Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 34 of 34

Thread: Labi ventilējama keisa meklējumos :)

Bannned Kuuminsh's Avatar
    Blog Entries
    1

Nešaubos ka ir žanra klasika utml.,
    Man ir lielummānija.
    Nedomāju, ka tā ir baigā problēma ja nopērk pa lielu. Daži euro +/- man nav arguments pirkt mazu

Nu un tīri pragmatiski, manā ūķī, vasarā mēdz būt diezgan silts un vienkārši gribu nodrošināties ar kārtīgu rezervi.
    Vot man ir teorija, ka 200m fan ar 1000rpm un saviem ~ 110-120cfm ir klusāki un efektīgāki kā 3 kaut kādi 120 kuri būs spiesti rotēt uz 2000rpm lai nodrošinātu samērojamu cfm, kas neizbēgami būs kudi skaļāk.
    Pat j daba tik liela plūsma nav nepieciešama, gribu lai ir rezerve.
    Varbūt kļūdos. Nezinu. Tad jau redzēs

Un galu galā, man jau tagad ir parasts keiss. Nu vot nafigam maksāt +/-250e lai nopirktu pēc skata tieši tādu pašu?
    Gribas kaut ko citu
    Žēl, ka šāda tipa keisiem ir tik maza izvēle :/

Kā viena no alternatīvām, kas likās tīri ok, ir Corsair Carbide Series™ Air 540 High Airflow ATX Cube Case
    Bet viņš ir maziņš un dēlis liekas vertikāli. Horizontālais variants šķiet pievilcīgāks, kaut vai tāpēc, ka tā ir bik saudzīgāka attieksme pret smagu GPU kura nelauž PCI-E.
    Last edited by Kuuminsh; 06-17-20 at 19:16.
    Только массовые расстрелы програмистоф спасут Родину!

Nu katram protams savs Man manā kastē 12ieki nekad negriežas vairāk par 900rpm (videokarte ar stock dzesi neskaitās), par temperatūrām stresa nav bijis

Quote Originally Posted by Kuuminsh View Post
    Kā viena no alternatīvām, kas likās tīri ok, ir Corsair Carbide Series™ Air 540 High Airflow ATX Cube Case
    Bet viņš ir maziņš un dēlis liekas vertikāli. Horizontālais variants šķiet pievilcīgāks, kaut vai tāpēc, ka tā ir bik saudzīgāka attieksme pret smagu GPU kura nelauž PCI-E.
    karbīds man bija, bet lielākais no Liang Li patīk labāk. Karbīds gan vispār nav mazs, man ļoti patīk šitā divu nodalījumu sistēma. Karti liec uz riser, gan glītāk, gan stabilāk, jā, cipars kož.
    tik ļoti ūber, ka skūšanās krēma vietā izmanto termopastu.

Quote Originally Posted by NeRealais View Post
    Lian li o11 air? Vieta 12 ventiem https://www.lian-li.com/pc-o11-air/
    šobrīd ir. viss perfekti!

Blog Entries
    1

Quote Originally Posted by fubar View Post
    bet lielākais no Liang Li patīk labāk
    Kurš?

P.S Tas Air, cik saprotu, vairāk domāts gaisam.
    Pašaurs
    Reāli apnicis ka keisos mūžīgi ir maz vietas un tu tur mūzdien pisinies cenšoties впихнуть невпихуєме

Manā skatījumā, vairums klasisko keisu tā ir vēsturiska mēslaine.
    Klasiskajam keisam ir jau gadi 30.
    Pa šo laiku dzelžiem ir ļoti pieaudzis elektro patēriņš un attiecīgi siltums ko izdala.
    Kas ir mainījies keisos?
    Nuuuuuu barokli pārcēla uz apakšu.
    Ok.
    Kas vēl?
    Pagājuši 30 gadi un šodien, kad man no keisa jādabon ārā kut kādi 300-400w man piedāvā 30 gadus senas tehnoloģijas, kad CPU&GPU varēja iztikt ar pasīvo dzesi vai ar mikroskopisku alumīnija gabaliņu.
    Ja šodien nopērk labu keisu, viņš mierīgi var nokalpot padsmit gadus.
    99% esošo keisu ir orientēti uz kaut ko aļa ofisam kur ir kaut kāds i5 ar integrēto grafiku.
    Vairumam geimeru ir tie paši ~ i5 un kaut kas aļa GTX 1060 kura rij ~ 120w
    Lūk šim vairumam arī der praktiski jebkurš keiss un tur viss būs labi.
    Bet, tai brīdī, kad tu tur iekrāmē kaut kādu top CPU & GPU tie 99% keisu vairs banāli neder. Tev no tā keisa ir jādabon ārā 3-5x vairāk siltuma.
    Un šai brīdī visa tā filozofēšana, ka keisu jātur ciet lai tur būtu pareiza gaisa plūsma aiziet pa pieskari banāli tāpēc, ka tas keiss nevar dabūt arā no sevis to siltumu. Konstrukcija neparedz.
    Nē nu kā, kaut kā jau viņos to visu var sabāzt. Un tas pat kaut kā darbosies.
    Skaļi, ar vaļēju vāku, paaugstinātas temperatūras, nonstop throttlings, bet nu kaut ka strādās.

Tā pavirši uzmetot aci, tie Lian li ir smuki un kvalitatīvi, bet tie joprojām ir oldskuls.
    Oldskuls no ērtību un konstrukcijas viedokļa.
    Liekot dēli vertikāli, mums ir sūdīgāka konvekcija, GPU lauž PCI-E un tur neko nevar padarīt.
    Es nez, izdomāji nočekot termopastu, dafai jauc ārā visu to mēslu čupu. Citu variantu nav.
    Viss tas ****iņš ap CPU papildus barošanaa, sata, usb, ventu vadiem, ... agghhhrrrr bled, tā ir tāaada bled vakardiena.
    Pērc keisu par 200e un tev piedāvā dojebeņi maķeri 5.25" disku vietas kuras sabāztas priekšā.
    Varbūt tas kādam bija aktuāli pirms padsmit gadiem, bet mūsdienās, nu vot ko lai cilvēks liek tajās ***zincik 5.25" kastēs kuras tikai aizņem vietu un *** gaisa plūsmu?
    Lian Li laikam ir labāki kā vairums, bet, priekš manis, tas pats air, nav tas ērtākais.
    Mana skatījumā, pērkot mantu kura kalpos vismaz gadus 10mit, neredzu jēgu taupīt pāris jevrikus. 10mit gadu periodā tā keisa cenai vai viņa bija 150 vai 200 vai moš 250e vairs nav nekādas nozīmes. Tās ir kapeikas. Nu kā kapeikās, šodien tās protams, nav kapeikas

Man to kompju ir bijis gana. Esmu priekš citiem viņus gana krāmējis kad vēl strādāju datorbode/servisā.
    Esmu "atēdies" ar šitiem klasiskajiem keisiem. Viņi mani ir mazliet izbesījuši. Riebjas
    Man pret viņiem ir alerģija un uz viņiem skatos kā uz aizvēsturisku anahronismu.

Nu vot šie paši Lian li.
    Apakšā vieta ventiem, kas velk gaisu iekšā. Pareiza doma.
    Un kas notiek ar to gaisu? Viņš momentā atduras pret GPU. Tas čakarē visu konceptu.
    Nu un ja tu tur vēl liec kaut kādu WC ar visiem krāmiem, tad tā gaisa plūsma tur tiek *****ta līdz nemaņai.
    Likt kaut kādas plates perpendikulāri gaisa plūsmai nav baigi loģiski.

Kaut kad biju izjaucis veco mac pro.
    Lūk tur ir padomāts par gaisa plūsmu.
    Tā gan bija veca kaste, bet jaucot ārā tu redzi ka par visu ir padomāts. Gan par ventilēšanu, gan par to kā to visu izjaukt un apkalpot, gan par to kā tas viss izskatās.
    Skaties uz to visu nesaproti, naheram priekš PC nav nekā tamlīdzīga?
    Kāpēc pat par lielu naudu nevar nopirkt normālu keisu? Kāpēc ir tikai kaut kādi lēti sūdi kuri nekam neder, izņemot biroju kur tu viņā iebāz i3 un browsē webu.
    Last edited by Kuuminsh; 06-20-20 at 22:08.

pag, bet tu taču pēc cipariem vai proporcijām saproti, ka AIR ir diezgan milzīgs? Man ļoti patīk hibrīdrisinājums, kas ir tieši AIR- tur ielien milzīgs custom loop da jebkādā konfigurācijā PLUS vēl kādi trīs venti taisa gaisa plūsmu. Vietas trūkums gan nav par šo keisu. Patīk, ka gan dzelži, gan stikls ir pamatīgs un visur labi viss nostrādāts. Korsārs salīdzinājumam ir tikpat ietilpīgs, bet bleķi plāni un viss tāds drusku ļodzīgāks, plus sīkumi nav tik forši, kā AIR. Lēti gan nav vispār, es vēl oriģinālo vertikālo paņēmu, kas, pēc cenas spriežot, izejmateriālus ir dabūjis no kāda retu metālu asteroīda otrā Saules sistēmas malā. Bet cenā ir kaudze ar labiem ventilatoriem, un patiešām- kaudze. Es dēļ vietas pārpilnības domāju moš tur vēl Nas izķidāt un iebāzt zem haubes.

Blog Entries
    1

fubar
    Smukajiem keisiem, cik saprotu, ir paliels ****iņš ar visiem tiem izskaistinājumiem, un pašu alumīnija (vai kas nu tur tiek izmantots) apstrādi/anodēšanu. Tāpēc arī cenas tādas :/

Un ļoti pareizi pieminēji komplektāciju.
    Piemēram, tas pats TT 20XT, pa lielam, ir tikai plika platforma.
    Komplektā iet viens 140 vents.
    200m venti ir diezgan dārgi un viņi ir jāpiepluso tiem ~220e, kas finālā nozīmē to, ka tas TT maksā ~ 300e
    TT ir sūdīgs kabeļmenedžments. Pa lielam, viņa nav. Nē nu kā nav. Vietas ir gana, ņem un pats visu tur organizē. TT laikam pabaidījās taisīt keisu vēl platāku kā rezultātā sanāk vilkt garas ķeskas uz CPU barošanu un mb apakšā esošajiem USB, fan bla bla.

PLUS vēl kādi trīs venti taisa gaisa plūsmu.
    Kā te vienā citā topicā noname pareizi pieminēja, man ir ļoti vājas zināšanas par keisiem un gaisa plūsmām, bet cik saprotu tad vēlams keisā taisīt paaugstināta gaisa spiediena zonu, kas nozīmē, ka ienākošā gaisa plūsmai ir hvz par cik, jābūt lielākai kā tam, kas tiek piespiedu kārtā izvadīts.
    Pamatojums šai teorijai ir tāds, ka ienākošā gaisa plūsmu kānekā,bet filtrē un keisā banāli ir mazāk putekļu. Tai skaitā ari radiatorā.
    Kas finālā nozīmē to, ka uz ienākošo plūsmu ir jābūt vairāk un/vai ātrākiem ventiem ka uz izejošo.

Ja taisa pazeminātu gaisa plūsmu un augšamums velk ārā un tas gaiss, ko iepūš priekšējie venti, viņš pa taisno izies ārā, kas nozīmētu bik labākas temp, ja mums augšā ir CPU radiators un sūdīgākas temp GPU gaisa dzesei, kā arī keiss pilns ar putekļiem, jo gaisu raus iekšā pa visām spraugām kur nav nekādu filtru.

Phanteksam arī ir interesanti keisi.
    Lian li lielāku uzsvaru liek uz vizuālo, Phanteks savukārt taisa lielākus towerus un viņiem ir tie dual system konfigi ar visiem aksesuāriem. Man tas nav aktuāli, bet tas liecina par ražotāja attieksmi pret produktu.

Diemžēl, gan Lian li, gan Phanteks, gan carbid, gan X20 LV nevienam uz vietas nav, viss jāsūta un tad veļ liels jautājums ko vispār var pasūtīt.
    Kaut kā sūtīt no ārzemēm, vēl ir bik strjomna.
    Last edited by Kuuminsh; 06-21-20 at 12:40.

Blog Entries
    1

Izskatās ka savās pārdomās un secinājumos par gaisa plūsmu keisā neesmu vientuļš.
    Biju meklējis kaut kādus gatavus video vai shēmas ar gaisa plūsmu dažādos keisos, taču tā arī nesanāca atrast.

Čalis no YT kanāla Этот Компьютер nupatās izdarīja to ko mans nejēdz.
    Solidworkā uztaisīja gaisa plūsmas simulāciju tipiskā ATX keisā.

Manā skatījumā šis apstiprina to, par ko man jau bija aizdomas. Rijīgi dzelži tipiskā keisā ar gaisu nav normāli nodzesējami.
    Nu un absolūtais vairums esošo keisu totāli nav piemēroti nekam vairāk kā i5 un kaut kādam RTX2060 :/

Zem šī video komentāros daudzi pieminēja interesantu risinājumu SilverStone Raven RV02
    Last edited by Kuuminsh; 07-18-20 at 09:34.

Nu, ja plūsmas modelē Solidworkā, tad nespēja to izdarīt ir sagaidāma. Tam ir labāki rīki, piemēram, Comsol Multiphysics.

Blog Entries
    1

Instigater
    ES nemāku, nevis vispār neviens nevar
    Palūrēju kā cilvēki strādā ar solida flow moduli un tas toč nav tas ko ES spētu.
    Nešaubos ka ir kaudzēm tādi kuri māk.

Pieredzējis lietpratējs

https://youtu.be/XsMNu0gWlZw
    Best PC Airflow Cases of 2020 So Far: $60 Budget to $200 High-End

Blog Entries
    1

Interesants keiss.
    Nē, jams nav super ventilējams, bet jams ir smuks un ventilācija ir ciešama
    Tīri vizuāli, viens no smukākajiem, kas i redzēti.
    "minimāli" atsit pēc jaunā xbox
    Dārgs. Jā, bet cenā ir WC, baroklis bla bla.
    Te gan uzreiz atceros ka lielā box cena ( laikam jau bez nodokļiem) ir 500$.
    Te viens keiss jau 300
    Last edited by Kuuminsh; 1 Week Ago at 18:40.

Pieredzējis lietpratējs DJWoX's Avatar

Es labprāt nopirkut labu kompaktu atx case ja kādam ir k-kas dodat ziņu.
    ...
    Pārdodu jaunus, jaudīgus un lētus Dell portatīvos datorus par vissaldākajām cenām!
    Dell EOZ / (Telefons 29392607, ... djwox@inbox.lv)

Quote Originally Posted by Kuuminsh View Post
    Kā te vienā citā topicā noname pareizi pieminēja, man ir ļoti vājas zināšanas par keisiem un gaisa plūsmām, bet cik saprotu tad vēlams keisā taisīt paaugstināta gaisa spiediena zonu, kas nozīmē, ka ienākošā gaisa plūsmai ir hvz par cik, jābūt lielākai kā tam, kas tiek piespiedu kārtā izvadīts.
    Pamatojums šai teorijai ir tāds, ka ienākošā gaisa plūsmu kānekā,bet filtrē un keisā banāli ir mazāk putekļu. Tai skaitā ari radiatorā.
    Kas finālā nozīmē to, ka uz ienākošo plūsmu ir jābūt vairāk un/vai ātrākiem ventiem ka uz izejošo.
    Cik nu ir testēts tad trīs 120mm priekšā un viens 120mm aizmugurē ir pats labākais efekts. Pieliekot vēl vienu 120mm augšā atšķirība vairs nav tik liela apmēram -1°C no GPU un varbūt -2°C no CPU tas ir labākajā gadījumā. Tas ir korpusā ar gaisa dzesēm.

Vēl svarīgi, lai ir mesh korpuss citādi var būt mierīgi +10°C vai pat vairāk, ja priekša būs ciet. Arī GPU jābūt brīvai vietai slotiem citādi vairāk karsīs.

Par AIO gan nezinu kaut arī šķiet priekš Ryzen 3000 tā nav labākā P/P izvēle cik nu ir redzēti testi, un ar Ryzen 4000 visdrīzāk būs līdzīga situācija.
    Last edited by @rmands; 3 Days Ago at 19:15.
    AMD Ryzen™ 7 3700X | Micron E-Die 3666Mhz CL15 | ASRock B550M Pro4 | Gelid Phantom + BioniX P120 | SP P34A80 512GB | Kingston A2000 1TB | PNY CS900 960GB | RTX 2070 Super WindForce | Seasonic GC-650

ViewSonic VX2758-2KP-MHD | Logitech G403 Hero | Redragon K556-RK | JBL 305P MKII | Audient EVO 4

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)