Page 6 of 8 FirstFirst ... 2345678 LastLast
Results 101 to 120 of 157

Thread: 3D printeri un tml.

Pieredzējis lietpratējs Semo's Avatar

Vispār es nez kā ar to black aluminium... neilons ir nenormāli hidrofobisks, tik nezinu vai tas vairāk spēlē nozīmi tikai uz printēšanu vai arī uz gatavas detaļas īpašībām arī.
    Cik skatos ka tagad visi uz hype ar toroidu dronu propķiem printē no PetG, teorētiski kārtām labāk salīp kopā slāņi. Bet vai arī nav tā ka tas ir labākās materiāls ko mēģināt uz whatever bedslingriem, jo abs, neilons, pps etc, ir mission impossible to print on those...

Quote Originally Posted by Semo View Post
    tas ir enders? tev bildē ir 10h tpu un aizdomīgi mazi grami...
    Nē, tas ir paštaisīts, bet par pamatu Ender 5 + Mercury One
    Intel Core i9 5GHz, RAM 64Gb, Radeon Pro 570X 4Gb, SSD 4Tb.
    i5-13600K/Asus ROG Strix B760-I Gaming WiFi/RTX 4070 OC ProArt/Corsair VENGEANCE DDR5 2x16GB 6000MHz/Corsair SF750

Quote Originally Posted by Semo View Post
    Vispār es nez kā ar to black aluminium... neilons ir nenormāli hidrofobisks, tik nezinu vai tas vairāk spēlē nozīmi tikai uz printēšanu vai arī uz gatavas detaļas īpašībām arī.
    Samērcēts neilons paliek izturīgāks... respektīvi ja viņš ir sauss tad vairak pakļauts spontānai lūžšanai (trausls, ja tā var izteikties) pie maksimālās slodzes.
    Ja viņu samērcē tad viņš ir vairāk elastīgs - ne tik spontāi salūzt pie maksimālās slodzes, bet sāk deformēties - tātad ilgāk var izturet slodzi.

Bet atzīmēšu ka neilons ir viens no izturīgākiem, it īpaši ja ir armēts ar karbonu vai stiklašķiedru, bet viņā "mērcēšana" dažreiz tiek ieteikta lai viņš nebūtu pārak trausls (nu it kā ūdens aizpilda "poras"), bet vispāri viņu nav vajadzīgs speciāli mērcēt lai būtu izturīgāks - viņš pats prot labi "samirkt" no atmosfēras savelkot mitrumu sevī.

Bet drukājot mitrums ļoti traucē neilonam jo drukāšanas procesā materiāls tiek uzkarsēts līdz 270 grādiem un uzsūktais mitrums ātri "izvārās" radot mikrosprādzienus (tas ir dzirdams drukājot mitru neilonu kā sprakšķi drukājošā galvā). Attiecīgi sakausēts materiāls vairs nav viendabīgs, ar burbulīšiem iekšā. Drukājot ar tādu mitru neilonu tas sliktāk sakausējas un arī virsma nav gluda.
    Pamēginiet ceptas aknas mikroviļņu krāsnī uzsildīt

Pirms drukāšanas neilonu žāvē speciālās žāvētavās (Filament Dryer) 80-120 grādos 10-48 stundas. Parasti neilonu drukā pa tiešo no ieslēgta Filament Dryer lai drukas laikā nepaspētu atkal uzsukt mitrumu.
    Last edited by nbinc; 03-01-23 at 11:43.
    i5-13600K/Asus ROG Strix B760-I Gaming WiFi/RTX 4070 OC ProArt/Corsair VENGEANCE DDR5 2x16GB 6000MHz/Corsair SF750

Joka pēc uzliku baigi neiedziļinoties ar infill 10% (daudz kur tieši defekti dēļ tā ka nav kur pieķerties.)
    standarta support settingi only on bed, 4 perimetri, nemainot manus standarta ātrumus.
    Godīgi sakot domāju ka netiks tālāk par pirmajiem 10mm.
    Izskatās ka paspēlējoties ar suportiem, normālu infill procentu un šo to vēl ir iespējams izcept.
    Click image for larger version. 

Name:	20230301_182642.jpg 
Views:	136 
Size:	502.6 KB 
ID:	46423Click image for larger version. 

Name:	20230301_182642.jpg 
Views:	136 
Size:	502.6 KB 
ID:	46423Click image for larger version. 

Name:	20230301_182636.jpg 
Views:	94 
Size:	500.6 KB 
ID:	46424

Click image for larger version. 

Name:	20230301_182247.jpg 
Views:	116 
Size:	518.3 KB 
ID:	46425

Ja nu kādam noder.

