Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 29

Thread: Lokāla db servera risinājums

Default Lokāla db servera risinājums

Pašam prāts sāk palikt par īsu, vajag nedaudz idejas no malas.
    Dots: kantora pārvaldības softs, custom taisīts tepat LV. Izmanto mysql datiem un lokālo shari kur glabā pievienotos failus.
    Tam slēdzas klāt lietotāji no lokālajiem datoriem, caur klienta softu, vada iekšā datus, skatās jau esošos. Viss atrodas vienas fiziskas ēkas ietvaros.

Vajag maksimāli drošu un ātri atjaunojamu risinājumu, kas nodrošinātu šī softa pieejamību. 24x7 nevajag, bet katru dienu darba laikā gan.
    Līdz šim viss stāvēja uz HP Proliant ML110 G7, ar Windows 2008 R2, kas atliecās. Jāizdomā, ko tālāk.

DB apjoms pagaidām ir kādi 3-4gb, pieaugums ap 1-1.5gb gadā, sharei gan kādi pārsimt GB.

Es redzu pagaidām tādus variantus:
    1) samainīt beigtās detaļas esošajā serverī, sainstalēt atpakaļ un taisīt rūpīgākus backupus, kā arī turēt detaļas rezervē. Share vai nu uz servera, vai atsevišķā NAS.
    2) samainīt beigtās detaļas esošajā serverī, uzlikt tur to W2008 kā virtuālo mašīnu, kas regulāri backupojas un vajadzības gadījumā fiksi uzmetama kkur citur. Share vai nu uz servera, vai atsevišķā NAS.
    3 un 4) tas pats, tikai pirkt jaunu serveri
    5) hvz, aizmigrēt to visu nafig uz kkādu mākoni un ievilkt objektā otru datu pieslēgumu, backupam

Drīkst arī komentārus ka esmu ***s un neko nejēdzu. baigi tālu no patiesības jau nebūs.

Dell/Lenovo/HP laptopi par labām cenām. PM

Ja vajag ātri atjaunojamu tad es teiktu ka to softu likt uz VM kurai ir savs OS un kurai taisa live snapshots un tad pa tīklu kaut kur nokopē. Ja nobirst fiziski dzelzis tad paliek viss OS snapšots ar DB, datiem utt. Atjaunot var ļoti ātri ja ir uz kurieni, sliktākajā gadījumā var kaut vai uz PC atjaunot
    Par virtualizācijas softa izvēli, es nez., ja lieto Win tad tur ir hyper-v lai gan tam pašam Virtualbox arī ir kaut kādi snapšotu iespējas.

«kiwi»

Pieredzējis lietpratējs Bender's Avatar

VirtualBox šoreiz būs galīgi garām, lieka fiziskās kastes resursu tērēšana.
    Jaunākais Hyper-V vai https://xcp-ng.org/
    Tiesa, lai pacelt VM uz pirmo Hyper-V, nāksies pamatīgi nojāties, GUI nav paredzēts, bet turpināt visu stutēt uz esošā 2008 R2 (ja nejaucu, tad licence ļauj uz tā turēt līdz 2 VM), ja par vecu. Daudz vieglāk vēlāk virtualku nomigrēt uz pliku Hyper-V no pagaidu Hyper-V (vai pat uz WinPro sagatavot virtualku un nomigrēt uz Hyper-V, vēlāk to varēs šeipot, kā ienāk prātā). .

Nu, sterveris nav nekāds jaunais - https://support.hpe.com/hpsc/doc/pub...r_na-c02821084
    Mazākais xeons no šiem, ram un ssd piebērtu cik vajag.
    Ideālā gadījumā gribētos kaut ko puslīdz user friendly, neesmu komandrindas fans.
    Kāds viedoklis par Proxmox VE?

IMHO nav vērts bakstīt beigtu suni cerībā, ka sāks riet. Ko iesāksiet, kad MB atņirgsies - atkal tas pats no gala. Var paturēt, kā backup kasti, bet 16GB max RAM...

Pieredzējis lietpratējs

Iesaku unraid,ko pats arī jau sen lietoju, un tur ir iespējas backupot,gan kvm mašīnas kā arī web GUI Jeb analogs proxmox. Proxmox nepievilka dēļ sarežģīta GUI imo. Prasības tādas ka pat uz i3 lapša ies jauki

Pieredzējis lietpratējs netbeast's Avatar

Mans inputs shajaa probleemaa nebuus diez ko no svara, bet atkal jau nesaprotu, kaapeec sarezhgjiit probleemu.

