Results 1 to 18 of 18

Thread: PC sborka - komponenšu atlase

Question PC sborka - komponenšu atlase

Sveiki,
    Neesmu sen neko uz AMD bāzes licis kopā, attiecīgi jautājumi par
    ramiem šādi 4x8GB jau tur iekšā derēs (cik msi lapu paskatīju rādījās ka atbalsta uz 4x bankām) ?
    ssd uz m2 raid0 ar nav ko lieki iespringt?

PC programmētājam kas kaut ko ar photošopu taisās darīt un spēlītes arī paspēlēt, startā uzkoplektēju šādu komplektāciju,
    ja ieteikumi kur ko sataupīt vai kas neiederas tad pakomentējiet.

CPU AMD Ryzen 5 3600 193e
    MB MPGX570GAMINGPLUS 163e
    RAM PV416G340C6K 200e
    SSD M280CS3030-500-RB 74e
    VGA XFX Radeon RX 580 8GB 170e

tnx
    Last edited by nzzz; 1 Week Ago at 16:51.

Neredzu jēgu ņemt X570 plati ja lietos Ryzen 5 3600, pietiks ar kādu vienkāršāku b450m
    Laptop parts, some of laptop and similar equipment repair works.
    Buy and sell laptops for a good price :)

+ par plati.
    Vēl - vai tie 32GB baigi lietderīgi tiks izmantoti?
    Domāju, ka 16GB būs atliku likām(atkarīgs protams - cik smags fotošops)

Quote Originally Posted by par ramu
    The exact amount you need will depend on exactly what you are doing, but based on your document size we recommend a minimum of 16GB of RAM for 500MB documents or smaller, 32GB for 500MB-1GB, and 64GB+ for even larger documents.

Es gan liktu value 16GB stikus.
    “To buy when others are despondently selling and to sell when others are avidly buying requires the greatest fortitude and pays the greatest ultimate rewards.” -Sir John Templeton

Neņem patriotu un 4x8gb

Jau kuro gadu desmitu visātrāk un stabilāk strādā RAMs pec iespējas mazākā skaitā un rankos. Liec kaut value 2x16GB uz 2400 vai kā tos papagaiļu mhz sauc.
    Paskaties kādu m2, kas raksta vismaz 1GB sec un jūzers būs laimīgs.

OK, skaidrs, Paldies par padomiem !
    māteni tad uz B450 paķeršu,
    ram tad lai users izdomā 2x16 vai 2x8

Es personīgi liktu mATX plati(B450m).
    Neredzu īsti jēgu no lielajām ATX platēm vairs.
    Un bonusā var visu salikt smukā, kompaktā keisā.
    Bet nu tas - kā kuram.

Tikai par bios update neaizmirstam. Labāk ņemt plati kas atbalsta update bez cpu.
    Es baigi daudz laiku iztērēju lai savu updetitotu, jo visi datoru servisi bija team intel.

Pieredzējis lietpratējs

Quote Originally Posted by Instigater View Post
    Jau kuro gadu desmitu visātrāk un stabilāk strādā RAMs pec iespējas mazākā skaitā un rankos. Liec kaut value 2x16GB uz 2400 vai kā tos papagaiļu mhz sauc.
    Paskaties kādu m2, kas raksta vismaz 1GB sec un jūzers būs laimīgs.
    izskatās ka ar ryzen tas ir mainījies.
    no https://www.tomshardware.com/reviews...ings,6310.html

The best practical configuration is four ranks of DDR4-3600 at the lowest stable latencies. Reminder: Four ranks can be achieved from either four single-rank or two dual-rank DIMMs
    Going from two ranks to four ranks of memory is by far the best way to improve performance in memory-bottlenecked applications. At current memory density, that usually means having at least 32GB (even if you don’t think you’ll use that much capacity).
    Switching from 2T to 1T command rate provides a similar performance boost to shaving two cycles from CAS Latency.

Quote Originally Posted by peerer View Post
    Tikai par bios update neaizmirstam. Labāk ņemt plati kas atbalsta update bez cpu.
    Es baigi daudz laiku iztērēju lai savu updetitotu, jo visi datoru servisi bija team intel.
    piemēram kuras firmas?
    Gigabyte AMD B450 AORUS M?

Pieredzējis lietpratējs v1ks_'s Avatar

Quote Originally Posted by Maxal View Post
    izskatās ka ar ryzen tas ir mainījies.
    no https://www.tomshardware.com/reviews...ings,6310.html

The best practical configuration is four ranks of DDR4-3600 at the lowest stable latencies. Reminder: Four ranks can be achieved from either four single-rank or two dual-rank DIMMs
    Going from two ranks to four ranks of memory is by far the best way to improve performance in memory-bottlenecked applications. At current memory density, that usually means having at least 32GB (even if you don’t think you’ll use that much capacity).
    Switching from 2T to 1T command rate provides a similar performance boost to shaving two cycles from CAS Latency.

