PDA

View Full Version : Zemudens peldeeshana (daivings)

Dynamite
06-24-07, 20:53
Varbut kads zin kadu labu vietinju kur var papeldet zemudens, un kur tads normals zemudens reljefs - lai ir ko paskatit iznjemot zales. Varbut kads karjerinsh akmenjains? Kkur uz kurieni no rigas var ar velo tikt?!
Ato "akvalangs" sak palikt pamazu, bet normali to palietojis neesmu.

OzYs
06-24-07, 21:20
mmm... tev ir akvalangs? kaads tieshi? man arii doma iehavot kko liidziigu un palasiit vizuljus uudenstilpnees :D kaadas apmeeram ir izmaksas normaalam inventaaram?

FXQuadro
06-24-07, 22:06
man arii doma iehavot kko liidziigu un palasiit vizuljus uudenstilpnees kaadas apmeeram ir izmaksas normaalam inventaaram?http://www.divers.lv/lv/equipment.php
http://www.divers.lv/ru/catalog.php

FXQuadro
06-24-07, 22:16
man arii doma iehavot kko liidziigu un palasiit vizuljus uudenstilpnees kaadas apmeeram ir izmaksas normaalam inventaaram?

Vispirms jāiet uz apmacību, lai iegūt PADI Open Water sertifikātu (lai varētu nirt bez prolēmām). Žēl, ka tagad tas maksā diezgan dārgi, Pēc Ēģiptes es arī to gribu iegūt :rolleyes:

OzYs
06-24-07, 22:25
nah man tas sertifikaats? taapat neviens to nekontrolee. es jau nedomaaju nirt pie riigas hes, kur dziljums 100 metri :D tepat kautkur ezerinjos, max 5m dziljumaa.

Simsons2
06-24-07, 22:31
Sheit pie manis Vecmilgravii (vecdaugava) dziljums pat 12m :D Labas nirshanas vietinas

OzYs
06-24-07, 22:36
kur tad tajaa seklajaa peljkjee ir 12m? veciit, 12m ir piecstaavu maajas augstums, tu kaut ko nejauc? :D btw kaa tur vecdaugavaa ar ziviim sastaav? cik esmu meegjinaajis ar spiningu no laivas, tad tikai 1 asaris un 1 zemmeera liidacinja (3x meegjinaaju). kaa ar paareejaam ziviim (ne pleesonjaam)?

angiins
06-24-07, 23:21
nah man tas sertifikaats? taapat neviens to nekontrolee. es jau nedomaaju nirt pie riigas hes, kur dziljums 100 metri :D tepat kautkur ezerinjos, max 5m dziljumaa.

Nu pie Rīgas HES dziļums ir ~18m, vis dziļākais ir pie Pļaviņu HES ~ 38m.

OzYs
06-24-07, 23:22
nu jaa jaa, es jau ''bik'' paarspiileeju :D

06-25-07, 05:14
offtopiks: par tiem padiem arī ir diezgan interesanti - http://en.wikipedia.org/wiki/Professional_Association_of_Diving_Instructors#Cri ticism
un pašam jau arī liekas, ka riktīga sertifikācija ir kaut kas bišķiņ nopietnāks par haltūru 2 nedēļu garumā...

mrlobber
06-25-07, 08:39
Man te viens darba kolēģis nodarbojas ar šādu pasākumu: pa naktīm nirst ar lukturi rokā un pēta to zemūdens pasauli - tipa, cik zinu, tāda nu ļoooti "pusoficiāla" lieta :)

Simsons2
06-25-07, 09:52
kur tad tajaa seklajaa peljkjee ir 12m? veciit, 12m ir piecstaavu maajas augstums, tu kaut ko nejauc? :D btw kaa tur vecdaugavaa ar ziviim sastaav? cik esmu meegjinaajis ar spiningu no laivas, tad tikai 1 asaris un 1 zemmeera liidacinja (3x meegjinaaju). kaa ar paareejaam ziviim (ne pleesonjaam)?

