Page 1 of 55 123451151 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1089

Thread: Elektrisko transporta līdzekļu sapņu smilškaste.

Default Elektrisko transporta līdzekļu sapņu smilškaste.

Nav kāds lietas kursā par elektromobīļiem?
    Līdz mums vēl nav atnākuši?

Ir doma iegādāties pēc pāris gadiem. ZB jau ostīt to dīzeli.

Viens Mitsubishi i-Miev ir atvilkts un stāv iekš Skandi Auto centra.

Par mazu un neglītu.

Kaut ko biski lielāku un smukāku.

Uz cik šis piķo, ja nav noslēpums? Citur Eiropā jau ir ierīkotas elektrouzpildes stacijas. Mums laikam nebūs ātrāk par 2020. gadu.

Nu viņs tur esot apskatei nolikts, nepārdodoties. Bet nu taisnība gan, ka mazs un neglīts. Vispār cik esmu skatijies tos elektromobīļus, pašlaik labākais liekas BMW 1er ActiveE. Vismaz neizskatās pēc kaut kādas starpgalaktiskas miskastes.

Nu, jāpagaida pāris gadiņi, lai cena nometas. Hm, manuprāt tajā laikā, kad varēs pirkt šitos vāģus, saules paneļu cena būs tik pieejama, ka katrs varēs savā dārzā ierīkot E-uzpildes staciju.

Quote Originally Posted by XJS View Post
    ... žēl ka pir mums nav lietoti elektromobīļi ...
    Jāpaskatās šrotos, moška ir kāds aizķēries.

Kā tu domā noutilizēt tādu daudzumu baterijas? Zini, ka katra baterija ir jānodod speciālā pieņemšanas punktā un tā vienkārši nevar izmest?

Saules paneļa efektivitāte? 3.00 $ par watu ir pietiekami. Cik daudz tad vajag tādiem? 1 KW? 10?

Pieredzējis lietpratējs kuklitis's Avatar

Nu golfkarti jā, bet es domāju, tādi kā ir eiropā un pie amīšiem.
    Noutilizētu tos svina aķus, pieliktu pāris kapeikas klāt un sapirktu čupu ar šādiem
    http://cgi.ebay.com/12V-Rechargeable...item5ad3f5600a

Pašam bija doma nopirkt kautkādu nelielu ~ap 1tonnu smagu kupeju, izravēt ārā visu nevajadzīgo un vajadzīgo nomainīt pret ko vieglāku lai pliks auto svērtu ap 300-500kg un ielikt elektromotoru/akumulatorus un visus nepieciešamos kontrolierus. Lielākā problēma jau ir dabūt elektromotoru pie transmisijas klāt, neesmu automehāniķis lai to pats paveiktu.
    Man pasham jau kaadu gadu arii tamliidziigas idejas neliek mieru !
    Bet, lai gan neemsu liels eksperts par mashiinu mezgliem, tas man nu liekas pilniigi nereaali ka kaadu mashiinu kurai pashmasa ir pa tonnu - izraveejot motoru un veel bez maz vai aplasot pa tiiro - buut iespeejams nosist leejaa kaut vai uz 500 kg ...
    Visiem patreiz eshajiem elektromobiljiem kas ir seerijvaida aun pashtaisiitie - viesiem taa lielaa saape ir kaa reize tas lielais svars, kas dramatsiki samazina nobraukto attalumu ...
    Es taa reekjinu - ka pusliidz mazai diiivietiigai mashiiniitei ar visaam bachaam nedriiksteetu sveert vairaak par kaadiem 600-700 kg.
    Galvenaa probleema tad veel - cik izmaksaa, ja apsham jaaiegaadaajs normaals akjiishu komplekts tai mashiinai - nu taa lai kaadu 100km vienaa piegaajienaa novilktu ?!
    Un nevajag jau nekaadus superaatros, pashus modernaakos - buutu labi, ja vareetu pierubiit pie 220V un pilniibaa uzlaadeetos par kaadaam 10 stundaam
    Un nefig nemaz nekaadas saulenes nevajag, jo pat tagad laadeejot no parastaas rozetes - bija jau te apreekjini ka iznaak vismaz 5x leetaak braukaashana nekaa ar bendzhu vai diizeli ...
    Un veel - probleema jau noteitki buutu arii ziemaa tie miinusi. Cik es zinu - tie dramatiski ietekmee bateriju veiktspeeju
    Ja vasaraa es mieriigi sotaku vareetu izvilkt, tad domaaju ka tagad ziemaa pie kaadiem -15C es pat 50km nenovilktu.
    Bija kaut kaadas murgainas idejas, ka vjaga taisiit hermeetisku kameru tiem akjiishiem, kas tiks kaut kaadaa veidaa caur benziinu (dizielja, gaazes) dedzinaahanu apsildiita un ka akjiishiem temperatuura nedriiksteetu nokrist zemaak par kaadiem +5 graadiem ...
    >>>
    Lielākā problēma jau ir dabūt elektromotoru pie transmisijas klāt, neesmu automehāniķis lai to pats paveiktu.
    >>>
    Domaaju ka sheemas smalkas un instrukcijas netaa pa pilnam var atkashaat pa sho teemu un ja pats nemaaki tad iedod kaadam tos visus materiaalus un sachiniis to Tavaa vietaa - nedomaaju ka paaraka lielu pikji tas vareetu prasiit ...
    Vislielakaa pi$anaas un velns vien sazin cik daudz nervu un naudas pateerinjsh aizietu tomer lai dabuutu oficiaalus papiirus un pieregjistretu to mashiinu ka taa vispaar likumiigi satiksmee var piedaliities

Quote Originally Posted by kuklitis View Post
    ... bija jau te apreekjini ka iznaak vismaz 5x leetaak braukaashana nekaa ar bendzhu vai diizeli ...
    Tici man, valdības vīri ko atkal izdomās, lai cenas izlīdzinātos.
    Kad elektromašīnas būs modē un pieejamas visiem, cenas degviela dramatiski kritīs. Bet šeihi nerauj degunu, viņiem būs līgums par enerģijas piegādi no tuksneša saules paneļiem. Vismaz Āfrikā ES jau sāk domāt par paneļu parku būvniecību.

