Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 20 of 84

Thread: Dūmu detektori (no 2020. gada obligātie)

Default Dūmu detektori (no 2020. gada obligātie)

Īsumā - kas ir price/performance iekārta, ko izvēlēties?

Izplūstot detaļās:
    Gribas pa laikam iedegt sveces. Sveču degšanas laikā, laikam ir ok? Bet nodzēšot vajadzēs izslēgtu detektoru un/vai atvērtu logu, ne? Un kā ir ar sērkociņa aizdegšanu?
    Vajag iespēju izslēgt tā, lai katru reizi nav jāmeklē kāpnes un jārāpjas pie griestiem. (vienam aprakstā redzēju, ka izslēdz, izņemot un ieliekot bateriju )
    Negribas, lai naktī bliež pa acīm kaut kādas mirgojošas lampiņas. Viesnīcās esmu redzējis tādus, kam tās diodes minimāli var pamanīt. Vai tomēr nāksies līmēt kaut ko virsū lampiņai?

Vai nav false positive problēmas? Ka sāk gaudot ne pa ķeksi un rezultātā ir izgāztas durvis un/vai nikni kaimiņi?

Ā un likumā prasītie ir vienkāršie, kas detektē dūmu daļiņas/putekļus, nevis tvanu (CO) vai karstumu?

Tu tak neliksi uz katra stūra to detektoru?
    Es uzliku 2gab. 1 virtuvē, otru dzīvokļa otrā galā koridorī.
    Lampiņa nomirgo tik reti, ka diezvai traucētu. Gulēt virtuvē pagaidām neplānojas

Manus apklusināt var uzspiežot uz viņiem pa vidu esošās pogas.

Uzliku šādus- https://www.tme.eu/en/details/cdb-01/gas-sensors/zamel/

Pieredzējis lietpratējs hero's Avatar

beidz skatīties bez tabu, pakonsultējies ar specializētajiem veikaliem

Gribas pa laikam iedegt sveces
    no problem

sērkociņa aizdegšanu
    no problem

vienam aprakstā redzēju, ka izslēdz, izņemot un ieliekot bateriju
    pat, ja nav speciālas pogas, teju visiem detektoriem, ir kaut kāds tipa - quick release mehānisms, ko var noņemt 2 sekunžu laikā

Negribas, lai naktī bliež pa acīm
    šī ir legit problēma dažiem modeļiem. bet tāpēc skaties ko pērc.

Vai nav false positive problēmas
    5+ gadu laikā lietojot detektorus, nebija neviena false positive.
    Turklāt dažus pārbaudu manuāli 1x vienā divos gados iepūšot kaut kādu airosolu (pēc tam tikai jāizpūš).

Likumā prasa vienkāršos. bet ja tu kurinies ar malku vai bieži patīk kurināt kamīnu - pašu interesēs taču ir parūpēties par sevi. Vienā vietā šāds ir uzlikts - arī visu korekti rāda un 4 gadu laikā nav bijušas problēmas. Pāris reizes ir pat nostrādājis.

Iz paša lietotajiem:
    - klāt pie kaut kādiem iebūvētajiem centrālās signalizācijas detektoriem pielikti ir xiaomi (tikai tāpēc, ka ir kaudze devaisu no viņu home automation sistēmas)
    - radiem periodiski esmu dāvinājis šādus, random krāsās vai šādus

Es sev liku Xiaomi, ne lampiņas mirgo ne false pozitīvu sirēnu pa gadu.
    Var pieslēgt gudrām mājām ja ir velme un dabūt notifikāciju par dūmu detektora alarmu uz telefonu.
    Pagaidām tikai nostrādājis vairākas reizes virtuves detektors kad sieva cepina un aizmirst ieslēgt tvaiku izsūcēju.
    Laptop parts, some of laptop and similar equipment repair works.
    Buy and sell laptops for a good price :)

Man mājās ir 3 gabali, false positives nav bijuši. Ļoti korekti nostrādāja uz piedūmotu virtuvi (tāpēc virtuvē šamos neuzstāda) un rudenī, kad skurstenis nevilka pirmo reizi krāsni kurot.

Diodīte nomirgo reizi 30 sekundēs un viņu vispār neredz, ja speciāli negaida.

Pieredzējis lietpratējs IronSoul's Avatar

es slinks iebraucu FNServiss apskatījos, pakonsultēja mani un paņēmu SK-20-01 (izskatās ka nav vairs tādu viņiem). Pa gadu False nav bijuši, vienreiz cītīgi cepu olas un tad sāka šancēt nu bij ar viss dūmos

Es uzliku starp koridori un viesistabu, tur ar durvis uz istabām. Virtuvē neliku.

Turpat uzreiz arī paņēmu Mājas ugunsdzēsības līdzeklis UGD-1x ABF ”OGNIOCHRON”
    Ryzen5 3600/ASRock B450 Steel Legend/G.Skill Ripjaws V 16Gb/rx5700xt 8Gb/SX8200pro 1TB m.2/Cooler Master Cosmos II/MG279Q 27''IPS144Hz/DacMagic Plus/DT770 & HD650
    Kuuminsh;
    Nezinu no kā sastāv atomi, bet ir pamatotas aizdomas, ka tev galvā, viennozīmīgi, dominē salmu un kaku maisījums.

Pieredzējis lietpratējs Devil_Inside's Avatar

Arī nopirku Kupu. Ieberzos ar pirkšanu FN Serviss lapā (viņi nezin, kas ir tirdzniecība internetā), komukāciju ar dīvainu kurjeru un skraidīšanu apkārt, lai viņu satiktu.
    Pats detektors strādā bez problēmām. Korpusam ārpusē ir audums, līdz ar to, diode naktī netraucē.
    All good things in life are FREE*
    *plus shipping and handling

Hmm. Xiaomi izskatās kā labs viss vienā variants. Tikai nesapratu vai standalone šams arī darbojas? Atbilstošs papīrs, ka der LV/EU prasībām līdzi nāk?
    Kupu izskatās cena x2 par kastītes dizainu.

Jā standalone viss ok strādā, wireless konekcija ir optional.
    Par papīriem nevaru teikt jo pirku sev nevis ķeksītim un visdrīzāk izmetu visu kas bija papīra formātā
    Laptop parts, some of laptop and similar equipment repair works.
    Buy and sell laptops for a good price :)

Starp citu, dūmu defektoriem ir vismaz 2 pamatmerījumi: CO un vizualais, parasri letie ir cista vizualie, kas detektē jebkadu dūmu/miglu.

Mani 5 centi par totāli lētajiem, tādus kā droši vien liela daļa sapirks un pēc pus gada sāk špļaudīties "kas tas par sūdu", jo tiem baterijas darbības laiks ir smieklīgi mazs (~1 gads), bet reāli jau pēc pus gada iestājas līmenis pie kura tiek detektēts ka bača sēžas, un pēc sertifikācijas standartiem ir paredzēts, ka detektoram ir jādod brīdinājums (ar skaņu un/vai gaismiņām [par skaņu tagad uzreiz precīzi neatceros] ) par to ka bača sēžas un ir jāmaina.

Par CO, tehniski un arī pēc papīriem tās ir 2 dažās iekārtas. Vnk ieliktas vienā korpusā.

Tieši pie Andis-x teiktā, kaut kā rādžiņu klausoties dzirdēju, ka tante zvana un sūdzās - nopirkusi detektoru un tas vienreiz minūtē pīkst un spīdina gaismiņu un, kā lai ar to sadzīvo. Naktīs slēdz ārā, jo nevar gulēt... Teju skaidrs, ka bača pie vainas, bet tantei tādu iegādājusi tuvējā bodē, neviens neko neskaidro un rezultātā turpinājums - "viss nopirkts, uzspiež pīkstuļus, naudu sabāž kabatās, atlajst saJmu"

Jā, lētajos bačas nekādas, es mainiju 2 no 3 savējiem. Protams, temperatūra arī ietekmē baču.

nu kungi, tas taču ir detektors, kam uzdevums glābt dzīvību, tas ir tā pat kā pirkt ziemas riepas... lētākās arī brauks pa sniegu, bet tomēr lielākā daļa nepērk draņki, nopērkam normālu pa 15-20eur, vai pa 40 ar tvanu, ja ir malkas/granulu/brikešu katls un āmen.

Vai tu esi zils vai rozā, valsts ir jāmīl katrā pozā!

.

Lai par detektoru maksātu 15- 29eur, nu sorry, tas ir overkils. Aizbrauc kaut uz Cenuklubu, tur kaut kāda franču kantora ražojums cenā ap 10eur par 2 gabaliem ar visām 9v kronām. Vizuāli arī neizskatās pēc šaraškina ražojuma. Ir iepirkti un pārbaudīti, bļauj ari skaļi...

Arī lēnām meklēju detektorus. Dzīvoklis ar 4 istabām. Kā tur ar tām prasībām ? Katrā istabā jābūt ? Gribēju jau pasūtīt tos Xiaomi, bet šiem tik vietējais sertifikāts. Kādi vēl varianti ?
    https://www.china-certification.com/...products-cccf/

Dzīvoklī jābūt minimums vienam. Privātmājā - vismaz vienam katrā stāvā.

Pieredzējis lietpratējs

Pats savu laik strādāju sfērā par ugunsdrošību, signalizācijas un cctv.
    Uzreiz droši saku ka pašus lētos likt ir neprāts, dēļ tā ka tie lētie ir šausmīgi nekvalitatīvi uzbūvē un rij batarejas. No putekļiem daudz viltus nostrādes. problēma tajā kad tie lētie pirmo pusgadu strādā lieliski, bet tad sākās, kad atbirst liels procents. Protams ir daži rekordisti. Autonomo detektoru ugunsdrošības veikalā zemāk par vismaz 20juriem detektorus es ieteiktu uzreiz mest miskastē. Ja gribi iziet likumam cauri tad jā vari likt kaut no Ķīnas mēslus ar minimal standartiem . Bet es liktu uzsvaru uz drošību, jo te jau daži izsakās no sērijas "mašīnai sēdekļa jostu lieku tikai tāpēc lai menti sodu neliek",. Daudzi sauks par overkill cenā , bet es nopirku Nest Smoke and Carbon combi detector 3pack. Kāpēc? Savienojas mākonīar google smart home api, jeb ja esi prom tad uzreiz zināsi vai mājas viss kārtībā, ir brīdinājumi par gaisa kvalitātes samazināšanos, tad var ar appu atslēgt vai no pauzēt trauksmi, tad vēl savienots ir ar boileri, arī nest iekārta, kur ja ir reāla trauksme, tad atslēdz boileri, vēl aps pieslēgts arī sievai, jeb citi monitorēt var. . Plus vēl darbojas kā automātiskā nakts gaisma, Ir uzstādāms regulārs self test. Imo nav jēga no tiem detektoriem, vai nu pārāk maza jēga, ja tas ir tikai lokāli. Mani vienmēr vairāk iir uztraucis kasd esu prom vai viss ok.
    Last edited by ingus16; 11-22-19 at 06:10.

Pieredzējis lietpratējs Semo's Avatar

A mani atkal interesē kā viņi plāno kontrolēt ka ir tie detektori privātīpašumā? Kaut kā ne aļļo laiks visādus random kadrus staigāt pa māju un fiksēt kas man kur atrodas etc.

Stāsts par dūmu detektoriem.

Ieeju virtuvē, dūmu mutulis tāds, ka kāds no stūra veipotu un otrā stūrī dedzinātu alksni. Dūmu detektors nenostrādā, jo tas neatrodas virtuvē. Sākam skatīties, jo paši neko negatavojām virtuvē. Dūmi nāk no nosūcēja. Ok, izlienam koridorī skatīties. Kaimiņi jau kā skudras lēkā, kaut kur deg, bet nevar saprast kas un kur. Izklauvējam visu stāvu. Pie durvīm pienāk samiegojies kaimiņš, es viņam - tev tur virtuvē kaut kas deg, dūmi un tā. Viņš - nē, tad mani dūmu detektori jau bļautu. Es - aizej un apskaties. Šis - nē nevar būt, bet aiziešu. Aiziet. Pēc trīsdesmit sekundēm atkal izlien pa durvju spraugu - jā, man te virtuvē kaut kas gatavojās un piegatavojās kārtīgi. Nosūcējs tik stiprs, ka visus dūmus rāva ārā un dzīvoklī nekas nebija jūtams.

Man pašam stāv Brennenstuhl ražojuma. Tehniski - tie ar amerīciju vairs nav, esam testējuši dažādos veidos, strādā.Ļoti mazs brāķu procents. Vizuāli - nepatīk.
    CO detektori arī ir, bet nav bijusi nepieciešamība pēc tādiem.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)