Results 1 to 11 of 11

Thread: Wireless charging [Samsung Galaxy S7 + Ravpower FastCharge]

Default Wireless charging [Samsung Galaxy S7 + Ravpower FastCharge]

Tā kā daudzi jau pamanījuši, ka esmu bezvadu lādēšanas cienītājs un tā man ir musthave fīča, tad pie Alpha uz S7 migrāciju nolēmu arī upgreidot bezvadu lādēšanas risinājumu, jo pa šiem 5 gadiem tomēr tehnoloģijas nav stāvējušas uz vietas.

Alphai bija parasta vadiskā 500mA USB vai aptuveni 1200mA AC lādēšana. Biju piepircis bezvadu lādēšanas oficiālo muguriņu un tad tur lādējās ar 500mA.
    S7 ir gan QuickCharge 2.0, gan jau iebūvēta bezvadu lādēšana ne tikai basic, bet arī QuickCharge. Salīdzināšanai ir arī visparastākā 2 dolāru chaina platīte+spole, kuru pats iebūvēju paštaisītā miniatūrā korpusā, lai varētu pievienot auto turētājam.

Ir arī PMA standarts, bet šajā tehnoloģiju konkurences gadījumā beidzot ir uzvarējis Qi (āboļiem beidzot parādījās pēc 10 gadu gaidīšanas bezvadu elektrība un tika izvēlēts tieši Qi) un apskatām tikai šo.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Qi_(standard) tikai tāds virspusējs apskats, bet tehniskā daļa palīdzēs izprast novērotos efektus

Tā nu pagādāju Ravpower FastCharge ar domu lietot bezvadu QuickCharge fīču. Šodien atnāca un sāku eksperimentēt. Ravpower postulē, ka QuickCharge darbosies tikai ar QuickCharge barošanas bloku, citādi tikai standarta 500mA.

Eksperimenti tiek veikti ar 5V 6A chaina adapteri un Samsung dzimto 5V 2A / 9V 1,67A QuickCharge.

Pārsteidza Samsung Galaxy S7 telefonā ieviestais lādēšanas jaudas ierobežojums pie ieslēgta ekrāna - neatkarīgi no pielietotās tehnoloģijas, lādēšanas jauda tika samazināta brīžiem pat ievērojami.

5V + Ravpower + ieslēgts ekrāns = 520mA telefonā (830mA no adaptera), labākais rezultāts nedaudz nobīdot no centra vai paceļot augstāk par 2mm virs virsmas lietojot špickas
    5V + Ravpower + izslēgts ekrāns = 950mA telefonā (1340mA no adaptera), labākais rezultāts atkal ar distanci
    5V + samopal + ieslēgts ekrāns = 380mA telefonā (910mA no adaptera), labākais rezultāts ciešā kontaktā
    5V + samopal + izslēgts ekrāns = 480mA telefonā (lēkā 0 - 1260mA no adaptera), ciešā kontaktā
    9V + Ravpower + ieslēgts ekrāns = 870mA telefonā (datu nav), ciešā kontaktā, paceļot augstāk lādēšana apstājas
    9V + Ravpower + izslēgts ekrāns = 1300mA telefonā (datu nav), darbojas tikai ciešā kontaktā
    5V + vads + ieslēgts ekrāns = 940mA telefonā (1200mA no adaptera)
    5V + vads + izslēgts ekrāns = 1270mA telefonā (1310mA no adaptera)
    9V + vads + ieslēgts ekrāns = 950mA telefonā (datu nav)
    9V + vads + izslēgts ekrāns = 1700mA telefonā (datu nav)

Nav izskaidrojama lādēšanas ierobežošana pie ieslēgta ekrāna, varbūt vienīgi, lai nepārsniegtu plānotās termālās slodzes, t.i. nepārkarsētu bateriju un turpinātu kaut lēnāk, bet lādēt.

Ravpower ir patīkami samelojies/neizstāstījis, ka QuickCharge lieliski darbojas arī no laba 5V adaptera un pat nelielā distancītē pat labāk nekā ciešā kontaktā - tieši tas, kas nepieciešams auto instalācijā. Līdz ar to šie 22 Eur tiks iznīcināti un ietērpti samopal edišen korpusā.

QuickCharge funkcija gan vadiskajā, gan bezvadiskajā režīmā darbojas jau inteliģentajā režīmā - t.i. jābūt iekārtu atbalstam abās pusēs. Vadus neesmu pētījis, bet Qi gadījumā telefons maina fiziskos paremtrus rezonējošai uztverošajai spolei, bet lādētājs, sajūtot šīs rezonējošās spoles izmaiņas savā pusē adaptē arī savas spoles parametrus, parasti mainot rezonanses frekvenci. Tā kā chaina samopal platītei šī loģikas nav, tad telefons cenšoties tur ieslēgt QuickCharge izsauc spoļu parametru nesaskaņu (abām spolēm ir jābūt vienotā pašrezonējošā frekvencē), kas īslaicīgi rada pilnīgu enerģijas pārneses pārtraukšanos (novērotā adaptera jaudas lēkāšana). Ideālā variantā spolēm jābūt ne tikai vienā rezonējošā frekvencē, bet arī jāsaskaņojas vienā īpatnējā pretestībā, kas uzlabo enerģijas pārneses efektivitāti un attālumu). Iespējams, ka tieši šis īpatnējās pretestības parametrs ir tas, kas liek Ravpower strādāt labāk lielākā attālumā tieši ar 5V barošanu, nevis 9V.

Pieredzējis lietpratējs netbeast's Avatar

Mazliet ne par wireless charge, bet par quick-charge gan.

Vakar pastaa sanjeemu Xiaomi powerbank 2 un saaku speeleeties, lai paskatiitos, ko vinjsh prot un maak.

Arii biju mazliet paarsteigts, ka Galaxy note 8 ar iesleegtu ekraanu laadeejas tikai 5V uz, apmeeram, 500mA, bet tikko izsleedz ekraanu, taa momentaa 9V, 1670mA.

Liidziga situaacija uz iPhone 6S, tikai tur jaudas mazliet lielaakas.

Veel paspeeleejos ar variable load, lai paskatiitos, pie cik ampeeriem pazuud 5V un esmu diezgan patiikami paarsteigts. 2.3A un knapi zem 5V pakriit, 2.2A var mieriigi ar 5V reekjinaaties.

Vieniigi, reguleeshana tur taada pashvaka, ar mazu load, 5.19v un tikko load pieaug, kriit zem standarta 5.05V, to vareeja labaaku uztaisiit, bet nu, saprotu, ka kjiinieshu dizaina briinums, nevis darba zirgs.

Vispaar uz 3A uzskruuveeju un nesleedzaas aaraa, 3.5V veel deva, taa kaa tas taa mazliet shaubiigi/biistami, es gan thermal cut-out nepaspeeju iedarbinaat, taa kaa nesapratu, vai vinjam ir taada droshiibas fiicha vai nav. Nav man iisti veelmes, kaa BigClive, likt vinju katlinjaa un gaidiit eksploziju.

Arii par ietilpiibu pashlaik esmu ljoti patiikami paarsteigts.

Mans ikdienas driver ir Ravpower 20k mAh powerbank ar diviem USB caurumiem, viens 2A, otrs 2.1A, bet nav fastcharge. Es vinju patesteeju, un vairaak par 13k mAh nebiju dabuujis laukaa, bet uz shii, pilniigi jauna, 8k sanaaca un apnika, bet aaraa veel nesleedzaas. Vakaraa paspeeleeshos veel.

Dotajaa mirklii esmu ljoti apmierinaats, gan izmeeru, gan izskata, gan funkciju zinjaa.

P.S. prieksh ikdienas Note 8 laadeeshanas izmantoju Baseus 10W wireless chargeri ar 2 spoleem. arii maak 9V@1A dot laukaa, bet es nekad neesmu peetiijis, vai vinjsh arii fast charge iesleedz, jaapaskataas.

Pieredzējis lietpratējs edza's Avatar

Es nopirku šitādu čaina pa kapeikām, lādē manu s8 labi

Davai precīzāk. Marka, modelis, cena, lādēšanas jauda no 5V un, ja atbalsta, tad arī Quick charge adaptera. Es loggingam tālrunī izmantoju 3C battery monitor.

nu jums ir iekšas bakstīties gar šo visu. man ir samsung s7 un original lādeklis mājās. strādā neko vairāk nezinu. mašīnā ar bija lādeklis hvz kaut kāds no amazon. telefons nosprāga ar tukšu baču ātri ja waze bija ieslēgts uz tā. tāpēc šo nelietoju.

Quote Originally Posted by deff_ins View Post
    ...mašīnā ar bija lādeklis hvz kaut kāds no amazon. telefons nosprāga ar tukšu baču ātri ja waze bija ieslēgts uz tā. tāpēc šo nelietoju.
    Lūk tieši tāpēc arī ir iekšā to pētīt, lai viss būtu kārtībā un braucot ar Waze baterija pat lādētos, nevis taptu izlādēta.

Pieredzējis lietpratējs edza's Avatar

Man ir divi bezvadu lādekļi, diemžēl nesanāk ielogoties ar googles kontu gearbestā, bet abiem rādītāji ir aptuveni tādi paši, kā tev... pie ieslēgta ne vairāk par 700ma+

Quote Originally Posted by Instigater View Post
    Lūk tieši tāpēc arī ir iekšā to pētīt, lai viss būtu kārtībā un braucot ar Waze baterija pat lādētos, nevis taptu izlādēta.
    o! gaidam pētījuma rezultātus. jābūt kaut kādam charging hack ar ieslēgtu screen.

Intereses pēc uzstartēju un atstāju Waze darboties kopā ar Wifi, NFC un aktīvu Bluetooth. Ekrāna spožums testu brīdī viduvējs. Pēc tam pārbaudīju patēriņu. Man sanāk 470mA, tātad, devaiss, kurš nodrošina vismaz 470mA lādēšanu, noturēs bateriju vienā līmenī. AMOLED ekrāniem to spožums jūtami ietekmē patēriņu, tātad naktī būs mazāk, bet saulainā dienā tērēsies vairāk, tātad jārēķina, ka lādētājam jānodrošina kā minimums 500mA.

Starp citu, nevajag tā safanoties par ātro lādēšanu - tā noteikti samazina baterijas dzīves ciklu skaitu. Litiju jonu baterijas mūža ilgumu ietekmē:
    1. ilga atrašanās 100% uzlādes līmenī
    2. augsta temperatūra
    3. uzlādes ātrums
    4. izlādes ātrums

Tam visam apakšā ir fizika - jo vairāk un karstāk prasīsi no baterijas, jo nepilnīgāk notiks reakcijas baterijas iekšpusē, nepilnīgo reakciju blakusprodukti ekstrēmā gadījumā ir gāzes, kas uzpūš bateriju.

Update:
    Uzliku uz sava samopal edition bezvadu lādētāja ar Waze. Pat šis sūdiņš palēnām pielādē klāt ar 280mA.

deff_ins, negribu neko sliktu teikt, bet tas Amazon lādētājs noteikti ir sūds galīgākais vai vienkārši saplīsis un nenodrošina nekādu jaudu. Es pa pāris gadiem jau 3 lādētājus esmu bijis spiests izmest dēļ nelādēšanas jo izbeidzas vai nu kabelis, vai pati shēma, kas netur slodzi.
    Last edited by Instigater; 02-18-18 at 15:31.

Lietoju EP-NG930BBEGWW ar Samsung S8 un viss ir patīkami, tik cik dažreiz gribētos telefonu nolikt guļus kā tas ir iespējams ar EP-PG950BBEGWW

Pieredzējis lietpratējs netbeast's Avatar

Apple 5v 12w adapters/samsung origjinaals 5v/9v fast charge adapters, ljoti resns ugreen usb type-c vads, Baseus 10w wireless fast charge doks ar fast charge capability par 16USD.

telefons vienmeer laadeets ar abaam spoleem, lai aizmugure piekljaujas pilniibaa laadeeshanas pamatnei.

izsleegts ekraans:
    apple 12w - 5.08v, 1.241A adapterii, wireless regular charge, 736mA telefonaa;
    samsung 5v/9v fast charge adapters - 8.97v, 0.91A adapterii, wireless fast charge, 1159mA telefonaa;

iesleegts ekraans:
    apple 12w - 5.09v, 0.78A adapterii, wireless regular charge, 395-495mA telefonaa. ekraans uz 70%;
    samsung 5v9v fast charge adapters - 9.04v, 0.7A adapterii, wireless fast chagre, 555-827mA telefonaa, jo ilgaak tur, jo taalaak kaapj. videeji 700mA. ekraans uz 70%.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)