Es piekriitu, ka, visticamaak, vajadzeetu uzlasiit jaunaaku dzelzi, bet nepiekriitu, ka vajag vairaak kaa 16gb atminjas. Tur taa slodze nav tik liela, lai iebrauktu bottleneckaa. Man kopsh 2008. gada griezhas viens serveris, kas pa tiiklu stumda reizi dienaa backupus, tur padsmitos petabaitos ir shurpu turpu paarstumdiits. Ari nedomaaju, ka tur ir tik daudz to MySQL queriju, lai vajadzeetu vairaak kaa 16gb. Cik saprotu, liidz shim tik un taa labi straadaaja.

Man darbaa viss griezhas uz windows server caur windows server backup servisu. Ir sascheduleets, lai 2x dienaa apdeitotos (7:00 un 12:00 dienaa) un caur group policy ir salikts, lai zem labaa taustinja properties paraadaas "Previous Versions" visaam tiikla shaareem. Nav taa, ka vajag baigi jaudiigo dzelzi, lai 2x dienaa uztaisiitu backupu visaam shaareem utt. Pieljauju, ka tur fonaa griezhas pa kaadam sakariigam raidam.

MySQL uz windows atbalsta incremetal backup, kuru var glabaat citaa vietaa, kaut maakonii, ja noraadi, ka gribi glabaat. Pie incremental backup vispaar nevajadzees baigi iespringt uz kaut kaadiem dzelziskiem bottleneckiem.

Nesaprotu, kaapeec caur virtuaalaam mashiinaam kaut ko njemties utt.

Jo virtualkas repliku var pacelt dažās minūtēs, nevis jāpakāš diena...

Nē nu skaidrs ka to vai virtualizēt vai nē tas ir pašam autoram jāizlemj, droši vien ja sistēma nav tik kritiska, tad varētu to arī nedarīt. Vienkārši es no pieredzes saku ka ja sistēma ir kritiska un es veltu tās tvīkošanai, kernel parametri, softa parametri un softa/OS settingi vairākas dienas tad man ir pēc tam krietni vienkāršāk sistēmu atjaunot no VM snapšota nekā atkal taisīt sistēmu augšā no 0 kas varētu aizņemt pat vairākas dienas.

Proxmox VE bakstījis neesmu, bet tā kā tas ir bāzēts uz KVM ko izmantoju daudz un dikti tad varu teikt tikai to labāko. Protams, ir šādas tādas nepilnības, bet pa lielam ir OK.
    «kiwi»

Quote Originally Posted by ingus16 View Post
    Iesaku unraid,ko pats arī jau sen lietoju, un tur ir iespējas backupot,gan kvm mašīnas kā arī web GUI Jeb analogs proxmox. Proxmox nepievilka dēļ sarežģīta GUI imo. Prasības tādas ka pat uz i3 lapša ies jauki
    Pieļauju, ka tavi risinājumi "через жопу" der tikai tev - cilvēki, kas darbojas nozarē un ar to pelna iztiku, laicīgi ierēķina risinājumā arī ārkārtas recovery pa****to lakiu.

Es ceru ka db un nas šāre nav uz viena dzelža? Jasak ar šo..
    gordo.lv - grāmatvedības pakalpojumi

Ja ir pareizi paredzēts raid, tad jau pofig.

Nav runa par raid vai neraid. Sambas/winshare gadījumā gala lietotajam pilnīgi pofig.

Tikai un vienīgi sadalīts vm cloud ar bekapu. Vienā fiziskajā hw turēt ir neprāts.
    gordo.lv - grāmatvedības pakalpojumi

Pieredzējis lietpratējs

Quote Originally Posted by Bender View Post
    Pieļauju, ka tavi risinājumi "через жопу" .
    Tā tev tik šķiet un lai jau šķiet tālāk. Un nejau es vienīgais to lietoju. Pie tam tā sistēma tik universāla ka pēc tam migrēt nekādu problēmu. Un tu tiešām nevari zināt ar ko es nodarbojos.
    Last edited by ingus16; 07-11-18 at 23:25.

Labi, ka tā. Ceru, ka mūsu ceļi nešķērsosies tālāk par pirkt/pārdot sadaļu.

Paldies par diskusiju, sāk palikt skaidrāka bilde tam visam pasākumam.
    Bet ja kādam vēl ir ko teikt - welcome.

Pieredzējis lietpratējs

Mani 2i centi.

Ja beigtas ir detaļas nesaistītas ar datu glabāšanu, tad

1) - nomainīt tās un pacelt esošo sistēmu, visticamāk ka nekas nav jāpārinstalē.
    2) ar uzstādījumu par max ātru pacelšanu, domāt par VMiem softam un mysql data replikāciju uz citu db serveri, kā arī shares replikāciju

Domāt par infrakstruktūras updeitu, jo
    - G7 ir 7us gadus vecs serveris... var atstāt kā backup serveri un produkcijas vidi pacelt uz jaunā VMos.
    - Win2008 R2 End of Life arī ir 18 mēnešu attālumā...

