Page 9 of 10 FirstFirst ... 5678910 LastLast
Results 161 to 180 of 182

Thread: Saules enerģija

Arī sāk interesēt šī lieta, bet ir pāris neskaidras lietas vēl.

Doma pašam nopirkt un uzstādīt paneļus uz zemes jo jumts nav pareizajā virzienā un koki traucē, ar 10kw jaudu apmēram.

Mājai ir 3fāzes, cik sapratu visi tie elektrum un pārējie piedāvā 1fāzes pieslēgumus vai ar to nav nekādas problēmas ja vajag 3fāzes?
    Un pirmais ar ko sākt ir pieteikt sadales tīklam to mikroģenerātora pieteikumu vai vispār man ļauj tajā objektā vai nē ?

3 fāzes inverters vienmēr ir ieteicamāks, pat ST uzstādīšanas vadlīnijās ir rakstīts, ja uzstāda vairākus vienfāzes inverterus, tad jācenšas izlīdzināt pieslēgto jaudu pa visām fāzēm.

10kw nemaz uz vienas fāzes nedrīkstēsi uzlikt, jo max strāva mikroģenerācijā ir 16A.

Par paneļiem ļoti iesaku nekavēties, domāju, ka oktobra beigās būs dažas paletes group buy nokomplektētas un vilciens būs aizgājis. Paredzamais piegādes laiks Rīgā ap Jaungadu.

Quote Originally Posted by Instigater View Post

10kw nemaz uz vienas fāzes nedrīkstēsi uzlikt, jo max strāva mikroģenerācijā ir 16A.

Shitais driizumaa mainiisies, baumo, ka pacels sho limitu!
    Ārā spīd saule , bet ne visiem!

Quote Originally Posted by Zutis View Post
    Mājai ir 3fāzes, cik sapratu visi tie elektrum un pārējie piedāvā 1fāzes pieslēgumus vai ar to nav nekādas problēmas ja vajag 3fāzes?
    Un pirmais ar ko sākt ir pieteikt sadales tīklam to mikroģenerātora pieteikumu vai vispār man ļauj tajā objektā vai nē ?
    Mājai ir 3fāzes, cik sapratu visi tie elektrum un pārējie piedāvā 1fāzes pieslēgumus - nepareizi saprati - ir 3 fāžu varianti.
    Un pirmais ar ko sākt ir pieteikt sadales tīklam to mikroģenerātora pieteikumu vai vispār man ļauj tajā objektā vai nē ? - ST izsniegs tehniskos noteikumus. No tā arī vadīsies.

Pieredzējis lietpratējs

Kaspar un Edgar, pieņemsim, paņemu paleti ar Šarpiem. Pašlaik ir 3f20a pieslēgums. Kādu inverteri ņemt? Kā labāk stiprināt pie ranilla jumta, lai tas pasākums nesabojā jumta segumu?

Pieredzējis lietpratējs

ja patreiz mājai ir 250-300 kwh patēriņš tad apmēram kādu jaudu vajag lai to nosegtu?
    ir 3f 25a pieslēgums mājā.
    bet doma ņemt 1f inverteri.

Quote Originally Posted by Arnis2002 View Post
    ja patreiz mājai ir 250-300 kwh patēriņš tad apmēram kādu jaudu vajag lai to nosegtu?
    ir 3f 25a pieslēgums mājā.
    bet doma ņemt 1f inverteri.
    Cik nu esu sapratis pedejā laikā, tad uz vienu fāzi 3.75kw jauda sistēmai ir griezti, un tāda sistēma ir patēriņam 350kwh menesī.

Pirmkārt jāsaprot, cik varēsi paņemt pa tiešo no saules. Tā būs nulle tavā rēķinā par katru patērēto kWh, neskaitot izdevumus sistēmas izveidē. Katrs neizmantotais kW elektroenerģijas būs par ST uzturēšanas cenu - 0,04076 + pvn (netto sistēmā). Man sanāk 50/50 no saražotā. Citiem vispār tikai 30/70.

uz 2000kwh - 3000kwh/mēnesī cik tādi sharpi nepieciešami un cik +- viss varētu nostāties?
    Respektīvi ar kādu rezervi jāņem, jo panelim jau norādītie W ir pie ideāliem apstākļiem?

Pie tāda patērina jaliek max inverters - 10kw un paneļi uz kādiem 133% no invereraa jaudas.
    Precīzāk tikai pēc vietas var sarēkināt, bet 2000-3000kwh ir daudz un civilajiem mikroģenerācijā tāda apjoma nosegšanu neparedz.
    Labā vietā laba instalācija dos tik kwh gadā, cik w panelim.

Quote Originally Posted by Kaspars View Post
    Kaspar un Edgar, pieņemsim, paņemu paleti ar Šarpiem. Pašlaik ir 3f20a pieslēgums. Kādu inverteri ņemt? Kā labāk stiprināt pie ranilla jumta, lai tas pasākums nesabojā jumta segumu?
    Viss elementāri. Rannilai ir vilnim virsotne, tajā arī borēsi caurumus un virs šiem caurmiem nāks pamatsija, kurai šķērsām pēc tam paneļu montāžas sijas. Pamatsiju būs jāizvieto tieši virs jumta spāres, lai saules paneļu lauka pamatsijas droši noenkurotos ēkas jumta spārēs. Viļņa virsotnē pat nevajadzēs baisi neko tur blīvēt (vēlams gan kaut vai kādu putu gumijas šaibīti uzmest tīri sirdsmieram), jo pamatsija nosegs visu apkārt skrūvei un, ja arī kāda pile izsūksies, zem Rannilas tev ir jābūt difūzijas plēvei, ka to pili, uztvers un lēnām iztvaicēs vai sliktākajā gadījumā notecinās lejā lidz jumta pārkarei.

Sāku lēnām vizualizēt un domāju, ka tev vajadzēs to viltīgo vītņstieni ar koka vītni vienā galā un metrisko otrā. Izurbsi caurumu Rannilā, ieskrūvēsi to vītņstieni līdz paliek tikai metriskā daļa virs jumta, tad porgumijas šaibu, tad uzgriezni tieši virs jumta, tad uzliek pamatsiju un ar otru uzgriezi to piespiež. Apakšējais uzgrieznis vajadzīgs, jo pret Ranniju neko spiest nedrīkst, bet nostiprināt tur visu korekti derētu, lai vējš nenorauj vai neklapē saules paneļu masīvu pret skārda jumta materiālu.

Quote Originally Posted by chieris View Post
    Pirmkārt jāsaprot, cik varēsi paņemt pa tiešo no saules. Tā būs nulle tavā rēķinā par katru patērēto kWh, neskaitot izdevumus sistēmas izveidē. Katrs neizmantotais kW elektroenerģijas būs par ST uzturēšanas cenu - 0,04076 + pvn (netto sistēmā). Man sanāk 50/50 no saražotā. Citiem vispār tikai 30/70.
    Atļaušos papildināt, ka cena drīzāk būs 0.0265 + PVN, jo izdevīgāks būs tarifu plāns S-3. Saule naktī nespīd, bet dienā 0.05138 skars pavisam nedaudz, jo pats sev pašpatēriņu saražosi.

Kur te bija paneļu group buy kontakti?
    Zinu, ka bija, nevaru atrast

Būtu ļoti interesanti redzēt visu tāmi.
    5 paneļi, cik sapratu, maksāja ~1150 euro.
    Cik invertors, kontrolieris, aķīši kopā?

Nagi niez pasūtīt mazos solar cells no aliexpress un pašam salipināt kopā. Raustos vēl. Stikls man cik uziet.

Pieredzējis lietpratējs Svens's Avatar

Pag... Tātad, ja es saražoju vairāk kW nekā man vajag un laižu viņus sistēmā par baltu velti, tad Sadales tīkls no tā man prasīs vēl kapeiku?

Last edited by chieris; 2 Days Ago at 19:59.

Pieredzējis lietpratējs Kaibinjsh's Avatar

Bet tas strādā tikai tajā objektā kurā ražo un patērē. Nevar Mazpisānos uzlikt paneļus un Klusajā centrā patērēt.
    ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)