Es domāju, ka nedaudz pārāk ļoti tiek iespringts uz lietām, uz kurām nafig iespringt nevajag, jo ir ārkātīgi maz ticams, ka gala jūzeris redzēs da jeb kādu vērā ņemamu atšķirību starp 2400, 3000, 3600, neatkarīgi no CL un neatkarīgi no tā, vai 2x16, vai 4x8.

EDIT:
    Personīgi, es ņemtu B450 māti, kā jau te ir ieteikts un kaut kādu 3000mhz ramu, kurš izmaksātu gandrīz uz pusi lētāk. Ietaupīto naudu novirzītu, lai RX580 vietā paņemtu RX 5700 XT, jo, ja ir plānots dzenāt kādu spēli, tad GPU būs daudz jūtamāks uzlabojums nekā jebkurš RAM combo...
    Last edited by v1ks_; 1 Week Ago at 10:29.
    SYS1: R5 1600|AX370 Gaming 5|GTX970|16Gb 3000Mhz|480Gb SSD|Meshify C|SSR-650PX
    SYS2: 6500|H110M-ITX/AC|GTX 970|8Gb 2133Mhz|240Gb SSD + 1Tb HDD|Raven RVZ02|SFX-500GD-C

Pieredzējis lietpratējs

Quote Originally Posted by nzzz View Post
    piemēram kuras firmas?
    Gigabyte AMD B450 AORUS M?
    neņem giga-viņi slinki ub bios apdeitiem!
    tad jau asroku- normāls p/p.

Pieredzējis lietpratējs

Quote Originally Posted by v1ks_ View Post

Es domāju, ka nedaudz pārāk ļoti tiek iespringts uz lietām, uz kurām nafig iespringt nevajag, jo ir ārkātīgi maz ticams, ka gala jūzeris redzēs da jeb kādu vērā ņemamu atšķirību starp 2400, 3000, 3600, neatkarīgi no CL un neatkarīgi no tā, vai 2x16, vai 4x8.

EDIT:
    Personīgi, es ņemtu B450 māti, kā jau te ir ieteikts un kaut kādu 3000mhz ramu, kurš izmaksātu gandrīz uz pusi lētāk. Ietaupīto naudu novirzītu, lai RX580 vietā paņemtu RX 5700 XT, jo, ja ir plānots dzenāt kādu spēli, tad GPU būs daudz jūtamāks uzlabojums nekā jebkurš RAM combo...
    Vēl Q cik daudz/ko spēlēs. uz FHD RX580 varētu būt pietiekoši. Par B450- pilnībā piekrītu.

Pieredzējis lietpratējs Skalds's Avatar

Quote Originally Posted by v1ks_ View Post

.
    nu es arī tā domaju, jo tie 5-10 freimi spēlēs neko īsti neizsaka ja ramiem cenu starpība ir abnormāla ... https://www.youtube.com/watch?v=IkJIAB7KBsk
    mjā"

Pieredzējis lietpratējs v1ks_'s Avatar

Domāju, ka ar RX580 tur nebūs ne 10, nedz pat 5 freimu atšķirība. Un ikdienas darbos atšķirība būs vēl mazāk jūtama.
    Biju atdevis garantijā 3000Mhz RAMu un, kamēr gaidīju replacement kit, padzīvoju ar 2133Mhz RAM. Ja pats to nezinātu, nebūtu ne pamanījis, ne iedomājies.
    SYS1: R5 1600|AX370 Gaming 5|GTX970|16Gb 3000Mhz|480Gb SSD|Meshify C|SSR-650PX
    SYS2: 6500|H110M-ITX/AC|GTX 970|8Gb 2133Mhz|240Gb SSD + 1Tb HDD|Raven RVZ02|SFX-500GD-C

Tieši tā, es jau no DDR2 laikiem sapratu ka labāk ir būtu ar ekstra kapacitāti nekā ātrumu, jo bieži vien deļ atmiņas trukuma procesoram ir daudz vairāk jāstrādā, lai uzturētu svaigāko info atmiņā, kamēr ar lielāku apjomu, tā "spriedze" nav tik asa, procesoram ir vairāk brīvi spēki griest citus resursus.

Takā es visiem rekomendēju pirkt ļōti ietilpīgus value moduļus, lai es pēc tam varu ottreizējajā tirgū arī kaut ko dabūt.
    “To buy when others are despondently selling and to sell when others are avidly buying requires the greatest fortitude and pays the greatest ultimate rewards.” -Sir John Templeton

Pieredzējis lietpratējs tomy91's Avatar

ASUS Prime B450M-A dēlis kopā G.Skill/Kingston/Crucial RAM uz 2666-3200 MHz labākais p/p combo ar garantiju, ka strādā.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)