Vietam ir 5m vietam 12m (Ar kugja tehniku meriits)

OzYs
06-25-07, 10:15
nu mosh tur taalaakajaa galaa jau pie dambja vareetu buut dziljums. a kaa tur ar ziviim? ;)

Lifz
06-16-08, 21:54
Saulriešu karjeri. Pats tur ik pa laikam pļunčājos. Kā arī slokas karjerā.

caspers
06-16-08, 22:02
es gan lielupe.. zivis mediju.. :D
ir vis.. akvalangs utt :) zin.. bet akvalanga jautrak.. :D un vieglak.. :D

Lifz
06-16-08, 22:41
es gan lielupe.. zivis mediju.. :D
ir vis.. akvalangs utt :) zin.. bet akvalanga jautrak.. :D un vieglak.. :D

Skaties ka tik ūdens menti vai kā tie saucas napaņem priekšā ! :D Cik zinu Latvijā ir tikaj 2 vietas kur var nodarboties ar zemūdens medīšanu. Un lielupe nu noteiki nav tajā sarakstā :D

caspers
06-16-08, 23:04
Skaties ka tik ūdens menti vai kā tie saucas napaņem priekšā ! :D Cik zinu Latvijā ir tikaj 2 vietas kur var nodarboties ar zemūdens medīšanu. Un lielupe nu noteiki nav tajā sarakstā :D

udens.. menti.. kas ir vienigi.. zivju inspektori mana puse.. :D un tas arii viss :D
p.s. kad lienu ara lienu, tad ar tuksām rokām.. :D haha :D nav vel nekas gadijies.. :)

Lifz
06-16-08, 23:16
starpcitu vari ko ieteikt kādu lētāku akvalanga komplektu ? hidrotērps pleznas maska ir.

Maserios
08-04-08, 23:36
ieks kam balonu njemt lai sauditu zivis ?? noperc labu hidru normalu trubinju ar ventiliem labas pleznas hidras zabakus un cimdus un ar harpunu meties ieksha :D:D

mes ar senciti vairak gan pa lietuvas pusi mercejamies :p

caspers
08-04-08, 23:44
noperc balonu.. un tad sapratisi.. kas ir kas :D
tas, ko nosauci Maserios nav domats lieliem dziļumiem.. :)

Maserios
08-05-08, 00:23
noperc balonu.. un tad sapratisi.. kas ir kas :D
tas, ko nosauci Maserios nav domats lieliem dziļumiem.. :)

personigi uzskatu ka latvija nav daudz ko redzet pat veletos teikt ka vsp nav ko redzet :D:D
protams ir ari atrodami dazi karjeri kur ir ko aplukot :):)
es njemies ar balonu ar :)

TritoN
06-01-10, 13:00
No 1.janvara 2010.gada var nodarboties ar zemudens makskeresanu :

1. Daugava:
1.1. posma no Dienvidu tilta augsup pret straumi lidz 700 metriem no Rigas HES aizsprosta;
1.2. posma no Darzupites ietekas lejup pa straumi lidz Neretas upes ietekai;
2. Sausa Daugava;
3. Belanu ezers (Baltais ezers) (Latvijas dala);
4. Dzirnezers;
5. Sila ezers;
6. Sitas ezers (Latvijas dala).

:ok:

P.S. Hidroterps jau iepirkts :)

Hrjum
06-01-10, 14:35
Vaig Ķīsī gar Ozo golfa laukumu jums papļuņčāties. Skat, vēl inventāru atpelnīsiet salasot un notirgojot ezerā sasistās bumbas. ;)

Lifz
09-12-16, 14:29
Pacelšu mironi.

Maija beigās, jūnija sākuma sadomājām ar sievu saņemt OWD (Open Water Diving) sertifikātu. 2 nedēļu laikā, nesteidzoties nolikām teoriju internetā PADI eLearning, likām kopā manu un sievas kursu, lai vairāk un labāk iegaumētu. Visa teorijas apmācīma ir sadalīta posmos, pēc katra posma jāliek maziņš kontroldarbs, kurš neietekmē gala testu. Beigās jāliek lielais tests ap 100-120 jautājumiem, tajā ir basic daiveru likumi, kuri ir stingri jāievēro. Jāveic dekompresijas laika apreiķini pēc tabulas un kalkulātora, kā arī ir nedaudz no medicīnas.

