Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 74

Thread: materiali par foto

Quote Originally Posted by someonesick
    Par šo gan nevajag teikt 100%... esmu turējis abus aparātus, un tā kā mana roka neizceļās ar baigo lielumu... es tiešām jūtos labāk ar to mazo aparātu... te drīzāk viss atkarīgs no lietotāja (atkal )
    Nu kā kuram, es personīgi nomocījos sākumā ar 350d - stundu fočējot hoķi ar 100-300 stiklu virsū A ar 20d tā padarīšana bija krietni vien ērtāka, domājams ja uzlikšu 70-200 f/2.8 IS USM tad gribēsies jau BG-E2 akumulatoru turētāju lai to visu konstrukciju saturēt

Quote Originally Posted by Ha_Ha
    P.S. es te lasos par SONY alfu kas pārdošanā no jūlija - kāpēc? nu nezinu, kaut kāda atkarība no SONY pārņēmusi (vismaz šinī lauciņā), bez tam Kārļa Zaica stikli arī ir neko... cenas dolāros arī nav kosmiskas, ja ņem vērā to ka man nemaz nevajag visus stiklus, dažus tikai.
    varbūt esat kāds lasījis par to SONY aparātu?
    Nu esmu par Sony salasījies kaudzēm materiāla, sākot jau ar sākuma baumām un beidzot ar reālu cilvēku atsauksmēm kas jau paspēja to izmēģināt.... visumā priekštats tāds - ne sliktāk par Canon 350D un vietām pat iespējams labāk. Sony paši teica ka pozicionē savu jauno kameru kā Hi-End parastu lietotāju kameru (ne Profi !!!), respektīvi reāls konkurents Olympusam E500, Nikonam 50 un Canon 350.... No visas tehniskās infas man patika tas ka kamerā ir AntiShake iebūvēts un arī matricas tīrīšana no putekļiem.

Ja ir laika kaudze un nav problēmu lasīt krieviski tad palasi šo te konfu - http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=20:18845-80 (vari pašķirt kapas 10 uz atpakaļu lai iebraukt par ko tur bazars)

Jā vēl runājot par to jauno Sony.
    Tur bija uzrīkota grandioza prezentācija ar izbraukumu - Āfrikā, Maroko. Bija uzaicināta kaudze ar žurnālistiem un viens no tur pabijušiem ir uzrakstījis ļoti izsmeļošu un interesantu rakstu:

Raksta pirmā daļa - http://www.3dnews.ru/digital/sony_alpha_dslr_a100/
    Otrā daļa - http://www.3dnews.ru/digital/sony_alpha_dslr_a100_zwei/

Neteikšu ka esmu baigā sajūsmā par Sony un tagad metīšos pārdod 20d un pirkt Aplha , bet nu uzskatu ka kamera nav slikta un ja kāds taisās tagad pirkt spoguļeni un nav apgrūtināts ar kādas firmas objektīvu parku tad ir jēga izskatīt ar Sony spoguļnieces variantu ... domājams ar Sony korporācijas apņēmību produkta (kameras) un aksesuāru (objektīvi, zipenes u.t.t.) pieejamība veikalos būs salīdzināms ar Canon....

Te varētu jau ieteikt Olympusam, FujiFilm un iespējams arī Nikonam padomāt par savu nākotni... Ar Nikonu jau vispāri interesanta situācija viņu dārgajā (~1600$) kamerā d200 ir tā pati 10 Mpix matrica kas Sony A100 (ražotājs tak matricai ir zināms - Sony).

Khmm, ne matricā spēks, bet gan pašā aparātā. Ergonomikas ziņā tas nikons ir galvastiesu pārāks. Vienīgi to ir jāprot arī izmantot... Sapņoju par to nikonu (trakoti patīk), taču diemžēl esmu piesiets jau Canon sistēmai...

