Page 369 of 373 FirstFirst ... 269319359365366367368369370371372373 LastLast
Results 7,361 to 7,380 of 7444

Thread: velosudzibas.lv: Lielākā velo барахолка Jelgavā!

Pieredzējis lietpratējs geex's Avatar

Nu Tu taču pats ikdienā nebraukā ar auto bez stūres pastiprinātāja, ar 50zs, bez drošības jostas un atskrūvējušos beņķi ... bet nu, katrs pats sava bērna traumu kalējs. Manējais sen izaudzis un tagad traumas gūst citos viedos, bet vismaz ar Spārīti ciest viņam neliku.

Pieredzējis lietpratējs dust's Avatar

Spārīte ir derīga tikai pēc brīvrumbas uzstādīšanas uz aizmugurējās ass.

Uguntiņa acīs ir zīme, ka galvā gruzd zāģu skaidas. /Vecomamma/

honda,ar tupumu un fiziski mazattīstītiem bērniem nelielās, ej uz cāli, vai vismaz aizej ****t

es ar spārīti braucu līdz 12 gadu vecumam. un tāpat izaugu normāla

Quote Originally Posted by jonyz View Post
    Nu jā,tagad jau tie bērni tādi no stikla izveidoti,nedod dievs nokritīs un nobrāzīs kaut ko,agrāk viss bija vienkāršāk.
    Manam dēlam ir nedaudz virs 2 gadiem. Gada vecumā vēl nemācēja iet, bet mācēja ar mazo Puky Pukylino apgriesties ap savu asi un paraut priekšu augšā.
    Bez daudziem aparātiem kas viņam ir, arī mūsu pašu ražotiem(ja kāds vēl nezin, mēs paši ražojam bērnu balansa velo no koka), ir Kokua Likeabike
    https://vimeo.com/14568625
    Galvenā doma šiem balansa velo ir balansa un koordinācijas attīstība. Tā nav rotaļlieta, tas ir vairāk bērna fiziskas attīstības trenažieris. Spārīte ir ***ņa tizliem bērniem, ko bērnu tizlie vecāki nopirkuši. Nopērciet sev crt televizorus un paklājus pie sienas ja gribās nostaļģiju, bet nečakarējiet bērnus.
    Ja kāds teiks ka bērnībā visi ar tādām brauca, tad tajā pat laikā urāna stieņus ar kailām rokām raka ārā un vienīgā drošības ietaise automobiļos bija durvis.

Es sezonā redzu tizlus bērnus katru dienu. Atvainojiet vecāki, bet nekas tur nesanāks. 20, 24' velo ar papildriteņiem, 12' ričukus 6-7 gadīgiem, visādus dunlop gasterbaiteru mēslus, kurus 10 gadīgs bērns pie manis pa trepēm(3 pakāpieni) nevar uznest, jo tas mēsls sver 20kg. kad ieraugu kādu jauno puiku ar labu velo vai it īpaši kādu bmx braucēju, jaunāku par 10 gadiem, kura skills uz ričuka ir lielāks nekā visam šim forumam, izņemot mani, protams, tad saprotu, ka puikam rokas taisnas.
    Iesaku aiziet uz 3 sacensībām - riteņvasaru, motokrosu un bmx. Paskatīties kāds skills ir 5gadīgiem. Un tad paraudāt overklokeru forumā, ka mans 5gadnieks tālāk par sparīti nav ticis, bet pārējie viņa vecumā ar ktm 50nieku gāž motokrosā, vai mauc sacensībās pa parku 25Km/h ātrumā.
    Last edited by Kaspars; 10-25-18 at 14:33.

Pieredzējis lietpratējs

5 gadniekiem sacensībās nav jāpiedalās, ja piedalās, tad tur drīzāk ir vecāku nepiepildītās ambīcijas un sapņi.

Norvēģijā liekas populāri ir arī pusaudžu gados sportot bez punktu skaitīšanas.. Toties pēc tam parāda rezultātus olimpiskajās spēlēs.

Tā arī ir, to nevajag noliegt. Tajā laikā mums nebija pieejamas tādas lietas. Eksistēt eksistēja, bet nebija pieejamas.

Katrā ziņā, doma ir skaidra

Pieredzējis lietpratējs geex's Avatar

Man patīk teksts "5 gadniekiem sacensībās nav jāpiedalās", tas tāpat, kā pateikt, 5gadniekam pēc 21:00 nav jābūt nomodā ...
    Ja ir atbilstošs ekipējums, zinošs treneris/vecāks, lai brauc, tikai tā top pasaules čempioni.
    Jebkurai aktivitātei ir nepieciešams atbilstošs, normāls ekipējums. Tas, ka mēs esam pārdzīvojuši Spārītes (un kā izskatās, tad daļa, ne bez paliekošām sekām), nenozīmē, ka mums savi bērni ir ar tādiem mēsliem jāmoka. Protams, ir biznesmeņi, kuri rēķinās, ka būs aptaurēti senči, kuri savu nostaļģisko atmiņu dzīti, arī savam sīcim pirks Spārīti. Kmoon, pat tajos laikos bija citi velo ar uzkabināmiem riteņiem, brīvgaitu un pavisam citu dinamiku, uz kuriem jūs paši skatijāties ar skaudību. Nāciet pie prāta, nemokiet savus bērnus, viņi jums neko sliktu pagaidām nav nodarījuši ...