Izmēģināju drukār at Fiberlogy neilonu (ar 15% karbonu) - ļoti apmietināts ar materiāla kvalitāti.
    Nemaz detaļa nesarāvās (izmēri tika saglabājušies) un arī neatlipa no pamatnes.

Izdomāju mazu printerīti uztaisīt, lai nedzenāt 310x310 galdu un elektrību nededzināt ja vajag tik kādus mazus štruntus uzprintēt....
    Gaidu paku ar Voron V0.2

vai tiešām ender 3 pro vēljoprojām ir labākais budžeta variants? Vai ir vēl kādi lieliski p/p varianti?(PLA/ABS)

Pieredzējis lietpratējs jonyz's Avatar

Es kā nelielu gribu paņemt šo ,pēc youtube apskatiem liekas ka labs.
    Mans tipa blogs kurš griežās uz googles serveriem.
    Tagad arī naktīs worko :)
    211GB mākonī for free

Kas priekš tevis ir budžets. Sovol tagad hype, Qidi, bet tas jau tuvāk prusa cenai, tik corexy.
    Un ABS atvērtā tipa bedslingeri der tikai mazām detaļām...

Un ko tu vispār vēlies, hands off, prusa, dārgi bet stabili... diy un modi, pašām ņemties, kalibrēties utt, tur sākās no 800-1.2k tikai sākotnējais kits... kaut kādi voron, ratrig, annex, vzbot jau tuvāk 1.6-1.8
    protams vēl paliek toksiski hyper uber bambulab, ar visu caur mākoni in china, predatory patentu praksi, un nenomainām detaļām utt tāds mūsdienu ishite variants 3d printeru vidē, bet uz prusa stabilitāti un konsistences pusi tendēts.

Pieredzējis lietpratējs smartdevil's Avatar

Man ir Ender 3 ...neesmu sekojis pēdējiem uzlabojumiem. Manējam vismaz ir skaļi draiveri un uz mātenes nevarēja viņus nomainīt, jāmaina visa MB ar klusajiem. Ja šobrīd būtu jāizvēlas, tad es ņemtu Anycubic Vyper dēļ dažādiem uzlabojumiem vai kaut ko ļoti līdzīgu ar klusajiem draiveriem un automātisko kalibrēšanu.
    Bet ja ABS, tad nav izvēles, jāņem "kaste". Man gan šobrīd nav nojausmas, kur manām vajadzībām būtu vajadzīgs ABS, jo kur neder PLA, pietiek ar PETG.

Nu Enderi pēc comunity lieluma būs labāki, bet tas ja taisies kaut kādus upgreidus vai Modus likt. Arī visādu problēmu risinājumus atrast ir vieglāk dēļ liela lietotāju skaita.

Par tiem Ender 3 tad laikam S1 bija labākais (ja nemaldos) tur un draiveri normāli un galva OK. LA it kā var strādāt ar pēdējo Marlin (bet tad jāpāršuj standarta firmware).

Paštaisīti printeri ar variants, bet tur tomāe jābūt kaut kādai bāzei, lai zināt kā un ko izmantot. Toties var izmērus pēc sevīm salasīt

Par ABS nu tur nedrīkst caurvējam būs un atvērta tipa printeros parasti lietotāju uzmauc celofana maisu virsū vai kartona kasti
    Bet lielas detaļas tik un tā grūti drukāt.... galvenais atrast labi ABS plastiku, kas mazāk saraujas...... mājas vajadzībām tīri pietiek arī ar PETG, bet tas ir elastigs.... tā ka ja ko cietāku vajag tad PLA (daži rašotāji iegan cietus taisa) bet tur pie +40 pie slodzes jau sāk deformēties

Ja ko mašīnai vai āra lietošanai (80-100 grādos saulē) tad vajag ASA vai neilonu izmantot jo ABS neiztur saules starus, tas ar laiku trausls paliek.

Un PLA nedrīkst laikam ar mitrumu saskarties, sākas sairšanas process.

PLA ir biodegradabls, viņu no kukurūzas tipa taisa
    Ar mitrumu viņš saskarties var, ja pēc tam noslauka un izžāvē, tas nevar zem ūdens atrasties, īpaši sāļainā ūdenī.
    Pats testus neveicu, bet runājot ka 2-3 mēneši zem ūdens un paliek trausls.
    Last edited by nbinc; 04-18-23 at 15:18.

Savu ender3 atdevu cilvēkiem kuriem tas bija nepieciešamāks vairāk konkrētajā brīdī, bet klusībā atkal velk uz printēšanu, tikai šoreiz pieredzi gribētu vairāk user friendly ( atceros, kā ar matu laku, līmi un citām orģijām nodarbojos lai tikai first layers būtu labs!(laigan kalibrācijas kvadrātus zīmēja uz urrā!) )
    Manā uztverē startup budžets 3d printēšanā ir/bija ~300e.
    Paldies par ieteikumiem, vēl idejai ir jānostāvās!

Es uz virsmas kā pirmo izmēģināju ūdens bāzes kancelejas līmes zīmuli, tā arī citu neko neesmu mēginājis. Kad uzsmērēju, tad ar ūdenī samērcētu krāsotāju otu izlīdzinu, izsmērēju vienmērīgi pa visu laukumu. Kad galds uzsilst, tad slānis izkalst. Bet man ir stikla virsma piepirkta ar kaut kādu punktainu pārklājumu. Līme šādi der vairākas reizes. Nav pat jāpārklāj jauns slānis. Kamēr kārsts, grūti atraut, bet atdziestot pats atlec.

PLA man vannasistabā pēc pāris mēnešiem sabruka, tāpēc domāju, ka pietiek arī vienkārši ar mitrāku vidi. Viņš jau sasūc sevī mitrumu un noteikti, nedabūjot izkalst, degradējas.
    Last edited by smartdevil; 04-18-23 at 16:51.

BerilsLV
    Ar Ender 3 tur Creality diezgan saputroja visu, nosaukumu kaudze Pro, V2, Neo, Neo V2, Neo Max, S1, S1 Pro, S1 Plus, S2
    Nezinošam cilvēkam tur grūti saprast, pie kam nereti vinkārām modelim uzmauc plastmasas detaļiņas virsū un uztaisa kastīti instrumentiem apakšā un jau Pro versija un maksā dafiga vairāk

Viņiem jau tā marka "Ender 3" ir krietni izreklameta un marketings cītīgi pieturas pie šī nosaukuma, kaut hgan realitātē tie var būt ļoti atāškirīgi printeri.

smartdevil, jā es ar līmzīmuli izmantoju uz stikla virsmas labāk lipa ar zaļo Scotch.
    Pēc tam paņēmu PEI virsmu un uz tās tagad drukāju, arī izmantoju Spray līmes teiksim ABS/ASA vai neilonam, jo tie tāda pagrūti uz lipšanu un mīl stūrus atlocīt.

Prieks adhesion jāmazgā ar fairy, un pēc tam var isopropyl Alco (tip alco taukus ne likvidē, fairy gan) . Es reiz pa reizei arī uzlieku līmi un tad ar lupatu samitrinātu ar isopropyl alco izlīdzina - tas izšķīdina līmi un lieliski izlīdzina plāna slāni bez kukuļiem utt.
    Un pats par sevi pirmajam slānim jābūt ideālam, nekas procedūras nepalīdzēs ja plastmasa nebūs piespiesta kārtīgi un ne izveidosies saķere.
    Vēl mana gadījumā vajadzēja pacelt bed temp, manam kitam bija biezāks alu klucis, nekā rexomendē, build plate līdz ar to vajag kompensēt. Tagad go to temp man ir 115c.

FYI pei virsmas var nosacīti atsvaidzināt ar acetonu. Bet uzmanīgi efekts, un defekts ir kā acetone šķīdina pei.

Pieredzējis lietpratējs sharix's Avatar

hei! varbūt kāds var palīdzēt ar individuālu padomu/konsultāciju par Ender 3 .... es te drusku astes granātām ražoju priekš UKR un esmu laikam sapinies meistarībā
    vajag palīdzēt ar kalibrāciju vai varbūt kādu "hard reset" tam aparātum un tad ar normālu GCODE/settingiem tieši priekš tā konkrētā printa ...
    PUTIN - pull out!

Quote Originally Posted by sharix View Post
    hei! varbūt kāds var palīdzēt ar individuālu padomu/konsultāciju par Ender 3 .... es te drusku astes granātām ražoju priekš UKR un esmu laikam sapinies meistarībā
    vajag palīdzēt ar kalibrāciju vai varbūt kādu "hard reset" tam aparātum un tad ar normālu GCODE/settingiem tieši priekš tā konkrētā printa ...
    Nu uztaisi printerim kalibrāciju:
    - galdu izlīdzini
    - plastika plūsmu nokalibrē
    - uztaisi PID galvas sildītājam un galdam

tālāk testa kluci uzdrukā un pamēri izmēru atbilstību, ja kas nav kā vajag (lielāks mazāks) tad ieraksti pareizos stepper motoru rizinātājus.

Slaiseri var vienkārši pārinstalēt vai arī izmantot citu... nu ja tur ko saliki šķībi.
    Last edited by nbinc; 04-20-23 at 09:51.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)