ir 100% taisniiba , bet Skrundas RLS (pietam nepabeigta un nekad nestraadaajosha) spridzinaashana bija viens vieniigs fars ...

mrlobber
03-02-07, 16:10
Skrundas RLS (pietam nepabeigta un nekad nestraadaajosha) spridzinaashana bija viens vieniigs fars ...

Man jau patika, ka bija skolā papildus brīvdiena vai kaut kā tā :D

Bet šāda tipa izklaidējoši farsi politiskā kapitāla izsišanai tiek izmantoti jau kopš Romas laikiem ("maizi, vīnu, izpriecas" vai kā nu tur bija tas sauklis). Bez tam šajā gadījumā tam visam bija arī diezgan liela simboliska jēga...

netbeast
03-02-07, 16:17
lbber. runaat jau tu vari daudz un dikti (no offence), kaa arii par to pashu, ko, laikam, kuums mineeja, ka visu stiepa liidzi etc. tad jau arii vajadzeeja nojaukt Irebenes RLS? tur tachu arii saleeja skaabi visos kabeljkanaalos un sadzina naglas kabeljos, un uzvilka apvalkus virsuu, lai nekaadaa gadiijumaa nevareetu izmantot, bet tomeer atradaas kaads fanaats, kas to visu daudzmaz atkoda un uztaisiija taadu lietu, par ko eiropaa un pasaulee veeljoprojaam briinaas, jo veel liidziigas taadas antenas uz pasaules, ja nemaldos ir ~3, no kuraam 1 ir latvijaa, un 2as kaut kur dienvidamerikaa, kuras nav grozaamas un gulj vulkaaniskaa kraaterii. Irbenes RLS labums ir taads, ka vinja speej izsekot kustiigu objektu ~10 000 km attaalumaa pilniigi bez jebkaadaam probleemaam, tieshi tapeec jau NASA un amerikaanji pashi ir ienitereseeti tajaa pasaakumaa. ja mums buutu taa pati lielaa skrundas rls eeka, tad buutu veel kaads objekts ar ko ieintereseet kaadu aizjuuras agjentuuru, es gan nezinu, kaa vinja bija pozicioneeta (uz kuru pusi teemeeta), bet domaajams, ka ar vinju finanseejumu vareetu uzbliezt tajaa eekaa kaut ko monstraalu un nebuutu jaaliek tas gaisa noveeroshanas radars latgalee, lai sekotu kaa krievi spiego, kaut arii vinjsh ir izmeeros mazinjsh, domaaju, ka skrunda buutu piemeerota. neesmu bijis mezhaa, pie taas dnjepr stacijas, bet taa veel eksistee?
un otrs punkts - es maacos tuurismu, lai arii cik netipiski eoz apmekleetaajam. man ir naacies maaciities taadu priekshmetu kaa kultuurveesture un tuurisms, un tuurisma produkts. shaadi militaari objekti ir tieshi tas, kas speej ieintereseet aarzemniekus. vinjos sleepjas liels potenciaals. tas pats liigatnes bunkuris - uz vinju aarzemnieki skrien bariem. vinjus saista Post sociaalisma mantojums visaas taas izpausmees. aktiivie tuuristi taa vien gaida, kad uztaisiis kaadu paargaajienu pa shitaadiem objektiem. par kara speeleem mosh veel taa, bet objekti kaa taadi - tajos sleepjas liels potenciaals un tas ir jaaizmanto, kameer vinji nav sabrukushi un izpostiiti liidz peedeejam.

Kuulais
03-02-07, 16:20
lobzik nu tad mosh uzpridzinam visas eekas kuras savaa laikaa ir ceelusi kreivu armija :D nu taa ja ir tad ir taa paiistam :D Nesaprotu ko tas dzelsbetona klucis kaadam bija nodariijs, ka bija jaspridzina, tur chista taakaa gjeds teica, kaads vienkaarshi gribeeja smiki saraust naudinju un tajaa laikaa taa nebija probleema. Un domaajams ka saproti ka butu stulbi saliidzinaat bunkuru ar 19 stavu eeku.

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 16:25
* 1995-gada 12-augustā, starp ASV un Latviju noslēgts līgums par "Darjal" ēku nojaukšanu.
* 1995-gada janvārī firma CDI ieved Latvijā tehniku un uzsāk nojaukšanas darbus.
* 1995-gada 4.maijā "Darjal" raidošo ēku nojauc ar vadītu sprādzienu metodi.
* Spridzināšanā izmanto 360 kg sprāgstvielas, kuras izvietotas ēkas 430 punktos.
* ēka sagrūst 12 sekundēs.

principaa jau jenkiem bija bail no shitaa monstra , ja nu situaacija peekshni mainiitos un mees atkal nonaaktu krievu nagos tad ar krievijas liidzekliem pabeigt to RLS buutu paaris meeneshu jautaajums un taapeec arii vina tika uzspridzinaata

netbeast
03-02-07, 16:27
dooh. visas jaunattiistiibas valstis ir naudas podi, kas mees bijaam 90ajos gados - tagad ir rumaanija, gruzija, moldaavija. tur tagad var dariit to pashu ko pie mums dariija - i ar valuutu kursiem spekuleet, i buuveet maajas, vai zemi pirkt. rezultaats buus tas pats, kas te bija. gribeeja kaads $8 miljonus uzvaariit, vajadzeeja tikai atrast lietu, kura visvairaak asocieejas ar bijusho slikto juugu. kameer sapratiis, ka to nevajadzeeja dariit. sen buus jau jauna paaudze vietaa.

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 16:46
vot mani shitais piedur ;-)

http://pripyat.com//sm/site/photogallery/uploads/1376/1384_3.jpg

http://pripyat.com/ru/internet_photo/chernobyl_2/

Vikings
03-02-07, 16:49
Es ar labprāt pa tādām vietām pabraukātu, uz Irbeni jau nu noteikti.

Bet par nojauktajiem lokatoriem - mljaaaaaa... Protams, ka jenķiem bail no tādiem. Dead minētajā saitā skaidri raakstīts - Darjal pavērsts ziemeļrietumu virzienā. Un Dņepr - ziemeļrietumu virzienā. Skaidra bildīte. Bet par iespējām - cik esmu runājis ar vienu zinošu cilvēku ar tiem lokatoriem varēja darīt brīnumu lietas. Cik saprotu Darjal bija nevis vnk šķīvis, bet tā viena siena bija [vai tikai bija domāta] kā vadu režģis, kuru attiecīgi saslēdzot var iegūt datus par dažādām frekvencēm, mainīt pašas antenas parametrus. Sīkāk gan nezinu.

Vikings
03-02-07, 16:54
Dead tā bilde... The pzdc... :eek:

mrlobber
03-02-07, 16:57
netbeast
Pirmkārt, ļoti pareizi pateici - par fanātiķiem - tie bija tie, kas IRL izglāba, jo bija jau bezmaz vīri ar kamaziem atbraukuši un taisījušies zāģēt antenas gabalos.

Otrkārt, Irbene nebija paredzēta kustīgu objektu izsekošanai (tam bija domāta Skrunda), bet gan Rietumeiropas radiofrekvenču noklausīšanās mērķiem, tātad prasti runājot - spiegošanai. Tas arī nosaka šī objekta unikalitāti priekš tagadējiem zinātniskiem mērķiem - galvenokārt radioastronomijas vajadzībām, kas šobrīd ir galvenais Visuma izpētes instruments. Rietumeiropas sarunas amerikāņiem spiegot nevajag - priekš tam viņiem ir Echelon un kaudze ar satelītiem orbītā.

Treškārt, skābi tur nesalēja - tieši tādēļ arī varēja kaut ko saglābt. Citādi es gribētu redzēt, kā tu no kabeļu kanāla atdalītu to, kas tur ir iekšā - izolācijas un metālu sāļu sacietējušu putru... Tur arī ar fanātismu ir par maz...

Starp citu, pats savu maģistra darbu rakstīju pie viena vīra, kurš toreiz vēl strādāja VIRAC... un viņam tieši tajā laikā fanātisms izbeidzās - jo pat tur lietas stipri bija saistītas ar politiku, kā rezultātā bija cilvēki (zinātnieki!), kas šo to jau atkal mēģināja shēmot un rezultātā pat šajā zinātnes lauciņā cilvēku savtīgums, skaudība un citas lietas spēja daudz ko sabojāt...

Ceturtkārt, Latgales radars ir gaisa telpas kontrolei un lidmašīnu novērošanai nevis ballistisko raķešu kontrolei - starp šāda tipa lidojošiem objektiem ir liela starpība, vai ne tā? ;) Līdz ar to te salīdzinājums ar Skrundu ir nevietā.

Kas attiecas uz tūrisma objektiem - 90. gadu sākumā par tik augstiem plauktiem neviens pat i nedomāja... un apsargāt bijušās armijas pilsētiņas kā potenciālos nākotnes tūrisma objektus - kas to darītu, ja pat robežapsardzi knapi varēja nodrošināt? :) Bet tagad uz Irbeni aizbraukt nav problēmu - arī pats pirms pāris gadiem tur ar grupu biju.

Kuulais,
Ja tu diskutē, tad lūdzu precizē, par ko tu runā. Tajā postā, ko es citēju, tu runāji ļoti vispārīgi, ne tikai par 19m augstām mājām. Un tās uzspridzināšanai, joprojām domāju, daudz lielāka bija simboliskā jēga (priekš latviešiem), lai gan par patieso motivāciju mēs varam izdarīt tikai pāris minējumus, galvenokārt jau tiešām par amerikāņu bailēm, ka objekts varētu nonākt atpakaļ Krievijas kontrolē (lai gan 1994-5. gadā jau bija skaidrs, ka vecā ietekmes sfēra tik ātri vis vairs neatgriezīsies). Tādējādi varbūt amerikāņiem izdevās apvienot patīkamo ar lietderīgo un abas puses palika apmierinātas :D

netbeast
03-02-07, 16:58
bet darjal jau nemaz nebija shkjiivja, vinjsh jau taa arii bija domaats, kaa siena, kur iekshaa atrodas aparatuura, uz taas sienas, droshvien vadu rezhgjis. vai kaut kas taads. ar taada izmeera un jaudas antenu tak vareeja kjert kaut otras puslodes sateliitkanaalus. vot buutu interesanti aizbraukt uz krieviju un tur pavazaaties pa bijushajiem militaarajiem objektiem tur sibiirijai pilnai ir jaabuut. bet dead bilde ir forsha

lobber, es nez, bet nu katraa gadiijumaa par skaabi ir tas, ko man staastiija tas fanaatiskais viirietis, kas tur visu rekonstrueejis. un vai tad IRL negrozaas? tas viirelis staastiija, ka ir iespeejams ar IRL palidziibu izsekot kustiigu objektu nto kiometru attaalumaa.
par tuurismu es iemineejos nevis 1995. gada sakaraa, bet deelj muusdienaam.

