Results 1 to 18 of 18

Thread: Pele "vieglam" karpālajam tunelim

Pieredzējis lietpratējs Andre's Avatar

Default Pele "vieglam" karpālajam tunelim

Labdien,
    ir jūtamas pazīmes karpālajam tunelim. Nedaudz smeldz plauksta. Pavingrinot sāpes ātri atkāpjas. Izskatās, ka būs vajadzīgs nomainīt peli.
    Līdz šim esmu lietojis tikai MS Intellimouse 3.0.
    Jau agrāk geimojot ilgāk par 1-2 stundām, pele kļuva rokai neērta. Nezinu kāpēc ietiepos turpināt to lietot. Pārtraucu geimot, un problēma zaudēja aktualitāti.
    Savukārt tagad ikdienā daudz sanāk lietot laptopa touchpad, jo mobils darbs. Iespējams tas ir cēlonis atjaunotajam diskomfortam plaukstā.

Pie draugiem ir sanācis izmēģināt MX518, kas pēc sajūtām pret IE3.0 šķita daudz ērtāka. Tik un tā nesaņēmos nomainīt, un paliku ar IE 3.0.
    Lietotājiem ar līdzīgu pieredzi, kā ir palīdzējusi peles nomaiņa? Vai šeit tikai derēs vertikālā?

Edit: Kur Rīgā varētu vienuviet aptaustīt dažādu ražotāju datorpeles?
    Last edited by Andre; 07-29-19 at 10:37.

Pieredzējis lietpratējs hero's Avatar

Visām pelēm lielos vilcienos neergonomiskā plaukstas pozīcija tāpat paliek. Varbūt zemāka profila pelei tas ir mazāk izteikts, bet toties atkal tā lietošanā nebūs tik ērta. Ar standartpeli - es pamēģinātu plaukstas palikni, lai mazāks lauziens.
    Taču plaukstas kustības pa labi pa kreisi arī paliks, tāpēc varbūt to var risināt ar vertikālo peli.
    Lai mazinātu plaukstas kustību - varbūt var ņemt to peli, kurai bumba zem īkšķa (tikai nekad tādu neesmu pat testējis, kāda ir ietekme uz īkšķi to lietotjot ;] ).
    Ar ergonomiskajām pelēm tiesa arī geimings būs jau 'greizs'.
    Pats ar šo neesmu saskāries, bet pirms dažiem gadiem, kad kolēģim izoperēja roku 24gados, biju smagi aizdomājies. Taču līdz pats ar to nesaskaries, visa profilakse ir kaķim zem astes.

Pieredzējis lietpratējs jopciks's Avatar

pēc pāris gadiem pie laptopa touchpada un stacionārā datora "parastajām pelēm" (neesmu geimeris) arī iemetās smeldze rokā.
    Atrisināju (apārstēju?) ar vertical mouse. Darbam ar datoru ļoti ok, geimošanai gan jau nederēs.
    Pašlaik ir visparastākā vertikālā Ķīnas pele, apmēram šāda- https://www.aliexpress.com/item/32868688636.html
    krustu cirtu ozolā

Ok, +1 vertikālajai pelei.
    Geimings vairs nav aktuāls. Un ja vajadzēs geimot, tad var pieciest ar klasisko peli.

Pieredzējis lietpratējs smartdevil's Avatar

Man kaut kur liekas, ka visa šī figņa ir no peles neērta satvēriena un lietošanas, nevis peles veida.
    Piemēram es faktiski pamatā peli pārvietoju tikai ar pirktiem un lietoju pārcelšanu. Plaukstas lejasdaļa nekad neatraujas no galda.
    Peles satvēriens ir 50% kaut kas pa vodi Fingertip un Claw un 50% Claw .
    Un nekad neesmu sapratis, kā peli var lietot uz 100%tīga Palm un plaukstu vēl balstīt uz pašas peles, nevis galda. Šādi saņemot jau pēc pāris sekundēm jūt slodzi.

es vnk iemācījos strādāt ar peli ar otru roku - pāris dienas pamocījos, bet pēc tam viss automātiski aizgāja. Varu jeb kurā brīdī no pārslēgties uz to roku kura nesāp...
    Desktop 100% silent PC: Asrock J5005 mini itx, 85w brick psu, 8GB RAM, SSD, mini itx case.
    HTPC: Gigabyte GA-A320M-H, Athlon 200GE (passive cooling) , 8GB RAM, SSD+HDD, Cooler Master CM media 260 ATX

^ Arī variants. Savukārt tad vajag Ambidextrous peli.

Tu lieto peli tikai ar plaukstu vai izmanto visu roku?

Personīgi lietoju gadiem ar visu roku un nekādu diskomfortu nejūtu. Dators tiek lietots gan darbā, gan mājās. Kādreiz lietoju tikai ar plaukstu un tad sākās problēmas.

Satvēriens ir plauksta/fingertip. Claw-grip ļoti neērti. Tieksme turēt delnu stacionāru. Kad kustinu visu roku, un uzguldu plaukstu uz peles, ir vieglāk.
    Jāmaina arī satvēriens.

