Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 58 of 58

Thread: Brūvējam mājās!

Pieredzējis lietpratējs andrisri's Avatar

Izklaides ar sulas spiešanu u.c. ievilkās līdz rīta gaismai, vakar biju pats attiecīgi kā izspiesta jāņoga (man gan senči lietoja šo savienojumā nevis ar izspiesta, bet citu vārdu, kurš gan arī ar "iz" sākās ), tāpēc neko neiekomentēju.

Tātad:
    Karsēšana lai tiktu vaļā no dabīgās pūšanas un tml. Šim brīnumainajam raugam nekas specenē nebija par killer īpašību.
    Sēdēju klāt ar termometru katlā, pēc maniem secinājumiem 70' ir max. robeža, līdz tai arī uzkarsēju, pēc tam metu katlu vannā ar aukstu ūdeni ātri atdzesēt un balonā iekšā. Neprasi vai vajag dzesēt vai var dabiski atdzist, droši vien pirmais variants ir labāks lai atkal kaut ko lielu nesaķertu, ieskaitot mušas, bet man vienā 12L katlā bija četros piegājienos jāvāra, jo man balons ir "tikai" 54L, bet tiešām ar 1x 25L čakarēties nav jēga, darba daudz, pilnu jau līdz lūpai to nelej, nogulsnes u.c., beigās tur nekā nav. Ja tie vesela kaudze, tad protams tur ir pat plusi, kaut ko noeksperimentēt dažādojot un saprast kā ir labāk. Bet tad vietā būtu vēl jomentārs, ka nav jau aizliegts vairākus 54L ieviest

Par sulu - nezinu, varbūt tās ir tikai manas iedomas, aklo degustāciju nezinot kurā glāzē ir kas vai tml. neesmu veicis, bet gribētos apgalvot ka no tiem āboliem kas nolrituši pirms vairākām dienām ir cita, bagātīgāka garša. Tikko kritušiem sit cauri tikai skābums, tiem kas ir pamētājušies pat liekas ka tie ir saldāki, lai arī cukura mērītājs uzrāda vienu un to pašu. Varētu teikt, ka "elegantāku" garšu

Raudzēšanas temperatūra - nu jo tā ir zemāka, jo lēnāk notiks rūgšana. Un jo tā notiks lēnāk, jo kvalitatīvāks rezultāts. Attiecīgi, nu nebūtu slikti ja tas būtu tālu no tiem 30'...

Tas Biowin raugs ir kaut kāds turbo, bļ...#P*# Pēc ~ 8h jau bija hidroaizvarā riktīgs spiediens un reti burbuļi, varbūt par ātrāk bija, tikai tad nebiju klāt.
    Tagad burbuļo kā traks. Un netika pievienots cukurs vispār, tāpat nepievienoju rauga barības vielas, kas it kā pienākās pēc manuāļa šim raugam, tik daudz vismaz tur bija rakstīts Bet pašlaik es ar šo piebremzēšu, tāpat pārāk ātri procesi notiek, siltums arī istabā atgriezies lielāks nekā pirms pāris dienām ..
    Tā kā raugu stipri iesaku pagādāt kādu citu nevis pēdējā brīdī skriet un ķert to ko var dabūt uzreiz

http://bruvepats.lv/mj-cider-m02-rau...scription=true
    http://bruvepats.lv/raugs-sidram-saf...scription=true
    http://www.manivini.lv/index_files/Page1248.html
    Last edited by andrisri; 1 Week Ago at 17:18.

Pieredzējis lietpratējs v1ks_'s Avatar

Es joprojām cenšos apliekt smadzeni ap to, kāpēc sipties ar karsēšanu tā vietā, lai piesiptu tā paša Biowin kālija metabisulfītu, ja tā vairāk, vai mazāk skaitās normāla prakse pie vīna un sidra raudzēšanas.
    Ja es šovakar nepiesipīšu mūli ar rumu, maybe sakraušu iepirkuma grozu pie bruvepats.
    Par traukiem pirmreizējai fermentēšanai pašlaik skatos cenukluba virzienā. Tur 20l spaiņi ar vāku pa 3.99 pašlaik stāv. It kā stulbs tilpums, bet ir lēti...
    Last edited by v1ks_; 1 Week Ago at 19:58.
    SYS1: R5 1600|AX370 Gaming 5|GTX970|16Gb 3000Mhz|480Gb SSD|Meshify C|SSR-650PX
    SYS2: 6500|H110M-ITX/AC|GTX 970|8Gb 2133Mhz|240Gb SSD + 1Tb HDD|Raven RVZ02|SFX-500GD-C