Quote Originally Posted by Kunz
    Khmm, ne matricā spēks, bet gan pašā aparātā. Ergonomikas ziņā tas nikons ir galvastiesu pārāks. Vienīgi to ir jāprot arī izmantot... Sapņoju par to nikonu (trakoti patīk), taču diemžēl esmu piesiets jau Canon sistēmai...
    Hmmm es gan domāju ka tieši matrica fiksē attēlu, kameras ieguldījums ir vairāk AF darbināšanā, a pārējais fočējot RAWā no kameras daudz neprasa.... bet protams bez pašas kameras matrica ir vienkārši silikona gabals, kā arī pati kamera bez fotogrāfa vienkārši Hi-Tech iekārtiņa

Runājot par 350D + Canon EF 100-300mm f/4.5-5.6 USM
    bildēts ar tieši tādu komplektu...

Quote Originally Posted by nbinc
    Hmmm es gan domāju ka tieši matrica fiksē attēlu, kameras ieguldījums ir vairāk AF darbināšanā, a pārējais fočējot RAWā no kameras daudz neprasa.... bet protams bez pašas kameras matrica ir vienkārši silikona gabals, kā arī pati kamera bez fotogrāfa vienkārši Hi-Tech iekārtiņa

Atļaušos pārpublicēt Erfoto.lv forumā izlasītu lietotāja Vaarda postu, kas ir attieciāms uz šo tēmu.

Quote Originally Posted by Vaards
    Par iso 50 un ISO 3200.

Ir taa, ka matricai vispaar ir tikai viens juutiibas liimenis. Tobish viens vieniigs ISO ar kuru taa speej konstateet cik daudz to fotonu vinjai tur traapa un cik daudz elektroninjus jaasintezee no taa pasaakuma. Visa djeela ir ieguuto signaalu peecaakaa fikseeshanaa un datu apreekjinos, lai ieguutu taas bildas katras kraasas signaala intensitaati. Tad nu tas fochuka procesors arii tos ISO tur meistaro no tiem signaaliem.

Bet ar galeejaam iso veertiibaam ir veel skumjaak - taas tiek meistarotas jau no uzmeistarotajaam veertiibaam. Tobish ar ISO 3200 simuleeshanu ir pavisam vienkaarshi. Ieliec fochukam ISO 1600, iestaadi korekciju -1stops, un peecaak to bildi piekorigjee liidz vajadziigajam gaishumam ar shopu. Ieguutais rezultaats buus identisks tam, ko ieguust bildeejot uzreiz uz ISO 3200.

Mans mineejums par ISO 50 vai, veel labaak ISO 25 neesamiibu shaados lielmatricu verkjos, ir taads, ka fochuka procesors nespeej tik ljoti noshmaukt datu pluusmas intensitaati, lai speetu taa nokompenseet matricas signaalu - tobish - paardedzinaataas vietas nenosleept.

Ja nemaldos, tad matricas defaultaa juutiiba Sony tipa CCD aparaatiem bija ISO 200, shtolji.
    Citāts ņemts no zemāk minētās adreses.
    http://www.erfoto.lv/modules.php?op=...hread&tid=1603

Tātad turpinot pirmā topikā iesākto tēmu par stikliem:

Canon EF-S 60mm f/2.8 USM Macro

Beidzot tiku pie sava kāruma, dabūju samērā lēti 200 Ls. Pirmais iespaids samērā labs - objektībs iedveš pārliecību ka tas nav plastmasas gabals, kā tas ir KIT 18-55 gadījumā. Laba "pamatīga" konstrukcija, skaists dizains (nu cik tas var būt attiecināts uz objektīviem). Zināmu respektu dod lodziņš ar fokusa attālumu, kur ir redzami ne tikai attālumi, bet arī Macro palielinājums no 1 līdz 5... nu vārdu sakot kā jau īstam Macro objektivam nākās. Fokusa gredzens neļurkājās un grozās samērā viegli (ar pavisam vieglu pretestību).

Par labām lietām - objektīvam ir Ring USM motors un tas dod iespēju pieregulēt fokusu nepārslēdzoties uz manuālo režīmu un jāsaka ka Macro fotogrāfija tas ir ļoti noderīga lieta. Samērā gaiš stikls - maksimālā atvērumā diafragma ir f/2.8 un fotografējot portretus var panākt ļoti skaistu izsmērētu fonu. Papildus tam diafragmas asmeņi ir speciālas apaļas formas un "Boke" sanāk skaisti izsmērēts. Minimālā diafragma ir f/32.

