Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 42

Thread: divriteņa pārbūve uz elektro piedziņu

Default divriteņa pārbūve uz elektro piedziņu

Sveiki biedri!

Ir giant roam 28" ričuks, ikdienā braucu vienā virzienā 10km, maršruts labs, tikai 1 luksofors un pārsvarā taisnes pa velo ceļu, kur satiksme nav aktīva. Tā kā maršruts ir gar Daugavu, tad 90% vienā virzienā ir pretvējš, kas visu izklaidi padara ne tik jauku. Velo sezona sanāk ap 6-7 mēneši, tad ir arī kāda ekonomija. Dienā uz ričuka sanāk pavadīt 55-70min, skatoties kāds vējš. tāpēc ir doma priekšas ratā ielikt elektro piedziņas palīgu. Ar ko ceru atvieglot mīšanos un uzlabot braukšanas laiku, jo gabali ir taisni un tur tāds kruīza palīgs būtu labs.

Skatījos, ka eoz ir biedri, kas ar šo visu ņemas. Tad jautājums, vai tas ir reāli pārlikt, cik aptuveni tas varētu izmaksāt ? Kur pirkt, jo ebay kit liekas ar daudz liekām lietām, kā bremžu ručkām, kas atslēdz motoru utt.
    Idejiski vajag ratu ar motoru, kontrolieri un vienu slēdzi, ko jātur, lai ja kādi sūdi tas atgriežas uz 0 pozīciju. Baču varbūt pat varētu pats salikt no 18650, jo tik lielas ietilpības, ko ebay tirgo nevajadzētu, man pietiktu ar tādu, kas pietiek vienam virzienam, nav problēmu mājās/darbā uzlādēt. Kaut kā tā.

Paldies jau iepriekš un ceru, ka kopīgi varētu šo diskusiju novest uz reālu rezultātu.
    -------------------------
    Pēdējā lapā update!
    Last edited by arturs06; 04-12-19 at 15:51.

Pieredzējis lietpratējs 321's Avatar

Kads velo?
    \m/

Pieredzējis lietpratējs kava's Avatar

Quote Originally Posted by 321 View Post
    Kads velo?
    Quote Originally Posted by arturs06 View Post
    Ir giant roam 28" ričuks
    Tu tikai beigas lasi?

A normals velo lai 10 km brauktu kada vel elektriba
    \m/

Es pieietu problēmai no otra gala.
    Ja Tev ir tik izcils maršurts, tad jāizmanto iespēja un vismaz 2h būtu must-have pavadīt svaigā gaisā darba dienas ietvaros. Tavas 70min mīšanas ir nepietiekošas.
    Uzliekot elektrību paliksi resns, un ja izlādēsies accu, tad nevarēsi pat iekustināt to velo.

Mani 2c.
    gordo.lv - grāmatvedības pakalpojumi

Par resnumu nebūtu jāuztraucas, tomēr ar velo braucu tikai pēdējās 3 sezonas, līdz tam arī nekādu problēmu nebija ar tauku uzkrāšanos Man darbs ir ar daudz svaigu gaisu. Šobrīd mērķis ir atvieglot braucienu un uzlabot laiku, ko pavadu ceļā. 10km vienā virzienā ir diezgan daudz, tās ir ap 30min uz velo normāli minot, slapjums garantēts. Un katru dienu sēdēt 1h vai pat drusku vairāk uz velo ir par daudz.

Elektro piedziņu vajag, lai atvieglotu mīšanas procesu, sevišķi, kad ir pretvējs visus 10km un, lai paceltu vidējo ātrumu vieglā kruīzā.

Neiesim beztēmā, man darbs nav 8h vienā krēslā un nevēdinātā telpā.

Panem labak kadu citu prastu velo un partaisi, so atstaj velobrauksanai
    Mans milakais risinajums https://www.lithiumcycles.com/
    \m/

Citu velo iegādi neizskatu, jo pirmkārt, tas sanāk dārgāk, otrkārt šis ir pierasts, ērts velo, kuram tikai priekšas ratu ir doma ielikt citu, pēc tam jebkad varēs pārlikt visu atpakaļ.

Pieredzējis lietpratējs Lifz's Avatar

Līdzīga situācija, bet es domāju pārkāpt no auto uz el. skrejriteni.

Nu tev jāizdomā vai gribi braukt uz podziņas, vai reāli mīt, kur elektrība pieliek klāt savu doļu.

