Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 56 of 56

Thread: Elektronistalācija mājās

Quote Originally Posted by Hrjum View Post
    a vdrug pēc 10 gadi izdomā hipsterīgo chandalieri uzkārt...

Par standartiem. Visi būvniecības standarti ir lai ātri, lēti uzceltu un pārdotu, visu vajag vismaz x2, lai ir rezerve. Ne tik vadus, arī ūdenstrubas utt. Kur prasa 1/2 collu jāliek vismaz 1" utt.
    Tu standart 1 collu likt ūdenim, tas nekas, ka visi krāni max 3/4 un no 1 collas nav nekādas jēgas. + tas viss maksā arī daudz x dārgāk.
    + neaizmirsīsim, ka pie pilsētas pieslēguma spiediens tāpatd kā 1/2 tā 1collā. beigās bezjēdzīgi lielāks ūdens patērīņš, ierīkošanas izmaksas u.t.t.

Kanalizāciju arī tad nevis 110 bet uzreiz 300 laižam iekšā stāvvados? siltās gridas neviis 16mm, bet laižam 32mm?
    sienas arī nevis 300mm gāzbetonu, bet 50cm betonu?

Navjag jau azrauties pilnīgās galējībās un muļķībās.

Vai tu esi zils vai rozā, valsts ir jāmīl katrā pozā!

.

Quote Originally Posted by ingus16 View Post
    Palasi manu burtojumu kur minēju par riņķa slēgumu un 40 a... Dzīvojamās mājas pec standarta nevar likt vairāk par divsocketu rozeti vienā punktā, tas kad šipotreba socketus ar desmit izvadiem sienā saliek, nevar uzskatīt par drošu un pareizu, jo katrs sockets ir max 13 A,kur , tālāk tam ir domāts pagarinātājs priekš n rozetēm kuru savukārt limitē sockets pie kā pagarinātājs pieslēgts. Nevis saliekot sienā vienā punktā 5 rozetes un un ar lielāko prieku saliec elektro tējkannu, elektro plīti, fēnu, leduskapi, tosteri uz urra slēdz visu iekšā.
    Ja vairāk nav ievilkts, tad jāskatās problēma savādāk, jeb jaraksta iesniegums ka neatbilst mūsdienu prasībām
    Jāpārtaisa ko?? Mans darbs ir bijis vairākkārt akreditēts, bez problēmām un drošs max.. Netaisos tev tagad visu teoriju dzīt....
    Pastāsti man neaptēstajam par savu riņķa slēgumu, kurā standartā tas ir aprakstīts, kopā ar to, ka nevar likt vairāk par divvietīgām rozetēm vienā punktā.

Quote Originally Posted by Katzenjammer View Post
    Pagaidi. Gadās, ka apsaimniekotājs nomaina.
    Izvelc jaunu vadu, drošinātājus dzīvoklī.
    Es gribētu, bet tie apsaimniekotāji mainās tik bieži mūsu mājai, ka nav jēgas pat prasīt Tieši šobrīd iet runa par kārtējo apsaimniekotāja maiņu.

ūdenim pat ļoti vajag 2-x resnāku maģistrāli dživoklī, lai tad atvadi uz krāniem iet mazāki un nav tā ka atgriežot vienu krānu pāre'jie sāk pilināt

Tā kā mums tagad Jūrmalā notiek masīva ūdensvadu rekonstrukciju, varu teikt, ka uz māju tiek padots pa 32mm PE trubu - iekšējais diametrs sanāk 26mm. Maģistrālie vadi parasti tikai 110mm ārējais diametrs un pa ielu atzari no maģistrāles 64mm.

Pieredzējis lietpratējs andrisri's Avatar

Quote Originally Posted by mickys View Post
    Pastāsti man neaptēstajam par savu riņķa slēgumu, kurā standartā tas ir aprakstīts, kopā ar to, ka nevar likt vairāk par divvietīgām rozetēm vienā punktā.
    Viņš taču UK dzīvo, es pat nebtīnītos ja tur tāda norma būtu, kādus brīnumus man tikai nav stāstījuši tur dzīvojoši cilvēki

Quote Originally Posted by Hrjum View Post
    ūdenim pat ļoti vajag 2-x resnāku maģistrāli dživoklī, lai tad atvadi uz krāniem iet mazāki un nav tā ka atgriežot vienu krānu pāre'jie sāk pilināt
    Labāk nemaz neturpini, nav Tev būt celtniekam.