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 17:08
tu par to kustiibu nesaprati , IRL nebija paredzeets kustiigu objektu noveeroshnai , bet pats vinsh protams ka kustas ;-)

mrlobber
03-02-07, 17:10
bet darjal jau nemaz nebija shkjiivja, vinjsh jau taa arii bija domaats, kaa siena, kur iekshaa atrodas aparatuura, uz taas sienas, droshvien vadu rezhgjis. vai kaut kas taads. ar taada izmeera un jaudas antenu tak vareeja kjert kaut otras puslodes sateliitkanaalus. vot buutu interesanti aizbraukt uz krieviju un tur pavazaaties pa bijushajiem militaarajiem objektiem tur sibiirijai pilnai ir jaabuut. bet dead bilde ir forsha

Tu jauc divus objektus.
1. Antena radiofrekvenču noklausīšanās vajadzībām (Irbene)
2. Lokators (radars) kustīgu objektu atrašanai un lokalizācijai.
Vai tiešām tik grūti saprast, ka vienu nevar izmantot otrām vajadzībām un otrādi? :)

Kas attiecas uz Sibīriju, tur nu par "bijušajiem" militārajiem objektiem nemaz tā nevar runāt... lielākā daļa no tiem joprojām tiek puslīdz aktīvi izmantoti un to tuvumā labāk nenokļūt pat nejauši... visādi tiek baumots arī par joprojām it kā eksistējošām slepenām nometnēm, kur varētu būt kaut kādi aukstā kara gados pazudušie, kaut vai, piemēram, tas pats zviedru diplomāts Vallenbergs u.c.

Starp citu, simpātiska vieta :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Lake_Karachay

netbeast
03-02-07, 17:10
http://pripyat.com/ru/internet_photo/chernobyl_2/1/1385.html
palasiet shito. interesanti. vislabaak skrundas situaaciju raksturo tur zemaak atrodamais citaats: "visvieglaak to ir nojaukt, tachu neviens nedomaa par racionaalu shii objekta izmantoshanu" baigi labi izskadrots tur arii ir shii kolosa darbiibas princips.
lobber: plz nenoliec mani, man veel liidz magjistram ir taalu, it sevishkji liidz taadu zinaatnju magjistram kaa tu, un es iisti neiebraucu tajaa, ko centies pateikt. :)
edit veelreiz:
ezers teshaam ir simpaatisks, gribeetu kaadu foto ar taa apkaartni redzeet, jaapaguuglee. tur toch peld zivis ar 3 aciim, kaa simpsonos. :D lai nebuutu paarpratumu: izlasiiju, ka tas ir ezers paarklaats ar betona blokiem, lai noseedumus veejsh neizpuustu.

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 17:17
nu vot un tieshi ar taadu pashu principu darbojaas arii Rkrundas RLS

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 17:25
Te var paluureet kaadai vinai bija jaizskataas peec pabeigshanas

http://www.pechora-portal.ru/images/gorka004.jpg

http://images.google.lv/images?q=%D0%A0%D0%9B%D0%A1+%D0%94%D0%B0%D1%80%D1% 8C%D1%8F%D0%BB&svnum=10&hl=lv&rlz=1B2GGGL_en___LV205&start=0&sa=N&ndsp=21

Впервые в мировой практике в УПП было предусмотрено создание адаптивной фазированной антенной решетки. Головной образец приемной позиции, которая называлась "Даугава-2", предполагалось разместить на узле ОС-2 (Балхаш), а первые ТПП - на узлах Мукачево и Рига. Впоследствии на основе этих решений началось создание РЛС "Дарьял-У" на узлах Балхаш, Иркутск и Енисейск и РЛС "Дарьял-УМ" на узлах Мукачево и Рига. Главным конструктором "Дарьяла-У" был назначен Александр Васильев, а "Дарьяла-УМ" - Виктор Иванцов.

http://www.skrunda.info/album4.html

netbeast
03-02-07, 17:32
veel mazliet spama ne par teemu:
kaadam ir kaut kas interesants zinaams par novaja zemlja? mans teevs tur ir bijis armijaa, arii kaut kaadaa RLS dieneejis, netaalu rakjeshbaaze bijusi, visaadas interesantas lietas staastiija. dziivojis it kaa taigaa, nekur nekaa apkaart nav, bet kaut kur taalumaa no kalna peekshnji duumi naakot laukaa, tad rinda ar kravas mashiinaam braukusi uz to pusi, kaut arii skaidri zinaams, ka tur vairaak taalaak dziiviibas nekaadas nav. :) interesanta teema panesaas, manuparaat :)

Vikings
03-02-07, 17:33
Bet skatoties pēc šitās bildes:
http://pvo.guns.ru/abm/images/13_4_1.gif
USA nebija jābaidās no šīs būves, līdz USA šī lokatora darbība nesniedzās. Varbūt tikai pa Eiropu.

netbeast
03-02-07, 17:37
nu it kaa visur ir rakstiits, ka vinjus saceela, lai kontroleetu NATO rakjeshbaazes.

Vikings
03-02-07, 17:51
šeit (http://www.fas.org/spp/starwars/program/soviet/hen_house.htm) dažas incantas bildes...

mrlobber
03-02-07, 17:54
Vikings:
šie radari pēc būtības ir brīdināšanas sistēmas - galvenais noķert brīdi, kad ballistiskās raķetes jau lido, lai paspētu palaist savējās. Te var palasīt par tā visa pamatojumu :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Mutual_assured_destruction

Netbeast:
Novaja zemļa arī ir simpātisks apgabals, tur savulaik tika uzspridzināta spēcīgākā ūdeņraža bumba, kāda vien bijusi: 58 Megatonnas :eek: (turklāt, labākajās padomju bardaka tradīcijās, sākumā plānotā jauda bija 100 MT, tad to drošības pēc samazināja uz 50MT, bet kļūdas dēļ uzspridzināja 58 :D) Bet dūmi no kalna - droši vien pazemes kodolizmēģinājums :)

Vikings
03-02-07, 18:02
Nu tad bobber ja tik daduz zini pastāsti par to vietu [nosaukums no galvas izkrita] Krievijā, kur taigā to ļi kaut kāda komēta vai kas nokrita un noslaucīja milzīgu platību no zemes virsas...
EDIT: vieta saucās Tungutska vai kaut kā tā.

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 18:08
A kas tur ko staastiit , nokrita meteoriits un basta , tajos laikos vel tik speciigi ieroci nebijs ;-) kauckur majaa jaabuut dipiem ar bildeem no taas klizmas

Jetijs
03-02-07, 18:12
Par tungusku ir interesanti, ka tas "meteorīts" bij uzsprādzis pārsimt metru gaisā, nemaz neietriecoties zemē. Rezultātā apakšā esošie koki tika smuki pārogļoti. Izskatījās kā tādi verikāli stabiņi, kuriem visi zari no augšas nākošā karstuma viļņa norauti. Meteorīti nemēdz uzsprāgts debesīs :)

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 18:12
shii bilde labi paraada cik nepiecieshams krieviem bija shis radars , kstaki pagaajusho gad Baltkrievijaaa tika atklaats Skrundas analogs-aizstaajeejs

http://www.fas.org/spp/starwars/program/soviet/hh-map.gif http://www.fas.org/spp/starwars/program/soviet/daryal_radar.gif

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 18:14
Par tungusku ir interesanti, ka tas "meteorīts" bij uzsprādzis pārsimt metru gaisā, nemaz neietriecoties zemē. Rezultātā apakšā esošie koki tika smuki pārogļoti. Izskatījās kā tādi verikāli stabiņi, kuriem visi zari no augšas nākošā karstuma viļņa norauti. Meteorīti nemēdz uzsprāgts debesīs :)

nu labi sauksim to kaa gribat meteoriits , vai kaads liels NLO vai velns vinu zina kas , bet 1908 gadaa nevienam uz zemes nebija taada ieroca un taadas tehnologijas lai ko taadu panaakt

tolx
03-02-07, 18:16
tā,ja vēl tā doma par braukšanu vasarā ir aktuāla,tad es piesakos līdzi.Jāparok,varbūt par kurzemes pusi ko noderīgu atradīšu.

Jetijs
03-02-07, 18:20
Pie tam, kaut kur lasīju, ka vietējie pēc tam tur tanī apgabalā bij uzgājuši dažus interesanta metāla gabalus ar interesantām magnētiskām īpašībām. Vēlāk šie bleķi tikai izpētīti institūtā un secināts, ka tādu metālu ar to laiku tehnoloģijām nav iespējams izveidot. Tb tādā gadījumā ekzotisku metālu pulveris būtu jāpresē pāris tūkstošu atmosfēru lielā spiedienā un augstā temperatūrā. Nez, avotu nespēju norādīt, bet varu parakņāties grāmatu plauktā un noskaidrot :)

netbeast
03-02-07, 18:27
par uudenjrazha bumbu zinu, saucaas vinja kuzjkina matj. lasiiju vienaa krievu laikrakstaa par sagatavoshanaas procesu bumbas spridzinaashanai, interesanti bija, kaa vecis (galvenais izhenieris) staastiija, kaa stuumushi bumbu uz lidmashiinu un stumjamajiem ratinjiem noluuzis rats un bumba gandriiz apgaazusies, visi slapjaam muguraam bijushi. vispaar krievu aviizees daudz intersantu faktu par krievu militaarajaam kjibeleem :)

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 18:33
labi labi , a ka jenki ir pazaudeejushi 5cas aatombumbas , kuras taa arii veel nav atrastas ;-)

netbeast
03-02-07, 18:41
okej, ja iesliigstam mazliet bezteemaa, kaa jums shis (http://www.chas-daily.com/win/2007/02/24/og007.html?r=41&) :) es labpraat taadas lietinjas izbaudiitu uz savas aadas :)

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 18:44
nu pasaaciens nebuutu slikts , bet nu laikam ar padaargs ;-)

Jetijs
03-02-07, 18:45
Es labāk kaut ko uzspridzinu :)

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 18:50
Nav jau vairs ko ;-)

Jetijs
03-02-07, 18:53
Jāvāra jauns, tas takš īzī :p

Vikings
03-02-07, 18:55
Nu man ar tanku patiktos...

