Page 76 of 77 FirstFirst ... 2666727374757677 LastLast
Results 1,501 to 1,520 of 1523

Thread: miiljaakais alus

Nu lielie mīl to praktizēt jā, cits jautājums cik stingrs vai mīksts šajā jautājumā ir iestādijuma īpašnieks/menedžeris. Par valmiermuižu btw kāreiz viss ir ļoti skaidrs, īpašnieks tak ar izcilību beidzis mārketingu/pārdošanu nevis pārtikas tehnoloģijas, liek savas prasmes lietā.

Dust - atceros, ka slavēji Aldara Portera marinēšanu pagrabos. Neatceros kurā gadā tas bija, ej nu atrodi te, bet Alus Tirgū atradu šādu, nomarinētu Aldara pagrabos jau no 2013. gada
    Nekad neesmu bijis Portera fans, man pat tas pretīgs likās, bet šim garša ir fantastiska
    2.50€

Būs jānopērk mātei uz Jāņiem šis "padzēriens", es tikai domāju, būt ļaunam un nopirkt 2-3 vai pasaudzēt un nopirkt 1 Baidos ka 2-3 būs ragi dūņās..

Click image for larger version. 

Name:	Porteris.jpg 
Views:	88 
Size:	180.6 KB 
ID:	43286

Šodien iebraucu Valmiermuižā, diemžēl, no Balles sērijas vairs tikai porteri ražo.

Ja par Valmiermuižu, tad jaunais Pils ir interesants:
    https://www.valmiermuiza.lv/musu-gar...umi/pils-alus/
    Pirmais malks - liekas, ka apiņu rūgtums pārsit visu garšu un nebūs baudāms. Pēc brīza pie tā pierod un atklājas jaunas nienases.
    Ne ta mīļākais, bet interesants, ir vērts mēģināt.
    Arī pašlaik Alus Tirgū bija salīdzinoši ok cipars, 1.59€ laikam (nē, šie namaksā man par reklāmu, diemžēl )
    Last edited by andrisri; 1 Week Ago at 00:30.

Pieredzējis lietpratējs tomy91's Avatar

No jaunajiem mainstream aliem tīri dzerami ir Madonas "Speciālais" un Mežpils "Latviešu iecienītais".

https://mir-s3-cdn-cf.behance.net/pr...84eea615be.jpg
    https://res.cloudinary.com/ratebeer/.../beer_4789.jpg
    Var dzert. Forši karstā dienā nolīst savā pagrabā (0.tais stāvs) pie cnc un lāzerīša un uzdzert tumšos aliņus.

a kur monarhs palicis!?
    Quote Originally Posted by KasparsRTK View Post
    Man taisnība ir visā, ko saku.
    dolbaku saraksts - Hrjum, Monstrs, nabukoo

Pieredzējis lietpratējs Lifz's Avatar

Quote Originally Posted by drunk_lizard View Post
    a kur monarhs palicis!?
    nedēļas 3 atpakaļ apbraukāju 4 veikalus, knapi 8 pudeles sanāca sazīmēt...

Pieredzējis lietpratējs dust's Avatar

Quote Originally Posted by andrisri View Post
    Dust - atceros, ka slavēji Aldara Portera marinēšanu pagrabos. Neatceros kurā gadā tas bija, ej nu atrodi te, bet Alus Tirgū atradu šādu, nomarinētu Aldara pagrabos jau no 2013. gada
    Nekad neesmu bijis Portera fans, man pat tas pretīgs likās, bet šim garša ir fantastiska
    2.50€

Būs jānopērk mātei uz Jāņiem šis "padzēriens", es tikai domāju, būt ļaunam un nopirkt 2-3 vai pasaudzēt un nopirkt 1 Baidos ka 2-3 būs ragi dūņās..

Click image for larger version. 

Name:	Porteris.jpg 
Views:	88 
Size:	180.6 KB 
ID:	43286
    Jap! Katrs alus guru tur pagrabā vai kādā tālākā kaktā šos. Gadi šiem nāk tikai par labu, svarīgi lai pie pildīšanas tehnoloģija ievērota un nav noķēris kādu atmosfēras baktēriju.