Tā, vai nu es neko nesaprotu vairs no vīna darināšanas vai nu kā...
    Bet kālija metabisulfīts ir primāri izmantojams stabilizācijai, tipa nogalināt raugu u.c. jau pēc raudzēšanas.
    Iespējams ka ar mēru to var pievienot šādam mēŗkim, bet nekur tas nepazudīs un ietekmēs raudzēšanu.
    Un rēķinies ka produktam tas dos sēra garšu un smaku.
    Nu tipa, ar šiem prātīgi, tur kur tas ir vajadzīgs lai nesarežģītu šausmīgi sev dzīvi, tur ok, bet tur kur ar to var cīnīties dabiski, nu nafig..

p.s. šitā figņa arī Depo ir krietni lētāka nekā visos spec. vīna bodēs, neatceros precīzi, bet zem 1€ / gab. pērkot 3+ paciņas

Par plastmasas spaiņiem, es nedemaģēšu par saskari ar PVC pašlaik.. Bet ir vēl viena problēma - tiem spaiņu ražotājiem rokas aug no pakaļas un tie vāki ir hermētiski iespējams tikai pirmajā uzspiešanas reizē un ja tas ir virsū jau veikalā uzspiests, tad šī iespēja ir jau izniekota

Cik pagaidām esmu pētījis tad sulfītus pievieno pašā, pašā sākumā. Tipa, no sākuma svaigajai sulai piemauc sulfītus, lai tie tiek galā ar dabīgo raugu.
    Tipa, tīrā, svaigi spiestā sulā mauc sulfītus, gaidi savas 24h aptuveni, pēc tam vari likt klāt savu raugu un barības vielas, jo līdz tam laikam Tevis piesiptie sulfīti jau ir izreaģējuši tik tālu, ka Tavu raugu īsti neietekmēs. Jo īpaši tad, ja mauc viņam klāt arī barības vielas. Pēc tam, teorētiski, ir iespējams stabilzēt atkārtoti, otreizējās fermentācijas beigās, pirms pildi pudelēs. Tad veic atkārtotu stabilizāciju, piemauc cukuru un kopā ar Co2 bliež iekšā pudelēs (sidra gadījumā, anyway).

EDIT:
    Kas attiecas uz sēra garšu un smaku, es teiktu, ka bullšit, paņemot gandrīz jebkuru vīnu, viņam viršu būs rakstīts, ka var saturēt sulfītus. Uzraksts tieši tāpēc arī ir, ka fermentēšanas procesā ir sipti klāt sulfīti. Iespējams, protams, ka maldos, bet bez sulfītu pievienošanas fermentēšanas procesā, dabīgi viņi tur rasties nevar... un es pagaidām neesmu atradis vīnu, kurš garšotu un smaržotu pēc sēra.
    Last edited by v1ks_; 1 Week Ago at 21:06.
    SYS2: 6500|H110M-ITX/AC|GTX 970|8Gb 2133Mhz|240Gb SSD + 1Tb HDD|Raven RVZ02|SFX-500GD-C

Ka tikai drīzāk nav nosēdušies apakšā un baigi nereaucē augšējai rūgšanai līdz nesāc švunkāt, maisīt u.t.t., bet var jau būt ka maldos, iedziļinājies baigi neesmu.
    Nu vienalga, ja ir iespēja iztikt bez tās jiftes, tad es labprāt to izmantoju. Pie 70' visādā gadījumā sulai vēl nebija "vārījuma" piegaršas kā ir ar pasterizētajām sulām.
    "Kopā ar CO2 bliež iekšā pudelēs ?" Ko? Priekš kam un kā? Tā jau ir lēto aromatizēto veikala "sidra izstrādājumu" tehnoloģija - spirtiņš, aromatizātori, CO2 un "sidrs gatavs"
    Nekāds CO2 nav jābliež iekšā, CO2 veidosies dabiski no iebērtā cukura rūgšanas procesā pudelē. Bet tā vairs nav iespējama, ja raugu nogalināts ar stabilizāciju.
    Slinkums pārlasīt, bet pirms iesaistījos sidra "avantūrā" īpaši bez iedziļināšanās padomos no malas, liekas ka rakstīju pārdomas, ka stabilizācija šajā fāzē sidram ir jāizlaiž, atšķirībā no vīna, t.i., ar vīnu saprotot nedzirstošo padzērienu
    Sidram vajadzētu nostādināt nogulsnes ar pārliešanu uz citiem traukiem vai tml. un tad pildīt bez nekādas stabilizācijas pēc loģikas.