Automātiskā fokusēšanās notiek lēnāk ne kā piemēram EF-S 17-85 IS USM. Tas ir - normālās situācijās fokusējās ātrāk, bet "bremze" notiek kad no ļoti tuva attāluma (Macro) pārejam uz tāliem attālumiem (lūdzu nesalīdzināt ar ziepjutrauku fokusēšanos). Piemēram fokusējamies uz kukaini tad pārejam uz tālas mājas fokusēšanos - šinī gadījumā objektīvs mēģina "meklēt" kukaini un kad "saprot" ka kukaiņa vairs nav tad pāriet uz lieliem attālumiem. Šādos gadījumos iepraktizējot manuāli pārvest fokusu uz tālāku attālumu un tad spiežu Shutter.

Izšķirtspēja krietni vien labāka ne kā EF-S 17-85 IS USM, pie tam liekas ka pilnīgi visā kadrā. Pēc pirmiem kadriem tā izskatās, bet vēlak vēl patestēši rūpīgāk. Sākumā ir diezgan grūti pierast ka fokusa zona pie f/2.8 Macro režīmā ir ļoti maza - fiziku jau apmānīt nevar Tā ka būs vien jātrenējas un jāmeklē ideālāki fotografēšanas apstākļi - laba gaisma, taisns leņķis līdz fotografējamā objekta plaksnei u.t.t.

Vārdu sakot f/2.8 ir laba lieta, bet Macro režīmā no tās nav daudz jēgas pie 1:1 diagragma ir jāver ciet un vai nu jāmeklē objekts ar labāku apgaismojumu vai arī jāceļ ISO kamerā... proti vēl ir variants lietot speciālu zibspulzi (bet tā maksā besīgi dārgi tā ka parastam mirstīgam neder). Bez izsmērēšanas nepieciešamais Shutter Speed sastāda apmēram 1/100, bet cik testējos tad vēlams šo laiku vēl samazināt. Objektīva minimālais fokusēšanas attālums sastāda 20 cm. Tie 60mm uz Cropa 1.6 sastāda 96mm, tā ka zināmā mērā EF-S 60 ir kā EF 100 analogs uzlikts uz pilna izmēra kameras.

Vēl par objektīva parametriem. Filtru diametrs 52 mm (žēl ka ne 58mm, tie ir vairāk izplatīti). Iekšējā fokusēšanās, tas ir pie fokusēšanas priekšējā lēca negrozās (kā tas ir Kit objektīvam) un var bez problēmām lietot cirkulāro polarizācijas filtru. Uz objektīva ir speciāls Macro zipspuldes stiprinājums.

Iepakojums - standarta Canon sarkana kārba. Ir arī diezgan iespaidīga instrukcija/grāmatiņa 9 valodās (90 lpp). Objektīvs iepakots maisiņā un vēl pumpainā maisā.

Zemāk pirmās manas bildes ar EF-S 60mm f/2.8 USM Macro objektīvu (bildes klikojamas). Lūdzu īpaši nelamāt par bilžu kvalitāti tas ir tikai mana pirmā diena ar šo objektīvu:

Saliku vairākas bildes te - http://www.nbinc.lv/data/xml.from.htm#i062
    Last edited by nbinc; 07-05-06 at 01:39.

viss kas nepieciešams TE
    atliek tikai izvēlēties... (sorry, krieviski)

Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	foto.JPG 
Views:	623 
Size:	110.0 KB 
ID:	1113  
    Kas uz sirds, zaika? (copīraic bai Tominjsh)

sadomāju, ka kādam var noderēt, tāpēc iemetu arī te:
    Quote Originally Posted by Ha_Ha
    P.S. aiz nav ko darīt un jaunu kontaktu veidošanai pieteicos paklausīties šo te (skat linku), gribējās jau abus, bet par cik trešdienās netieku tik ātri no darba prom, samierinājos otrdienās (ar 1.līmeni).
    Vēl varbūt ir kāda brīva vieta - negribat pievienoties?
    http://www.eoz.lv/forum/attachment.p...2&d=1158655159

