Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 40 of 40

Thread: NAS sarunas

Bannned Kuuminsh's Avatar
    Blog Entries
    1

Nu SSD kešs dēļ saviem izmēriem varētu šo te kaut kā paātrināt. Tur piekrītu.
    Vismaz bilžu gadījumā.
    Kaut gan arī, atrādāt LR ar bildēm no NAS.... nuuuu es nezinu. Neesmu mēģinājis, bet ņemot vērā apjomus ( gan pēc skaita, gan gigabaitos), neesmu pārliecināts ka tas ir izdevīgs scenārijas.
    LR scenārijā varētu bremzēt tīkls :/
    Только массовые расстрелы програмистоф спасут Родину!

autoram patīk studēt, neticu, ka šo būs palaidis garām

https://www.qnap.com/en-us/how-to/tu...-best-practice

par RAM, tīklu, u.c. rādījumiem, drošvien ir jāskatās perf monitorings, lai saprastu kas notiek. linkā norādīts, ka Cache apjoms atkarīgs arī no RAM. vai Tu mājas apstākļos utilizēsi 2x1gbit, nu, varbūt.
    Last edited by unleash; 01-17-20 at 19:01.

Kuuminsh, nu jā ar LR drusku palaidu garām.... nu OK pieņemsik ka vienkārši bilžu galerija, kuru bieži skatās

unleash, paldies, palasīšu.
    nbinc at www.nbinc.lv
    Intel Core i7 4 GHz, RAM 16 Gb DDR3 1600 MHz, Radeon M295X 4Gb, SSD 2Tb.

Tomēr atradu to QNAP settinga lapu, kur var sadalīt pa LAN portiem slodzi. Bija paslēpts zem CheckBox'a "Enable Service Binding", kad tas nav iečekots tad šās tabulas vispār nav uz ekrāna.
    Click image for larger version. 

Name:	qnap 2 net.jpg 
Views:	66 
Size:	62.8 KB 
ID:	40214
    nbinc at www.nbinc.lv

A ko, viņam nav normāls portu bonding? Starp citu, LACP ir tikai viens no 6 bondinga veidiem un tikai pusei no tiem ir nepieciešams atbalsts komutatorā no otras puses.

Nu es nezinu kas ir normāls portu bonding, tik dziļi tīkla lietās es nēsmu.
    Ja nemaldos tad NASa OS ir standartizēta un tāda pati viņa ir arī biezajos QNAP NASos, ja jaut tur OSā nav nekas dižāks tajā portu bondingā tad laikam nav īpaši pieprasīta funkcija.

Kaut gan iespējams tur ar papildus softu kas nopietnāks tiek risināts, viņu App Center it daudz visādu aplikāciju NASam. Tad var uzinstalēt arī softu ne no App Center, es teiksim DLNA serveri "Serviio" ne no tā centra instalēju.
    nbinc at www.nbinc.lv

Vakar ievēroju ka mans QNAP šad tad maina portus, respektīvi izejamās pamanīju ka lielākā datu plūsma gāja pa LAN2, pirmdien jau visu pārsvieda uz LAN1
    Tad, kad tikai to QNAP palaidu strādāja LAN1. Tātad uz kādu laiku viņš bija pārgājis uz otro portu un tagad atkal atgriezās uz pirmo.... (piekusa stāvēt uz vienas kājas ?)

IP adreses nav dinamiskas, tā ka ar portiem viss stabīli.

Pasūtīju SSD Caching karti, kad atnāks notestēšu ātrumus.

Te daži bulžuri (lai ir jautrāk topikā )
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	LAN_1.jpg 
Views:	50 
Size:	72.7 KB 
ID:	40225   Click image for larger version. 

Name:	LAN_2.jpg 
Views:	40 
Size:	71.2 KB 
ID:	40226  
    Last edited by nbinc; 01-22-20 at 01:34.
    nbinc at www.nbinc.lv

Tātad uzliku SSD Caching karti, tagad ātrums atduras uz tīkla maksimumu.
    Uzliku Caching uz lasīšanu un rakstīšanu, strādā protams ātrāk ne kā bija iepriekš, bet ne kardināli.
    Vārdu sakot parastiem mājas darbiem nav īpaši nepieciešama lieta.
    nbinc at www.nbinc.lv

Ssd cache ir fufelis ja procis un tīkls low end.
    Nas ir jābut kāds xeon ar 10gbit vismaz.

Gataviem risinājumiem ir tikai viens labums - maza smuka kastīte.
    gordo.lv - grāmatvedības pakalpojumi

Pieredzējis lietpratējs BigFish's Avatar

SSD kešs samazinās aiztures datu lasīšanai/rakstīšanai, kas būs aktuāli, ja izmanto iscsi.