Kuulais
03-02-07, 18:58
taas izpriecas ir dolaaros rubljos vai jeenaas....??? vienkaarshi slinkums lasiit visu to

netbeast
03-02-07, 19:01
rubljos

Kuulais
03-02-07, 19:03
tad jau nav tik traki 16Ls pa tanku un 160 leetaakais kas sanaak ar ljopeni unsuper 0.03Ls par vienu shaavienu no kalashas :D

p.s. varam chista uztaisiit EOZ kalash-party, nu taa pa riiktiigo :D lai ilgi ir ko atcereeties

Vikings
03-02-07, 19:05
Heh, man arī bija slinkums lasīt un nodomāju, ka dolāros. Nu bet vispār - Ls 16 par braucienu ar tanku nav daudz. Ja vien tie čista nav dolāri.
Kuulais: ja vien pēc tāda party būs kāds, kam atcerēties. :D

Kuulais
03-02-07, 19:06
nu pa 800 dolaariem jau to tanku var nopirkt :D :D :D

netbeast
03-02-07, 19:07
nav nav tie dolaari, man tagad jaaraksta par vinju ir referaats :D muah. bet pasaakums gan ir pamatiigi leets, ja njem veeraa, ka latvijaa ar 2. pasaules kara tanku izbraukt maksaa ~30 ls, bet tas jau ir taads vecs un knapi ko kustas.

Tominjsh
03-02-07, 19:12
varam chista uztaisiit EOZ kalash-party, nu taa pa riiktiigo :D lai ilgi ir ko atcereeties

ahaaa, es pat dazhiem indiviidiem izmaksaatu :D bet peec tam vinjiem buutu jaanostaajas ar seju pret sienu, un tad kalashparty uzriikotu es :D

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 19:13
nu pa 800 dolaariem jau to tanku var nopirkt :D :D :D

kur? Man 90gadu viduu viens prasiija lai dabuunot tanku ar dokiem , kipa bija gatavs maksaat lemonu ;-) debiilie aarzemnieki ;-)

Kashelz
03-02-07, 19:15
EOZ tankisti un kalashisti :D Ja tik leets tas prieks, tad vareetu noiireet kalashu un pa Riigu pastaigaat pabirdinaat lodes :D

Vikings
03-02-07, 19:23
Esmu pārāk slinks lai meklētu... kur @LV var ar tanku pavizināties?

netbeast
03-02-07, 19:26
daugavpilii.

Kuulais
03-02-07, 19:36
kur? Man 90gadu viduu viens prasiija lai dabuunot tanku ar dokiem , kipa bija gatavs maksaat lemonu ;-) debiilie aarzemnieki ;-)

tagad droshvein vairs nee, bet 90 gadu viduu krievijaa briivi vareeja :D :D

Skarbais
03-02-07, 20:10
ahaaa, es pat dazhiem indiviidiem izmaksaatu :D bet peec tam vinjiem buutu jaanostaajas ar seju pret sienu, un tad kalashparty uzriikotu es :D

Vienam uzsauktu pat "dubulto" :D

Kuulais
03-02-07, 20:13

varbuut konkreetaak :D :D :D :D

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 20:19
Nu labi atgriezamies pie militaarajiem objektiem :-)

Kuulais
03-02-07, 20:24
Principaa ja sievu pielauztu vareetu vasaraa kaukur aizmaukt

Vikings
03-02-07, 20:26
Nu tad konkrēti jautājam, kurš gribātu braukt uz piemēram
Irbeni
[tālāk uzskaita citas pazīstamas militāras vietas]

Es par Irbeni.

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 20:29
Nu irbenee esmu bijis reizes 3is , takaa tas man taa , bet ja laba kompanija tad ... zin kaa ziids pat kompaanijas peec pakaaraas ;-)

tolx
03-02-07, 20:35
piesakos jebkurā gadījumā.

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 20:44
Taa reku tieshi manis intreseejoshie objekti

http://www.travelzone.lv/Digger/index.php

netbeast
03-02-07, 20:51
gribu, girbu, gribu apskatiit visus tajaa linkaa piemineetos objektus. kam ir laptops ar gps :D saziimeet visu kartee un tad vasaraa kaut kad jaasaak no pirmaa liidz peedeejam, tikai marshruts jaasaplaano!

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 21:26
ir gan kepleps ir gan gps taakaa tur nu nekaadu probleemu

principaa veel vajadzeetu dozometru un tad jau pilns ekipejums ;-)

tolx
03-02-07, 21:46
aizmirsi par partybusu :D

netbeast
03-02-07, 22:16
iespeejams, ka dozometru varu sarunaat. pat vairaakus :D drausmiigi gribu tos objektus apdiggot! :D

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 22:22
Es ar varu dabuut , un vajag labus aparaatus ar kuriem var bildeet pilniigaa tumsaa ;-)

Stranger
03-02-07, 23:48
Es arī piesakos šādai ekspedīcijai! Lūgums info sākt gatavot laicīgi un bļaut skaļi, lai nepalaižu garām! :)
Esmu bijis Irbenē. Wonderfūli! Iesaku uzrīkot ekspedīciju uz Irbeni tieši 20.jūlijā! Šajā dienā lokators tiks grozīts par godu apmeklētājiem. Citādi viņš stāv nekustīgi...

DeadmaroZ-TLOTL
03-02-07, 23:48
Bet nu tad pasakumam vajadzeetu buut vismaz divdienu

Stranger
03-03-07, 00:24
Tā ir piektdiena, tā ka kaut 3dienu! :D

DeadmaroZ-TLOTL
03-03-07, 00:29
ja nemaldos man taisni tad ir atvalinajums ;-)

Vikings
03-03-07, 01:24
Klau, ja jau tas aiziet šititk tālu tad imho arī metālmeklētāju vajadzētu...

DeadmaroZ-TLOTL
03-03-07, 01:38
Hmmm granatas mekleesi ;-)

Stranger
03-03-07, 01:43
šaubos, ka tajā pkārtnē kāds ļaus rakņāties. Bet vispār skats būtu rēcīg - sabraukuši hakeri naglas meklēt... :D

DeadmaroZ-TLOTL
03-03-07, 01:50
Es nav hakeris ;-)

Stranger
03-03-07, 01:57
Es nav hakeris ;-)
Vēl ir laiks par tādu kļūt! :D

Instigater
03-03-07, 01:58
Da hakers vai kakers - kaada tur atshkjiriiba?!!

Instigater
03-03-07, 02:00
Aa, vispaar atcereejos, nav jau nekas dizjsh, bet man netaalu no maajaam arii ir viena baaze, bija kaut kaadas armijas noliktavas, tai skaitaa arii viens tjipa pazemes angaars kaa arii pazemes bumbu patversme. Tos var apskatiit jebkuraa laikaa.

DeadmaroZ-TLOTL
03-03-07, 02:57
hmm jaatceraas

netbeast
03-03-07, 03:01
bet runaajot par metaala detektoriem. laba ideja, ja tik kaadam buutu, kaut ko reaalaaku manaa galaa uzraknjaat, kur es zinu 100% ka buus ne tikai granaatas, bet kaut ko lielaaku arii var atrast. ir dzirdeetas baumas, ka kaut kur esot viens tanks arii. bet to gan es tikai par tanshu runaam uzskatu :)

DeadmaroZ-TLOTL
03-03-07, 03:07
Tanku motori un citas detalas ir pa pilnam apraktas blakus Irbenes lokatoram , tanku poligonaa (Staastiija cilveeks kas tur dieneejis , kad naakushas paarbaudes esot izraktas milziigas bedres un viss liekais prosta aprakts)

netbeast
03-03-07, 03:46
hmm, kaardinoshi :) vareetu parakaaties :D tik ja kaads tur kaut ko taadu ljautu dariit :)

Vikings
03-03-07, 04:15
Nesolu, bet līdz vasarai metāla detektoru varu mēģināt sagādāt. Bet negarantēju uz visiem 100.

lacom
03-03-07, 12:32
Nezinu vai ir pieminēts, Saldus rajona Nīgrandē bija viena liela raķešu bāze. Biju tur kādus 5-7 (ja ne vēl senāk) gadus atpakaļ. Papostīts pamatīgi. Tur bija vesela kaudze ar angāriem, pat basketbola halle un kinoteātris :)

DeadmaroZ-TLOTL
03-03-07, 12:37
vo vo turpinaam

CaMaRo
03-03-07, 13:21
lai raktu granaatas ar laapstu jaabuut iipashi stulbam, ja uzrausies uz shkjebinieces, paareejie varees peec tam visu dienu atliekas lasiit.

mamikelis
03-03-07, 13:27
Nav jau tik traki :)
Perimetraa ap rokamo vietu apliek labi daudz pleeves un raceeju ietin armeetos celofaana maisos. Rezultaataa nepaiet ne desmit minuutes, kaa laapstnieks jau safaseets ;)

netbeast
03-03-07, 13:34
par to granaatu rakshanu pateikshu jums - pilniigas mulkjiibas. mans teevs ir dariijis visko savulaik. nu un vinjsh ar veel kaadiem vechiem tiiriija, vai raka aku, es neatceros. bet katraa gadiijumaa ar laapstu, un kaa par briinumu, izraka veselas 3 II kara granaatas. saruuseejushas no arpuses, bet kad paberzh, pat veel spiid. visi gredzeni vietaa utt. esmu pat rokaas tureejis. peecaak nezinu, kur nolika, laikam, policijaa nodeva.

mamikelis
03-03-07, 13:46
Nuu, tas ka vienreiz paveicaas nenoziimee, ka vinjas ar laapstu nevar nejaushi pieskjilt :)
Un es shaubos, vai liela dalja no klaatesoshajiem meegjinaatu uztaisiit veiksmes benchmarku :D

DeadmaroZ-TLOTL
03-03-07, 13:53
es jau nu tocna nepiedalos ;-) vieniigais vareetu ar metal detektoru pa juuras malu pastaigaat ...

netbeast
03-03-07, 13:58
es jau nu gan piedaliitos. nav jau brutaali jaarok, bet normaali parakaaties var. :) a par tiem tanku motoriem es nopietni. bet par juuras malu runaajot - pie reizes arii balto un sarkano fosforu palasiit :D

CaMaRo
03-03-07, 13:58
naaveejoshais raadiuss shkjembu granaataam ir 150-200m taa kaa...

mamikelis
03-03-07, 14:08
Nu tad scenaarijs sekojoshs - kameer netbeast raks granaatas, paareejie netaalajaa mezhaa taisa pikniku un tautieshi ar labo optiku (kas taalu njem) fotografee darbaruukji.
Reekjinoties ar potenciaalajaam sekaam, jaaparedz arii dezhuurgrils :D

netbeast
03-03-07, 14:15
dezhuurgrils :D

mamikelis
03-03-07, 14:36
Par Irbenes pasaakumu runaajot - ja ir veelme tur doties ar teltiim, sameeraa netaalu ir gjimenes zemesgabals. Komplektaacijaa gan ietilpst tikai laadziiga pljava un pieeja pie Irbes upiites, toties ar iespeeju kugjot, ja kaadam ir piepuushamaa laiva :D
Pa upi liidz ietekai juuraa dazhi kilometri, ja laivelei ir motors, tad liidz pludmalei viens puutiens.