Praktiskos daivus nolēmām likt Horvātijā, Dubrovnikā. Diving center Blue Planet (http://www.blueplanet-diving.com/en/offer/learn-to-dive/padi-entry-level-courses/padi-open-water-diver-elearning/) klubā, atdevām iepriekš sagatavotos papīrus no PADI eLearning ( varēja arī tos sagatavot uz vietas, bet tas aizņemtu liekas 30-40 min ). Satikām savu instruktoru, saņēmām nepieciešamo aprīkojumu, un uzākām mācības. Kopā bija jābūt 5 niršanām līdz 6m, 2 līdz 12 un 2 līdz 18 metriem.
Bet pa cik mums grupā bija 3 cilvēki, mēs apvienojām pāris nodarbības, kopā sanāca trijās dienas apgūt 3 pirmajā, 2 otrajā un 3 niršanas, + viena extra free dive kurā varējām vienkārši izbaudīt un apskatīies zemūdens pasauli ~16m dziļumā. Vidēji nodarbības laikā pavadījām zem ūdens 45-55 min. Praktika izrādījās, nedaudz grūtāka, reāli fiziskas grūtības sagādāja tikai svaru noņemšana zem ūdens un uzvilkāna atpakaļ. Pārējais +/- ok, kā arī pēc nodarbības pirmās 2 dienas gribējās aiziet pagulēt kādu stundiņu-pusotru.

Kopumā, lai iegūtu OWD sertifikānu mums ar sievu izmaksāja :

Theory - 334 EUR
PADI Open Water Diver course - 600 EUR
Paperwork and logbook - 24 EUR

Pa bīvdienām bijām aizbraukuši uz Rummu karjeru Igaunijā, lai atjaunotu skilus un pārbaudītu vai daivings iet pie sirds sievas māsai. Ļoti iepriecināja ūdens tīrība un redzamība zem ūdens ~6-8m, kas mūsu platuma grādos ir ļoti labi.
Par diviem ekipējuma komplektiem un nelielu instkurtāžu samaksājām 80 eur. PADI Discover Scuba Diving ar instruktoru izmakāja - 35Eur. Pēc niršanas sievas māsa saņēma diplomu.
Nākotnē ir vēlme saņemt ADVANCED OPEN WATER DIVER + Dry Suit Diver, Underwater Navigator, Wreck Diver un noteikti Enriched Air Diver. Bet laiks rādīs kas un kā.

31866

Dzintars
09-12-16, 14:33
Pa bīvdienām bijām aizbraukuši uz Rummu karjeru Igaunijā, lai atjaunotu skilus

Kā tur nirēji ar visu ekipējumu tiek iekšā? :D Lien pār žogu kā visi, vai arī tas ir saskaņots ar karjera īpašnieku?

Lifz
09-12-16, 14:40
Kā tur nirēji ar visu ekipējumu tiek iekšā? :D Lien pār žogu kā visi, vai arī tas ir saskaņots ar karjera īpašnieku?

Nekur nebiju redzējis kādas zīmes, ka tas būtu privātīpašums. Piebrauc pie paša krasta, izvelk no piekabes visu ekipējumu, neliela instruktāža, navigājica un iekā ūdenī. Domāju, ka karjera pieder valstij un daiveru klubiem ir atļaujas.

Dzintars
09-12-16, 14:49
Kaut kādos tūristu gidos lasīju, ka tas ir privātīpašums, un īpašnieks tur oficiāli iekšā apmeklētājus nelaiž. Kad pats uz turieni braucu, kāpu iekšā pa caurumu žogā, tāpat kā visi citi, kas tur sabraukuši. Caurumu bija viegli atrast, jo kārtīga taciņa iestaigāta. :D Tas bija tajā galā, kur vecās raktuves un cietums. Varbūt citur var piekļūt vai arī nirēju klubs ir saskaņojis šo pasākumu ar raktuvju īpašnieku.

Lifz
09-12-16, 14:53
Mēs iebraucām no šīs puses: 59.230336, 24.227614 (https://www.google.lv/maps/place/59%C2%B013'49.2%22N+24%C2%B013'39.4%22E/@59.2303374,24.2265197,291m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d59.23033 6!4d24.227614?hl=en)

Dzintars
09-12-16, 14:56
Nu skaidrs, tas ir otrajā galā.