Results 1 to 10 of 10

Thread: Silto gīdu automātik

Default Silto gīdu automātik

Sveiki,

Pētu un skatos ūdens silto grīdu automātiku. meklēju labāko p/p variantu, KERMI un miers?

vadi izvilkti pa istabām.

Vai ir vērts skatīties aliexpressā? tur pieklājīgās naudās wifi versijas skatos ir.

Ir kāds spēlējies ar šo?

Vai tu esi zils vai rozā, valsts ir jāmīl katrā pozā!

.

Pieredzējis lietpratējs

Tiku pagājušajā ziemā pie siltajām grīdām. Uzliku pagaidām elektroniski regulējamus termoregulatorus, kurus kontrolēju no katras telpas atsevišķi. Manuāli.
    Pilnīgu automātiku ar wifi utt neliku, jo īsti vajadzību pēc tā neredzu. Protams, variants, lai pa nakti tā nesilda un dienas pirmo pusi darba dienās itkā būtu ok, un teiksim 3h pirms ierodos mājās uzsilda līdz manis uzstādītajiem 22c. Es šaubos vai tam ir kāds ekonomisks pamats piesildīt telpu teiksim no 18c uz 22c nekā turēt to vienmērīgi cauru dienakti. Vārbūt gadu gaitā domas mainīsies

Ar silto grīdu automatiku nav pieredzes, bet ir ar programmējamajām galvām radiatoriem, ideja ir tā pati uz kā rodas komforts un ietaupījums.

Manuāli ir garām, ir 21. gadsimts un jāizmanto sniegtās iespējas. Programmējamais regulators ne tikai sniedz ietaupījumu, bet arī uzlabo komfortu gulēšanas/gaisa.

Manuāli to nerealizēt. Ta ir laba sajūta, kad dodies gulēt pie 22, kamēr guli ir savi patīkamie 18-19 un celies jau siltā istabā. Arī kamēr darba esi, nu nevajag tavam kaķim 22 grādus. Uzliek tos pašus 18. Diennakts šķērzgriezumā tev sanāk, ka gandrīz 2/3 laika sistēma stradā ar pazeminātu temperatūru kas arī iedos ietaupījumu. Un es ceru, ka visi labi zina, ka starp 18-19-20 temperatūras uzturēšanu telpa nav lineāra sakarība ?

Noteikti ņem mūsdienām atbilstošu kontroli, varbūt ne gluži ar cloud iespēju, bet noteikti bezvadu, ja telpu daudz, lai ir atvaļinājuma režīms, brīvdienas, lai var atseviski uzstādīt un pāris cikli arī katrai dienai. Tāpat arī kā danfosam, lai ir kaut kāds inteleks, kas mācās cik ātri telpa uzsilts un pats piekoriģē sildīsanas sākuma laikus ņemot vēra iepriekšējo pieredzi pa dienām.
    Last edited by arturs06; 3 Weeks Ago at 10:01.

ja maaja/dziivoklis ir labi siltinaats tad aizmirstiet par to ka temperatuura nokritiisies no 22 liidz 18 pa nakti. unless logs ir valjaa. es pirms n gadiem arii satrakojos - nu tik katraa istabaa individuaali mainiisies temperatuura. pa dienu kameer nav maajaas cilveeki buus 16-18 graadi un paaris stundas pirms ierashanaas saaks topiit lai buutu 22laiciigi.

fufelis tas viss. vispaar atsleedzot apkuri arii ziemaa temperatuura kriitaas kaadi 2i graadi diennaktii. uzsildiit ir aatraak bet arii nav stunda/divas. tb ja maaja nav caura kaa siets tad tev ja guleet iesi pie 22 tad varbuut no riita buus 21 un buus jau jaasaak sildiit lai buutu 22.

ja maina temperatuuru lai ietaupiitu tad jaabuut kautkaadam deriigam laikam kad temperatuura ir zemaakajaa punktaa - tb nav jeegas atdzeseet un tad uzreiz nesasniedzot vajadziigo zemo punktu saakt sildiit - ekonomiskais ieguvums nebuus nekaads.

finaalaa - 22 graadi uzreguleeti un tiek konstanti tureeti visu ziemu.

ietaupiit var ja uz nedeelju aizbrauc projaam un tad uzliek 12-14 graadus. jo tad tas tiek sasniegts un uztureets

Man primāri gribas, lai katrā telpā var uzlikt savu temp, jo kādam patīk gulēt pie 22 kādam pie 20. pagadiām stāv 1 telpas termometrs un sanāk baigi mocīties ar cilpu caurplūdes regulēšanu. nav ērti.

Par cik māja jauna un labi nosiltināta, nebūs krasas temp svārstības,jo siltā grīda ilgi uztur temp. vienkārši skatos ka tirgū liekas tās grīdu automātikas tādas no 2000 gadiem. arī pa dārgo. un tad otrs gals kam ir wifi un uzreiz bezvadu devēji, bet pa ļoti dārgo. kādas firmas esat sev salikuši?

Izstādē patika https://istabai.com koncepts, bet slikti, ka telpas sensori ir tikai bezvadu un dārgi un bez regulēšans iespējām.

medusakā cenas aiziet kosmosā.

pašam ir 2 kolektori, 8 telpas sensori un 13 cilpas.

.

Vērojot temperatūras līkni monitoringā pa stundām diennakts šķērzgriezumā ir tā kā tu saki, ka temperatūra labi siltinātā miteklī ļoti lēni krītas, bet tomēr tie ir 2-3 grādi, skatoties no āra vides.

Nepiekritīšu par to, ka nav ekonomiska ieguvuma. Ja diennakts ciklā 16h netiek turēti 22 grādi, tad ir vairāk kā skaidrs, ka tur rodās ekonomisks ieguvums. Jo tavu grādu turēšana prasa resursus. Katra nākošā grāda noturēšana prasa nelineāri vairāk resursu, starp 18;20 un 22 ir ļoti liela atšķirība.

Man ir lētā olympia, cip vācu un, tagad izmēģinu Danfosu, jo ir smadzenes, kas skatās iepriekšējās dienas uzssildīšanas pieredzi un divi termometri, bet kā jau teicu, tas ir radiatoru risinājums.

Es tavā vietā vienkārši sagatavotu savas prasības, objekta aprakstu un aizsūtītu visiem, kas Latvijā ko tādu piedāvā, tādu kā cenu aptauju un, tad jau būs skaidrs.
    Last edited by arturs06; 3 Weeks Ago at 11:11.

Protams ,tā funkcija arī būtu laba.

Kā ir ar šo visu ir kāds labs p/p risinājums?

tece,Uponor citiem ražotājiem tie rtisinājumi tādi bēdīgi vecas sistēmas, kas mēģinātas uzlabot, bet švaki tas viss izskatās. nav tāds svaigs un moderns risinājums, jeb nemāku atrast?

Ko šādu atradu https://www.youtube.com/watch?v=Lu_KbR9w-fk ķinieši bet iespējasm ,ka labs būtu?
    Last edited by genius; 3 Weeks Ago at 11:15.

.

es tieši iedomājos par krievu yt, tie parasti ir jau veikuši izpēti.

Bet es sākumā tomēr aptaujātu vietējos, lai saprastu kaut kādu vidējo cenu un iespējas tavam risinājumam, tad var skatīties vai vajag skatīties uz china, salīdzināt cenas par vienādu performanci.

Sūtot cenu aptauju, vari uzmest ziņu arī mana reģiona ilggadējam uzņēmumam apkures jomā - amati.lv

Izmantoju gudro māju, jo katls man padumjš, bet 2st. radiātori un 1st. siltās grīdas ir vienā lokā... (tādu nu māju nopirku..)
    Attiecīgi softs HomeAssistant uz RaspberryPi.
    2st. radiātori man ar z-wave termogalvām
    1st. siltās grīdas 8lokus esmu sadalījis 4x zonās, kur "servomotorus" es ieslēdzu/izslēdzu ar sonoff(tasmota) relejiem.
    Tempretūras mērījumiem izmantojo xiaomi termosensorus.

Izmaksas lētas + visas citas opcijas pieejamas ar gudro māju
    Last edited by nzzz; 3 Weeks Ago at 11:47.

Quote Originally Posted by arturs06 View Post
    Vērojot temperatūras līkni monitoringā pa stundām diennakts šķērzgriezumā ir tā kā tu saki, ka temperatūra labi siltinātā miteklī ļoti lēni krītas, bet tomēr tie ir 2-3 grādi, skatoties no āra vides.
    2-3 graadi diennaktii karl

Quote Originally Posted by arturs06 View Post
    Nepiekritīšu par to, ka nav ekonomiska ieguvuma. Ja diennakts ciklā 16h netiek turēti 22 grādi, tad ir vairāk kā skaidrs, ka tur rodās ekonomisks ieguvums. Jo tavu grādu turēšana prasa resursus. Katra nākošā grāda noturēšana prasa nelineāri vairāk resursu, starp 18;20 un 22 ir ļoti liela atšķirība.
    jaa protams - atshkjiriiba ir. bet tiiri matemaatiski. tu izsleedz apkuri 9os no riita. liidz peecpusdienai tev ir nokrities teiksim 21-20 graadi un jaasaak sildiit lai dabuutu atpakalj 22 kad tu buusi maajaas. ekonomiskaa ieguvuma nav jo ietaupiitaa energjija ir jaaizteeree lai uzsildiitu atpakalj.

ekonomiskais ieguvums ir ja tu zemaakajaa punktaa uzturi kautkaadu laiku -> 9:00 izsleedz. tad no 12:00-16:00 uzturi zemaaku temperatuuru un tad atkal uzsildi atpakalj. BET. pie labi siltinaatas maajas tur pa taam 3h vispaar nepaspees nekas pakusteeties

man ir 4 sensori
    divos staavos pa sensoram + garaazhaa ( siltaa griida ) + aara temperatuuras deveejs ( statistikai )
    katlam viens loks kursh sadalaas 3os kurus raspberijs sleegaa + atsleedz katlu kad nevajag siltumu nevienaa lokaa
    leeti un pieklaajiigi - sensoriem baterijas ik pa kaadam pusgadam/gadam jaanomaina
    raspberijam uptime 350dienas shobriid ( elektriibas paartraukums bijis )
    mysql ar web grafiku kur var redzeet tekosho/veesturiskos datus + schedules iespeeja kura beigaas nebija vajadziiga

raspberiju droshi vien vareetu nomainiit ar stm32 lai buutu mazaaka iespeeja noklaaties bet tas ja tieshaam buus vajadziiba un nebuus slinkums
    Last edited by vdl; 2 Weeks Ago at 19:56.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)