Jetijs
03-03-07, 14:39
Hmm, nebūtu slikti. Zinu ka NC ir laiva, tik motora gan nav un tā laiva aizņem pusi manas mazās mašīnītes :D Pats NC arī pazuds.

netbeast
03-03-07, 14:42
motorus varu dabuut. ir mazaa maskava, kas buutu piemeerota gumijniecei. varu sarunaat veel 3 divicilindru laivas motorus :D bet tiem ir nepiecieshams jau kuteris :D viens ir pat ar gjeneratoru, kuram piejuugt laivas apgaismojumu. muah. domaaju, ka tad ir jaastiepj mazinjais motorinjsh liidzi.

tolx
03-03-07, 14:43
Jetij,NC mēs izraksim :D
Bet ja mani ar šitādiem labumiem kārdina... Kur var pieteikties? :D
btw,tev tak senčiem nebija pikaps? nevarētu uz šo pasākumu dabūt?

Ha_Ha
03-03-07, 16:08
es jau nu tocna nepiedalos ;-) vieniigais vareetu ar metal detektoru pa juuras malu pastaigaat ...

mums koknesē ir viens tāds umņiks - katru gadu daugavmala tiek izrakāta (kad HES ūdeni "nosviež") - pēc tam kad jābradā spiningot, kaklu var nolauzt. nezinu gan ko viņš tur atrod :confused: bet ar metāla detektoru ir biežs viesis upmalā.

Instigater
03-03-07, 16:11
Leenaam HESa dambi jauc nost. Kaadu pavasari var iestaaties jautri. :D

DeadmaroZ-TLOTL
03-03-07, 16:12
Visus tos mazos HES vajadzeetu nax , tik upes boja ibio

dyversant!
03-03-07, 20:16
http://www.rehcentrsligatne.lv/bunkurs/
shiten ira zibis

dead maroz ... ir interesanti - var apluukot visu cik liidz 100% perfektumam ir sagatavots viss lai reali varetu idzivot tur 3 meneshus ja nemaldos. visi gaisa pumpetaji utt un 8 staaavi zem zemes ar nav nieks. protams istabas ar krievijas sirpjiem, sarkanajiem telefoniem, sakaru stacijam. tiesham iesaku apmeklet!

DeadmaroZ-TLOTL
03-03-07, 20:39
tad shitais ar jpievieno objektiem

Vikings
03-03-07, 21:51
wiii, tikai tur foķēt nedrīkst, wiii...

DeadmaroZ-TLOTL
03-03-07, 21:55
kaada xsa peec?

Vikings
03-03-07, 22:15
Ekskursijas ilgums no 45 minūtēm līdz 1 stundai 15 minūtēm.
N.B. Ekskursijas laikā Bunkurā fotografēt nav atļauts.

Tas rakstīts tajā linkā... Kas zin, ja jau slepenību tam noņēma tikai 4 gadus atpakaļ, moš tad tur kaut kas Tāds ir...

Aigars
03-03-07, 22:26
Laukos Snickers nav redzējuši.. Pielauzīsim sargu par atļauju gan fočēt, gan filmēt. :> Uztaisīsim ūberprojektu, visiem kaut kādas mītiskās ID un gan jau sarunās.

BTW, šodien nopirku "Latvija - PSRS Karabāze". Tuvākajās dienās izņemšu cauri, ta jau redzēs kas tur i.

Vikings
03-03-07, 22:31
Uztaisīsim ūberprojektu, visiem kaut kādas mītiskās ID un gan jau sarunās.
ta jau redzēs kas tur i.

Nu šitas labs un varētu iet cauri. :)

DeadmaroZ-TLOTL
03-03-07, 22:59
Laukos Snickers nav redzējuši.. Pielauzīsim sargu par atļauju gan fočēt, gan filmēt. :> Uztaisīsim ūberprojektu, visiem kaut kādas mītiskās ID un gan jau sarunās.

BTW, šodien nopirku "Latvija - PSRS Karabāze". Tuvākajās dienās izņemšu cauri, ta jau redzēs kas tur i.

negribi ar skneri pastraadaat? ;-)

Aigars
03-03-07, 23:04
Nav mājās, bet, ja atradīšu, no problems. 350 lpp gan tur ir... :D Tiesa, no kurām ~ 150 ir kaut kādi PSRS dokumenti (pielikumi).

Pielikumā tā karte. Ņemot gan vērā, ka tur ir 80ie, varētu būt, ka daļa ir vienk nenormāli nožēlojamā stāvoklī. Interesanti, ka Tērvetes raķešu bāze nemaz nav pieminēta tur - rakstīts vien, ka speciālā daļa tur atradusies.

Instigater
03-03-07, 23:16
Dobeles tanku poligonaa vairs nav ko dariit, tur tagad ir tuuristiem atpuutas baaze.

DeadmaroZ-TLOTL
03-03-07, 23:18
daudz kas vairs nav , bet nu nefig ciiksteet , jaapskata kameer veel ir, tas kas veel ir

Kuulais
03-04-07, 00:19
a kaa vispaar tagad sastaav ar liepaajs kara ostu??? luudzu nemest tomaatiem, vienkaarshi galiigi nesu kursaaa!!!!

netbeast
03-04-07, 01:50
dead maroz ... ir interesanti - var apluukot visu cik liidz 100% perfektumam ir sagatavots viss lai reali varetu idzivot tur 3 meneshus ja nemaldos. visi gaisa pumpetaji utt un 8 staaavi zem zemes ar nav nieks. protams istabas ar krievijas sirpjiem, sarkanajiem telefoniem, sakaru stacijam. tiesham iesaku apmeklet!
es uz turieni tuvaakajaa laikaa taisos braukt. bet tur nau 8 staavi zem zemes, tikai 9 metrus zem zemes :D un fokjeet tur driikst. paluuriet ieksh dc. pilns ar bildeem meetaajas. man pazinjas tur ar bijushi un fokjeejushi, jo nau saliidzinoshi taalu no manis.
btw, mani arii intereseetu kaada zemuudene, runaa, ka liepaajaa veel esot kaada chupinja nosliicinaatas, kuras neesot vareejushi izcelt. vot tikai, es pats savaam aciim gadus apakalj redzeeju, kaa peedeejo, kas nebija nogremdeeta, gaabalos sagriezh :( vareetu uztaisiit trip'u uz igauniju, apskatiit to vinju vienu, jo kad es biju, bija sleegta :(

ORiONz
03-04-07, 16:32
par tankiem:
http://www.tanksforsale.co.uk/ ;)

DeadmaroZ-TLOTL
03-04-07, 18:07
http://www.virac.lv/img/rt32-panor.jpg

http://www.rixc.lv/reader/txt/txt.php?id=242&l=lv

Brīžiem šo radio teleskopu restaurācija un saglabāšana izvērtās par visai dramatisku procesu. Bruņotie spēki antenu bija atstājuši bez funkcionējošām elektriskajām sistēmām, trūka arī tehniskās dokumentācijas. Šķīvji bija bojāti, mehāniskajās ierīcēs bija samesti metālgruži, kabeļos sadzītas naglas un elektroniskajās ierīcēs salieta skābe.
VIRAC centra zinātnieki kopā ar citiem Latvijas institūtiem ir ieguldījuši ievērojamas pūles, lai noteiktu antenas parametrus un pakāpeniski atjaunotu tās dažādās funkcijas.

http://www.edi.lv/events/space/ESA-01-03-2004-/KBerzins%20-%20Introduction%20to%20VIRAC%20(2004).ppt

Un mazais RT-16 ar tiek atjaunots

http://www.virac.lv/img/16.jpg

http://www.delfi.lv/archive/article.php?id=14005872

Te citi monstri

http://images.astronet.ru/pubd/2004/08/25/0001199389/000719-1.jpg http://images.astronet.ru/pubd/2004/08/25/0001199389/000719-2.jpg

http://www.astronet.ru/db/msg/1199389

netbeast
03-04-07, 18:42
blah, bet vot tie ir aarpraatiigi aparaati! jaataisa tipo - legjendu mednieki, bet tikai - buuvju apsekotaaji :D bet par skaabi man bija taisniiba, es tak atceros :) zheel tik, ka 3sho antenu liidzi savaaca. jautaajums - vai mazo RT-16 arii ir iespeejams apskatit? no iekshas, i mean.

DeadmaroZ-TLOTL
03-04-07, 18:46
Cik es esmu tur bijis tad pie RT-16 pat iisti klaat nevareeja tikt , kipa bija iekonserveeta , bet tagad cik saprotu vina tiek atjaunota un domaaju ka driizumaa varees arii vinu apskatiit gan no aarpuses gan iekshpuses. Bet runaajot par liidz panemto RT-10 , tad vina nav nekas unikaals , ja nemaldos viena taada baldonee ir! (vismaz agraak tocna bija)

Te par visiem pasules radio teleskopiem

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_radio_telescopes

A vot shitais jau ir 8tais pasaules briinums

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f6/DSCN6149_Effelsberg_totale.jpg/474px-DSCN6149_Effelsberg_totale.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/Effelsberg

Instigater
03-04-07, 19:17
Njea, Arecibo ir lielaaks briinums:
http://www.signale.de/arecibo/pics/Arecibo_Observatory.jpg

DeadmaroZ-TLOTL
03-04-07, 19:19
Nekaa nebija , bedri jebkursh prot izrakt ;-) , bet uztaisiit blodu ar 100m raadiusu un veel likt vinai groziities vo taa ir maaksla

Vikings
03-04-07, 20:31
Eu bet... Lietus tajā lielajā šķīvī nesalīst? :confused: :D

DeadmaroZ-TLOTL
03-04-07, 20:51
Saliist , tad ieber burkaanus un kartupelus , ieliek spiraali un vaara zupu :D :D :D

Kuulais
03-04-07, 21:15
mosh ejam uz ko ekstreemaaku :D ja jau Latvijaa taa pashvakaak mosh uz Chernobiljas AES ?????