Quote Originally Posted by nbinc
    Tātad turpinot pirmā topikā iesākto tēmu par stikliem:...Macro
    vai nav bijusi darīšana ar Macro gredzeniem?
    patreiz rudenī nav vēlēsanās izgrūst naudu macro stiklam, tāpēc patrenēšanās nolūkos varētu iepirkt salīdzinoši lētos gredzenus, tikai man ir tumša bildē, kā izvēlēties pareizo p.s. jūzoju a100

Raugs ir biologu draugs.. vimba_zlobnaja's Avatar

http://www.3dnews.ru/digital/dslr_fall2006/

Supper salīdzinājums (ok var uzskatīt ka vietām ir subjektīvs) par jaunākajām digitālajām Midle-End kamerām - 06'rudens. Iesaku iepazīties arī tiem kam mājās ir tikai ziepjutrauks.

"Saule vēl nebija uzlēkusi, kad Muļķu zemē jau sākās rosība"
    Pērku Voodoo kartiņas!! Visiem kam, ir sūtiet PM.
    Meklēju šādu disku - WD6400AAVS-00G9B1

Pieredzējis lietpratējs Engineer's Avatar

Dazhi linki kurus atradu (varbuut noder):

Dazhaadi tutoriaalji uc. (ENG)
    Megapixel.net

DSLR side-by-side uc. (ENG)
    www.photozone.de

Foto skola netaa (ENG)
    www.webphotoschool.com

Viss par ejoshaakajaam Canon aareejaam zibspuldzeem (ENG)
    www.bobatkins.com

Foto peecapstraade. Photoshop tutorials (RU)
    www.demiart.ru

Domā es domāju, ko rakstu? Gonzo's Avatar

Vīrs, kas iet pa saules taku un ne nieka neiespringst

Enjoy DSLR, flašu tutoriāļi iesācējiem, kā lietot dslr no Canon . Mož kādam noder.
    Keep your own way

Domā es domāju, ko rakstu? Gonzo's Avatar

a must see link!
    Canon- virtual lens plant

Vīrs, kas iet pa saules taku un ne nieka neiespringst

Nav kādam grāmata (vai vismaz tās nosaukums zināms) aizķērusies par kompozīciju fotogrāfijā - netā ir palasīti visādi tutoriāļi, taču pārāk daudz jautājumu saradušies ne tik daudz par skatpunkta izvēli cik priekšplāna/dibenplāna detaļu komponēšanu kopkadrā?
    Keep your own way

Nav kādam grāmata (vai vismaz tās nosaukums zināms) aizķērusies par kompozīciju fotogrāfijā - netā ir palasīti visādi tutoriāļi, taču pārāk daudz jautājumu saradušies ne tik daudz par skatpunkta izvēli cik priekšplāna/dibenplāna detaļu komponēšanu kopkadrā?
    Ir kaut kādi PDF mājās, vakarā paskatīšos, bij tur liekas arī par kompozīciju.
    nbinc at www.nbinc.lv
    Intel Core i7 4 GHz, RAM 16 Gb DDR3 1600 MHz, Radeon M295X 4Gb, SSD 128 Gb, HDD 1Tb.

Pieredzējis lietpratējs Engineer's Avatar

Man ar šis te interesētu.

Sākumam pietiks L. Diko grāmata "Sarunas par fotomākslu" krievu valodā. Pēc tam gan nezinu - lasītas daudz un dažādas grāmatas, taču visur ir vai nu pārāk sausi un zinātniski vai nepilnīgi pasniegts šis materiāls. Vienīgais daudzmaz sakarīgais konspektīvais materiāls, ko netā izraku, ir Digital Camera World - Complete Photography Guide - Mastering Composition.
    Last edited by Kunz; 05-25-07 at 19:12.
    Keep your own way

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)