Nu mājas apstākļiem pilnīgi pietiek ar Celeronu NASā (protams ja tur VM nedzenā).

Agrāk man kopēšanas ātrums atdurās uz NSA disku ātrumu, tagad nākošais slieksnis tīkla ātrums.

10gbit mājās likt pateiz ir neprāts jo nav "patērētāju" kas varēs aprīt šo ātrumu, un arī tīkli mājās mums ir 1gbit, ja ne 100mbit (rūiteri, datori, teļuki).

Ja jau tiek būvēts mājās 10gbit tīkls tad loģiski tam jābūt kādam ieverojamam iemeslam jo izdevumi krietni lieli sanāk: 10gbit tīkla karte datoram maksā gandrīz vai pusi no parastā mājas NASa + vēl tam visam vajag sviču atbilstošu un arī pašā NASā arī vajag 10gbit portu. Parastiem mājas NASiem labi ja 2x1gbit. Nu labii jaunajiem QNAP var piepirkt paplašināšanas karti ar 10gbit portu, bet tā ar maksā ap 200 EUR (QNAP QM2 Expansion Card QM2-4P-342)

Kā jau iepriekš rakstīju man tagad ātrāk viss palika, bet ne tik stipri ātrāk kā biju iedomājies respektīvi kamēr Cache nav pilns rakstās ar ~110 MB/s, bet man vēl neizdevās Cache pilnu piedzīt. Un nolasās sākumā ar lēnām, kamēr nepieprasu datus atkārtoti.

Labi ka man bija lieks SSD, un reāli izdevumi bija tikai nopirkt papildus karti QM2-2S-220A, kur to lieko SSD arī iebāzu. Ja kāds to visu pirktu pilnībā (karte + SSD) tad neatmaksājas....
    nbinc at www.nbinc.lv

Quote Originally Posted by BigFish View Post
    SSD kešs samazinās aiztures datu lasīšanai/rakstīšanai, kas būs aktuāli, ja izmanto iscsi.
    Starp citu jā, šo fīču (iscsi) vēl nēesmu izmēģinājis..... būs laiks patestēšu.
    Vēl SSD cache mazāk "tramdina" diskus pie nolasīšanas, ja jau ir kešā tad disku neaiztiek, bet nu tas mājas apstākļiem nav būtiski.
    nbinc at www.nbinc.lv

Quote Originally Posted by nbinc View Post
    respektīvi kamēr Cache nav pilns rakstās ar ~110 MB/s, bet man vēl neizdevās Cache pilnu piedzīt. Un nolasās sākumā ar lēnām, kamēr nepieprasu datus atkārtoti.
    Nesaprotu, vai tu izmanto JBOD? Tie 110MB/s nav nekas īpašs. Kad spēlējos ar Xpenology un Raid5 uz 4 diskiem mierīgi varēja tādus ātrumus dabūt.

Pieredzējis lietpratējs BigFish's Avatar

10gbit tīklam vairs nav tik trakī ar cenām -
    switch - ~93e / CRS305-1G-4S+IN
    10gbe - ~45e/gab / Intel x520
    vadi/optika - nav dārgi

Pietiktu arī ja ņem switch ar mazāk 10gbit izejām un tajā pat laikā vairāk lietotājiem spēt nodrošināt pilnvērtīgāku viņu trubas platuma izmantošanu. Paskatījos, pat 40gbe switchi kļūst pieejamāki, CRS326-24S+2Q+RM ar 24 SFP+ (10gbit) un 2 QSFP+ (40gbit) portiem maksā ~400e.
    Last edited by BigFish; 01-28-20 at 16:31.

Quote Originally Posted by milagr0sa View Post
    Nesaprotu, vai tu izmanto JBOD? Tie 110MB/s nav nekas īpašs. Kad spēlējos ar Xpenology un Raid5 uz 4 diskiem mierīgi varēja tādus ātrumus dabūt.
    Man Single diski.
    nbinc at www.nbinc.lv

kas tagad no mājas NAS ir pats ņemamākais? Štuku izlikt negribās (QNAP TS-531X ir pieredze, viss patīk), vajadzība pēc ietilpības- aptuveni 8-10 TB, ātrumu ar baigo nevajag, hot swap nevajag. Vēlāk gribētos kādu RAID1 uzlikt, jo kaut man ir tikai filmas, bildes un muzīk, tam visam man ir liela vērtība. Ar SSD es negribēšu šādu apjomu aizpildīt, krupis žņaudz, bez tam man jau ir 2 labi 4 TB diski, doma vēl divus piepirkt. Vai ir kas gana labs ar 4 disku vietām? Vēl variants paķert pagaidām ar divām, ja tāds pagaidu variants ir lēts.
    tik ļoti ūber, ka skūšanās krēma vietā izmanto termopastu.