Cik esmu dzirdeejis tad notiekot pat eksursijas kur var pavazaaties pa to pilseetu, prortams pashaa reaktooraa nevienu iekshaa nelaizh.

DeadmaroZ-TLOTL
03-04-07, 21:47
mosh ejam uz ko ekstreemaaku :D ja jau Latvijaa taa pashvakaak mosh uz Chernobiljas AES ?????

Cik esmu dzirdeejis tad notiekot pat eksursijas kur var pavazaaties pa to pilseetu, prortams pashaa reaktooraa nevienu iekshaa nelaizh.

es kakraz tiko atkal savilku filminas par cernobilu uz 5Gb , tagd jau kopaa 10,2Gb ;-)

Kuulais
03-04-07, 23:26
pashaareesies???? ar vinjaa

DeadmaroZ-TLOTL
03-04-07, 23:34
Hmm jaauztaisa torrents , bet taads bidovijs buus 10Gb

Kuulais
03-04-07, 23:35
po lai arii ir kauvai 12

DeadmaroZ-TLOTL
03-04-07, 23:39
Nu tad riit pa dienu uztaisiishu

Martinss
03-05-07, 00:25
Runājot par černobiļu.

http://www.pripyat.com ;) ļoti laba adrese. No šejienes visu ņēmu 9. klases runā
šanas eksāmenam. :D

DeadmaroZ-TLOTL
03-05-07, 00:38
Principaa jaa lielu dalu filmas var arii no turienes dabuut

Martinss
03-05-07, 00:40
Bet vislabākā laikam, kas tur ir - "Ņeskoļko minut do katastrofi" iesaku noskatīties, ļoti incanta. ;) Vismaz man patika.

DeadmaroZ-TLOTL
03-05-07, 00:49
Da daudzas tur ir labas , bet loti pretruniigas ...

lacom
03-05-07, 12:53
Vēl vietas: Liepājas rajona Ziemupe, nekas special tur gan nav.

Tur krievu zaldātiņi bija iekopuši kadiķu dārzu, tagad smuki saaudzis.

^L00P
03-05-07, 16:03
Upīškalns (smiltnieki).
Netālu no Kuldīgas, apmēram 1 - 2 km uz Aizputes pusi ir viena interesanta vieta, krievu armijas tālo sakaru bāze. Cik atceros sāka viņu būvēt astoņdesmito gadu beigās. Runā, ka plānotā jauda bija pietiekoši liela lai nodrošinātu sakarus ar krievu armijas kuģiem un zemūdenēm visā pasaulē. Līdz tam tika izmantots gaisa balons, ko vētras laikā vajadzēja vilkt lejā. viss kompleks sastāvēja no 1 centālā torņa un 6 pa perimetru novietotiem (cik zinu 220m augstiem) torņiem. viss tika uzbūvēts, bet ne reizi nebija izmantots, un perestroikas laikā raidītājus armija demontēja, atstājot visus 7 torņus. pašlaik gan ir palikuši tikai trīs torņi.
Nezinu vai legāli drīkst vispār tajos kāpt (droši vien ka nē :)), bet esmu bijis augšā reizes sešas. Tiesa gan pašlaik vienu torni "apdzīvo" tele2 (vai lmt) un otru vietējās radiostacijas, trešais ir tāds pa pusei apdzīvots ar amatieru radioantenām.
Negribētu gan ieteikt kādam kāpt augšā, tomēr bīstama izklaide! Bet varu pateikt, ka sajūtas augšā ir vienkārši fantastiskas. Tiesa gan, lai uzkāptu, nervus ar vajag. :D
pāris bildes:
http://debil.lv/upkalns/

mrlobber
03-05-07, 16:24
Negribētu gan ieteikt kādam kāpt augšā, tomēr bīstama izklaide! Bet varu pateikt, ka sajūtas augšā ir vienkārši fantastiskas. Tiesa gan, lai uzkāptu, nervus ar vajag. :D
pāris bildes:

:eek: :eek: :eek:

Man jau no bildēm vien, ofisā pie galda sēžot, stīvas kājas palika... :o

DeadmaroZ-TLOTL
03-05-07, 16:37
Upīškalns (smiltnieki).
Netālu no Kuldīgas, apmēram 1 - 2 km uz Aizputes pusi ir viena interesanta vieta, krievu armijas tālo sakaru bāze. Cik atceros sāka viņu būvēt astoņdesmito gadu beigās. Runā, ka plānotā jauda bija pietiekoši liela lai nodrošinātu sakarus ar krievu armijas kuģiem un zemūdenēm visā pasaulē. Līdz tam tika izmantots gaisa balons, ko vētras laikā vajadzēja vilkt lejā. viss kompleks sastāvēja no 1 centālā torņa un 6 pa perimetru novietotiem (cik zinu 220m augstiem) torņiem. viss tika uzbūvēts, bet ne reizi nebija izmantots, un perestroikas laikā raidītājus armija demontēja, atstājot visus 7 torņus. pašlaik gan ir palikuši tikai trīs torņi.
Nezinu vai legāli drīkst vispār tajos kāpt (droši vien ka nē :)), bet esmu bijis augšā reizes sešas. Tiesa gan pašlaik vienu torni "apdzīvo" tele2 (vai lmt) un otru vietējās radiostacijas, trešais ir tāds pa pusei apdzīvots ar amatieru radioantenām.
pāris bildes:

shitais labs ;-) man jo augstaak jo labaak ;-)

vimba_zlobnaja
03-05-07, 16:41
Es jau protams neko, bet pa pāli ir kāpts Kolkā LMT tornī (biologu bāzes vieta ~150m attālumā). Uz aci ~tik pat augsts. Actions riktīgais :D:D:D:D Vienīgi nekad nav sanācis foto tehniku līdzi paķert :o Šogad vajadzētu atkārtot ;)

Vikings
03-05-07, 19:45
^LOOP nu nah... Nah tev vajadzēja to vietu pieminēt. Tagad es laikam nelikšos meirā, kamēr nebūšu tur pabijis. Lai gan man ir nenormāli no tādām vietām bail, vēl nenormālāk man tur gribas būt... Tas der. Tātad jāpievieno maršrutam. :)

Greatb
03-05-07, 19:47
Vai kads ir lietas kursa kas notiek ar pazemes bunkuru Kadagā (Ādažu Pag.)Kad staigaju snorzabakos un uniforma jau ta bija Pamatigi izdemolēts,kas tur daras tagad?

DeadmaroZ-TLOTL
03-05-07, 19:51
Buus maasicai jaapajautaa , vina tur medmaasa Aadazu dalaa

Vikings
03-05-07, 20:04
Izstāsti, kur tas ir, aizbraukšu pastīties, es tur blakus dzīvoju. :D

netbeast
03-05-07, 20:13
bljin, tie torni ir fascineejoshi! to arii vajag :D info par vinju konkreetaaku veelos :)

Kashelz
03-05-07, 20:59
^LOOP nu nah... Nah tev vajadzēja to vietu pieminēt. Tagad es laikam nelikšos meirā, kamēr nebūšu tur pabijis. Lai gan man ir nenormāli no tādām vietām bail, vēl nenormālāk man tur gribas būt... Tas der. Tātad jāpievieno maršrutam. :)
Heh, kam ir bail - kam nee, esmu bijis tur augshaa divas reizes, uzkapshu noteikti veel, ja vien kads neokopees tornjus pa visam ar savaam antenaam un citiem mesliem :mad:

Sajutas ir labas, bet nu ziniet, kaapt augshaa un lejaa prasa savu pacietiibu... focjeet toreiz nesanaaca, jo nebija ar ko, bet vienreiz reizee ar ^L00P bijaam pashaa augshaa.

DeadmaroZ-TLOTL
03-06-07, 00:46
Vo ka vareetu shitam tikt klaat

http://mapx.map.vgd.gov.lv/g3activlv/database/ref_armija.htm

Aigars
03-06-07, 01:00
Ja spriež pēc tās grāmatas (rītvakar domāju izlasīt jau), tas ziņojums varētu būt tufta. LV vadītāji paši it kā nezināja kas bija kurā bāzē. Par pusi no bāzēm viņiem 90ajos nebija ne jausmas, PSRS džeki arī neko nestāstīja. Piemēram, par to, ka Tukumā glabāka atombumbas, viņi uzzināja tikai no armijas bāzē esošajiem plakātiem un uzrakstiem jau pēc armijas izvešanas. Visp diezgan interesant lasāmviela. ;) BTW, līdzīgā novirzienā (LV un PSRS) ir grāmata par bijušo čekas vadītāju - tā manā listē nākamā. :)

Remus
03-06-07, 01:04
Piemēram, par to, ka Tukumā glabāka atombumbas

pag pag pag.... Kas ellē? :) detaļas, detaļas lūdzu... ;)

DeadmaroZ-TLOTL
03-06-07, 01:13
Nu cik var spriest ta datubaaze ir 1999 gada , domaaju tajaa laikaa visas baazes jau bija apzinatas

DeadmaroZ-TLOTL
03-06-07, 02:23
Zvaigznītes - bijusī padomju armijas radiolokācijas bāze.

Hmm es te taa skatos tanii zvaigzniites vietaa ir vieni koki ;-(

http://wikimapia.org/1372310/

Instigater
03-06-07, 03:00
Esmu tur IRL bijis, nu tur viss liidz ar zemi noliidzinaats, kaut gan pati vieta ir aptuveni 5 metrus virs paareejaas apkaartnes. Kaut kas tur ir, bet saliidzinoshi maz, pasham siikaak nesanaaca papeetiit, jo biju pavasarii ap 01:00 peec pulkstenja, taa kaa nikuja nevareeja redzeet, nodevu chekpointa datus un devos uz atpuutas vietu.

DeadmaroZ-TLOTL
03-06-07, 03:08
Zeel , bet ja uz to pusi jabrauc ta jau var piekriet ...

Aigars
03-06-07, 12:19
Apdeits: PSRS grāmatā ir kaut kāds padsmit lpp garš saraksts ar esošajām bāzēm un to mērķiem. Varētu būt tas pats. Šovakar varu nofotografēt un ielikt te.

Remus
03-06-07, 13:01
Zvaigznītes - bijusī padomju armijas radiolokācijas bāze.