Skaties jaudu, zem 500w galīgi nav aršanas. Savukārt, ja ir jauda, tad priekšas ratā to likt nedrīkst. Un tas tev vēl hardtails ar šaurajām riepiņām - rēķini, ka papildus svars un ātrums jūtami palielinās riepu pārsišanas biežumu un pie palielinātā ātruma tas dēlītis, ko sauc par sēdekli, reāli sitīs pa ****u, kamēr uz kādas lielākas bedres to prosta nolauzīsi un varbūt pat kaut ko iedursi tur, kur saule neiespīd. Silti iesaku, ja nemaini ričuku, nopirkt Thudbuster.
    Last edited by Instigater; 11-16-18 at 12:50.

Paldies, Instigater.

Krēsls un labākas riepas/apvalki jau tikai nianses, ko var pielāgot lietošanas laikā. Elektromotora ideja ir palīgs, mīties pārstāt nav paredzēts. Skrejriteni neizskatu, jo dienā 20km nav maz, un tāds mazs sūdelis pa vienu sezonu, kas ir ap 3k km būs izjucis, ritens ar lieliem ripuļiem ir un paliek ritens. Kā jau minēju maršruts ir ļoti ok, tādas apmalers, kur ko var uzsist uz šiem 10km ir 3-4, kuras jau zinu. Ja brauktu katru dienu citu, nezināmu maršrutu, tad skaidrs, ka tas viss būtu bēdīgi.

Jautājums, vai kāds ko tādu ir būvējis/lieto no kurienes ņemt detaļas, kādas tipiskākās problēmas, neskaitot baterijas nolietošanos ?

nav vērts
    ej strādāt un nedari muļķības

Pieredzējis lietpratējs smartdevil's Avatar

Vai nu minies vai brauc. Domāju tev jāmeklē Rīga-13.

Šeit

Vai šeit?

Ja godīgi, es neaiztiktu šo velo, bet tagad sezonas beigās ieķertu kādu full suspension downhill rāmi un uz tā bāzes būvētu. Pa ziemu tas tev būs reāli interesants hobijs - garantēju. Vienlaicīgi, tas būs daudz labāks arī elektrovelo, neko konvertējot šo.

Par piedziņas veidiem, man patīk middrive, jo pat pie mazām jaudām, vari saslēgt robus zemāk un reāli stāvos kalnos uzbraukt, bet ķēdes limits ir ap 3kW, bet zobi jūtami ātrāk sāks dilt pie stipri mazākas slodzes. Pozitīvs momens ir arī izsvarojums - masa būs centrā un atsperotajā daļā.

Pie hubmotora bonuss ir lētāks pie vienādām jaudām, vienkāršāks un arī jaudas var lielākas ielikt, bet neatsperotās daļas masa jūtami pasliktinās velo vadīšanas komfortu un prieku. Mazāk efektīvs pie maziem ātrumiem. Ja nav iebūvēts sajūgs, tad arī nedaudz bremzēs brīvskrējienu.

Vēl nianse, līdzko ir elektrība, tad pat pie salīdzinoši mazām jaudām nevajg vairāk par 3 ātrumiem, man ir Nexus Inter-3 ar 188% range. Zemāku gribās tikai tad, kad praktiski uz vietas cenšos pa invalīdu nobrauktuvēm 180% pagriezienus ņemt vai uzrāpties kalnā virs 15% slīpuma. Un tas ir ar Ķīnas ~500W motoru.
    Last edited by Instigater; 11-16-18 at 15:58.

Izskatās, ka Instigater, tu šo drēbi zini, tas ir patīkami.

Tas varinats ar full suspension downhill rāmi neapšaubāmi būtu labāks, bet šobrīd budžets to nav paredzējis, esmu rēķinājis, ka ne vairāk par 300-400 euro negribētos ielikt tajā "projektiņā". Vēl tavs variants ir pārāk nopietns - analoģijai, tiek meklēts mazs autiņš nokļūšanai no punkta A uz punktu B, bet tiek piedāvāts speciāli būvēts rallija auto, kas ir labi, bet overkill izvirzītajam mērķim un budžetam Ja tā štelle iepatiksies, tad varbūt build v2 jau pēc tava varianta. Arī garāžā kā hobiju tādu pusi ziemas būvēt īsti nav laika, jo ir citi hobiji, kuriem jau tā laika nepietiek

Šobrīd gribu saprast ko un no kurienes labāk sūtīt, lai varbūt vēl šajā sezonā pagāstu

