Page 78 of 78 FirstFirst ... 28687475767778
Results 1,541 to 1,558 of 1558

Thread: Zveja, Zvejas vietas un Zivis

Biju līdz molam aizskrējis, reņģe ir , bet vēl ne masveidīgi...2 pannas sanāca. Tautas bija salīdzinoši maz - varu iedomātie weekendu/lieldienas. Nākošreiz laikam ar laivu laidīšu. laiks super. Svaiga reņģe nav salīdzināma ar tirgus zivi.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	IMG_20200408_195803.jpg 
Views:	72 
Size:	89.1 KB 
ID:	40737   Click image for larger version. 

Name:	IMG_20200408_163711.jpg 
Views:	64 
Size:	89.6 KB 
ID:	40738   Click image for larger version. 

Name:	IMG_20200408_152733.jpg 
Views:	65 
Size:	154.6 KB 
ID:	40739  
    Desktop 100% silent PC: Asrock J5005 mini itx, 85w brick psu, 8GB RAM, SSD, mini itx case.
    HTPC: Gigabyte GA-A320M-H, Athlon 200GE (passive cooling) , 8GB RAM, SSD+HDD, Cooler Master CM media 260 ATX

Tagad īstais laiks vimbām - vakar neskatoties uz skarbo laiku, vēju, lietu un varavīksnēm...normu ātri ar vienu fīderi savilku. Izmērs ļoti labs. Lielupe.

Name:	IMG_20200416_184417.jpg 
Views:	61 
Size:	132.9 KB 
ID:	40779  
    Desktop 100% silent PC: Asrock J5005 mini itx, 85w brick psu, 8GB RAM, SSD, mini itx case.
    HTPC: Gigabyte GA-A320M-H, Athlon 200GE (passive cooling) , 8GB RAM, SSD+HDD, Cooler Master CM media 260 ATX

Pieredzējis lietpratējs tomy91's Avatar

Pirms kāda laika pievienojos Facebook copes grupai, kur janvārī daži ļaudis sāka zīmēties ar lašu un taimiņa lomiem. Man kā kaislīgam svētdienas makšķerniekam dzima vilinājums izvilkt šo karalisko zivi, tāpēc iekārdināju arī čomu - sapirkām pavadas, kaudzi voblerus, rotiņus un bleķus, katram pa licencei un aizskrējām 4. janvārī uz Salacu (posms Salaca II Alojas novada teritorijā, jo Salacgrīvas dome tad vēl nebija apstiprinājusi jauno nolikumu savā teritorijā). Abi čaiņiki, visa diena nostaigāta un nomētāta, bet bez rezultāta, ja vien neskaita kādus 2-3 norautus mānekļus.

Pāris dienās rūgtā pēcgarša aprima un jau tika lemts par mēģinājumu nr. 2. Naktī uz 11.01 kļuva pieejamas biļetes uz Salaca I posmu Salacgīvas novadā, cīņa lielāka kā par Dziesmusvētku biļetēm, bet ap 02:30 beidzot dabūju licences abiem vienā sektorā, lai gan ne tajā, kur sākotnēji plānojām. Agrs rīts, ar pirmo gaismu esam pie upes. Paiet nieka 10 minūtes un tai pašā pirmajā zāļu spraugā ir cope! Izvelku nelielu 53cm taimiņu mamuci ap 1,2-1,5kg. Pēc noteikumiem ņemams un lašmaizītes arī garšo, bet likumi visiem vienādi - ar lomā paturētu zivi makšķerēšana jābeidz, tāpēc pēc kārtīgas fotosesijas buča un laižu atpakaļ.