Pareizi, pareizi, par lēto aromatizēto veikala "sidra izstrādājumu" arī bija runa. Stabilizē pirms pildīšanas pudelēs tieši tāpēc lai saldinātu un veikala plauktā stāvot raugs neapēstu visu cukuru un visas pudeles būtu vienmērīgi dzirkstošas.
    Par spritiņu tā gan ir teika. Long story short, darba darīšanās ir sanācis būt Aldara alus meistarklasē, kuru vada Aldara "galvenais" someljē, kurš nosacīti ir vainīgs pie Mežpils alus un pilnīgi vainīgs pie Aldara mazajām 0.33 alus dzēriena pudelītēm.
    Čalis ilgi un gari stāstīja un gardi iesmēja par visām sazvērestības teorijām par alu no pulvera un spirta. Īsumā, spirta maukšana klāt jebkurai dzirai, to procesu ievērojami sadārdzinātu, kā arī pastumtu apakšā pavisam citam akcīzes nodoklim. Neviena lētā dzira, pat ne Optima līnija alus, nav ražota maucot klāt spritu, jo tas vienkārši ir reāli dārgāk, nekā paņemt pašus lētākos graudus, iesalu un apiņus un uzbrūvēt.

Saldināšana mani baigi neinteresē, es idejiski rēķinos uz sausu to sidru.
    Nu jo ilgāk tas stāvēs, protams tas būs tuvāks etiķim nevis sidram, bet īsti nerēķinos to glabāt gadiem
    Bet kā to domā dabūt dzirsktošu šajā gadījumā? Tiešām mākslīgi gāzēt?

Nop, nop, gazēt netaisos. Ar cukuriņu plānoju gāzēt, pildot pudelēs.
    Utopiska plāna, ka tas viss varētu gadu pudelēs nostāvēt man arī nav...

Pieredzējis lietpratējs dust's Avatar

Quote Originally Posted by v1ks_ View Post
    Par spritiņu tā gan ir teika. Long story short, darba darīšanās ir sanācis būt Aldara alus meistarklasē, kuru vada Aldara "galvenais" someljē, kurš nosacīti ir vainīgs pie Mežpils alus un pilnīgi vainīgs pie Aldara mazajām 0.33 alus dzēriena pudelītēm.
    Divtūkstošo pirmajā pusē tas pīpls bija standarta vecrīgas alus streblis ar mājvietu "frančos"
    Par industriālo alu un pulveireim taisnība vien ir, lētāk par graudiem neko nav.

Uguntiņa acīs ir zīme, ka galvā gruzd zāģu skaidas. /Vecomamma/

Quote Originally Posted by v1ks_ View Post
    Nop, nop, gazēt netaisos. Ar cukuriņu plānoju gāzēt, pildot pudelēs.
    Utopiska plāna, ka tas viss varētu gadu pudelēs nostāvēt man arī nav...
    Šajā vietā man nav arī īsti nojautas cik tam ilgi būtu jānostāvas pirms sākt lietot
    Pagājušā gada vīna brūvējums vēl nav aiztikts, cenšos pacietīgi ieturēt ~ gadu pirms raut vaļā.
    Bet sidram kuram vēl turpināsies rūgšana pudelē, nu droši vien gads jau varētu būt daudz.

