Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 81 to 93 of 93

Thread: Par un ap Quad/Hex/Octa/Drone/Droni u.c. lidaparātiem.

3 gadus vēlāk... Kas ir jāievēro lidojot ar dronu Rīgas pilsētā nekomerciāliem lidojumiem ar dronu kura svars nepārsniedz 250gramus? To garo palagu studēt ir diezgan murgaini... Interesē Lucavsala, Zaķusala, Uzvarasparks. 50m vai 120m augstums? https://likumi.lv/ta/id/308732-karti...aratu-lidojumi Saprotu ka Vecrīgā un pie lidostām utt objektiem nevar, bet kā ir citur?

<250g ir brīvā klase (rotaļlieta). Neskrien svešā teritorijā un neskien virsū cilvēkiem un neko vairāk nevajag. Protams no fly zonas ierobežojumi saglabājs tāpat max augstums.

Bannned Kuuminsh's Avatar
    Blog Entries
    1

250g 120m augstumā, tas būtu interesanti :>
    Un stulbi, vienlaikus.
    Только массовые расстрелы програмистоф спасут Родину!

Mavic Mini ar saviem 249g tā kā nav problēmas lidot 120m augstumā

P.S. Liekas, ka <250g ir rotaļlieta tikai tad, ja max ātrums nepārsniez 19m/s.

Bannned Kuuminsh's Avatar
    Blog Entries
    1

Es par to, ka tas nav baigi gudri.
    Un tur ir daudzi aspekti.
    Только массовые расстрелы програмистоф спасут Родину!

Tur džouli kinētiskaš enerģijas svarīgi. Bet neviens izņemot drone racerus praktiski nelido virs 3-5m/s ar lielāku a'trumu tur sūds ne kvalitatīvi dati tiek ievākti

Pieredzējis lietpratējs Semo's Avatar

Apstāstiet man kā muļķim kāda ir reālā situācija ar drona lidošanu ATZ zonās. Es nerunāju par lidošanu lidlaukos etc. Es dzīvoju lauku rajonā 15km tiešāja attāluma no lidostas (Jūrmalas ATZ), kura pat cik man zināms pat nestrādā... wtf ar tās izmēru vispār, lielāka par RIX.
    Man nav nekas pret jēgpilnu procedūru izpildi un apliecības iegūšanu. Bet kaut kā rodās priekštats ka tas viss ir viens liels birokrātisks murgs kas vispār nestrādā.
    Tāpat nedomāju filmēt kaut kādus masu pasākumus vai lidot max augstumā.

pazaudē kontroli, drons aizlido, aizslēdz lidostu.
    nevienu neinteresē "da es tik mazliet, es neko ļaunu"
    gordo.lv - grāmatvedības pakalpojumi

RIX ATZ tagad pavisam jautri, jāalgo čibriks ar rāciju no LGS, kas stāsta kad var un kad nevar lidot. Ja doma bija ka jamais ir lai brīdina'tu torni, ja notiek šaize, tad praksē vienkāŗis neļauj lidot, kamēr tornim radarā ir lidmašīnas... 10min lido stundu pīpē un maksā uzraugam 60eur/h

Civilizētājā pasaulē arī tāpat un tā ir norma vai banānu republikas norma? Jums pilnīgs psc biznesu taisīt tā spilvē...
    Man tā vien liekas tie atz regulējumi un izmēri ir veidoti, lai nebūtu jāpiepūlās un jādomā, ielikti maksimāli lieli pofig nebūs nevienam lidot.
    Man šķiet absurdi ka Jūrmalas/Tukuma nestrādājošā ATZ ir lielāks par RIX, pie tam skatoties dumjo bukletu sanāk ka Rīgas var līdz 50m lidot, bet Jūrmalas pilnība aizliegts. Ja nu vienīgi dēļ baltic bees, kas vispār neadekvāti zemu mēdz lidināties.
    Un kā te viens gudri izteicās, ka dēļ vadību zaudējošu drona iespējamības () tas pats mavic 2 attista no ~50km/h līdz 70km/h sporta režimā ... rēķini pats cik lielām rādiusam jābūt, lai tas ar pilnu akku (vidēji 23min, standartā, sporta hvz cik) nespētu aizbliezt līdz skrejceļam. Gan jau ka ir aparāti kas spēj ilgāk/tālāk aizlidot.

banānu, citur skatās lai ir droši un ievērojot commonsense, vai vienkārši ir totāls ban , pie mums, lai ir 120% droši un visi papīri burts burtā ievēroti. Šeit prrasa nodrošināt distanci starp "gaisa kuģiem" tā itkā abi būtu Boingi. Jo likumā aŗi drons ir "gaisa kuģis". Pēc jēgas neviens neies interpretēt. Bija jau sākuma'prieks, ka beidzot varēs paņemt to uzraugu un likties mierā, tipa easy saskaņot. Bet sanāca kā parasti. Tik pat labi tad būtu iedevušie atļauju tikai lidot notaiktos laikos un ja tie arī izkrīt, tad zvanītu un kancelētu, nebūtu viņiem jāsaldējas laukā vismaz.

Spilve ir dead. Sen tur neesam. Tur Rīgas un Spilves ATZ pārklājas, tuvāk RIX ir vieglāk lidot nekā Spilves ATZ. Spilves ATZ btw pusi Rīgas noklāj, tā kā Rīga legāli lidot ir praktiski neiespējami, gan dēļ ATZ gan 50 no sveša īpašuma un aizsargjoslu likuma par ceļiem/elektrolīnijām/dzelzceļiem.

Ja ir tāds marazms, naudas-laika izdevumi, nav izdevīgāk domāt par izbraukumu poligonu tip buss ar visu monitoringa etc aprīkojumu un uz tuvējiem laukiem?

nevajag jau bieži paaugstinātas bīstamības lidojumus RIX skrejceļa tuvumā. Tur jau lido tāpeč ka konkŗetu vietu vajag. Izbraukumu lidojumi ir liels čakars, everyday tāpat pie ofisa jālido

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)