Tad vairāk kā 3 stundas klusuma, esam jau gandrīz nostaigājuši visu A sektoru, līdz iezvanās telefons - draugs, kas aizskrēja kādus 200m uz priekšu, pārlaimīgs čukst klausulē "MAN IR", lai nāku bildēt. Nu neko, pieskrienu, safočēju, viss jauki. Kamēr čoms mēra, sver un amnestē savu 63cm taimiņu, nolemju iemest viņa pleķīti. Trešais metiens un arī man piekožas. Šoreiz jau patālāk no krasta un arī pretstraume stiprāka, līdz ar to jau mazliet bija jāskatās kur un kā labāk izvadīt. Tā nu arī mans 62cm nārstā krietni samocītais taimiņš bija krastā. Dažas fotkas, zolīds tesiens pa pieri un laimes pilni taisāmies doties mājās. Piebraukušais inspektors gan mazliet sabojāja omu, pasakot, ka citā sektorā, uz kuru bijām plānojuši sākotnēji, esot pāris > 7kg eksemplāri izvilkti, tomēr pārāk nepārdzīvojām. Pa ceļam uz auto jau nospraudām nākamos mērķus - vajag 5+! Kā izdevās? Par to citreiz, jo ir ko stāstīt.

Pāris bilžas no 11. janvāra.

Last edited by tomy91; 04-17-20 at 17:11.

Forši - labs trips

Es gan pats ar cēlajām zivīm uz "jūs" - esmu ālandos līdaku copē taimi izvilcis + foreles šeit. Esmu bijis Salacā 3x - bet neko nedabūju - jo spiningoju kā uz "līdaku". Čoms salīdzinoši iesācējs ar mono auklu 2 taimjus abās reizēs dabūja, jo mono aukla grimst, (atšķirībā no paresnas pītās kura ceļ augšā mānekli) un māneklis dauza pa akmeņiem kā vajag. Man vēl joprojām 30+ gab bleķi stāv kastēs Salacai , tagad arī Gaujai varbūt...bet vismaz pagaidām šī nav mana zivs Protams , tā atmosfēra, sarkanās klintis, besis brienot gar upi- tāpat dod + punktus. Un līdakas gadās Un kādi skati // šogad ar licencēm švaki, bet bez cerībām - kādreiz aizbraukšu.Tagad Gauja vaļā, bračka grib pierunāt..jā varētu noraut kādus desmit no maniem "lašu bleķiem", tobijiem , vismaz labums

Name:	900.jpg 
Views:	51 
Size:	240.9 KB 
ID:	40782   Click image for larger version. 

Name:	DSC07518.jpg 
Views:	45 
Size:	387.3 KB 
ID:	40783   Click image for larger version. 

Name:	901.jpg 
Views:	44 
Size:	178.8 KB 
ID:	40784   Click image for larger version. 

Name:	DSC00734.jpg 
Views:	41 
Size:	435.8 KB 
ID:	40785  
    Last edited by osscar; 04-17-20 at 17:49.

Jā un lašmaizītes no vietējās zivs nevar salīdzināt "ar norvēģu"

vimbas aizlaidu kotletēs, nevis mazsālīju...(kaut arī labi)

Name:	IMG_20200417_121611.jpg 
Views:	70 
Size:	188.8 KB 
ID:	40786  

Vakar, sezonas atklāšana bija izdevusies. Spinings, Lielupe. 7.835 Kg, 95cm:

Paņēma uz šādu mānekli, Berkley Ripple Shad 9cm:

Pītā aukla bija ķīniešu Kastking Mega 8, 10LB. Principā, nedaudz virs 4 kg viņa tur.

Apsveicu ar varenu sezonas sākumu..man gan švaki - vakar Baltezeros, no paša rīta pirms 7 ko varēja izmānīt (zemmēri ) pēc tam nulle....šodien biju dūnītī - nulle....pilnīga. Čoms bija Burtniekā - švaki 2 zemmēri, pagājušogad gad mēs tur pirmajā maijā ap 20 katrs iecēlām laivā...(protams lielākā daļa zemmēri)..švaki šogad -vēl jāpagaida, toties sejas un roku iedegums labs
    Es pēdējos gadus tikai ar čaina auklām spiningoju...maksā lēti un ir ok. Starp citu paķēru kastking spoli (sharky 3) 3000, pirmais iespaids 2 dienu copē labs, auklu 0,18 tin labi (līdzeni) , bārdas nevienas viss labi, redzēs cik ilgi izvilks...man tās lētās/vidējās daiwas un shimano tāpat ilgi nevelk. Ja par to piķi 2 sezonas izvilk s- baigi labi

Name:	IMG_20200502_110433.jpg 
Views:	66 
Size:	208.3 KB 
ID:	40891  

Quote Originally Posted by osscar View Post
    Apsveicu ar varenu sezonas sākumu..man gan švaki - vakar Baltezeros, no paša rīta pirms 7 ko varēja izmānīt (zemmēri ) pēc tam nulle....šodien biju dūnītī - nulle....pilnīga. Čoms bija Burtniekā - švaki 2 zemmēri, pagājušogad gad mēs tur pirmajā maijā ap 20 katrs iecēlām laivā...(protams lielākā daļa zemmēri)..švaki šogad -vēl jāpagaida, toties sejas un roku iedegums labs
    Es pēdējos gadus tikai ar čaina auklām spiningoju...maksā lēti un ir ok. Starp citu paķēru kastking spoli (sharky 3) 3000, pirmais iespaids 2 dienu copē labs, auklu 0,18 tin labi (līdzeni) , bārdas nevienas viss labi, redzēs cik ilgi izvilks...man tās lētās/vidējās daiwas un shimano tāpat ilgi nevelk. Ja par to piķi 2 sezonas izvilk s- baigi labi
    Paldies! Man pie tādiem laikapstākļiem, kā bija vakar, kad ir dzestrs vējš un spilgta saule - gandrīz nekad nekas labs nav ķēries. Šoreiz vienkārši paveicās.
    Aizmirsu pieminēt makšķerrīkus. Ķīniešu spinings SeaKnight Falcon 2.40m. Nāca ar 2 spicēm, ar testu 4-12 un 7-21. Bija tas ar testu 7-21. Un spole Shimano Sahara 2500.

Nu copē jau bez veiksmes nekā Jā laiks bija mainīgs un ne pārāk patīkams, šodien no rīta cerīgs apmācies bez lietus..bet nekā. ap 11 metu mieru. Paspēju nesalīt, negribējās pa lietu pūsli vākt kopā. Domāju jāpagaida lai veģetācija biku izaug ...

Nu tad es ar beidzot Juglas ezerā atklāju sezonu fantastiski - 10 min 2 smukas zivis - viena ap 6 otra ap 7 Kg...nesvēru, atlaidu- pārvarēju gaļinieka tieksmes, cerēju uz mēru grila..bet jāklausās būs sievas pārmetumi mēra nebija...paņēma uz 15 gadus atpakaļ pirkta vācu ( roku darbs ) pike time mazā džerka ( salmo kāts, kastking 3000 spole, 0,18 pītā čaina) - abu garcia muļķiku nepamētāju - man tomēr bezinercene labāk tīk...

Aizmirsu piebilst - kolēģis "izvilka" trofejnieku - 35 eur vērtu mānekli - not bad

Quote Originally Posted by osscar View Post
    Aizmirsu piebilst - kolēģis "izvilka" trofejnieku - 35 eur vērtu mānekli - not bad
    Labais. Kas tad tas par mānekli, vobleris? Man roka neceltos ar tādu copēt, zinot to, kādi zacepi man upē ir.

Kaut kāds lielais big baits - liela gumija + spalvas - nezinu grami 100. uz tādiem Babītē un citur monstrus velk

Man arī bieži gadās trofejnieki - bet nu parasti rotiņi, akaras 1 eur bleķi un ķīnas vobleri..nekā normāla
    Ā nē ir viens dziļais košais (brendu aizmirsu, bet labs) Daugavas vobleris - nav kur izmantot (reti tādos dziļumos copēju) stāv mašīnai uz paneļa kā dekorācija...saulē pabalējis.

Pieredzējis lietpratējs tomy91's Avatar

Aizvadītajā nedēļā bija pilna FB grupa ar sapalu bildēm, tāpēc dzima ideja nedēļas nogalē pašam pirmoreiz mūžā pamēģināt sapalu copi un noķert pirmo šīs sugas pārstāvi. Inventāru pirkt negribēju, tāpēc ņēmu savu 2.40m špini, pītajai elektro zaļajai 0.17mm pamatauklai klāt sēju ap 2 metrus garu 0.22 fluorkarbonu, kam galā sēju nelielu trijžuburi (noņemts no voblera). Uz āķa maijvabole, ~50cm augstāk iesiets neliels koka sprungulis pludiņa vietā (lai nav dārgi noraut + sapalam mazāk aizdomu) un pludini lejā pa straumi.

Sestdienas vakarā ūdens bija ļoti dzīvs, vakara gaitā starp 18-22 saskaitīju padsmit copes, no kurām uz āķa uzkabināju 6-7 zivis (pirmā bija vismaz 40cm), bet krastā dabūju tikai divas, jo 1) nezināju, ka sapalam ir tik biezs un ciets knābis; 2) līdz pirmajai copei jau biju divas reizes savu "sistēmu" norāvis zacepā, tāpēc bija bailes stipri piecirst; 3) ne tas labākais āķis. Anyway, viens zemmēriņš un otrs ~33cm sapals pirmajai reizei nav slikti - pamatuzdevums izpildīts. Svētdien no rīta ūdens manāmi mirušāks, daudz staigāju, bet divas vienīgās copes laikā starp 7-12 realizēju (31 un 35cm). Miera nebija, tāpēc vakarā aizbraucu trešoreiz, bet bez vabolēm - somā baltmaize un kukurūza. Sāku jaunā vietā ar kukurūzu, aktivitāte uz ūdens manāma un pie lielā akmens manīju, ka viens labs eksemplārs uzmet savu vēderu. Mērķtiecīgi pludināju un ar kādu 10 reizi pieteicās 47cm garš un 1.2kg smags sapals, liela varbūtība, ka redzētais. Tādas emocijas, ka gribēju kliegt, bet nācās to darīt bez skaņas, lai nesabojātu turpmāko copi. Pēc pusstundas tajā pašā točkā vēl viena 30cm sīkaļa. Tuvāk saulrietam zivis nāca tuvāk virsmai, bet viss kā vienmēr notiek lielākajos čakārņos, kuros pāris sistēmas jau norāvu un pa nedēļas nogali 25m fļurika spoli praktiski iztukšoju, bet nenožēloju.

Izskatās labi esi pavilcis - labs piedzīvojums Man sapali tikai uz vēdzelēm sēžot ir bijuši, viens liels uz nēģa gabala, bet es tās baltās lāga neatšķiru Izskatījās pēc sapala. PAšam nav ko atskaitīties, nekur neesmu bijis...vai arī biju ar kajaku Dūnīti..viens zemmērs...kaut kā mani it kā atkostie ezeri klusē vēl....nākošnedēļ uz žani jālaiž.

Pieredzējis lietpratējs smartdevil's Avatar

Protams majvabolei savs kaifs tupēt uz āķa, bet sākot ar sapalu ir vērts apgūt mušiņu. Ja vien spinis ir patīkamāka nodarbe par blenšanu uz pludiņu, tad MM aizies vēl vairāk tik procesa pēc vien. Un ja vēl pats uzsien savu vaboli no vecas paralona čības...

Šajās brīvdienās Gaujā episks loms uz viena āķa līdaka un vimba.
    Līdaka kaut kas virs 1.5kg. Vēderā tikko ierīta vimba tik liela, ka astes spurai vairs vietas nesanācis. No mutes torčī laukā. Un vēl ēsmu grābj.

Zinot cik tām upēm krasti aizauguši - baigi maz mušiņošanai piemērotu vietu...imho...
    Līdakas baigi rijīgas - metrīgai vienreiz zandarts tāds stabils mērs 50cm +- bija iekšā, tā ka aste pa muti laukā Vēžus arī esmu manījis iekšā ar visām bruņām aprītus, sākumā domāju, ka šamajai akmeņi vēderā - tik cieta bija Ālandos ir bijis, ka tikko norīta dzīva reņģe izlec no mutes, un vēl 2 beigtas tur iekšā tikko norītas, a šī vēl vobleri grābj....nu tāda neliela 3kg +-....ēd visu kas kustas.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)