Page 11 of 11 FirstFirst ... 7891011
Results 201 to 218 of 218

Thread: Saules enerģija

Quote Originally Posted by Dzy View Post
    48V pritom, ka tādi maksā krietni lētāk, lai tos varētu atļauties.
    man tev ir jautaajums. cik voltu inputs ir saules panelju invertoriem? :>
    attieciibaa uz 9m mastiem... nakoj hren? es jau rakstiiju, ka 3x3 buus daudz leetaak, klusaak un izdeviigaak. pie kam tu vienu motiivu vispaari nerubii, vai nu esi palaidis gar ausi)
    tas ir VERTIKAALAIS veeja rotors! tur ne tik daudz augstums, kaa diametrs lomu speelee...

aj, nakuj es te peerles kaisu?...
    Quote Originally Posted by KasparsRTK View Post
    Man taisnība ir visā, ko saku.
    dolbaku saraksts - Hrjum, Monstrs, nabukoo, junkmail, Kaspars, deff_ins. Instigater

Saules paneļu invertoriem, piemēram, Kostal Plenticore Plus 10, MPP working voltage input ir robežās no 150-720V DC

Man Tev ir jautājums: kāda ir slēguma shēma vismaz 3 gab. 48V AC vēja ģeneratoriem, lai ļoti spēcīgā vējā dabūtu vismaz tos 100V AC input, no kuriem augstāk ielinkotais poļu on-grid invertors sāktu kaut ko nebūt ražot?

Pērles varētu ķert, ja būtu konkrēti modeļi ar on-grid invertoriem un konkrētiem vertikālajiem vēja ģeneratoriem ar to kopējo slēguma shēmu - lūk tad tās būtu pērles, nevis bļaustīšanās
    Jaunība ir trūkums, kas ar katru dienu iet mazumā

augstāk ielinkotais poļu on-grid invertors sāktu kaut ko nebūt ražot?
    saaksim ar to, ka invertors NEKO NERAZJO, tikai pateeree :>
    beigsim ar to, ka spriegums ir pilniibaa otrskjiriigs, svariiga ir straava...

patiesiibaa tev es nespeesju neko paskaidrot. pie vainas tavs sestaas klases fizikas skolotaajs un... nez - bonaparta sindroms?
    dolbaku saraksts - Hrjum, Monstrs, nabukoo, junkmail, Kaspars, deff_ins. Instigater

Ja nevari man paskaidrot, tad neskaidro man, bet noteikti citi foruma dalībnieki būs zinošāki par mani un sapratīs Tavas atbildes, ja rakstīsi pēc būtības - raksti viņiem, tam forums domāts, lai dalītos ar konkrētām zināšanām.

1) Augstākminētā slēguma shēma virknei ar AC vēja ģeneratoriem
    2) Atbilstoši modeļi on-grid invertoriem un saderīgiem vēja ģeneratoriem
    3) Ja invertora tehniskajā dokumentācijā norādīts, ka invertora izejā "parādās" lietderīgs 0,4kV spriegums, ja tā ieejā ir vismaz 100V spriegums, vai man tam neticēt, bļaut, ka ražotājs alnis, un tā vietā stūrgalvīgi grūst iekšā 48V ar 20A strāvas stiprumu (varbūt der arī 24V 40A?), jo spriegums ir otršķirīgs un strāva ir svarīga?

Šobrīd iespaids tāds - "es visu zinu, bet nevienam neteikšu, palieciet muļķi, lai es vienīgais te gudrais būtu"

veel reizi atkaartosju iipasji apdaavinaatajiem - spriegumam principaa ir otrskjiriiga noziime. kaut gan... es te par zemspriegumiem un liidzstraavu... ir taads skinefekts. izmantojas lai paarvadiitu elektroenergjiju lielos attaalumos. kaut gan, joptvajmatj, tur atkal prieksjaa oma likums, mhhhh

bet ne par to vispaari runa! solarpanelis gaismas ietekmee speej razjot TIKA UN VIENIIGI liidzstraavu. pie kam viena celle ap 0,5 v max. taas celles saliktas virknee var razjot kaut 100500 voltus, bet straava nieciiga. taapeec paneljus buuvee paraleeli sleedzot n-taas cellju virtenes. saproti? liidzstraavu, ibiomatj! kuru peec tam tavs grebannijs inverters paarveersj mainjstraavaa.

veeja turbiinai ir pilniigi poher, ko griezt - mainjstraavas vai liidzstraavas gjeneratoru! pie kam pilniigi poher, kaadi ir gjeneratoru izejas parametri, ja tik turbiina to speej uzgriezt liidz minimaalajiem rpm!

tiesjaam lauzj skaidrot kaut kam te elementaaro klasiku, mlje

7 Decembrī palaidu savu saules sistēmu un saražoja pa to mēnesi 116kw priekš ziemas tīri ok uzskatu.
    Click image for larger version. 

Name:	20211122_104750.jpg 
Views:	107 
Size:	487.4 KB 
ID:	44189

Necepies ķirzak un nenovirzies Par DC (līdzstrāvu) es nevienā brīdī netiku uzdevis jautājumu, kā arī katru reizi pieminēju AC vai DC. Par saules paneļiem vismaz elementārākās lietas ir papētītas un, tā kā tur ir līdzstrāva, viss ir vienkārši - slēdz virknē, paralēli - kā nu gribi, lai sasniegtu invertora ienākošos nominālos elektrības parametrus, lai dabūtu max efektivitāti.
    Longi LR4-72HPH-450M panelis, kas sastāv no 144 šūnām, dod ārā 38,6V un 8,7A pie NOCT, kas nozīmē, ka, lai Kostal Plenticore Plus 10 invertora inputā sasniegtu tā nominālos 570V (minimums 120V), vajag 15 tādus paneļus saslēgt virknē. Paralēli slēgt nedrīkst, jo max input current per DC Input ir 13A.

Komerciālas vertikālās vēja turbīnas ar vērā ņemamu jaudu (virs 3 kW) šobrīd esmu redzējis tikai ar AC output, iespējams, ka ir arī ar DC output, bet tad priecāšos par linku uz tādu modeli un kur tādu nopirkt!
    Mana sāpe ir par to, ka plaši pieejamos lētos 12/24/48V AC ģeneratorus nav tik vienkārši saslēgt virknē (lai dabūtu 400V nominālo input ongrid poļu invertoram, vai vismaz tā minimālos 100V), jo maiņstrāvai taču vajag sinhronizēt frekvenci, ja esmu pareizi sapratis un tad tas vairs nav cost effective?

Kā jau pašā sākumā norādīju, on-grid vēja ģeneratoru pasākums ir krietni sālītāks par saules paneļiem - ir problēma ar on-grid AC invertoriem, īpaši 3fāzu - piedāvājums ir ļoooti mazs, ST ir tikai viens ražotājs atļauto sarakstā. Cita lieta ir par off-grid - tur bieži vien pietiek ar mazjaudīgu (un lētu!) vēja ģeneratoru ar 12/24/48V output, uzliek ķīniešu vienfāzes invertoru un priecājas, ka vispār ir elektrība.

Viss ir jāskatās kontekstā ar to, ko vēlas panākt un to, kas ir pieejams - ja grib 3fāzu on-grid 3-10kW vēja ģeneratora komplektu, tas maksā n-reizes dārgāk par saules paneļu komplektu (nominālos 10 kW ražos pie ~12m/s, kaut ko sāks ražot pie ~2,5m/s). Mazjaudīgas 1fāzu off-grid vēja sistēmas komplekts, iespējams, varētu būt izdevīgāks par līdzvērtīgu saules paneļu sistēmu.

Zuti cik aptuvenās $ ? un kāds izmērs?

Vai tu esi zils vai rozā, valsts ir jāmīl katrā pozā!

.

Ap 7k laikam, 150m no majas daudz vadi. paņeļi ap 13kw invertors 10kw

Viss ir jāskatās kontekstā ar to, ko vēlas panākt .
    sjie ir zelta vaardi :>

Mana sāpe ir par to, ka plaši pieejamos lētos 12/24/48V AC ģeneratorus nav tik vienkārši saslēgt virknē (lai dabūtu 400V nominālo
    un kaalab tev naher vajag 400v/ac ? tak izmanto inverteru :> tev tak patiik inverteri?

arii visi kjeguma/riigas hesi un visi teci noteikti savos gjeneratoros izmanto inverterus! nuuu, iespeejams, ka vinji visi veel virknee sleedzas...

Quote Originally Posted by Zutis View Post
    Ap 7k laikam, 150m no majas daudz vadi. paņeļi ap 13kw invertors 10kw
    Tuvāk mājai nebija iespēja?

Ja bez ēnām grib, kas ir galvenais ienaidnieks paneļiem, tad nebija tuvāki varianti, un vietu arī diezgan aizņem.

Ja man interesētu 20 paneļi, kā veikt pasūtijumu? Kā ar apmaksu?

Ja vēlies veikt pasūtījumu, tad atsūti man PM ar vārdu un tel.nr. un pievienošu whatsapp grupai, kurā konkrēti norunāt ar organizatoru detaļas.
    Cik redzēju no iepriekšējā pasūtījuma, tad tiks izrakstīts rēķins no firmas un jāveic priekšapmaksa. Pēc tam 4-6 nedēļu laikā piegādās līdz Rīgas noliktavai. Pie reizes var arī Kostal invertoru pasūtīt un Lapp kabeļus

Pieredzējis lietpratējs Jetijs's Avatar

baterijas kaut kādas arī pieejamas?

Baterijas viņiem neesot, bet Edmundam Zālītem (kas arī ņemas ar saules paneļiem (par lielākām naudām)) esot Teslas un Mitsubishi baterijas. Viņi esot viņam uztaisījuši simpbms klonu

Te ar var paspamot https://t.me/saulesenergija
    Last edited by DeadmaroZ-TLOTL; 5 Days Ago at 14:43.
    Ārā spīd saule , bet ne visiem!

Quote Originally Posted by Jetijs View Post
    baterijas kaut kādas arī pieejamas?
    Baterijas jagaida, kad saaks visi mazaas i3 bacas uz lielaam mainjit
    Ārā spīd saule , bet ne visiem!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)