Quote Originally Posted by Edgar View Post
    Tici man, valdības vīri ko atkal izdomās, lai cenas izlīdzinātos.
    Kad elektromašīnas būs modē un pieejamas visiem, cenas degviela dramatiski kritīs. Bet šeihi nerauj degunu, viņiem būs līgums par enerģijas piegādi no tuksneša saules paneļiem. Vismaz Āfrikā ES jau sāk domāt par paneļu parku būvniecību.
    Protams ka izdomaas, bet tas pienaks tikai tad kad kaa minimums puse buus jau paarsedushies uz elektromobiiljiem Bet taads laiks pienaaks tikai veel peec gadiem 15-20 aptuveni labi ja ...
    Un visu to laiku pirmie elektromobiilju pionieri varees mieriigi braukt par tiiro siiceni saliidzinajaumaa ar zupeniekiem !

Tad atliek vien cerēt, ka neuzliks ah**enno nodokli tiem, kas brauc ar elektromobīli.

Quote Originally Posted by Edgar View Post
    Tad atliek vien cerēt, ka neuzliks ah**enno nodokli tiem, kas brauc ar elektromobīli.
    Praatinj naac maajaas ! Tu vispaar laikam neseko nekaadam Eiropas zinjam un tendenceem
    Visaa Eiropaa jau sen tieshi atcelj vispaar vai n-taas reizes samazina nodokljus tieshi elektromobiiljiem , jo skaitaas ljoti videi draudziigi
    Un taa kaa muusu birokraati ir lielaakie un fiksaakie dir$aa liideeji Eiropai un ES regulu vispakalpiigaakie izpildiitaaji tad tieshi otraadi - ir liela varbuutiiba ka mums pashiem pirmajiem buus lielaas atlaides uz elektromobiilju nodokljiem

Prātiņš neseko šādām darbībām.

Bet neticu par nodokļu atlaidēm, neticu.
    Last edited by Edgar; 01-15-10 at 17:49.

Pieredzējis lietpratējs

Quote Originally Posted by kuklitis View Post
    Vislielakaa pi$anaas un velns vien sazin cik daudz nervu un naudas pateerinjsh aizietu tomer lai dabuutu oficiaalus papiirus un pieregjistretu to mashiinu ka taa vispaar likumiigi satiksmee var piedaliities
    Dēļ tā vien visas domas par šādam lietām atkrīt ja iet runa par home made elektro car..

Pieredzējis lietpratējs

es kautkad ap ziemassvētkiem @sekoman to visu rakstiju, slinkums 2x rakstīt
    a oficiāli reģistrē kā normālu auto, ja šasija nemainās.
    nav jau nekas pa jaunam jaraksta, nokopē to info ko ierakstijia (tada seko****ai nesehu).. tiri intereses pec..

http://listaem.com/191-jelektromobil...ik_5_foto.html totāls smapāls
    Bija arī Citroën Saxo Electric jeb Citroën Saxo Electrique :

''15 и 16 сентября 2001г. на закрытой трассе города Clermont-Ferrand (Франция) состоялся заезд двух Saxo, оснащенных электрическими двигателями. За 24 часа и 58 секунд они преодолели расстояние, равное 1712 км. Автомобили двигались поочереди со средней скоростью 71,3 км/ч. Высоконадежный, бесшумный и безопасный для окружающей среды Saxo Electric еще раз подтвердил свою идеальную адаптацию к городским условиям. Следует особо отметить, что пройденное в процессе заезда расстояние будет занесено в "Книгу рекордов Гиннеса".''

Kamēr viens brauc otrs lādējas .
    Vel tagat mobile.de maksā 7.500 Eir .
    Last edited by Gints; 01-16-10 at 01:00.

Pieredzējis lietpratējs Kaibinjsh's Avatar

Ja būvē, tad būvē nopietni, bet normāli akumulatori, vadība un normāls dzinējs (pietiekami jaudīgs) izmaksās tikpat cik tāds pats jauns dīzeļpasāts. Bet nebūs jāsatraucās par pārbūves atļaujām un citām lietām.
    ...

A kur ir problēma nahaļavu pielikt elektromotoru esošā dīzeļmotora vietā un pieslēgt pie baterijām caur maiņrezistoru?

Vieta taču siksnām ir, to pašu ātrumkārbu var izmantot, galvenais pieskaņot maiņrezistora darbību.

Pieredzējis lietpratējs

tikai jaizdomā ka dabūt pečku (parastu fēnu pieliekam)
    un stūres pastiprinātāju ka dabut lai rukā..

manu prat vis grutak butu tieši savienot eletro motoru ar kārbu, lai tā pareizi funkcionētu.. + lai stiprinājumi izskatas kā pie cilvēkiem

Latvijā jau neviens tā nopietni nav uzbūvējis elektromobīli? ko..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)