.

Man pietiek zināt, kur jamie grib sūdu stumt, vai vienkārši kā lētāk, ērtāk tikt cauri.

Citādi ir dzīvots kur 400l vannu bezjēdzīgi ilgi jālej pilnu un tikpat ilgi jālaiž ārā... Rainshower lieljaudas dušai beidzas spiediens un nav vajadzīgā ūdens apjoma, jo arī trubas par šauru un tāpat, neiet viss prom, jo arī standarta kanalizācija.

Patēriņš vispār ir pilnīga ***ņa. Mājsaimniecībās par to nav jāsatraucas. Taupīt resursus mājaš ir dumji, neko tāpat nevar ietaupīt, jo mājsaimniecības ir labi ja 5% no visa elektrības un ūdens patēriņa.

Pieredzējis lietpratējs Bender's Avatar

Labāk būtu dzēris.

Pieredzējis lietpratējs Semo's Avatar

Jūs te tā ieciklējāties uz tam caurulēm...nevajag resnāku nekā tievākais pudeļkakls...tik jautājums kas notiek tajā brīdī kad sieva atgriež tās 3/4" virtuvē, dēlēns nolaiž kluci podā, vai kādā veļēne/traucene pucē un tu pats tusē dūšā m (pilnai laimē pieliekam vienādojumā boileri pagrabā ar īsāko ceļu no resnāka ievada, patīkami takš applaucēties ne)? Nemaz nerunāsim par to ka kāds ir spiediena kritums tai pašā 3/4" caurulē pret 1"

Vot man patīk šie cilvēki kas kaut ko priekš sevis pārbūvē fundamentālu (lasīt, ko nevar viegli nomainīt neuzplēšot sienas utt) un visu saliek v pritiračku...un tad pēc gada izrādās ka sievas nosapņotai dušās kabīnei nepietiek spiediens/plūsma, vai ka blin ilgi lolotais overkill gaiming pc savienojumā ar tejkanu sit ārā korķus. Bet es takš zinu ka turpmākos 10 gadus neko nemainīšu un nafig pārmaksāt...

Vot tiešitā, trubas un vadi ir nepiedodami lēti pret to nomaiņas izmaksām. Manā mājā tēvs uz kaparu dsindesmito beigās knapinājās - patikami nav dušā atrasties, kad sieva operē ar virtuves udenskrānu. Maģistrāle 22mm, atvadi 10mm um bēdīgakais, ka no akas arī 22mm, un 3 m3 sūknis realitātē mocās un dod tikai 1.5 m3. Pat ja parēķina, ka paša pumpēts udes ir nepiedodami lēts, tomēr pa 0 gadiem resnāka truba 20 gados būtu atmaksājusies.

tak 32mm no sūkņa līdz troiņikam aukstails/boileris un tālāk 16-20mm uponors daudzslānis,, sūknim automāts, ne relejs, kas uzturēs konstantas 2-2.5 bārus un laime pilnīga, neūs problēmas ar zemu spiedienu.
    protams kausējamās 16 neder, jo tur iekšējais virpār 10-12mm, kas tomēr par maz, bet 16mm daudzlānis ir normāls eko variants.

Protams, pareizais variants ir līdz katram patērētājam sava truba, gan karstā, gan aukstā, Bet tad gan karsto cilpu sanāks pamocīties ar trubām un shēmu.

dziļurbuma/ spices iegremdējamiem sūkņiem ir tāda jauda un 7-8 bar maximālais spiediens, ka tur pelbaseinu 2 min laikā piepildīs.

Tiem, kas apsaldējas, vai applauējas dušās, kad atgriež virtuvē krān, iesaku pārbaudīt spiedkatlu, vai membrāna nav dead (vai vispār ir pareizi uzstdīta ( pie tukšas sistēmas jāiepumpē ar pumpi membrānā 1.5-2 barus un tad tik laist sistēmā ūdeni, nevis mērīt/ pumpēt membrānā spiedienu, kad jau sistēmā ir ūdens), tad rodas "tukšums" trubās, jo nespēj paspēt noturēt spiedienu.

Par dziļurbuma automātu, sīkāk var akveduktā pie projektu menedžeriem prasīt, der daudziem modeļiem un ražotājiem, taču grunfosam ir savs, tos gan šitie kaus nost.
    https://www.akvedukts.lv/lv/e-nolikt...995520&popup=1

.

Pieredzējis lietpratējs Semo's Avatar

Quote Originally Posted by genius View Post

Tiem, kas apsaldējas, vai applauējas dušās, kad atgriež virtuvē krān, iesaku pārbaudīt spiedkatlu, vai membrāna nav dead (vai vispār ir pareizi uzstdīta ( pie tukšas sistēmas jāiepumpē ar pumpi membrānā 1.5-2 barus un tad tik laist sistēmā ūdeni, nevis mērīt/ pumpēt membrānā spiedienu, kad jau sistēmā ir ūdens), tad rodas "tukšums" trubās, jo nespēj paspēt noturēt spiedienu.
    https://www.akvedukts.lv/lv/e-nolikt...995520&popup=1
    nopietni? tā tupa uzpumpēt 1.5-2 bars? un kā tas darbojās ja ievada spiediens ir 2.5 bar? Atbilde, spiedkatls būs konstanti pilns un efetīvāis tilpums būs tuvu nullei un neko neatdos kamēr spiediens nenokritīs zem tiem 1.5 bariem...protams ja tas spiediens ir pietiekams, problēmu nav.
    Nav tāda vispārēja spiediena, ko visur var likt. It sevišķi pilsētās. Tas tiek rēķināts no sistēmas normāla default spiediena, vēlama spiediena , tvertnes tilpuma etc. Lai maksimāli izmantotu tvertnes darba tilpumu.
    Protams ja spiedkatls reāli arī sūknē no akas etc tad savādāk, bet atkal darba spiediens ir atkarīgs no cauruļu spiediena kritumiem, vēlāmo caurpludi etc...ieteikt pumpēt tupa maģisko skaitli jebkurā gadijumā ir

kam tev spiedkatlu, kad ir pilsētas ūdensvads ar 2.5 bāri?

Spiedkatlā liek 0.5-1 bar mazāk, kā max spiedinenu sistēmā., parasti 2stāvu mājās liek 2-2.5 max un deltu līdz 1bar. spiedienu, pie kura dziļumsūknis slēdzas arā.

Var protams, ar tavu garo formulu, bet praksi tādu man teica meistari.

Semo, protams ir atkāpes, man darbā vispār 4bar sistēmā, bet nu tas tā, specifika.

Katrā gadījumā tāpat kā jebkam, nav vienas formulas, mans komentārs vairāik, lai sāk domāt, ka nevienmēr trubu diamertrā vaina.
    Last edited by genius; 08-22-20 at 00:38.

.

Quote Originally Posted by Semo View Post
    nopietni? tā tupa uzpumpēt 1.5-2 bars? un kā tas darbojās ja ievada spiediens ir 2.5 bar? Atbilde, spiedkatls būs konstanti pilns un efetīvāis tilpums būs tuvu nullei un neko neatdos kamēr spiediens nenokritīs zem tiem 1.5 bariem...protams ja tas spiediens ir pietiekams, problēmu nav....
    Sen nebiju šādu fizikālo procesu izpratnes trūkumu lasījis - drošvien biji saguris vakarā. Ideālajā variantā tukša spiedkatla gāzes kameras spiedienam jābūt tikai nedaudz zemākam par zemāko iestādīto spiedienu ūdensvada sistēmā, kāreiz, lai maksimizētu spiedkatla darba tilpumu. Uzdošu tikai vienu jautājumu - kas notiek ar gāzes piedienu, ja tās tilpumu nemainot temperatūru, samazina uz pusi?

Tālāko gan tā kā var piekrist, ka sistēmas darba parametri jāsalāgo visām komponentēm, nevis tupa jāiepūš tik, cik uz birkas rakstīts vai vēl padomjlaiku santehniķis noburkšķ.

Pieredzējis lietpratējs Kaibinjsh's Avatar

Quote Originally Posted by andrisri View Post
    Viņš taču UK dzīvo, es pat nebtīnītos ja tur tāda norma būtu, kādus brīnumus man tikai nav stāstījuši tur dzīvojoši cilvēki
    100% UK, jo tikai tur ir ring circuit un tikai tur ir 13A rozetes.

Te ir atsauces uz MK, noteikumiem, LBN u.c. standartiem kas ir spēkā Latvijas republikā - https://wpweb-prod.rtu.lv/vf/wp-cont...-Dzekas-LV.pdf
    ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)