Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 20 of 70

Thread: Mājas NAS

Default Mājas NAS

Tā kā beidzot ir lieki centi, tad gribu īstenot senu vēlmi- mājas serverītis iekšējā tīklā.
    Nekad neesmu ar to saskāries un darbojies. Kādreiz uz win7 atceros ka šēroju 1 mapi savā tīklā caur windu, bet tas bija sen un nav taisnība.

Tātad tā doma ir tāda- Kaut kur pie rūtera ir pieslēgta kastīte ar cietajiem diskiem ~uz 4TB, pie kuras var pieslēgties visi mājas datori. Nekādas dublēšanas un bekapi nebūs vajadzīgi.
    Kā piemērs- ir 2TB ar multenēm sīkajiem, bet viņa esošajā pc ir tik 240gb ssd, bet gribu lai viņš var tikt klāt pie visām multenēm no jebkura pc.

Teorētiski visu zinu/saprotu, bet fiziski nav ne jausmas. Kā notiek failu pievienošana/dzēšana? Ir admin konts vai jebkurš edito? Kopēšana visiem atļauta? Lab tas viss pēc tam, bet kādu aparātu ieteiktu? Budžets būtu kādi 300€ (bet nu no veikala cenām man būs labas atlaides, tākā reāli līdz kādiem 500€ ar visiem hdd). Viens čoms ieteica tipa šo- qnap ts-231k
    Kādi ieteikumi? Maybe kāds gudrās vnk var man uzzvanīt un izstāstīt smalkāk?

Pieredzējis lietpratējs Bender's Avatar

2 disku Qnap un miers. RAID1.
    No Synology nu jau jāturas pa gabalu, jo šie ne tikai RAM licencē, bet nu jau arī HDD.

Pieredzējis lietpratējs atkars's Avatar

Man tieši 8TB HDD 3.5 parādījās un gribēju NAS uztaisīt. Lūdzu ieteikumus. Paldies Spokam par tēmu. Tieši laikā.

Quote Originally Posted by Bender View Post
    Qnap un miers
    Modeli ar kādu konkrētāku ieteiksi?

Pieredzējis lietpratējs Bender's Avatar

Pa manam - mājām nav būtiski, man ir TS-231p. Nezinu cik velk pa vadu, bet WiFi iet ~35-40MB/s.
    Mērķis tieši tāds pats - video glabātuve un backups mājas kastēm.

P.S. iekšā liec klusos un lēnos NAS diskus, ar WD RED bija, kā Baikonurā

Pieredzējis lietpratējs atkars's Avatar

Cik atradu, tad QNAP TS-131K priekš mana viena cietā diska būs kā nākas.

Spoks, ņem HP microserver gen7 un uzliec xpenology.

Quote Originally Posted by milagr0sa View Post
    Spoks, ņem HP microserver gen7 un uzliec xpenology.
    Joprojām neesi savu pārdevis? Ja tā- sazinās wazapā!
    Ir izsvītrots- https://eoz.lv/showthread.php?52423-...croserver+N40L ?!
    Last edited by Spoks; 1 Week Ago at 01:06.

Quote Originally Posted by Spoks View Post
    Joprojām neesi savu pārdevis? Ja tā- sazinās wazapā!
    Man ir vēl divi

Nav dikti liels? Price? Diskus ir ko piedāvāt klāt?
    Man līdz Tevīm ir 8min gājiens

Quote Originally Posted by atkars View Post
    Cik atradu, tad QNAP TS-131K priekš mana viena cietā diska būs kā nākas.
    https://www.1a.lv/p/qnap-ts-131k/98g0
    pret
    https://www.1a.lv/p/qnap-ts-231k/8xdb

Varbūt ir vērts 20e piemaksāt par 2 disku vietu skatoties nākotnē?..........

Varbūt ir vērts 20e piemaksāt par 2 disku vietu skatoties nākotnē?..........
    1 diska aparātu man šķiet nav vērts ņemt, labāk piemaksāt un paņemt 2 disku NASu, vai ja ir vēl līdzekļi tad var arī 4 disku NASu ņemt -saimniecībā noderēs. Var gan filmas turēt, gan sistēmu bakupot un rezerves kopijas taisīt uz ārējā HDD pašiem svarīgākiem failiem (visam gadījumam), pie tam to visu var automatizēt.

Es jau ilgāku laiku lietoju QNAP 4 disku agregātu, esmu apmierināts.

Pats process notiek kā ar tīkla resursiem. Piemapo NAS disku datoram un bez problēmām kopē un dzēs tur failus.
    Ja ir Smart TV tad var uz NAS uzlikt jebkuru DNLA serverīti un tad teļuks pa tiešo konektēsies pie NAS un varēsi skatīties filmas (es izmantoju Servio). Vai caur App skatīties filnas no NAS uz telefona vai planšetes.
    Pēc noklusēšanas NASā jau ir savs DNLA, bet nu var likt jebko savu.... QNAP'am ir savs APP Store, un līdzīgi kā telefonam var likt aplikācijas (tik pat viegli un ērti).
    Ja NAS ir jaudīgāks tad ir pieejama virtualizācija un var likt Windows vai Linus, darbināt node.js, web/mail serverus u.t.t. bet uz ARM tas prieks neies, tikai ar Intel/AMD smadzenēm.

Pirmatnējā NAS palaižšana notiek caur Web konsoli, kā arī ja vajag kādas citas darbības veikt tad ar caur Web konsoli.

Par neērtībām.
    - ir lasīts forumos ka pēc NAS OS updatiem pazūd piekļuve failiem, pats gan ar to neesmu saskāries, bet ieteiktu uzreiz pēc palaižšanas uzlikt visus jauninājumus, lai pēcāk to nedarīt kad jau aktīvi to lieto.
    - lētākiem NAS ar Arm proci un 1-2Gb atmiņas darbs ar WEB konsoli diezgan palēns, lai paātrināt NAS darbu var atslēgt visus neizmantojamos servisus, tur OSā tas salīdzinoši ērti uztaisīts.

Man pašam QNAP-TS-453B ar 4 Gb atmiņas un 4x kodolu Intel J3455, ātrums it kā ciešams no konsoles, bet dažreiz izmet paziņojumu ka gribētu vairāk RAMu.

Ir vēl varianti standarta datoru pārtaisīt par NASu, ir FreeNAS OS, kas liekas uz jebkā, bet tur lielākas prasības uz RAM (dēļ ZFS failsistēmas)
    https://www.freenas.org/hardware-requirements/

Tā ka ja ir lieks dators var uz tā pamēģinās NASoties.
    Last edited by nbinc; 1 Week Ago at 03:14.
    nbinc at www.nbinc.lv
    Intel Core i7 4 GHz, RAM 16 Gb DDR3 1600 MHz, Radeon M295X 4Gb, SSD 2Tb.

Freenas vairāk korporatīvajām vajadzībām dēļ tām dzelžu prasībām, priekš mājas piemērotāks būs xigmanas (bijušais nas4free, bijušais freenas pirms tur cilvēki atdalījās gadus 10 atpakaļ), to gan var uzlikt uz jebkā, man pirmā iterācija vispar bija uz veca pentium III ar 128gb ram. Bet nu tas ja gribās čakarēties un urbties cauri, Spokam imho Qnap būs labāks variants.

Quote Originally Posted by noname View Post
    pentium III ar 128gb ram.

Ko sakat par šādiem gataviem komplektiem- https://www.1a.lv/p/western-digital-...t=2vo&index=10 ?

Dotajā brīdī vienā griežas 6*12TB ar Unraid OS. Otrais bija rezervē bet man vietas nepietiek. Skatos tagad uz 3u Supermicro pusi no diskiem palika wd purple 3tb.

Ko sakat par šādiem gataviem komplektiem- https://www.1a.lv/p/western-digital-...t=2vo&index=10 ?
    Šitādus gan nevajag, viņiem mūždien visādas problēmas (ātrumi, nevari lietot svešus diskus, fīčas kuras ieliktas tikai lai būtu bet normāli nav lietojamas etc. utjpr.), labāk pieturēties pie tiem kas specializējas - Qnap vai Synology.

Šobrīd skats apstājies uz šo- QNAP TS-251D-4G

Mani pieci centi par Nas mājas vajadzībām-

Šobrīd ir Freenas.
    Diezgan vienkārši un ērti tur viss konfigurējās.
    Pa lielam vajadzīgs vecs PC un paši diski.
    Varēsi uztaisīt vairākus storage pool- piem, viens šārei/backup, otrs NVR utml.
    Varēsi kādu VM palaist, ja vajadzēs.
    Vēl tur kaudze visādu app- webserveri, torrent utml.

Ja to visu nevajag, tad var gatavu Nas kastīti paņemt.
    Bet kā jau biedri teica, labāk izvairīties no WD, kas nāk kopā ar diskiem. Softiski un dzelžu ziņā būsi stipri ierobežots.

Kaut kad sen atpakaļ pirms Freenas bija Zyxel 326, ātruma ziņā bija mega aparāts.
    Pirms tam bija kaut kāds WD aparāts (tepat no biedra pirkts), kuram bija norsprādzis disks.
    Un par cik viss Nas softs stāvēja uz paša diska- bija diezgan liels pasākums to Nas atdzīvināt. Un ātrums tam Nas arī bija traģisks.

Šobrīd skats apstājies uz šo- QNAP TS-251D-4G
    300 euro seriously? par pliku karbu Par 200 euro no manis dabūsi mikroserveri ar 4GB ddr3 ecc ram un 4x3TB wd purple
    Izmēri šim mikroserverim 26.7(H) x 21.0(W) x 26.0(D) cm. Lielāks par QNAP, bet nav nekas īpašs.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)