Tik es nesapratu tev tas QNAP TS-531 jau ir un tu gribi ko citu vai papildus tam?

Ja pavisam nekā nav bet gribas ko lētu tad Vācijas eBay (ir redzēti arī lietoti vācu Amazonā) ir daudz piedāvājumu uz veciem NAS, kas neuztur liela apjoma HDD (+4 TB), daudzi no tiem mēģina tikt vaļā lai nopirkt jaunākus modeļus. Ja turpmāk nav domas upgreidot HDD uz lielāku apjomu tad var tādu lietotu paņemt. Vēlāk, kad būs ietilpīgāki HDD, varēs to NASu nopārdot kopā ar veciem diskiem.

Ja tāds variants neder tad var paņemt 2 disku QNAP un vēlāk piepirkt paplašinātāju us 2m, 5 vai 8 diskiem:
    https://www.qnap.com/en/product/tr-002
    https://www.qnap.com/en/product/tr-004
    https://www.qnap.com/en/product/ux-500p
    https://www.qnap.com/en/product/ux-800p

Tik obligāti paskaties vai tevis izvēlētais modelis ir atbalstāmā saraksta - https://www.qnap.com/en/compatibility-expansion/ (lapas apakšā ir izvēlne)
    jo tur atšķirībā no NAS modeļa var šo to neuzturēt.
    Piemēram TR-004 aprakstā tiek inēts ka NAS modeļus TS-128, TS-228, TS-131, TS-231, TS-431, TS-431U neuztur, kā arī tajos kas nav upgreidoti līdz QTS 4.3.6. Tā ka tur jauzmanās.

Vēl arī pastāv variants slēgt klāt NASam arī parastos USB diskus kastītēs.

p.s.
    esmu racies tik QNAP NASos, ir vēl arī Synology un lētie vācu TerraMaster (tik pēdējam softs būs ne tik plašs)

Lūk TerraMaster
    https://www.amazon.de/dp/B07ZV7K7GX/...6Y8GN0XHX&th=1
    Last edited by nbinc; 02-04-20 at 01:07.
    nbinc at www.nbinc.lv

Pieredzējis lietpratējs hero's Avatar

Quote Originally Posted by fubar View Post
    kas tagad no mājas NAS ir pats ņemamākais? Štuku izlikt negribās...
    Ja pamatprasība ir tikai raid1 un lētāk, tad labāk ņemt divu bay aparātu (pati šasija būs zem 200eur), nebūs jāpārmaksā par slotiem.
    Specifiskāk, ka gribi ielikt 2 diskus tagad un 2 vēlāk... tad jau neder tas variants.

Pieredze ar synology 214, kas no '14 gada darbojas (kur bez backupiem vēl konstanti darbojas vēl kādi 8-10 servisi) un sistēmai vēl nāk updeiti. Stāsts par to, ka šodien paņemt kaut ko up-to-date no sakarīga ražotāja ar atbilstošu speceni tavām prasībām, tas būs droši 5+ gadiem un nav jēgas 'oversaizot' kasti.

Man bija daudz jāstrādā ar pieminēto QNAP TS-531, nu ja būtu naudas koks, paņemtu šo arī sev. Bet tagad kā reiz skatos uz to pašu Synology, pagaidām vēl uz Synology DiskStation DS418play, bet izskatās, ka jānomierinās un jāņem kāds divu disku variants- DS218+ vai Hero pieminētais 214. Vēlāk, ja tiešām gribēsies vairāk diskus, nu tad nomainīs kasti, gan jau uz to brīdi būs uzradies vēl viens vienkārša mājas NAS tīkotājs, kuram noderēs divu ligzdu uzparikte.
    Paldies par vērtīgo infu!
    tik ļoti ūber, ka skūšanās krēma vietā izmanto termopastu.

Pieredzējis lietpratējs hero's Avatar

Ņemot šodien - labāk ds218.
    Synology pēdējie cipari norādīja kura gada dzelži tie ir, attiecīgi x14 = 2014, x18 = 2018)
    Es savu vectētiņu (214) piemnēju akcentējot, ka pat šodien (6 gadus vēlāk), tas joprojām darbojas ar supportētu softu un updeitiem.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)