Meklēju 1st gen ryzen CPU vai 7th gen athlon APU max lētu - PM

atausa atminjaa. kaut kaads gads 98-99. ciema bodee paraadiijaas jauns alus - "trieciens", pusotra litra butele ar kosju brunjinieku uz etikjetes. domaaju, jaanoprovee un vienu panjeemu. iekaapu auto (ne pie stuures) un ar baudu taisu valjaa korkji. matjtvoju, cik vien aatri pudeli ciet un nafig pa logu graavii. taadu braagas smaku pat manas ruudiitaas manjas nespeeja pienjemt:>
    otraa dienaa uzprasiiju, vai bodei ir atljauja ierocju tirdznieciibai. uz paardeveejas akuju noprecizeeju, ka tirdznieciibaa atrodas kjiimiskie masu izniicinaasjanas liidzeklji. ieteicu pasjiem paarliecinaaties un neblameeties. esot paara stundas bodi veedinaajusjas))))

tur pat otrs, preteejs gadiijums. sjefs uz jaanjiem uzsauca kantorim 40 litrus uzjavnieka. nu kaut kaa viss tika piebeigts, es gan nepiedaliijos. peec gada vienu remontdarbu laikaa tiek atrastas 2 divlitrenes, ne jau pagrabaa iebaaztas, bet starp divu skjuunju sienaam. ruudiitie dzjeki paproveeja un teica, ka sajepis esot, divataa izlaka bez jebkaadaam sekaam. taadi interesanti ali)

btw. padomju laikos orgjinaalajaas butelees alus skaaba 2 dienu laikaa)

Tas ka skāba divu dienu laikā liecina par ļooooooti lielu pieprasijumu un ļoooooti ierobežotām tehnoloģiskām jaudām & iespējām.
    Alus skābst diezgan negribīgi, man personīgi ir laikam vienreiz vārījums saskābis un iemesls gaužām elementārs - vasara, aiz loga 30C un nepietiekami strauji nodzesēju misu, kas noveda pie pienskābes baktērijas noķeršanas. Pienskābe mīl siltumu un daždesmit liekas minūtes spēj visu sačakarēt. Man vēl šobaldien tam alum jāstāv garāžā kopš 2013. gada, sapildītam 1.5l mangalenēs, ja vien sieva nav izmetusi. Ir pat dažas reizes pilnībā sasalis.
    Lai alus saskābtu pēc pudeļošanas - tā gan nav gadījies. Pudeļojot esmu noķēris zirgadeķi, kartupeļu smaķeli un citus oksidēšanās defektus, bet skābeni - nop.

Tieši tā - esmu liecinieks. Ar nelielu piebildi - nedēlu vēsumā turējās - tad sāka duļķoties.Tagad ražo pasterizētu alu.

Mazie beļģu 0,330ml tripel vai quadrupel aliņi tā ar apgriezieniem no 8,5% uz augšu, labi atdzesēti.
    Esot beļģu alus bāros, dažs labs viesmīlis saķer galvu, kad atnes pudeli un kādu lepnu glāzi, bet es dzeru no stikla pudeles. Alu vienmēr dzeru no stikla pudeles. Savs fīlnīgs tāds.
    Last edited by Sunroot; 6 Days Ago at 18:59.

Quote Originally Posted by Sunroot View Post
    Mazie beļģu 0,330ml tripel vai quadrupel aliņi tā ar apgriezieniem no 8,5% uz augšu, labi atdzesēti.
    Esot beļģu alus bāros, dažs labs viesmīlis saķer galvu, kad atnes pudeli un kādu lepnu glāzi, bet es dzeru no stikla pudeles. Alu vienmēr dzeru no stikla pudeles. Savs fīlnīgs tāds.
    Sevi apzodz dzerot no pudeles, no pudeles tikai žļurkučus var, bet normālu alu tikai no tam paredzēta trauka.
    no more OC

Quote Originally Posted by xexe View Post
    Sevi apzodz dzerot no pudeles, no pudeles tikai žļurkučus var, bet normālu alu tikai no tam paredzēta trauka.
    kopsj laika gala visaados krodzinjos, etc. esmu luudzis neliet alu no pudeles glaazees vai kausos!
    alum no stikla(!) pudeles ir pavisam cits smekjis, jo tas netiek tramdiits paarlejot, neatsjaaleejas tik aatri un dzersjana no pudeles ir kas liidziigs rituaalam. ja tu neproti iedzert no pudeles, man tevis zjeel... jebkurshja alus, paarlejot no pudeles citaa traukaa, paarveersjas par zljurgcjiku.

no kausiem, glaazeem ir jaadzer mucinju dziivie ali. punkts!

atausa atminjaa. kaut kaads gads 98-99. ciema bodee paraadiijaas jauns alus - "trieciens", pusotra litra butele ar kosju brunjinieku uz etikjetes. domaaju, jaanoprovee un vienu panjeemu. iekaapu auto (ne pie stuures) un ar baudu taisu valjaa korkji. matjtvoju, cik vien aatri pudeli ciet un nafig pa logu graavii.
    Tevi vajag sist un mērcēt ja savus bamšļus pa grāvjiem mētā!

"Today’s scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality."/N.Tesla

kopsj laika gala visaados krodzinjos, etc. esmu luudzis neliet alu no pudeles glaazees vai kausos!
    alum no stikla(!) pudeles ir pavisam cits smekjis, jo tas netiek tramdiits paarlejot, neatsjaaleejas tik aatri un dzersjana no pudeles ir kas liidziigs rituaalam. ja tu neproti iedzert no pudeles, man tevis zjeel... jebkurshja alus, paarlejot no pudeles citaa traukaa, paarveersjas par zljurgcjiku.