Neiesaku baterijas ietilpību rēķināt tikai lai vienā virzienā izvelk. Tā nobrauksi ar 200+-100 pilnas izlādes cikliem un baterijai mūžs būs beidzies. Vienam kilometram vidēji vajag 10Wh - 15 Wh. pie 25km.h ar pilsētas velo.
    Pašam no 18650 taisīt neiesaku, nav tā čakara vērts + riskēt salaist uz īso un nosvilināt visu.

piedod, artūr, bet tu izklausies pēc muļķa
    esmu sabūvējis ap 10 aparātiem, tāpēc man pie ****as kādas ir tavas domas, es ar to naudu pelnu
    par 300eur nopērc elektrisko skrejriteni vai abonamentu tramvajā
    jā, var nopirkt kitu pr.ratam bez aķa un pats ar punktmetināmo sametināt 18650 elementus, pieliekot klāt atbilstošu bms, bet tad jāpisinās ar lādēšanu
    ar mazu ietilību aķiem būs lielāka slodze, karsīs un krasi samazināsies tā ietilpība. no analoģijas - vakar paņēmu zobenzāģi, izmantojot esošo 18v 2Ah aķi - pēc 15min lietošanas aķis tukšs, bet tik karsts, ka gaidīju stundu kamēr lādētājs ļaus lādēt. to gan darīju testa pēc, jo man tam zāģim nav pielietojums 15min nonstop resnas brusas zāģēt
    kā jau instigs teica, ar 250w aršana nebūs, bet pietiktu ar 500w, taču 500w tev to dakšu vai rāmja headtube iznīcinās

un ideja taisīt aķi lai pietiek vienam virzienam vispār ir dumja doma, pavējā un ļoti spēcīgā pretvējā max distance var atšķirties pat 3 reizes. saprotu, ka pedāļu piedziņa paliek, bet tu negribēsi mīties ar 30Kg ričuku pretvējā, kam dzinējs tukšgaitā radīs papildus pretestību

ja nu kādam gribās iemēģināt savu veiksmi - ir viens 27.5' elektrovelo rāmis uz tirdziņu, motors, aķis tam vairs nav

Par baču bija kā ideja, tāpēc arī te taisīju tēmu, lai saprastu labākos variantus, un netaisītu kādas rupjas kļūdas, ja arī tā dakša pastiprināti nolietosies, tad tāpat kā krēslu lietošanas laikā var nomainīt pret atbilstošāku. Lai gan tai pašai prophete ir daļa e-velo ar priekšas piedziņu un priekšas amortizāciju, kas neizskatās ne drusku labāka.

Ja to giant tomēr sakat, ka pārbūvēt nevajag, tad labāks variants šajā budžetā ir vienkārši nopirkt lietotu e-bike, jau gatavu ? Kā piemēram šo https://www.ss.com/msg/lv/transport/...al/bmikkp.html ?
    Last edited by arturs06; 11-17-18 at 08:57.

Ka būs normāla recesija vērtspapīru tirgos, tad varēšu piedāvāt savu ričuku pa 500€. Vienīgi prasītos jauns aķis ar lādētāju. Pašreizējais var max 10km izdzīvot pie manām gonkām. Motors ir 1.5KW, bet litija aķi ir tikai 12 šūnas, kas realajaa pasaulē dod meibī 1.1KW.
    “To buy when others are despondently selling and to sell when others are avidly buying requires the greatest fortitude and pays the greatest ultimate rewards.” -Sir John Templeton

Quote Originally Posted by arturs06 View Post
    Par baču bija kā ideja, tāpēc arī te taisīju tēmu, lai saprastu labākos variantus, un netaisītu kādas rupjas kļūdas, ja arī tā dakša pastiprināti nolietosies, tad tāpat kā krēslu lietošanas laikā var nomainīt pret atbilstošāku. Lai gan tai pašai prophete ir daļa e-velo ar priekšas piedziņu un priekšas amortizāciju, kas neizskatās ne drusku labāka.

Ja to giant tomēr sakat, ka pārbūvēt nevajag, tad labāks variants šajā budžetā ir vienkārši nopirkt lietotu e-bike, jau gatavu ? Kā piemēram šo https://www.ss.com/msg/lv/transport/...al/bmikkp.html ?
    jā, dakša nolietosies, bet to mēs uzzināsim tikai kad tevi no slimnīcas izrakstīs
    tie tukuma e-velo ir vairums ar pusbeigtiem aķiem nostāējuši 5 gadus lidla noliktavā

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread