Results 1 to 17 of 17

Thread: Mājaslapas izveidošana

Default Mājaslapas izveidošana

Labsrīts forumiešiem! Nezināju, kur savu topiku iesviest - ja nav riktīgā sadaļa, tad neņem ļaunā...

Tātad, ko man vajag - nepieciešams uzkodēt lapu...šķiet, ka nedaudz specifiska. Lapa paredzēta konkrētam mērķim un konkrētai mērķauditorijai. Jāuzkodē iespēja izveidot profilus n+ cilvēkiem, kuri savukārt savā profilā publicē bildes, video, kuras/-us ir iespēja redzēt nereģistrējoties lapā. Jābūt iespējai sazināties ar reģistrētajiem lietotājiem, nereģistrējoties lapā. Jāiebāž lapā apmaksas sistēma LV robežās (sākotnēji domāju lapu palaist testa režīmā bez apmaksas iespējas, vēlāk skatīšos pēc situācijas). Pie katra personas profila jābūt kalendāram, kurā attiecīgā persona var norādīt brīvos un aizņemtos datumus konkrētajā mēnesī. Iespējams, ka procesā būtu jāpievieno vēl kaut kādas nianses/sīkumi, kuri šobrīd kaut kur klejo smadzeņu pusslodēs un nenāk prātā

Man šis lauciņš ir absolūti svešs...no šī visa saprotu tikpat daudz, cik no kvantu fizikas un baleta...

Uz doto brīdi mēģinu saprast sekojošas lietas: cik tāds prieks bez hosta un servera iespējām varētu izmaksāt (tīra mājas lapas uzģenerēšana). Otra lieta, kas man interesē ir - vai manas prasības ir iespējams uzkodēt un cik ilgs laiks būtu vajadzīgs, lai izpildītu manu ģeniālo ideju .

Jau iepriekš pateicos par atbildēm un mana prāta "apgaismošanu"!
    Paurbinaajis degunu, lentzaagja operators Vasilijs slaidi nospljaavaas un viedi noteica: "Gatera noteikumus es paarzinu taa kaa savus triis pirkstus!"

Ieteiktu sākt ar frāzi "mājas lapu izstrāde" Googlē.
    Izpēti to firmu piedāvājumu, kuru domēnu vārdi tev vislabāk patīk... :-) un kuru lapās ir detalizētāks saturs par vispārīgām slavinošām frāzēm
    Tev visdrīzāk būs jāskatās 'nestandarta lapu izstrāde' sadaļās, jo galvenā fīča ir specifiska lietotāju sistēma un ļoti daudz kalendāri...
    Vairāki norāda iesniedzamās informācijas veidu, prasības. No tās varēsi izlobīt infu, kas un kā jāpapildina vai jāpiedomā tavu prasību sarakstā.
    Vairāki norāda arī minimālās izstrādes naudiņas -- būs aptuvena skaidrība.
    Par hostingu -- tev vajadzēs daudz lielāku diska apjomu, nekā vairums standarta hostētāji savos plānos piedāvā.
    Piemēram, 500 lietotāji ielādēs pāris gigabaitīgus video no telefoniem -- terabaits 'pagalam'...

Vārdu sakot, vairākiem kantoriem aizsūti prasības, kura atbilde patiks vislabāk, ar to komunicē tālāk...

Ieskatam par maksāšanas iespējām mājaslapā:
    https://www.mozello.lv/blogs/ka-izve...ades-platformu

Ziņo par rezultātiem!

Neesmu gan īpaši informēts par LV cenām, bet domāju, ka pie nopietniem kantoriem ir jārēķinās ar 10k+ saistībā ar izmaksām, jo tas ir dizains + pati lapa.
    Nākamā lieta ir par to, kādi video/bildes tiks ievietoti - vai tie ir profesionāli apstrādāti vai pa taisno no mobilā? Ja pa taisno no mobilā, tad es teiktu, ka vajag arī mobilo aplikāciju. Tieši tas pats ir arī ar lietotāju privātajām ziņām - kā Tu sūtīsi paziņojumus par jaunu ziņu - e-pasts, sms? Ja ir mobilā aplikācija, tad būs vieglāk informēt lietotāju. Maksāšanas iespējas mūsdienas ir ļoti dažādas, ja ir tikai kartes, tad https://stripe.com/, ja vēlies ko vairāk (banka utt.), tad var izmantot, piemēram, https://www.mollie.com/ vai https://www.adyen.com/

P.S. Ja video nevajag "aizslēgšanas opciju", tad var lietot youtube priekš video hostēšanas un izvairīties no video "piegādes" galvassāpēm.
    P.P.S Es droši vien ieteiktu ar uzzināt ar kādu tehnoloģiju (backend programmēšanas valoda/ietvars) tiks taisīta lapa un paskatīties vai ir kādi citi uzņēmumi, kas piedāvā strādāt ar to pašu, lai nav tā, ka izstrādātajs izmanto kaut ko "eksotisku" un vēlāk Tev nav īsti izvēles iespējas mainīt izstrādātāju jau gatavam projektam.
    Last edited by newb; 02-20-20 at 03:10.

Man šis lauciņš nav svešs. Prāta vingrinājumam specificēšu, kas nepieciešams, lai uzbūvētu sistēmu.
    Pamats:
    - iespēja veidot statiskās lapas (mājas lapu pamatvajdzība)
    - iespēja veidot reģistrētus lietotājus
    - reģistrētiem lietotājiem iespēja veidot saturu (video, bildes)
    - nereģistrētiem un reģistrētiem lietotājiem iespēja piekļūt šim saturam
    Rezervēšanas / Booking sistēma:
    - reģistrētiem lietotājiem iespēja veidot rezervācijas laikus
    - nereģistrētiem un reģistrētiem lietotājiem iespēja rezervēt laikus pie konkrēta lietotāja
    E-komercija
    - iespēja veidot maksas produktus
    - iespēja norēķināties par produktiem tiešsaitē

To pamata daļu var izpildīt "out of the box" dažādas SVS (Satura Vadības Sistēmas), starp kurām populārākās ir Wordpress, Drupal un Joomla.
    Rezervācijas sistēmas arī ir dabūjamas plaginu/moduļu veidā visām šīm SVS un tas pats attiecas uz E-komerciju.
    Es noteikti netaisītu šādu projektu no 0, jo tad tas ticams aizies piecciparu skaitlī.
    Savukārt izmantojot kādu no open source SVS viss dārgums ir detaļās. Bet ja kods nav ļoti jāpielāgo, tad var iekļauties arī trīsciparu skaitlī, jo īpaši ja pašam vai darbiniekam nav bail savas rokas/galvu likt talkā.

Vēl kas jāņem vērā, ir lapas izskats/tēma/dizains. Arī tie ir pieejami gan bezmaksas risinājumi, gan maksas (themeforest, piemēram) kā arī var pasūtīt atsevišķi individuālu dizainu.
    Ņemot vērā, ka pašam nav līdz galam vēl viss skaidrs kas un kā, tad es ieteiktu sākt ar minimālo un ņemt nevis kantori, bet freelanceru.
    Provizoriski bez sīkumiem pie freelancera:
    Pamatam nevajadzētu izmaksāt vairāk kā 400 EUR
    Rezervēšanas sistēma - atkarīgs cik sarežģita (vai katram ir noteiktas dienas vai visiem vienādas, vai var atcelt, vai var veidot rindas, kā notiek ziņu apmaiņa utt) , bet pats pamats varētu būt vēl 300 EUR.
    Ekomercija, piemēram, pievienot tikai Paypal un vienu produktu ~200 EUR. Bet te var izaugt līdz krietni lielākam ciparam, ja grib integrēt karšu maksājumus un citas maksājumu vārtejas. Piekam LV gadījumā, ir jābūt arī attiecīgiem līgumiem ar finanšu iestādēm.
    Un otra puse ir produktu daudzveidība. Te var būt gan fiziski, gan digitāli, gan abonēšanas produkti un to variācijas. Attiecīgi mainas arī gala cipars.

Individuāla dizaina izstrāde parasti ir 2000 EUR robežās, bet var nopirkt maksas "ādiņas" par 200, tiesa gan tās dažkārt ir grūti pielāgot specifiksām vajadzībām. Un ir sakarīgas arī bez maksas un ar tādu būtu jāsāk un dizainēt var, kad funkcionāli viss ir skaidrs.

Par ko vēl laicīgi jāpadomā:
    - vai lapai ir nepieciešamas vairākas valodas.
    - vai nepieciešams sajūgt ar apmeklējuma analītikas rīkiem
    - vai ir vairāk kā 3 lietotāju tiesību līmeņi (administrators, reģistrēts lietotājs, anonīms lietotajs)
    - vai ir nepieciešamas aizsargāt pret spam botiem

Tas tā, īsumā

Paldies par atbildēm nebiju domājis, ka tas ir tik ķēpīgi...un ar piecciparu skaitli arī nebiju rēķinājies
    Paurbinaajis degunu, lentzaagja operators Vasilijs slaidi nospljaavaas un viedi noteica: "Gatera noteikumus es paarzinu taa kaa savus triis pirkstus!"

Pieredzējis lietpratējs netbeast's Avatar

Es biju uzcepis garu atbildi, bet tad atmetu ar roku. Te koleegji jau uzrakstiija.

Viss tas, ko tu gribi, ir izdaraams ar wordpress utt cms, kuriem pieliek klaat pluginus. Tev no nulles nekas nav jaakodee.

Tagad tikai tavs jautaajums ir, vai tu atradiisi profesionaali, kas njemsies tev aptaukot to Wordpress skeletu un to izdariit laiciigi, profesionaali un ar interesi.

Taads profesionaalis tev buus daargs. Ja gribi kjeepaaties ar studentu, kursh zina, kas ir wordpress, bet nepaarzin pluginus un tev tas aiznjems 6 meeneshus, bet peec tam nebuus supporta, vari arii to dariit, protams.

Jebkuraa gadiijumaa, tas, ko tu veelies, nav kaa gadus 10 atpakalj - ieshkjiebi studentam 200 latus un tas aiz laimes apchuraajies tev visu izdariija vienaa vakaraa. Tajaa laikaa arii tev prasiibas buutu daudz zemaakas.

Tavas veelmes nav triviaalas un jaareekjinaas ar izmaksaam.

My 5 cents.

Augstāk minētais - viss patiesība.

Es tikai no "uzmetuma" nesapratu - kā var notikt komunikācija bez reģistrēšanās?
    Tiklīdz browseri aizvērsi - tā pazudīs saruna, kontaktpersonas u.tml.?

Pie "apmaksas" arī jāsāk štukot - ko VID teiks?

Ir ko paštukot šādā projektā

Ja izmanto localstorage tad var pagaidu mailbox/token saraksti uztaisit ari pec browsera aizversanas neregistretam lietotajam.
    gordo.lv - grāmatvedības pakalpojumi

Pieredzējis lietpratējs smartdevil's Avatar

Piekrītu par CMS.
    Te tikai jāpiemin, jo lielākam profiņam uzdursies, jo viņš tev izmaksās lētāk, ka tas pats students. Profiņam tās pāris koda rindas... piem. pluginu piedzīt pie jaunākas CMS versijas būs 5min darbs, ko tāds students vai iesācējs nevarēs saremontēt nedēļu.

Quote Originally Posted by bobiksons View Post
    Ja izmanto localstorage tad var pagaidu mailbox/token saraksti uztaisit ari pec browsera aizversanas neregistretam lietotajam.
    Varēt visu var, bet bez reģistrācijas(tajā skaitā localstorage) par sensitīvas informācijas drošību ir jāaizmirst.

Sanāk šaut sev kājā - dators tiek atstāts/pazaudēts/uzkarās - lietotājs vairs netiek klāt savām sarakstēm.
    Tad sarakstes pazušana ir jāpasniedz kā baigais pluss, platformas "fīča".

Ja tā nav "fīča", tad jātaisa ar reģistrāciju.

Viss atkarīgs - kādu informāciju plānots apgrozīt attiecīgajos "čatos".

Parasts chats. Pat WP ir plugins, tik tas piesiets konkr "konsultantam".

Ar wp var visu bet nakotnes upgrade... un t.t.
    gordo.lv - grāmatvedības pakalpojumi

Prasības izklausās pēc maksas helpdeska programmatūras/servisa.

Kā Tu tur ieraudzīji helpdesku?
    Tas izklausās pēc individuālo foto/video pakalpojumu sniedzēju portāla.

Pieredzējis lietpratējs Devil_Inside's Avatar

Svingeru klubiņš!
    All good things in life are FREE*
    *plus shipping and handling

Man bija aizdomas, ka bez reģistrācijas portālā nevarēs sazināties ar reģistrētajiem lietotājiem. Bet tad būtu nenormāla putra, ja reģistrētos gan specifiskā auditorija, gan parasts lietotājs, kurš grib sazināties. Vai pastāv tāda opcija, ka nereģistrēts lietotājs var bez reģistrācijas apskatīties konkrēta lietotāja darbus un kontaktinformāciju? Katrs reģistrētais var
    norādīt savu kontaktinformāciju pie profila...Ideālā variantā būtu, ja nereģistrēts lietotājs varētu apskatīties pilnu reģistrēta lietotāja profilu....

Quote Originally Posted by newb View Post
    Kā Tu tur ieraudzīji helpdesku?
    Tas izklausās pēc individuālo foto/video pakalpojumu sniedzēju portāla.
    Tā arī ir...man jau labu laiku galvā pinās viena ideja, kas LV nav...ne tādā līmenī, kā es to esmu iztēlojies

Nav vērts kaut ko celt gaisā LV r to pāsu enerģijas patēriņu citur lielāka atdeve būs. Cel starptautiski, ja aiziet arī LV, tad vēlāk uztaisi LV valodā, ja tiešām no tā ir biznesa jēga.

Tā ir tumsonība un bullshits, ka vispirms jāmēģina lokāli, tad lēnām jāaudzē klāt valstis un reģioni. Vispirms bliež globāli, tad skatās kur ir vērts adaptēt un kur atmest.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)