Pieredzējis lietpratējs smartdevil's Avatar

Lūk kur priekš geimeriem, bet domai jābūt skaidrai. Es tieši tā pat turu un strādāju ar pārcelšanu.
    https://youtu.be/wSl15sDzCL4?t=303

Domāju, ka ilgai lietošanai palīdz arī krisodroms ar gēla spilvenu. Darbam ir, mājas izklaidēm nav, bet nevaru pateikt, ka tieši tas palīdz, lai rokas nesāp. Ak jā, visas peles stāv diezgan tālu no galda malas, tā, lai mierīgi varētu starp krisodromu un galda malu Bībeli nolikt un palasīt, jāsaka gan, ka arī starp klavu un galda malu man ir līdzīgs atstatums.

Kārpālā nerva sindroma kritušais esmu jau gadus 3 un ir abās rokās, lai arī veiktas visas procedūras, lai noteiktu, kur precīzi ir bojājums, operācijas variantu nepiedāvāja, jo esot maza iespēja, ka palīdzēs, bet tirpšana vai saucamā degšana agrāk bija ļoti bieža un izteikta, šobrīd trakākais ir pārtikas maisus nesot dažu min laikā sāk parādīties . Pele A4tech v7 lai zeltnesis un mazais pirkstiņš nav uz palikņa, kas provocē + pele atrodas uz ergonimiskā palikņa vai izmantoju mini spilventiņu, lai nav lauziens plaukstas locītavai un tāpat arī uz tastatūru mini spilventiņš.
    CPU i7 9700K @5.0ghz 1.28v LEPA AquaChanger 240 MB AsRock Extreme 4 Z390 RAM 16GB Kingston Fury 3200mhz GPU AORUS GeForce® GTX 1080 Ti 11G

Man kautkāda līdzīga figņa (pats diagnosticēju ) bija, izvilku no atvilktnes veco RAT3 peli, saregulēju un itkā pārgāja. Es kautkā nebiju aizdomājies, ka šito var dabūt daudz sāpīgākā formātā. Cik jums, džeki, gadu?

Man 29. Pārāk daudz triecu neērtā pozā no laptopa touchpad.

Razer Vespula vai kaut kas tamlīdzīgs? Sāku lietot tos paliktņus un kaut kā locītavām daudz vieglāk. Tā pat gēla paliktnis klavai. Nezinu vai peles nomaiņa (atskaitot to vertikālo varbūt), ko mainīs.

Pieredzējis lietpratējs usver's Avatar

Anonīmo karpālistu klubiņš

Labdien, mani sauc usver (īstais, nevis tas tirliņš distrofiķis Uldis, kurš lilit forumā tusē ar manu niku).
    Un man gadiem ilgi ir bijušas problēmas ar plaukstas locītavām. Bet tagad dzīvoju bez roku sāpēm! Tas ir iespējams!!

(Uzmundrinoši saucieni, atzinīgi mājieni ar galvu)

Ap 25 gadiem ļoti sāpēja locītavas un uz augšu līdz pat dūres kauliņiem - sākumā peles roka, pēc tam abas. Geimot negeimoju, bet intensīvi programmēju ilgāk nekā vajadzētu. Izmēģināju daudz un dažādas peles - tai skaitā Logitech "ergonomiskās" un Intellimouse arī, mazas un lielas. Nefika nepalīdzēja.
    Peles problēmu atrisināja Evoluent vertikālā pele. Viss - gadi pagājuši, peles roka nesāp. Punkts problēmām.

Viņas mēdz būt 2 veidu - ar vadu (vieglāka, ko es lietoju) un ar baterijām, kas ir smagākas (jo bateriju svars nāk klāt). IMO ar vadu vieglākās ir loģiska izvēle, ja gribas samazināt slodzi. Skaties specenes un svarus.
    Bonuss - cilvēki manu peli neaiztiek, jo nesaprot, kā to lietot
    Nebonuss - pēc gada-divu lietošanas drusku sāka iet nost krāsa, bet tā arī drusku pagāja un viss. Funkcionalitāte joprojām laba, jutīgums maināms, pogas konfigurējamas ar ražotāja utilītu.

Klaviatūras problēmu atrisināja Apple plakanā klaviatūra. Jo ar to var drusku atbalstīt plaukstu pamatnes uz galda (kā es to drusku nepareizi daru) un iztikt bez sāpēm, ceļot pirkstus gaisā. Bija jāiziet cauri visādām - Logitech plakanajām, Microsoft ergonomiskajām (bija labas, bet līdz galam neatrisināja), liektām un taisnām. Apple atrisināja problēmu - punkts.

*Apsēžas vietā*

(aplausi, uzmundrinoši sitieni uz pleca, "thanks for sharing" izsaucieni)

Nezinu vietu, kur var aptaustīt dažādas ergopeles, bet es eksperimentējot gāju uz Elkor veikaliem (Plaza vefā, arī lielveikali). Tur ir parasto daudz. Ja sameklēšu savu rezerves Evoluent, pie vēlmes tādu varēšu iedot patestēt. Bet vertikālās ir arī daudz lētāki modeļi.
    Last edited by usver; 08-13-19 at 13:01.

^ lūk tā jāraksta forumā. Šo vajag piespraust. Usver, paldies par komentāru.

Man stāv un netiek lietotas divas Anker ergonomiskās bezvadnieces.
    Ja kāds vēlas savākt no manām rokām par kādām 10 eirām/gab., droši PM.
    Varu arī iedot uz testu, bet tad pašam jāsavāc/jāved atpakaļ.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)