Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 56

Thread: Zemledus makšķerēšana!

Default Zemledus makšķerēšana!

Nu vai te ir kāds kas nodarbojas ar šo sporta veidu, un kā teikt pa laikam aiziet "paraustīt"!?

Šodien bija mana pirmā (ja neskaita tās agrā jaunībā stāvot blakus Tēvam) nopietnā reize. Pasākumam vakar nopietni sagatavojos, nomainīju urbim nažus, nopirku motilīšus (maksā apmēram visur 40,- 1kg), pārlasīju inventāru - mormiškas, bļitkas, makšķerītes, salasījos vakar daž ne dažādu infu netā u.c.
    Un tas viss bija tā vērts - savu mērķi izpildīju - vismaz kaut ko noķēru, vienu salīdzinoši lielu, uz pannas liekamu ašuku izcēlu, bet par cik tikai 1 atdēvu kašakam!
    Uz ledus, tepat pie mājas Daugavā, pavadīju ampēram 3h. Vienīgais mīnuss - nosala rokas, tā jau būtu sēdējis vēl ilgāk, it kā man ir tie makšķernieku cimdi (atlokāmie dūraiņi) ir, bet vienalga nosala, un nez vai ko labāku var izdomāt!? Kādam idejas vai pārbaudītas metodes?

tātad varbūt kāds var padalīties pieredzē/piedzīvojumos vai kādu interesantu un strādājošu makšķerēšanas tehniku - spēles veidu ieteikt, pat varbūt kādu labu copes vietu atklāt un tādā garā!?
    ā un vēl, vakar gōglēju "kā pareizi uzsiet mormišku" neko prātīgu un saprotamu neatradu, var jau būt ka sūdīgi meklēju...protams 1 veco labo metodi zinu un pieprotu, bet varbūt ir kāda efektīvāka, kāds maybe netā ir atradis un var padalīties ar linkiem, kur viss ir saprotams?

Kādas mormiškas vai bļitkas, un kādos laika apstākļos - ūdens tilpnēs izmantojam? balto vai sarkano kāpuriņu?

vienvārd' sakot - padalamies pieredzē, kam tāda ir!
    Last edited by 4bz; 01-30-10 at 23:28.

nav paša pieredzes, bet tāk ā blakus tuvumā bija upe, tad kaimiņš sev uztaisija tādu kā mazu siltumnīcu, kur 2 var mierīgi sēdēt, koka karkass un apkārt caurspīdīgā plēve, šis teica, ka baigi o.k. i vējš nepūš, i tik liels sals neknieb, i viegli pārnest...

tas tā, ja ļoti tuvu ūdenstilpne...

Quote Originally Posted by genius View Post
    nav paša pieredzes, bet tāk ā blakus tuvumā bija upe, tad kaimiņš sev uztaisija tādu kā mazu siltumnīcu, kur 2 var mierīgi sēdēt, koka karkass un apkārt caurspīdīgā plēve, šis teica, ka baigi o.k. i vējš nepūš, i tik liels sals neknieb, i viegli pārnest...

tas tā, ja ļoti tuvu ūdenstilpne...
    nu jā, šo pasākumu esmu redzējis, bet teiksim ja iet uz ašukiem - viņi ir jāmeklē un tad ir baigā staigāšana/urbšana un katru reizi vēl būdiņu nest tā ir kā ir.

nu ja nu vienīgi izdodas uz reiz atrast vai vietas zināmas, vai vēl labāk ir iebarots, tad gan!

Quote Originally Posted by 4bz View Post
    Šodien bija mana pirmā (ja neskaita tās agrā jaunībā stāvot blakus Tēvam) noietnā reize. Pasākumam vakar nopietni sagatavojos, nomainīju urbim nažus, nopirku motilīšus (maksā apmēram visur 40,- 1kg), pārlasīju inventāru - mormiškas, bļitkas, makšķerītes
    taa ne ko sev pirmaa reize...

пизди, пизди, но меру знай....
    Quote Originally Posted by KasparsRTK View Post
    Man taisnība ir visā, ko saku.
    http://dzertuve.lv/ - tagad jaunaa kvalitaatee :>

Quote Originally Posted by drunk_lizard View Post
    taa ne ko sev pirmaa reize...

пизди, пизди, но меру знай....
    ņečevo ņipizģu!

kā jau teicu - agrāk biju tikai Tēvam staigājis līdz un skatījies, kā kas notiek, nedaudz interesējies un pa TV redzējis, max 1reizi pats pamēģinājis paraustīt, netā ar daudz ko var izlasīt! tās cenas motiļiem ar jau agrāk biju redzējis. Urbim nažus nomainīt (vecajam labajam krievu urbim izskrūvēt 4 skrūves, un atpakaļ) problēmas ar nesaskatu ja ir naži ko likt vietā. tiešām pats neko nebiju īpaši darījis. un tāpēc jau ir teikts: "..pirmā NOPIETNĀ.."

kas Tev te tik dīvains liekas es nezinu!?
    Last edited by 4bz; 01-30-10 at 23:57.

nesatraucies - DL vienmēr patīk kko uzrakstīt
    you can overcome the gap between a non-talanted and a talented person with hard work

Pieredzējis lietpratējs jopciks's Avatar

Labrīt!