Hmm es te taa skatos tanii zvaigzniites vietaa ir vieni koki ;-(

http://wikimapia.org/1372310/

Es pat laikam kaut ko no tā visa esmu redzējis dzīvē.... Bija kaut kādi bunkuri utt, bet sakarā ar to, ka tas rajons ir diezgan pamatīgi apdzīvots ar čigāniem, tad nekā daudz tur nav...
:D

DeadmaroZ-TLOTL
03-06-07, 13:40
Paarsvaraa jau visus shitos objektus izpostiija 90to saakumaa kraasaino metaalu vaaceeji

PS

Blins ,bet nauda naaca laba , meen laikaa nopelniiju 30k rublu (cik tas bija dolaaros neatcers) , alga videja tajos laikos bija 20k

un viss tika vaakts legaali , pa izgaastuveem utt

Greatb
03-06-07, 16:05
Izstāsti, kur tas ir, aizbraukšu pastīties, es tur blakus dzīvoju. :DTu par Kadas bunkuru jautā?

Kadagas bucinu ta ari izdemoleja dēļ kapara un bronzas.Sakaru iekartas jau bija novecojusas bet ne vis parejais.

DeadmaroZ-TLOTL
03-06-07, 18:47
skat raknaajos un atradu veelvienu labu saitu

http://www.industreality.lv/

http://www.industreality.lv/wp-content/uploads/2007/03/dsc_0269.jpg

Vikings
03-07-07, 20:11
Tu par Kadas bunkuru jautā?

Jā, jā, par to pašu!

Vikings
03-08-07, 17:12
Sazinājos ar vienu savu čomu, kas par šitām lietām interesējas, izrādās, LV ir pat vesels klubs, kas par tādām lietām interesējas, viņiem visādas kartes utt ir, rīt dabūšu no viņa linku uz to cilvēku saitu.

netbeast
03-09-07, 17:58
karoche, man slimiiba ir nedaudz saasinaajusies uz shiim lietaam, vakar braucu garaam salaspils reaktoram:
kaads var pastaastiit, vai iedot linkus, ko tur dariija, kaut kaadu veesturi, kaut ko taadu? it kaa esmu dzirdeejis, ka izmantots zinaatniskos noluukos un taa, bet kas zin? :)

DeadmaroZ-TLOTL
03-10-07, 20:00
Nu nu kas ?

Tominjsh
03-10-07, 20:05
vai nu domaa spridzinaat vai taisiit kodolrakjeti :)

Martinss
03-10-07, 21:27
karoche, man slimiiba ir nedaudz saasinaajusies uz shiim lietaam, vakar braucu garaam salaspils reaktoram:
kaads var pastaastiit, vai iedot linkus, ko tur dariija, kaut kaadu veesturi, kaut ko taadu? it kaa esmu dzirdeejis, ka izmantots zinaatniskos noluukos un taa, bet kas zin? :)

Vectēvs strādā kādu ~300-500m attālumā no tā reaktora, kad būšu pie jamā uzjautāšu, kas tur un kā tur.

DeadmaroZ-TLOTL
03-10-07, 21:50
sen jau sleegts , Latvijai zinaatne nav vajadziiga

Jetijs
03-10-07, 22:02
Tur jau kodoldegviela ir izvesta tā kā kaut ko uzmeistarot laikam jau neizdosies.

Drīz tur taisās sākt celt ciklatronu.
kas tas tāds? Smuks? :D

DeadmaroZ-TLOTL
03-10-07, 22:06
kas tas tāds? Smuks? :D

http://www.delfi.lv/news/national/politics/article.php?id=15314330

Jetijs
03-10-07, 22:18
http://www.delfi.lv/news/national/politics/article.php?id=15314330
nesmuks tātad :D

Greatb
03-10-07, 23:13
Izstāsti, kur tas ir, aizbraukšu pastīties, es tur blakus dzīvoju. :DPiedodiet ka tik ilgi vilcinajos ar atbildi bija stipri japiedoma ka pareizi uzrakstīt ka neka 11.gadi pagajusi kop biju tur.Šoseja kas nāk Ādaziem pagrieziens pa kreisi cels kas iet uz Kadagas
karaspeka daļu, bet nenogriezoties braukt taisni kadi 800m-1200m apmēram pa kreisi ir kas lidzigs no baltajiem silikāta ķieģeļiem ēka laikam transformatora apskstacija.Blakus bija dzels varti un asfaltetets celins ved uz parejam ieejam.Galvenā ieeja ir sarkana ķieģeļu ēka.Google map var redzet tiri labi.

Vikings
03-11-07, 01:16
Galvenā ieeja ir sarkana ķieģeļu ēka.Google map var redzet tiri labi.
Man gan nesanāca atrast Googlemapsā. Esmu no Ādažiem, bet uz Kadagu nav sanācis braukt. Tur ir jābrauc pāri tiltam pāri Gaujai un tad cik tālu aiz tā sanāk kreisajā pusē tā transformatora būda? Uz karabāzi ir kāda norāde? Ja rīt vēl pa gaismiņu būšu atpakaļ Ādažos, moš aizbraukšu.

Vikings
03-12-07, 16:13
Nu tā, laikam atradu to vietu. Biju šeit (http://www.wikimapia.org/#y=57104030&x=24371388&z=14&l=0&m=a&v=2).
Tur ir baigā miskaste, lauks ar visādām būvēm, ik uz soļa pa neatpazīstami sazāģētai mašīnai, var redzēt, ka dažas vietas ir "privatizējuši" bom, tfu tas ir bezpajumtnieki. Bet nu spriediet paši pēc bildēm.
Vārti, pa kuriem var pat iebraukt bāzē:
2521
2522
2523
2524
2525
Ja vajadzēs mašīnai bedri, zināšu, kur braukt :D :
2526
Kas noticis/glabāts te?
2527
Incanta fīča, vajadzēja savākt:
2528
Un šitādi ar tur mētājas:2529
Bet blakus teritorijā kāds rūpīgi rosās, tur tuvu nelīdu.
2530

Jetijs
03-12-07, 16:18
Feini :)
Tie zaļie štrunti izskatās interesanti :D
Un kāds izmetis pilnīgi jaunu burbuļatoru :D :D :D

Kaibinjsh
03-12-07, 16:33
Eku viens aktiivs blandonja - http://www.bradajumi.lv (http://www.bradajumi.lv/), tik tiem veel raustaas pa militaariem objektiem lozhnjaat.

Vikings
03-12-07, 16:44
Eku viens aktiivs blandonja - http://www.bradajumi.lv (http://www.bradajumi.lv/), tik tiem veel raustaas pa militaariem objektiem lozhnjaat.

Bildes baigi labas. Bet skatoties šito (http://www.bradajumi.lv/gallery/index.php?list=2) man iekšēji gribas norakt tos, kas to visu padarīja tādu kā bildēs... :mad:

Greatb
03-12-07, 17:29
Tu esi bijis Kadagas karespeka dalas tanku parka tas nav tas pazemes bunkurs par kuru es te rakstu bet,bildes vienaga jaukas.Uztasiju ekrānšavinu kur tas buncis atrodas un kur ir ieejas ,iezimejot celu ar sarkanu līniju.http://bildez.lv/bildes/greatb/kadaga_/orig/1173724308.jpg
Zaļais strunts ir municijas iepakojums un burbulators tā paša pazemes bunkura gaisa filtrs.Pēc uzbūves tāds pats ka gāzmaskai tikai100x lielāks.

Vikings
03-12-07, 19:12
Man nav divreiz jāsaka. :D
Tātad: ieslēdzam GPS :D
2531
Un re, kur Greatb minētā trafa būda
2532
Tai blakus tāda gara balta māja. Tie, kas zin, pakomentējiet, kas te ir kas. :)
2533
Un te vārti uz teritoriju
2534
Incanti, ka teritorija aiz vārtiem ir ievērojami izrakņāta
2535
Te vēl viena maza būdele netālu no bunkura.
2536
Un te paša bunkura ieeja.
2537
Situācija nav labāka kā tanku bāzē - brutāls musors un vietējo sienu mākslinieku "darbi"
2538
Un te - tās laikam ir tās trepes uz nekurieni. Teikšu godīgi - man kā cilvēkam ar tipisku programmētāja miesasbūvi bija diezgan baisi vienam tur vazāties
2539
Kas incanti bunkurā iekšā - arī bunkura grīda daudz kur ir sacaurumota un izrakņāta. Kas tur varētu būt meklēts?
2540
Te bunkurs no viena sāna. Pat soliņiem ārā vietas. :D
2541
Bez rakumiem bunkuru ieskauj arī šādas te akas
2542
Ceļš gar bunkuru aiziet arī tālāk, kas gan varētu būt tur???
2543

Greatb
03-12-07, 20:09
Saki apkartne pamatīgi izrkņāta.Kabeļi,kabeli un velereiz kabeli dazada skerssgriezuma un nozimes 90% sakru kabeļi resna skersgriezuma kapara dzīslām.
speka jeb strāvas kabeli tur bija maz.Bun kurs gan sastaveja no vieniem sakaru un Spēka kabeliem gan aluminija gan kapara.Sakaru iekārtu barosanas Taisngrieži gan bija palikusi tos ari pāris virsniekiem pakļauti atsaldēti ģedi(vecāka iesaukuma OMD karavīri)sacirta lūžņos.Kad mums deva uzdevumu demontēt vel to kas bija palicis visas elektromašinas(motors->generators) jau bija pa lielākai dalai izvarotas.Kross ieskaitot bija izdemolets un nejau CCCP karaviri to bija darījuši.Persona kas bija mans tiešais priekšnieks Kadaga bija dienejis šājā bunkurā un pateica ka Padomju armijas virsnieki šo bunkuru nodeva LR pilnigā darba kārtibā.Tā kā kādu no minstriem vajadzetu pie sienas pielikt,par so bunkuru izvarošanu.Tad līdz milzīgajām metāla durvim nemaz netiki?Tās ekas ir sardzne un katlumāja un KCP (kontrolesun caulaizu punkts),tā mazā būdele ir degvielas pienemšanas punkts.

Vikings
03-12-07, 20:22
Lielās dzelzs durvis? Tās ir pazemē? Tas skan ļoti kārdinoši, bet viens es negribu līst pazemē. Gan nolaistā stāvokļa, gan citu subjektu klātbūtnes iespējamības dēļ. Jau pa augšu staigājot bija tā, ka likās [a moš tiešām tikai likās], ka stiprāk piesitot soli kaut kas dobji apakšā būkšķ. Es tik pa augšu pastaigāju un pafoķēju. Ja ir vēl kāds interesents, tad labprāt aizlaistu vēlreiz.

Kaibinjsh
03-13-07, 16:20
Izskataas ka taa trafa buuda ir peec tipveida projekta Nr. 33-74-79 :D

Greatb
03-13-07, 18:54
Izskataas ka taa trafa buuda ir peec tipveida projekta Nr. 33-74-79 :DNu tev ka elektroinženierim tur ari būtu bijis ko redzēt kad vel tu bija ko redzet.Elektro ierices kurs esmu redzejis tikai vienreiz un tajā vietā par piemēru relejs lidzstravai ar kontaktu iemeru 45-50mm un spoli ka trīslitru burka.

Vikings
03-17-07, 19:42
Nu tad ko, vēl vienu ekstrēmo bradātāju sarunāju un līdām iekšā Kadagas bunkurā. Tas, ko redzēju daudzkārt pārspēja to, ko biju gaidījis. Pieejam pie trepēm, kuras ir iepriekšējās bildēs un kāpjam lejā. Priekšā gaitenis kādi metri 20. "Nu jā bunkurs es nodomāju..." Ieskatamies vienā istabiņā, ieskatamies otrā, aizejam līdz galam. Pa labi liela telpa, tas jau bija pirmais izbrīns. Ejam pa kreisi, viena istaba, otra un pēkšņi - gaitenis savus metrus 50 garumā. Un tas viss pazemē. Nu labi, staigājam, diezgan bailīgi gan bija, jo pa grīdu ejošajiem kabeļu kanāliem vāku nav un ar vārgu gaismiņu gadās tos nepamanīt. Pavērojot dažas istabiņas pēkšņi uzduramies...kāpnēm uz leju! :eek: Ja baidījāmies apmaldīties pirmā gaiteņa dažās istabās tad tagad jau neko nezinot devāmies pa trepēm uz otro stāvu pazemē. Un atkal - metri 50 garš gaitenis. Un istabas - liekas klusinātas. Tāds kā reģipsis, bet ar caurumiem. Tādā istabā runājot nav atbalsis. Citā istabā atkal iekārtu statīvi un visa grīda ar ciparu aparatūras shēmām. Atradu arī kaut kādu izdruku no tā laika skaitļojamās mašīnas "Gamma". Visur ir trubas 15 - 50 cm diametrā. Gaiteņa vidū atklājās, ka perpendikulāri iet vēl viens tāds pats gaitenis. Tā mēs nomaldījāmies kādu pusotru stundu. Izrādās, tur, kur iepriekšējās bildēs rakstīju par nezināmo ceļu, kas aiziet talāk ir vēl kādas 4 ieejas bunkurā. Un bija pat tā, ka ielienam vienā un iznākam ārā pavisam kur citur kaut kur mežā. Vēl pašā bunkurā bija interesanta telpa, kas iekšpusē izskatījās kā pusapaļais angārs - gan pēc formas, gan izmēriem, tikai, protams, pazemes. Mums pirmā ideja - te derētu riktīgs "underground" party, underground vārda vistiešākajā nozīmē.
Tālāk bildes:

Te, lūk, pirmais gaitenis
2584
Te trepes lejā
2569
Tādas trubas ir visur - lielākas un mazākas
2570
Tas ir nākamais gaitenis - metri 50 garš
2571
Tādi kabeļu gali palikuši, ļauj vien nojaust, aks te bijis agrāk...
2572
Lūk, viena istabiņa ar iekārtu statīviem
2573
Kas šitas varētu būt par sarakstu?
2574
Šite kaut kāds panelis ar štekeriem...
2575
Atkal iekārtu statīvi
2576
Nez, kas turēts apskatei aiz šī režģa?
2577
Palūgšu Greatb lai apstāsta, kas šī par iekārtu, to ļi kurtuve, to ļi gaisa sūknis...
2578
Nu te trubiņas savu metru diametrā
2579
Atkal nojaukta iekārta
2580
Šī bilde incenta - uz tā paneļa ir daudz dažādi nosaukumi - var redzēt kodu vārdi kādām lokālām vai globālām vietām
2581
Te ir tas angārs
2582
Un angāram augšā ir tādi kā lodziņi - otrais stāvs
2583

Remus
03-17-07, 19:50
wow... :confused: Tiešām iespaidīgi plašumi.. Noteikti šī vieta savos "ziedu laikos" vispār bija brīnums...

DeadmaroZ-TLOTL
03-17-07, 20:03
Nu shitais saliidzinot ar Mucenieku bunkuriem ir siikums ;-)

Vikings
03-17-07, 20:07
Kur un kas. Stāsti. :D Mucinieki ar neko tālu nav. Tagad tā vien gribas vēl kaut kur ielīst. :)

netbeast
03-18-07, 01:41
wow, tieshaam iespaidiigs pasaakums. gribu arii ko taadu uzmekleet.

Aigars
03-18-07, 12:09
Pēd 2 bildes bikuc atsit RTCW geimuci. Arī bija tāds angārs ar logu augšā. :)

DeadmaroZ-TLOTL
03-18-07, 19:13
http://dead.hub.lv/bildes/mucenieki.jpg

tur apaksaa ir kaadi 5ci staavi ;-) , bet jaabuut loti uzmaniigam jo tur ir izzaageetas sienas utt

Vikings
03-19-07, 19:47
Tā cerēju, ka Muceniekos būs piedzīvojums, kā Kadagā, bet še tev... Taukpakaļas sagrābuši bunkuru un nu kāds pēc gadiem varēs lielīties "Manas mājas vietā agrāk bija raķešu palaišanas kontroles bunkurs". Nu tad būvējiet arī ibio. Nokavējām gadiņu... Te bildes:
2595
Kaut kāda ieeja nomaļus tomēr atradās
2596
Un gaitenis arī, bet tālāk negāju
2597

Ir zināmas vēl kādas vietas, kamēr viņas vēl ir?

DeadmaroZ-TLOTL
03-20-07, 00:00
tas kas nomalus tas ir fufelis , tur nav ko redzeet ;-) hmm ko lielo kalnu rok nost?

buus jaapanem jaanoskanee 4ras 36kadru filminas ;-)

Vikings
03-24-07, 23:24
Ko tad mēs Aviācijas Muzeju tā apdalījuši? Šodien sanāca iegriezties. Ir OK.
2665

2666

2667

2668

2669

DeadmaroZ-TLOTL
03-25-07, 00:56
kur ta shitais ir?

Stranger
03-25-07, 01:12
Pie lidostas. Zinātājiem - blakus Latvijas Gaisa satiksmes ēkai...

http://avia.ak22.net/LV/index.html

netbeast
03-25-07, 01:13
dead tu nezinaaji, ka tur taads atrodas? veel jau kaut kur ieksh lv ir kaut kas liidziigs.

Bully
03-25-07, 02:39
Ja jums interese sadas leitas tad noteikti vajag aizbrauk uz liepaju!i varetu pa karostu pavazaties un ari pa dienvidrietumu rajonu(pulverkalni,ziemlu forti),talak aiz liepajas robezas ari,tur ir sadas tadas lietinas ko redzet!

netbeast
03-25-07, 02:56
iisti tur nekaa nav tajaa liepaajaa. bet mani gan vairaak interesee liepaajas lidostaa staavoshaa reaktiivaa lidmashiina, kas ir vnk pamesta tur, uz vienu saanu sasveerusies. atceros, ka paaris gadus atpakalj tur biju, un viena skrejcelja malaa meetaajaas. peec izniicinaataaja man izskatiijaas.

Bully
03-25-07, 03:00
ziemelu fortos gan butu ko redzet,ka ielien tur ieksa ta bez labas atminas ara vispar neva tikt,vienreiz man pazistamie ieliida un 8 stundas pazuda!!!

Vikings
03-25-07, 12:06
Tātad - ir jauns info. Kaut kur Elejā esot starpkontinentālo raķešu bāze. Ir kādam zināma precīzāka atrašānās vieta?

netbeast
03-25-07, 12:22
tasjau te bija kaadu laiku apakalj forumaa aprunaats, vienaa no dead dotajiem linkiem bija, pats veel briiniijos un peetiiju -
http://digger.times.lv/Eleja/karta.htm uz aatro atradu shitaadu linku, bet nav taa pati lapa. tajaa bij rakstiits, ka tur iisti nav ko redzeet. viss ar uudeni aizliets.

Vikings
04-04-07, 16:23
Apstkatās ko par šito vietu domājat?

Mangaļsala (http://wikimapia.org/#y=57063230&x=24040575&z=14&l=0&m=a&v=2)

Instigater
04-04-07, 17:01
Nekaa tur taada nav, tur driizaak pastaigu laukums ar iespeeju ieraudziit kaut kaa paliekas.

acid|burn
04-12-07, 10:50
Lieldienu brīvdienās izbraukājām Liepājas galu. Kaut kādas pacmit zvaigznītes apskatījām, kas bija uzrādītas Latvijas Autoceļu Atlantā. Nu, tā lielākoties drupas. Pavazājāmies arī pa Karaostu, laigan nekur nelīdām. Bijām tanī ekskursijā tanī cietumiņā. :)
Tur pie tās Elejas uz Dobeles pusi ir viens pasāciens labais. pazemnieks kaut kādi divi stāvi man liekas, laigan nespēju izspriest vai tas ir tie paši mucenieki. Šovasar bijām, vēl viss bija kluss un mierīgs. Jālien iekšā bija pa ventilācijas šahtu.
Pērn bijām Hījumā salā, nu tur tās raķešu bāzes no vienas vietas. Tipa tanī rajonā, kur ir piemineklis Estonia bojā gājušajiem bērneļiem.

Vikings
04-12-07, 13:06
Thx, paldies par info.
Nē, Mucinieki ir netālu no Rīgas, bet tur vairs nekā nav. Pasties dažas lapas atpakaļ, tur ir bildes.

Vikings
05-13-07, 13:38
Ja kādam vēl šis interesē

Pa rezei ar kādiem cilvēkiem sanāk atkal aizbraukt uz bunkuru pamaldīties, lūk, pāris lietas, ko agrāk nebiju pamanījis:

Milzīgs radiators, savi metri 2 garumā, 2m augstumā un divu sienu biezumā. Ūdensdzeses sapnis. ;)
2928

Dīzeļģeneratoru telpa apakšējā stāvā. Acīmredzot bijuši divi motori un divi ģeneratori.
2929

Paliekas no ģeneratora statora.
2930

Un elektrosadales istabiņa blakus ģeneratoru istabiņai.
2931

Kaibinjsh
05-13-07, 19:32
Ko sieviškus pazemē novilki? :D

Vikings
05-13-07, 20:01
Ko sieviškus pazemē novilki? :D

Ir tādas, kas izdzirdot bunkuru sašķiebj seju un saka fuj. Ir tādas, kas pašas prasa viņas tur aizvest. Man tās otrās labāk patīk. :D
Pie tam kā jau redzams bildē vienai tā vien gribās mākslu (?) uz sienas pataisīt. :D

Aigars
05-13-07, 22:26
buus jaapanem jaanoskanee 4ras 36kadru filminas ;-)
Bildes studijā.

P.S. vasara jau tuvojās, filminieka ideja aktuāla? varētu tipa kā leģendu medniekus neadvancētus un uz labu laimi kaut ko muldēt. :> tādus more or less dokumentālus kadrus. negribās, ka visu aizlaiž zudumā un uzceļ tā vietā villas - vēl var paspēt. ;)

DeadmaroZ-TLOTL
05-13-07, 22:51
blins man galiigi nav laika

Aigars
05-13-07, 23:02
nu vot tā
stresa nav, man arī vēl šomēnes nav :D

Kaibinjsh
06-19-07, 09:33
Cēsu rajonā pie Liepas (Lode - ķieģeļu rūpmnīca) ir sanitārais lidlauks ar visu pazemes kara hospitāli un vēl visādiem brīnumiem mežos. Liepa. (http://wikimapia.org/#y=57377640&x=25420990&z=10&l=0&m=a&v=2)

Vikings
07-17-07, 22:13
Klau, jautājums zinātājiem.
Šodien meklējot ezeru mežā netālu no Kadagas bunkura pilnīgi netīšām uzdūrāmies pamestai armijas pilsētiņai meža vidū aptuveni kilometru no bunkura skatoties pēc kartes. Tas ir šeit (http://wikimapia.org/#y=57091990&x=24343815&z=15&l=0&m=a&v=2).
Pie ieejas ir liels zīmējums uz betona sienas - karavīri, tanki helikopteri, nez kādēļ vienā malā arī bija attēlots HES. Otrā malā - it kā brūna ģērboņa forma kurai vidū sarkana zvaigzne un aizmugurē divi sakrustoti zobeni. Pie teritorijas vārtiem uz sētas rakstīts "Atklātā uguns zona". Uz sētām dzeloņdrātis. Iekšā teritorijā diezgan daudz ēkas, liela daļa ir divstāvīgas. Varēja redzēt diezgan lielu ēstuvi, bruņumašīnu garažas, darbnīcas... Pēc kartes skatoties ir tiešs celiņš uz bunkuru.
Tad jautājums - kas tā ir bijusi par vietu?

DeadmaroZ-TLOTL
07-25-07, 18:06
Nu taa shodien biju paseenot un senojot atklaju man nezinaamu padomju armijas bunkuru!

Atrodas starp Ropaziem un Incukalnu (+57° 2' 18.47", +24° 39' 57.24")

Te kartes bildes un OziExplorer WP fails

http://maps.google.com/maps/ms?hl=en&ie=UTF8&msa=0&msid=107351512348892676558.000436a0de9b1e2deb5f0&ll=57.038463,24.665898&spn=0.305595,0.862427&z=11&om=1

http://www.eoz.lv/attachment.php?attachmentid=3329&d=1185375772
http://www.eoz.lv/attachment.php?attachmentid=3330&d=1185375772
http://www.eoz.lv/attachment.php?attachmentid=3323&d=1185375772
http://www.eoz.lv/attachment.php?attachmentid=3324&d=1185375772
http://www.eoz.lv/attachment.php?attachmentid=3325&d=1185375772
http://www.eoz.lv/attachment.php?attachmentid=3326&d=1185375772
http://www.eoz.lv/attachment.php?attachmentid=3327&d=1185375772
http://www.eoz.lv/attachment.php?attachmentid=3328&d=1185375772

OziExplorer WP fails >> Bunkurs (http://www.eoz.lv/attachment.php?attachmentid=3331&d=1185375816)

netbeast
07-25-07, 18:15
nu bljin diggeri, es arii shitaa gribu! :D

Vaivars
07-25-07, 18:23
Cēsu rajonā pie Liepas (Lode - ķie'heļu rūpmnīca) ir sanitārais lidlauks ar visu pazemes kara hospitāli un vēl visādiem brīnumiem mežos. Liepa. (http://wikimapia.org/#y=57377640&x=25420990&z=10&l=0&m=a&v=2)
esi tur bijis ?
ir kautkas interesants ko redzeet
mosh meetaajas kaada bilde ?

Kaibinjsh
07-26-07, 09:41
Neesu bijis, bet ir doma apskatīties. Šiem tur lidlausk bijis (betona plaksnes jau aizvaktas) un savs dzelzsceļa atzars (sliedes novāktas). Tipa hospitālis zem meža. Ir cilvēks kas tās vietas zina un kas ar tās gribētu apskatīt.

Aigars
07-26-07, 15:23
Tāks, tagad 3 dienas sanāk pa Skrundu vandīties.
Dajoš norādes kā tikt iekšā pie lokatora vietas/armijas pilsētiņas tā, lai mani nenosistu. :D

DeadmaroZ-TLOTL
10-09-07, 11:52
Nu sen nekas jauns te nav noticis un apspriests . Kas vasaraa redzeets ,kas sabildeets, kas atklaats?

Aigars
10-09-07, 17:08
Atklāts, ka pat vietējie nejēdza paskaidrot kā līdz lokatoram tikt. :(

acid|burn
10-16-07, 14:51
Nu, šovēkend pienākumu apvienošanas kārtībā bijām uz Sāremā ralliju un arī Sāremas armijas bāžu izpētē. Atradām pāris nopietnas vietas.
Divi objekti ir pašā apakšējā salas pussalā, Sārē, kā teikt, t.i. netālu no pilsētas kurā pienāk prāmis no v-pils. Nākamais baudāmais objekts bija augšā vienā pussalā. Pussala saucas Ninase. http://wikimapia.org/#lat=58.537176&lon=22.218218&z=14&l=0&m=a&v=2
Pāris bildes - sekos.

DeadmaroZ-TLOTL
10-16-07, 17:04
ashi bildes studijaa :D:D:D:D

^L00P
10-19-07, 22:07
Atklāts, ka pat vietējie nejēdza paskaidrot kā līdz lokatoram tikt. :(
Nu, ja vēl interesē, varu pastāstīt, kā tikt tai Skrundas pilsētiņā :D
principā, braucot no Skrundas puses uz Kuldīgu, kreisajā pusē, kur iet ceļš iekšā uz pilsētiņu, kur ir caurlaides punks, un kur sēž sargs (itkā) tur nav vērts braukt nemaz iekšā, cik dzirdēts, ar sargu nav jēgas runāt, lai palaiž iekšā ;) bet var apbraukt apkārt tai pilsētiņai, braucot pa nākamo ceļu uz Kuldīgas pusi (pārsimt metri), vai braucot talākesošajā (pāris km uz Kuldīgas pusi) Laidu ceļā, un tālāk T veida krustā braucot pa kreisi līdz mežam (tur būs VMD brīdinājuma zīme, ka bīstami dzīvībai :D) tālāk jābrauc apmēram pāris km pa pilnīgi taisnu ceļu cauri mežam. Būsi nonācis srl kompleksā. diemzēl tajos mežos nekā interesanta vairs nav saglabājies, ja neskaita pāris sabrukušas ēkas, un jocīgu doomed sajūtu ;) arī visi 4 raidītāji ir nodemontēti līdz pamatiem, palikušas ir tikai betona grīdas :mad:
Pilsētiņā iekšā var tikt, piebraucot no otras puses pie tās pilsētiņas, labs orientieris ir ūdenstornis, varēs redzēt to jau pa gabalu, tur meklē tādu apmēram 50m garu, asfaltētu celiņu, kas ved uz ūdenstorņa pusi, tur vari atstāt auto, un tālāk jāiet kājām pāri žogam, kas tāpat jau ir sagāzies, cauri brikšņiem taisnā ceļā uz ūdenstorni, ieteiktu iet ļoti uzmanīgi, tur ir visadi sīki grāvji, kur var neuzmanīgi ejot kājas nolauzt :) nu principā viss. esi pilsētiņā :)
nezinu cik tas ir legāli tur staigāt apkārt, bet nu katram sava galva uz pleciem :D
ā, pāris bildes (http://debil.lv/srls/) :)

caspers
10-20-07, 01:09
es tajos lokatoros eksursija biju :D visu to gramadilu izstaigajam.. ta bija pedeja grupa.. kura vareja tikt pasha augsa uz skivja :p

DeadmaroZ-TLOTL
10-20-07, 11:18
mulkiibas , arii tagad var ja sarunaa ;-)

likeME
10-20-07, 12:27
zaibis,tas sateliits mezhaa

Kaibinjsh
11-15-07, 16:34
Interesants resurs - http://www.raketnie-bazi-sssr.narod.ru/

DeadmaroZ-TLOTL
11-15-07, 17:30
nekaa jauna tur nebija , linkus uz citaam lapaam maak jebkursh salikt ;-)

OzYs
11-15-07, 18:19
es tikai nesaprotu kaapeec kaads no muusu varenajiem veel nav prihvatizeejis/renoveejis un ietirgojis ar 1000% navaru visu to pasaakumu :)

Kaibinjsh
11-21-07, 10:10
Ta lielāka daļa tur viss izdemolēts. Bet ja kādā no tiem objektiem ierīkotu paintball parku ...

baarts
11-21-07, 23:48
njaa ar to i slavens mans miestinsh --->
Skrundas RLS un citas PSRS armijas buuves.
jaa veel niiikraacee kautkur i rakkesu tunelli 100iem metru zem zemes :)

Kaibinjsh
11-23-07, 10:48
Starp citu Irbenē kaut ko nopietnu bīda, jau divas apakšstacijas aizveda un tagad sadales punktu vedīs. :rolleyes:

mrlobber
11-23-07, 11:00
Starp citu Irbenē kaut ko nopietnu bīda, jau divas apakšstacijas aizveda un tagad sadales punktu vedīs. :rolleyes:

:eek: Tu domā tās mazās antenas? Cik savā laikā atceros, VIRACam bija plāns arī tās mazās iedarbināt, kaut daļēji... acīmredzot šis tas ir mainījies.