Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567
Results 121 to 125 of 125

Thread: Vajag jaunas riepas - kur?

Pieredzējis lietpratējs -JJ-'s Avatar

Quote Originally Posted by -JJ- View Post
    Ir viens 1/4 sezonu nobraukts Nexen ziemas riepu (255/40 R19) komplekts, kas nāca līdzi oriģinālo ziemas disku komplektām, ko ņēmu vasarā. EOZ userim ar repu virs 200 atdošu nexenus par 6x0.33ml užavniekiem..
    Rezervētas jopcikam.
    Pussy Power

Pieredzējis lietpratējs ORiONz's Avatar

Quote Originally Posted by tomy91 View Post
    Iesaku pastudēt shina.guide, kur ir apkopoti visi iespējamie riepu testi, jaunumi, info par katru ražotāju.

Pēc jaunākā Auto BILD testa secināju, ka man uz R17 labākais price/performance ir Kleber Krisalp HP3 (69 eur puf.lv), kas ir 100% BF Goodrich g-Force Winter 2 (84 eur) klons. Abi ir Michelin apakšuzņēmumi. Gana ekonomiskas un komfortablas, ja reiz C/B marķējums un 69 dB troksnis.

Daudzkārt pieminētās Sailun ziemenes tika atsijātas jau pēc pirmā testa (bremzēšana uz slapja seguma).
    Dīvaini, ka testos tomēr ir dažādi rezultāti Krisalp HP3 un BF Goodrich Varbūt tomēr gumijas sastāvs atšķiras vai kādas atšķirības starp rūpnīcām. Testos, kuros ir abas riepas Goodrich ir priekšā.

Pats gan arī sliecos ņemt Krisalp HP3, jo Goodrich nav mans izmērs.

Es no ziemas riepām primāri sagaidu prognozējamību.

Tieši tāpēc es ziemā max prioretizēju ledus uzvedību, tad skatos skaļumu, tad sniegu un tikai pēc tam slapju asfaltu. Protams, pēc vasarenēm pirmajā dienā jābrauc prātīgi, jo uz asfalta vairs nedrīkstēt darbības atstāt uz pēdējo brīdi, toties mainīgos ceļa seguma apstākļos nebūs "IOPTA" momentu, kad, piemēram, no meža ar slapju asfaltu izbrauc uz apledojuša tilta.

Protams, jāskatās arī auto nobraukum gadā un vēlme čakarēties. Audi man vairāk hobijs, tāpēc ir ziemas radžotais un vasaras komplekti jau stāv uz diskiem šķūnā. Otram auto tagad nopirku jaunas bezšipu ziemenes ar izteikti raupju protektoru un daudz lamelēm, ar to brauks sieva cauru gadu. Palika biš skaļāks (drīzāk gan pamainījās tonis uz nepatīkamāku), uz asfalta tin gumiju pat īpaši negribot, bet nekas, pieradīs un mazāk gāzēs.

Pieredzējis lietpratējs smartdevil's Avatar

Pārāk ieciklējaties uz testiem, kur nav nekādu garantiju, ka kādu nelobē. Jebkuras virs vidējā cenu līmeņa riepas ir ņemamas un nav jēga skriet testos. Pie tam katru gadu testi atšķiras. Šogad Sailunam kaut kādā testā bija ievērojami īsāks bremzēšanas ceļš uz slapja asfalta kā Pirelli. Un? Pajāt. Ja ievēro tādu distanci, lai, ja priekšējais met pa mēmajiem, pietiek vietas salīdzinoši līgani nobremzēties, tad pajāt, kādas riepas. Visu beigās tā pat izšķirs, cik kritiska galvā ir trauma sēdēt 2m attāluma aiz priekšā braucošā uz 100km/h. Mani reizēm fascinē kā var uztaisīt 3-5 mašīnu "bānīti" uz sausa asfalta saulainā dienā, atrodoties sastrēgumā. Jā, noteikti vaina bija riepās.
    Tobiš, ir jābrauc tā, kā uzvedas auto ar konkrētām riepām attiecīgajos laikapstākļos, tad arī nebūs jāmeklē ceļa negadījumā vaina riepās.
    Last edited by smartdevil; 10-08-19 at 11:37.

Pieredzējis lietpratējs sharix's Avatar

Jāpiekrīt smart - 9 no 10 gadījumiem vaina ir blīvē starp stūri un sēdekli, piebildīšu - arī riepu izvēle ir blīves ziņā. Bet jā, ja brauc ar galvu, tad viss OK, šodien Ksenukai skatījus uz Debica Frigo 2 (195/65R15) par 39€ - der gan sievas, gan vecākā dēla golpiem ... riepa likās laba, gumija mīksta, bet ne dārgā gala jēlgumija, bija man pirmais Frigo uz kaut kā ... tas no GY zīmējums, darbojās labi, tikai borti baigi švaki mīksti, uz kaut kāda zara vai akmeņa mežā vienu saplēsu ... anyway, ja man abi golpi nebūtu jau ar ziemas apaviem apgādāti, tad ņemtu to Debicu
    PUTIN - pull out!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)