Labprāt iegādātos ledus urbi. Max cena 10Ls.
    Moš kādam zemledus cope piegriezusies un visādi krāmi (piemēram, ledus urbis) mētājas pa kājām
    krustu cirtu ozolā

nu, necopmaņi!
    Aizejiet uz garāžu un sameklējiet savu/tēva/vectēva sen nelietoto ledus urbi
    Latgalītē bija 1 gab., bet nu tāds sū
    SS un reklamā viss pārdots vai ir tikai dārgie
    krustu cirtu ozolā

es pirms kādiem 8 gadiem diezgan nopietni staigāju copēt-tagad tikai siltajā laikā eju špinu pamētāt
    par zemledus makšķerēšanu daudz ko zinu, bet slinkums rakstīt

es ar vakar pirmo reizi uz blitkosanu,urbis pasam nav,tapec jaiet bij uz veciem caurumiem! rezultats gan pilniga nulle,atliek tikai krat pieredzi un gan jau ies tik pat labi ka vasara

Vienīgais ko zinu par zemledus makšķerēšanu ir tas, ka mums veikalā ir pārdevēja, kas ar to nodarbojas ļoti nopietnā līmenī. Tā kā tirgo viņa tieši šīs lietas, tad domāju, ka iesācējam var noderēt tādas konsultācijas

Quote Originally Posted by luckydays View Post
    es pirms kādiem 8 gadiem diezgan nopietni staigāju copēt-tagad tikai siltajā laikā eju špinu pamētāt
    par zemledus makšķerēšanu daudz ko zinu, bet slinkums rakstīt
    Nu neslinko!

jā, vasarā špinis ir mans iecienītākais, gandrīz katru brīvo brīdi pavadu pie upēm, nu varbūt bik pārspīlēts. ar "donkām" ar patīk pasēdēt, retu reizi ar pludu.

Quote Originally Posted by 4bz View Post
    Nu neslinko!

jā, vasarā špinis ir mans iecienītākais, gandrīz katru brīvo brīdi pavadu pie upēm, nu varbūt bik pārspīlēts. ar "donkām" ar patīk pasēdēt, retu reizi ar pludu.
    oo donkas jaa kaste alus uz nakti un norm cope

Quote Originally Posted by Snakez View Post
    oo donkas jaa kaste alus uz nakti un norm cope
    nu ne vienmēr.

man jau patīk paņemt kādus 2 - 4 alus, savu krēslu un kādu lasāmlietu par copi. un gaidīt kad zvaniņš dos maģisko signālu, bet biežāk jau bez lasāmvielas - jāvēro tač, jāgaida. Bet tas pa dienu, kad saulīte spīd, uz nakti tā retāk eju.

6dien uzbridu uz Kurzemes dīķa ar domu noķert līdakām ēsmu.
    Izurbu 4 caurumus. Pasākums ar neasu urbi izvērtās uz pusstundu
    Pēc 20 minūšu makšķerēšanas COPE un asarītis ~10 cm laukā gan
    Uzliku ūdu un mēģināju vēl kādu asarelli piemānīt, bet šie mani ignorēja.
    Sēdēju, copēju un novēroju, ka pa āliņģi nāk laukā ūdens. Nosēdēju 1,5 stundas un kājas jau bija 5cm ūdenī. Izdomāju, ka nu i nah un gāju savākt līdaceni. Tuvojos āliņģim, aptuveni 20m attālumā sāk žļurkstēt zem kājām... WTF? Bl, āliņģis ar visu līdakmakšķeri ~15cm zem ūdens... Da nu i nah vēlreiz, savācu loriņus un gāju mājās. Viss
    krustu cirtu ozolā

sestdien tiku līdz ezeram.
    Saķēru kādus 15 sīkos asarelli uz murmuli+vībotnieks priekš kaķa, suņa un ko uz ūdu uzlikt.
    Ieliku ūdu un turpināju asaru medības ar balansieri, tad bļitku un rezultātā 1 asarītis, tikpat liels kā uz tārpu.
    Pēc ~stundas ūdai karogs gaisā un uz āķa asar's tā ap 400g.
    Savācu loriņus un gāju mājās dzert karstvīnu
    krustu cirtu ozolā

Nu tā, nevaru ziemu sagaidīt.
    Kāds seko līdzi laika ziņām, kad sola normālu aukstumu?

un pats galvenais - Domāju pirkt citu urbi, varbūt kāds var ko piedāvāt!?
    Ar citu tiek domāts ko jaunāku un labāku, bet lietotu. kko no Mora or smth.

ūja, jau ledu gribi! Vēl rudens līdaku žors, butēs jābrauc, medībās jāiet...
    krustu cirtu ozolā

Quote Originally Posted by jopciks View Post
    ūja, jau ledu gribi! Vēl rudens līdaku žors, butēs jābrauc, medībās jāiet...
    man ziema tā pavilkusi, ka rudens monstri vairs nesaista. Tagad copējot sapņoju par ledu.
    butēs gribētu, nav inventāra um viss vajadzīgais. Negribas pirkt, to kādreiz nākotnē.

butēm inventāru?
    Derēs gandrīz jebkurš kāts, lētā gala smagā spole un pa lielam viss pārējais ir brīva improvizācija
    krustu cirtu ozolā

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)