Ā, starp citu atcerējos - pirmo ābolu vīnu brūvējumu savu, kurā bija šādas tādas kļūdas un nebija baigs šedevs, baigi labi garšoja auksts proporcijā ~ 50/50 ar Magic Lemon no Vynoteka. Idejiski tā ir Sprite "podj--ka" no Ukrainas vai Baltkrieviejas vai tml., nu nav būtiski, bet garša gandrīz perfekti līdzīga bija vecajam labajam Sprite ar cukuru. Tagadējais Sprite ar mākslīgajiem saldinātājiem pilnīgi nav lietojams šādiem mērķiem, piegaršas pamatīgi sabojā. Finālā sanāca tāds viegli baudāms pussalads sidra izstrādājums
    Bet nu jau mūžību tie Magic brīnumi Vynoteka nav

Mmm... bēdas raudzēšanas ielejā. Sametu groziņu iekš brūvēpats un rezultāts mani galīgi neiepriecināja.
    Star San un hidrometrs jau tricārs, pāris hidroaizvari, raugs un random cita šņaga... groziņš jau līdz sešdesmit eirām izaug. Tas viss bez pirmreizējās fermentācijas traukiem.
    Ar otrreizējās fermentācijas traukiem arī viss ir slikti. Izrādījās, ka trīs puslīdz aizrunātos 20l stikla balonus paziņas muterīte kaut kādai draudzenei pirms pāris nedēļām iedevusi un nav dabonami.
    Mmm... vissirslikti. Izskatās, ka vai nu ar vieniem 20l būs jāiztiek, vai jāmeklē kur vēl nav meklēts.

Paskaties uz Lideks-OxyDez, 5L kaut kādi 5.xx €, piem. te:
    https://prana-ko.lv/index.php?productID=15436
    Tikai nepaņem 1L, jo tas nav koncentrāts, bet "gatavs lietošanai", galīgi neizdevīgi + pat viņam nav normāli norādītas devas.

Mērīšanas štruntiņi arī Depo kādreiz bija krietni lētāki nekā visur citur.
    Vēl brīdinu ka bruvepats.lv mēdz iebremzēt, vienreiz es veselu nedēļu gaidīju kamēr man apstrādās pasūtījumu, tipa šausmīgi aizņemts, tā ka neatliec uz pēdējo brīdi.

Paldies par padomu.
    Paskatīšos arī Gemosā, jo tas faktiski man pāri ielai.

Brūvēšanas trauki, jeb pārtikas plastmasas muciņas ir atrodamas lubānas ielas tirdziņā pie Pļavniekiem.
    Gaisa slēdzi jeb aizvaru var elementāri uztaisīt no plastmasas caurules (ir tajā pašā Depo) un kādas tukšas pet pudeles. Nav smuki, bet funkciju pilda lieliski!

Ūja, kāda jēga šitā čakarēties? Hidraizvari tajā pašā Depo zem 1€ maksā plastmasas.
    Reku piem. stikla 2 gab. par 2€ bet te par maz vietas "burvuļošanai", pūš ārā ūdeni.
    http://www.akciza.net/lv/pamatkatego...mentcijai.html

Jap, jap, jau piefiksēju, ka jākrauj grozs gan akcīzē, gan brūvēt pats. Dažām lietām diezgan vērā ņemamas atšķirības cenās.
    Šodien biju cenuklubā, galīgi neiepriecināja, ka tas, ko zināju jau pirms braukšanas, izrādījās patiesība. Sviestmaizes nav. Ir pa lēto (3.99e) 20l spaiņi ar vāku, bet viss, kas ir lielāks, maksā ap 9eur/gab.
    Man bik raustās 20l ņemt, ja reāli tur 20l arī iekšā vajadzētu dabūt... pielies līdz lūpai un viss būs slikti...

Quote Originally Posted by andrisri View Post
    Tikai nepaņem 1L, jo tas nav koncentrāts, bet "gatavs lietošanai", galīgi neizdevīgi + pat viņam nav normāli norādītas devas.
    1L ir tāds pats 30% ūdeņraža peroksīds kā 5L pudelē. Vismaz tas kas ir bruvepats.lv
    Svarīgi arī pēc pudeles atvēršanas, to pēc tam kārtīgi vairāk neaizgriezt, jo uzpūtīsies un var uzsprāgt, kā arī bišk nereāli tos 5L izlietot

Ā, sorry par dezinformāciju, bet tur kur es skatījos, tur 1L bija tikai "gatavais". Gatavajiem ir nevis parastais korķis bez smidzinātājs virsū.
    Nezinu, man nekas nepūšās, bet tajā prana-ko gan meiča brīdināja ka šādas tiekmes tiem parādās uz derīguma termiņa beigām (~ 1 gads tas ir) un tāpēc viņi tos uz vietas netur, bet pēc pasūtījuma ~ 1 dienas laikā piegādā.
    Ja tikai 1x gadā šādai izklaidei tad uz 5L tiešām nav ko skatīties.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread