Page 9 of 10 FirstFirst ... 5678910 LastLast
Results 161 to 180 of 187

Thread: Raspberry Pi

Quote Originally Posted by Edgar View Post
    Ooo, Arduino parādījies 4$ 6.71€ bez šipinga konkurents.
    Jāietestē.
    Man patīk mazais strāvas patēriņš un izmērs, vienīgi ko es gribētu ir lai pinu apzīmējumi ( vai kā tur viņus pareizi sauc ) būtu rakstīts uz abam pusēm.

Gan jau ka drīz iekš LCSC būs RP2040 brīvi nopērkami. Tad varēsi iedot jlcpcb platīti uzdrukāt pēc saviem uzskatiem.

whaaat!?
    gordo.lv - grāmatvedības pakalpojumi

Nu bļin, ar mikroskopu jāskatās, lai tās detaļas tur ieraudzītu ....
    man ne visai tas formfaktors. Liela daļa GPIO nemaz nav vajadzīgi. Pietiek cnc projektam ar max 10. Un platīti var kvadrātainu. Jāskatās specene vai vispār pietiks spēka tai piešķilt lielos draiverus. Būs tad jāpaliek pie arduino uno r3.

Šī būs vairāk pozitīva atsauksme par Farnell com, jo īsti neiederas zem salidzini.lv veikalu tēmas
    Pasūtīju izklaidei Raspberry Pi 400, pasūtījumu veicu 15.02 ~ 18:25. Jau 17.02 ap 12:00 zvana UPS, ka ir ar paciņu klāt.
    Izskatās, ka viņi veiksmīgi ir tikuši galā ar Brexita sakām, PVN tiek piemērots laikam vācu(?) 19%.

Ok, lai viss nebūtu tik smuki - oriģinālā pele nav atvesta, tās uzrādījās noliktavā 25 gab., bet laikam kaut kādā citā noliktavā, no kuras nesūta? Fig viņu zin, pašļaik stāv neizpildītajos orderos ar kaut kādu mistiski lielu izpildes termiņu. Tur laikam uzmanīgi ir jāpēta tās noliktavas.

Mūsu vietējie internetveikali tik ātri neatvestu, ja būtu kaut kur lokāli šis pieejams

Pieredzējis lietpratējs tomy91's Avatar

Gan trešo, gan ceturto Raspberry kopā ar abilstoši kastīti esmu divreiz uz vietas no ielas (iepriekš nepasūtot) dabūjis "YEInternational" (yeint.lv) veikalā Zemgala gatvē 69. Viņi ir oficiālais RS Delivers dīleris Latvijā.

Jā, redzēju ka RS Delivers ir parādījies, bet viņiem pliks 400 (ne bundle) 76€ + PVN = 91.96.
    Farnell bija 59€ + PVN = 70.21€ un bezmaksas piegāde

Kā ir ar raspberry pi 4 modeļiem - beidzot var normāli skatīties ytube etc? Man ar raspberry pi 3 kaut kā švaki bija, lai gan bija maza dzese uzlikta, bet bija jūtams lags, laikam paši dzelži nevilka. Biju mēģinājis arī kaut kādu androidu, bet nebija patīkami lietot
    Best time to do anything is later

FullHD var, robeža jau. Augstāk likt uz 2GB versiju neko nevar.

Nesen iepircīts RPi 4B Starter kits. Tā kā esmu pilnīgs nūbs, tad sākumam gribētos palaist OMV + qBittorrent uz Rašpa. Kā vienu vai otru palaist es izlasīju un ideja skaidra, bet varbūt kāds trijos vārdos( būšu ļoti pateicīgs, ja iedos linku ko pastudēt) kā abus divus, un potenciāli varbūt ko vairāk, palaist paralēli?

Quote Originally Posted by nekad View Post
    Nesen iepircīts RPi 4B Starter kits. Tā kā esmu pilnīgs nūbs, tad sākumam gribētos palaist OMV + qBittorrent uz Rašpa. Kā vienu vai otru palaist es izlasīju un ideja skaidra, bet varbūt kāds trijos vārdos( būšu ļoti pateicīgs, ja iedos linku ko pastudēt) kā abus divus, un potenciāli varbūt ko vairāk, palaist paralēli?
    Neesmu mēģinājis, bet nevar palaist kkādu linuxa OS un visus savus servisus docker konteineros?

Pieredzējis lietpratējs Devil_Inside's Avatar
    All good things in life are FREE*
    *plus shipping and handling

Quote Originally Posted by Marcha View Post
    Neesmu mēģinājis, bet nevar palaist kkādu linuxa OS un visus savus servisus docker konteineros?
    Sākotnēji bija vispār plānota utopija - OMV ar Nextcloud, AdGuard un OpenVPN palaist un varbūt vēl kautko piemest kā atsevišķus appus. Tagad ir doma par docker konteineriem, kur katrā konteinerā salikt savu un OMV atstāt kā standalone appu, jo cik saprotu OMV nestrādā konteinerī. Tur es atdūros pret problēmu - es nemāku konteinerus.
    Šobrīd laikam jāuzliek Nextcloud un Adguard, lai ir saprašanu kā tas viss strādā.

Quote Originally Posted by nekad View Post
    Sākotnēji bija vispār plānota utopija - OMV ar Nextcloud, AdGuard un OpenVPN palaist un varbūt vēl kautko piemest kā atsevišķus appus. Tagad ir doma par docker konteineriem, kur katrā konteinerā salikt savu un OMV atstāt kā standalone appu, jo cik saprotu OMV nestrādā konteinerī. Tur es atdūros pret problēmu - es nemāku konteinerus.
    Šobrīd laikam jāuzliek Nextcloud un Adguard, lai ir saprašanu kā tas viss strādā.
    Ja nemāk pats - tad ir docker hub ar pilns gataviem image, pašam divritenis nav jāizgudro https://hub.docker.com/search?q=open...ult&type=image
    Pat nevajag konteinerus, pieņemu ja viss ir uz linuxa var mierīgi uzlikt ubuntu/centos kaut kādu un salikt servisus. Dockers varbūt pat norīs jau tā mazos raspberry resursus.

btw konteineri nav nekas pārāk sarežģīts, skaties uz to kā atsevišķu mazu os/virtuālo mašīnu. Protams, nebūtu gudri laist 4 konteinerus katrā ar savu ubuntu kas rīs resursus, tur jāskatās lightweight risinājumi. Priekš java appiem vispār var dabūt distroless docker image kur tikai iemet jaru un dzīvo laimīgs

Viss tas tiek laists uz primitīva RPi 4B ar 4GB rama, un uz RPi OS. Bet palasīšu par dockeriem, cik esmu palasījis tad ļoti daudzi tikai tā palaiž visus appus - katru appu kā konteineri ievieto dockerī un palaiž procesu savā dabā.

Uz rpi4 4gb ar ubuntu serveri 20.04 tiek griezts nextcloud, pihole, openvpn, plex, transmission. Viss griežās mierīgi, bez pārpūles. Grūtākais līdz šim, izdomāt custom portus web serveriem. Uz pasīvā radiatora parodijas tukšgaitā 50 grādi. Pie nelielas slodzes 60.

Pieredzējis lietpratējs jonyz's Avatar

Šim čalim ir super pamācības,es gan to visu liku uz cubietruck un tagad uz orangepi,bet viņa cikls kā viņš taisa mājas serveri uz raspberry kur viss griežas konteineros dockerī kurš strādā uz omv kā plugins,reāli labi visu apskaidro.
    Click image for larger version. 

Name:	cubietruck.PNG 
Views:	23 
Size:	171.3 KB 
ID:	42856
    Mans tipa blogs kurš griežās uz googles serveriem.
    Tagad arī naktīs worko :)
    211GB mākonī for free

Liels paldies par informāciju!
    Tagad, cik es tālu saprotu, visoptimalakais ceļš ir vienkārši caur OMV konteinerus(plānots ir Qbittorrent, Plex serverītis priekš Chromecast,Nextcloud) un atstāt lai darbojas? Šobrīd gribētos palikt pie Raspberry Pi OS lai saprastu kas un kā.

Vēl viens jautājums - cik saprotu tad vislabāk ir ja RPi iestata statisko IP. šobrīd mājās ir visparastākais technicolor modems/ruteris kura loginam piekļūt nevaru. Kādi varētu būt risinajumi?

Pieredzējis lietpratējs jonyz's Avatar

Savu rūteri vajadzēs,savādāk ar lokālo tīklu nevarēs tur neko sakonfigurēt ja nav pieejas pašreizējam rūterim.
    Mans tipa blogs kurš griežās uz googles serveriem.
    Tagad arī naktīs worko :)
    211GB mākonī for free

Pieredzējis lietpratējs hero's Avatar

Kas traucē uzlikt statisko ip tajā pašā tīklā, kur strādā technicolora dhcp?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)