Alus vienmēr jādzer no glāzes un pareizi ieliets!

https://www.youtube.com/watch?v=uEaYCppCrDg

Quote Originally Posted by AGV View Post
    Tieši tā - esmu liecinieks. Ar nelielu piebildi - nedēlu vēsumā turējās - tad sāka duļķoties.Tagad ražo pasterizētu alu.
    Apleju diedzētus graudus "iesalu" ar ūdeni ~76C pie graudu temperatūras ~20C un aptuveni 60-80min mērcēju 66C temperatūrā. Notecinu misu katlā un pārskaloju graudus ar ~10l ūdens kuru arī notecinu katlā. Pēc šīs procedūras man katlā atrodas ap 25l misas kuru vāru uz 8kw degļa apmēram stundu. Pievienoju apiņus vārīšanas procesa gaitā un kad izsēžas olbaltums veicu strauju atdzesēšanu līdz 20-22C. (Ja atdzesē lēni tad liela iespēja ieraut pienskābi) Pārleju uz raudzējamo tvertni un pievienoju raugu. Aptuveni pēc 5-10 dienām misa ir norūgusi. Pārvietoju raudzējamo trauku zemākā temperatūrā uz 1-2d lai kārtīgi izgulsnējās raugs. Mazgāju/dezinficēju pudeles un caur sietiņu 0.1mm / iegremdējamo pašteces sūkni/caurulīti pārsūknēju alu uz pudelēm. Katrā 0.5l pudelē pievienoju 1.5-2g cukura graudiņu un vākoju ciet.

Alus neduļķojas, ir dzidrs kā žīda asara un ar tiem 2g cukura pietiek lai sagāzētu līdz veikala pudeļalus līmenim.

Kur šeit ir pasterizācija?

Ja pudeļošanas diena sakrīt ar vārdienu, tad pa retam atļaujos uzgāzt svaigi uzvārīto misu uz iepriekšējās rauga pankūkas.
    Pēc raudzēšanas nekas netiek vāirs vārīts. Nav nepieciešamības pasterizēt, ja ievēro visus tehnoloģiskos pamatprincipus.

Visādus vārijumus no pilzenes iesaliem, mūsu latrapiem, vācu minhenēm utt man nav izdevies noglabāt ilgāk par pāris gadiem, jo tie gluži vienkārši izdzerās. Porterim rekords ir laikam vairāk kā pieci gadi un garša fantastiska.
    Zinu ka dažam labam no aldariem vārījumi neskarti ir nostāvējuši pat 8+ gadus.

Lūdzu parādiet man dzīvo alu! Ļoti gribu iepazīties un iepazīstināt citus. Neesmu sastapis nevienu aldari, amatalus meistaru un dzērienu tehnologu kurš spētu pastāstīt par dzīvo alu sīkāk.

Alus ir jādzer tā, kā pašam patīk. No pudeles, glāzes vai zābaka - tam nav nozīmes. Vairums šo visādu "šomeļjē" un "alus pazinēju" ieteikumi par glāzēm ir radušies praktisku apsvērumu dēļ.
    Mājās vārītam alum, lai cik tas dzidrs pie pudeļošanas nebūtu - izsēdīsies raugs ~0.3-2mm un šis raugs iemaisīts alū spēs sabojāt garšu, tāpēc tādu alu labāk pārliet kādā traukā. Kviesim raugs ir ekstra un nogulsnes ir vēlams iemaisīt dzirā. Es personīgi biju iecienijis alu pildīt 0.33ml pudelēs, jo pa diviem malkiem alus nespēj sasilt un raugs nepaspēj pacelties.

Esmu arī pildījis kegā un slēdzis pie dzesētāja. Viss strādā tieši tāpat, tik pirms kegošanas es trīs diennaktis 30l spaini nomarinēju ledusskapī lai maksimāli izsēžas viss kas var izsēsties un pārlēju pa 6mm šļauciņu lai minimāli samaisas ar gaisu. Izdevās viss ļoti labi un "pazinēji" priecājās par putu uz kuras varēja nolikt gan monētu, gan maizi smērēt, gan karoti iespraust tā ka nekrīt. Ieteikums junior kegotājiem - izšķīdiniet alū ogļskābo gāzi dažas dienas pirms likšanas pie krāna.
    Last edited by dust; 5 Days Ago at 14:00.

Jā un vīnu arī jādzer no pudelēm
    Protams cik cilvēku tik viedokļu, protams, ja nepatīk sajust laba alus smaržu, tad var triekt no pudeles.

no more OC

Paprovējiet kāds vīnu no metāla glāzes. Otreiz negribēsiet.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)