Quote Originally Posted by geex View Post
    Ja nekas nav mainījies, tad Spārītei brīvgaita nav kā suga. Situācijā no kāda paugura, ja bērnam nepietiek jaudas noturēt, iznākums var būt diezgan bēdīgs. Ir nācies nepatīkamus negadījumus ar šo redzēt.
    Ja risinājums ir mainīts, tad maybe nav tik slikti.
    Ar brīvgaitu tiešām ir diezgan reāli apsisties bez bremzēm :d

Pieredzējis lietpratējs usver's Avatar

Quote Originally Posted by Kaspars View Post
    Manam dēlam ir nedaudz virs 2 gadiem. Gada vecumā vēl nemācēja iet, bet mācēja ar mazo Puky Pukylino apgriesties ap savu asi un paraut priekšu augšā.
    Bez daudziem aparātiem kas viņam ir, arī mūsu pašu ražotiem(ja kāds vēl nezin, mēs paši ražojam bērnu balansa velo no koka), ir Kokua Likeabike
    https://vimeo.com/14568625
    2 gadiem normāls-paliels ritenis, un ja brauc - forši!

Paskatījos un atcerējos vēl vienu faktoru, kas vecākiem jāzina - ar līdzsvara riteni vecākais vēl 3 gados nobraukāja, 4 gados tika pirkts minamais. Jo 3 gados brauca ātri, bet skatīties uz priekšu nebija iemācījies. Vienkārši skatās pa sāniem un brauc automātā. Pat ar visu obligāto ķiveri bija bail skatīties - nedevām līdz pat 4 gadiem pedāļotu riteni, lai vēl vairāk neieskrienās. Joprojām ja priekšā ir šķērslis (nolaižamā barjera, akmens..), tad jāsaka skaļi priekšā, lai paskatās.

3 gados ar šitādu braukājās, pirms pie 16" pedāļotā (bez papildritenīšiem) tika 4 gados:

( https://www.youtube.com/watch?v=9RxTgKrOAEc )

update: kaut kas ar youtube inline pleijeri gļuko. pieliku apakšā klikojamu linku.
    Last edited by usver; 10-25-18 at 16:59.

Quote Originally Posted by Kaspars View Post
    Tajā laikā mums nebija pieejamas tādas lietas. Eksistēt eksistēja, bet nebija pieejamas.
    Pieejams bija viss ko sirds kāro, tik ar maksātspēju bija kā bija. Vairums entuziasti darināja visādus brīnumus garāžās un šķūņos atbilstoši tā laika finansiālajām un tehniskajām iespējām vai tie būtu mocīši, kartingi, bagiji vai citi krūmu gonku hibrīdi.

Nekas jau nav mainījies mūsdienās, katram ir savas finansiālās iespējas, vēlmes un izpratne par lietām. Vienam sīcis no trīs gadu vecuma gāž pa pagalmu ar kvadru, citam kurš nāk no kāda dzīvojamā masīva pat trīsritenis četru gadu vecumā ir overkill.
    Man personīgi vislielāko prieku sagādā tas, ka lietas ko saviem bērniem nopērku vai uztaisu tiek lietotas un sīkie par tām cenšās rūpēties. Sīkā pati garāžā centās divritenim noskrūvēt palīgriteņus, jo brēlēns brauc bez tiem. Palīdzēju noskrūvēt - pēc nedēļas jau brauca bez tiem, brauca un priecājās, nobrāztie ceļgali un sasistie elkoņi vairs nešķita nekas briesmīgs - bija tā vērts. Jaunākais bērns 3g arī uzreiz pieprasīja lai skrūvēju nost viņas ričukam palīgritenīšus nost, taču lai paciešas līdz nākamajam gadam. Jūtu ka vēl nav laiks. Man nav nekādu nospraustu mērķu, lai bērni savu izklaidi pārvērstu par sacensību. Priekš kam? Vai tad nevar lietas darīt tikai tīri dēļ fun? Katram sava izpratne. Manuprāt tikai tad, kad kāda izklaide vai hobijs kļūst par aizraušanos, rodas jēga sevi pārbaudīt sacensībā.

Droši vien Kasparēns dabūtu kārtējo infarktu, ja redzētu ka es ar saviem 115kg un 195cm braucu ar kkādu noname DEMA uz 26" ripuļiem. Da man vnk citu riteni nevajag, pa retam uz dīķi aizbraucu vai arī kādu 20 - 30km vakara izkustējienu. Sīkajām arī nopirku riteņus kuru nosaukumi man neko neizsaka, kuky vai pyki. Pirku lietotu riteņu bodē, sīkās pašas izvēlējās, pabrauca, pateica kas patīk, kas nepatīk. Varbūt es tādā veidā pārkāpu kādus veloiegādes baušļus, tā ka tuvākajās hruščovkās zem deķa paslēptajos televizoros lampas sāka dūkt un sienas paklāji kustēties, moš pat kāda vaskodrāna ķēķī sarullējās, taču mani tas kaut kā ne3.14š.

Ir lietas kas savokiem sanāca labi, ir lietas kuras nakuj un āmen. Velosipēdi savokiem bija sūdi - tur nu jāpiekrīt.

Es demas agrāk tirgoju, kāds simtiņš būs notirgoti.
    Varbūt tā neskaidri izsakos, bet telpā, kurā es atrodos ir ap 30 bērnu velo. Nu, nevienu no tiem es saviem bērniem nedotu ilgstoši braukt. Nav tā, ka tie ir slikti, bet ir labāki, kuri jā ir dārgi un jā, vairumam saceļas mati stāvus uzzinot cenu. Bet ir starpība starp 100e tirgus velo, 200-250e alumīnija vai 400e+ no specializētiem bērnu velo ražotājiem, ja runājam par 16-20' velo. Tos pirmos var pirkt ienaidniekam, otros var pirkt, trešie būtu ideāli, bet ne visiem budžets atļauj. Laba opcija ir nopirkt lietotu.

https://www.ss.com/msg/lv/transport/...ren/nhkjo.html
    https://www.ss.com/msg/lv/transport/...bmx/ienpf.html
    https://www.ss.com/msg/lv/transport/...bmx/iocxp.html
    Last edited by Kaspars; 10-25-18 at 18:31.

Ko nozīmē ilgstoši braukt? Vairums jau brauc kā manējās. 3min uz riteņa, 5min leļļu mājā, 10min smilškastē, 3min uz batuta, 3min uz riteņa, 1min ar mietu klapē nātres, 2min rij zaļas upenes, 1min izravē dilles no nezālēm, 1min nes man alu no ledusskapja, un pa jaunam rinķis

400e bērnu ciskadrillā ieguldīt - nav vajadzība. Būs sportiska interese bērnam - tad arī domās par to.

Jā, līdzsvarniekam standarta problēma. Sīcis instinktīvi skatās uz priekšējo riteni un savām kājām, tiklīdz paceļ galvu un skatās uz priekšu lai pārskatītu ceļu - tā auzas.

ilgstoši braukt nozīmē vairāk par 10min visā tā velosipēda mūžā.

Pieredzējis lietpratējs 321's Avatar

Shitas labs https://www.ss.com/msg/lv/transport/...ren/igcog.html
    Vinju principa var izjaukt un sametinat kadu pilsetas kruzeri

\m/

Pieredzējis lietpratējs usver's Avatar

Quote Originally Posted by dust View Post
    Jā, līdzsvarniekam standarta problēma. Sīcis instinktīvi skatās uz priekšējo riteni un savām kājām, tiklīdz paceļ galvu un skatās uz priekšu lai pārskatītu ceļu - tā auzas.
    Tas niķis ir tik pašā-pašā sākumā. Tas ir jau sen garām.

Vēlāk piešaujoties brauc neiespringstot un sāk skatīties uz sāniem suņus, mājas, bērnus, kokus .. un absolūti vairs neinteresē ne priekšējais ritenis, ne arī tas, kas vispār notiek priekšā uz ceļa.
    Apkārt taču viss daudz interesantāks! Lai brauktu, priekšā kaut ko skatīties nav obligāti.
    Nē nu forši, ka bērnam līdzsvara izjūta ir, taču riskanti. Bet nedrīkst bērnam dot ātru riteni, kamēr līdzsvars ir labāk attīstīts par saprātu.

Pieredzējis lietpratējs v1ks_'s Avatar

Nebiju redzējis šāda veida "uzbrukumu" šī tipa saslēdzējiem, bet, nu... izskatās gana efektīvi.
    Nut Splitter vs. Abus Bordo X-Plus 6500
    https://www.youtube.com/watch?v=Zs8uyPsDaw0
    SYS1: R5 1600|AX370 Gaming 5|GTX970|16Gb 3000Mhz|480Gb SSD|Meshify C|SSR-650PX
    SYS2: 6500|H110M-ITX/AC|GTX 970|8Gb 2133Mhz|240Gb SSD + 1Tb HDD|Raven RVZ02|SFX-500GD-C

Pieredzējis lietpratējs 321's Avatar

Jacer ka zaglim neizshaus aci ar lidojosho kniedi
    To atslegu ar roku griez vai ar citu atslegu?
    \m/

Es domāju ka tur var arī elektrisko urbi pielikt. Man gan liekas ka labāk/drošāk vienmēr būs fleksis ar aķi.

NY pro čaļi vnk pierbeuc ar busiņu, kam iekšā ir ģenerators un tad pa taisno ar lielajiem fekšiem sekundēs atbrīvo jebko.
    “To buy when others are despondently selling and to sell when others are avidly buying requires the greatest fortitude and pays the greatest ultimate rewards.” -Sir John Templeton

Pieredzējis lietpratējs

Velo saslēgu “drošība”: https://www.youtube.com/watch?v=pywN558dJaU

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)