Ja gala klienti slēdzas ar kautko webisku(vai arī klienta konfigs atbalsta vairākas ip adreses aplikācijas serverim) un nav servera konfigurācijas faili uz katras darba stacijas tad klienta galā pat nekas mega nebūs jāmaina.

wbr,
    Maxal

Quote Originally Posted by tolx View Post
    Pašam prāts sāk palikt par īsu, vajag nedaudz idejas no malas.
    Dots: kantora pārvaldības softs, custom taisīts tepat LV. Izmanto mysql datiem un lokālo shari kur glabā pievienotos failus.
    Tam slēdzas klāt lietotāji no lokālajiem datoriem, caur klienta softu, vada iekšā datus, skatās jau esošos. Viss atrodas vienas fiziskas ēkas ietvaros.

Vajag maksimāli drošu un ātri atjaunojamu risinājumu, kas nodrošinātu šī softa pieejamību. 24x7 nevajag, bet katru dienu darba laikā gan.
    Līdz šim viss stāvēja uz HP Proliant ML110 G7, ar Windows 2008 R2, kas atliecās. Jāizdomā, ko tālāk.

DB apjoms pagaidām ir kādi 3-4gb, pieaugums ap 1-1.5gb gadā, sharei gan kādi pārsimt GB.

Es redzu pagaidām tādus variantus:
    1) samainīt beigtās detaļas esošajā serverī, sainstalēt atpakaļ un taisīt rūpīgākus backupus, kā arī turēt detaļas rezervē. Share vai nu uz servera, vai atsevišķā NAS.
    2) samainīt beigtās detaļas esošajā serverī, uzlikt tur to W2008 kā virtuālo mašīnu, kas regulāri backupojas un vajadzības gadījumā fiksi uzmetama kkur citur. Share vai nu uz servera, vai atsevišķā NAS.
    3 un 4) tas pats, tikai pirkt jaunu serveri
    5) hvz, aizmigrēt to visu nafig uz kkādu mākoni un ievilkt objektā otru datu pieslēgumu, backupam

Drīkst arī komentārus ka esmu ***s un neko nejēdzu. baigi tālu no patiesības jau nebūs.

Quote Originally Posted by bobiksons View Post
    Nav runa par raid vai neraid. Sambas/winshare gadījumā gala lietotajam pilnīgi pofig.

Tikai un vienīgi sadalīts vm cloud ar bekapu. Vienā fiziskajā hw turēt ir neprāts.
    Tas pats par sevi pamatos, neiedomājos, ka īpaši jāizceļ. Backupam jāatrodas uz cita dzelža.
    XenServer māk repliku turēt pat uz NAS. Hyper-V pieprasa vēl vienu pilnvērtīgu kasti. VMWare bezmaksas versijā nekās jēdzīgs nav pieejams.

Nē, reinstalls tāpat būs vajadzīgs, jo tas būs vieglāk kā mēģināt pacelt to esošo sistēmu.
    Tas gan arī baigi nebaida šobrīd.

Fiziski tas dzelzis nostrādājis mazāk, kādus 4 gadus tikai. Bet jaunāks no tā nepaliek.
    End of Life gan vairāk nepatīk.

Klienti slēdzas klāt ar instalētu softu, bet tā kā tas ir custom made priekš konkrētā uzņēmuma, tad izmaiņas veikt nav problēma, mērogs arī pietiekami mazs, lai ar rociņām izmaiņas saliktu tagad.

Ja pirkt jaunu serveri, kādas ir rekomendācijas?
    Idejiski, vajag puslīdz jēdzīgu CPU, 16gb ram, SSD raidu priekš VM un laikam arī viss. Priekš shares tad konstruētu NAS, kas backupojas vēl uz kādu mākoni.
    Budžets ir, bet nav tā, ka bezizmēra.

Pieredzējis lietpratējs

uz NASu tad vēl pūt VMu backupu.

Par izmaiņām - tas vairāk domāts pie nākošās nāves, vai vajadzēs updeidot konfigu visiem klientiem, vai nē.

SATA SSD būs visiem entry level serveriem, NVMe nē.
    Ja ir pierasts lietot HP tooļus un nav pretenzijas pret esošo serveri - skaties uz HP, nafig zvērudārzu.

Tīri serveru/serveru ssd piedāvājumu un aptuvenos lead time vari paskatīties markitā, cenas esošais piegādātājs varēs iedot sakarīgākas.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)