Page 1 of 12 1234511 ... LastLast
Results 1 to 20 of 238

Thread: Saules enerģija

Default Saules enerģija

Sveiki kanareiki!

Vai nu Latvijaa iisi nav, vai neprotu atrast forumu kas ir veltiita shai teemai, taapeec rakstiishu te.

Vobshem ir doma uzbuuveet off-grid saules sisteemu ar ~5kw jaudu.
    Startaa ir doma panemt 5cus Sharp 440W panelus https://www.secondsol.com/en/index.p...D_UPLOAD=18122

Hibrid invertoru https://a.aliexpress.com/_m0XlrfH

4rus 120A svina akumulaatorus, akumulaatoru balansieri https://a.aliexpress.com/_mtn0ePh, veelaak tos nomainiit uz LiPo akiem.

Mosh kaadam ir pieredze un grib padalīties ar nianseeem utt
    Last edited by DeadmaroZ-TLOTL; 03-19-21 at 12:45.
    Ārā spīd saule , bet ne visiem!

Man būtu interese palasīt pieredzi ar šī projekta tehnisko pusi, plusus, mīnusus, pieredzi kopumā !

Pieredzējis lietpratējs jonyz's Avatar

Es jau ar sāku skatīties ka tagad var mēģināt kaut ko būvēt jo jaunās paaudzes paneļi jaudas attiecībā pret izmēru paliek arvien pievilcīgāki un cena par w arvien saldāka.
    Mans tipa blogs kurš griežās uz googles serveriem.
    Tagad arī naktīs worko :)
    211GB mākonī for free

Shitie paneli pa taisno no sharp eu pa 107eur ar piegaadi bez pvn.

Tas balanseris nebūs par sīku tādiem apjomiem?

Moshka, kipa cilveeki taadu lieto shaadaam sisteemaam, bet kaa ir praksee x vinu zin.

Man gribētos redzēt praktiski savu ideju par spoguļiem, kas piemet klāt vēl papildus gaismu. Ideja, protams, pa rubli, bet nu ...

Tas jau vairaak uudens sildiishanai

Click image for larger version. 

Name:	5036355_orig.png 
Views:	80 
Size:	62.1 KB 
ID:	42946

https://npre201solarpanelproject.wee...ackground.html

Ideju pilns internets. Fotoni jau no spoguļa nezaudē daudz gaismas. Karsēs, protams, vairāk. Bet nu priekš silīcija tas ir ok. Tas gan vairāk tādās mākoņdienās/pavasaros/ziemā/rudenī.

Grozaami paneli domaajams buutu efektiivaaki, nekaa statiski ar spoguli

Spoguļi no tāda viedokļa, ka tie nāk papildus klāt tādās dienās, kā es aprakstīju. Ar vienu grozīšanu nekas nebūs ziemā, mākoņainā dienā. Papildus vari arī pašiem paneļiem pielikt stepper motoru un grozīt.
    IMHO, spoguļi dārgi nemaksā un tur nav no svara to līdzenums.

Nu man taadu iespeeju nav, likshu uz jumta, 3 austrumu pusee un divus rietumu 20 graados. Zinu, ka nebuus maksimaalais lietderiibas koificents, bet neko dariit, ap 80% vajadzeetu dabuut

Nov, dec, jan un feb ceru, ka pietiks prieksh invertora, ineta un signalizaacijas, bet to jau tik maniis praksee kaa buus

Šiem paneļiem ir sūdīgi tas ka tur ir baigi daudz sērijās saslēgts un ja pietiek kādai zariņa ēnai uzksrist malā, ka viss panelis bezmazvai lādē ar pusi jaudas kā pirms zariņa ēnas(piemērs-sorry darbā nedrikstu skurllet cauri video un atrast isto vietu).
    Nu jau pirms laikam desmit gadiem mēs te ar lietotāju Varonis ņēmāmies gan ar paneļu taisīšu, gan ar gatavo pirkšanu un testēšanu utt.

Visām visumā nonācām pie secinājuma ka latvenergo ar savu ~0.15€/kwh elektrību ir medumaize.

Offgrids ir pakaļa, jo ir ķēdē ir jāiesaista aķi, kas galīgi izsit to visu ekonomiku.

Es ieteiktu spiest uz max aķu ietilpību, lai pēc tam vakaros var 100% iztikt no aķiem un miers.

Piemeram ja tā ir kaut kāda dāča, kur brauciet tikai uz ned nogali, tad vajag tik daudz, lai var izturēt divas diennaktis, un tad parējo laiku lai kaut vai viens panelis tik lādēdē visu...

Par gaisams koncetrāciju: Nav vērts! Tur ir netikai tas ka vnk papildu paneļus ir lētāk nopirkt nekā rast risinājumu, bet arī tas, ka paneļiem nepatīk karstums, būs papildus jādzēsē, ja koncentrēsi gaismu, kas ir baigi dārgi. Labāt vnk tonnām paneļus, ja vajg vairāk jaudu, bez nekādām saules sekošanas sistēmām. Atcerameis ka LV var būt arī orkāni, kas aizraus to visu delekāto lietu nebūtībā.
    Last edited by CeleronS; 03-19-21 at 16:34.
    “To buy when others are despondently selling and to sell when others are avidly buying requires the greatest fortitude and pays the greatest ultimate rewards.” -Sir John Templeton

Jau kuro gadu briest vēlme ar šo paspēlēties, vārda tiešā nozīmē. Nav iespēju likt n-tos kvadrātmetrus, varētu labi ja dažus. Tas par maz lai tirgotu Latvenergo, būtu pašam kaut kā jāizmanto, tik īsti nav ideju kā. Nu ko ar to darbināt? Esmu aizdomājies ka varētu tējas ūdeni vārīt un telefonus lādēt, bet tas arī laikam viss.

Quote Originally Posted by CeleronS View Post
    Šiem paneļiem ir sūdīgi tas ka tur ir baigi daudz sērijās saslēgts un ja pietiek kādai zariņa ēnai uzksrist malā, ka viss panelis bezmazvai lādē ar pusi jaudas kā pirms zariņa ēnas(piemērs-sorry darbā nedrikstu skurllet cauri video un atrast isto vietu).
    Nu jau pirms laikam desmit gadiem mēs te ar lietotāju Varonis ņēmāmies gan ar paneļu taisīšu, gan ar gatavo pirkšanu un testēšanu utt.

Visām visumā nonācām pie secinājuma ka latvenergo ar savu ~0.15€/kwh elektrību ir medumaize.

Offgrids ir pakaļa, jo ir ķēdē ir jāiesaista aķi, kas galīgi izsit to visu ekonomiku.

Es ieteiktu spiest uz max aķu ietilpību, lai pēc tam vakaros var 100% iztikt no aķiem un miers.

Piemeram ja tā ir kaut kāda dāča, kur brauciet tikai uz ned nogali, tad vajag tik daudz, lai var izturēt divas diennaktis, un tad parējo laiku lai kaut vai viens panelis tik lādēdē visu...

Par gaisams koncetrāciju: Nav vērts! Tur ir netikai tas ka vnk papildu paneļus ir lētāk nopirkt nekā rast risinājumu, bet arī tas, ka paneļiem nepatīk karstums, būs papildus jādzēsē, ja koncentrēsi gaismu, kas ir baigi dārgi. Labāt vnk tonnām paneļus, ja vajg vairāk jaudu, bez nekādām saules sekošanas sistēmām. Atcerameis ka LV var būt arī orkāni, kas aizraus to visu delekāto lietu nebūtībā.
    Shis ir mono kristaals...

Man arii pietiks 4x120A tas ir aptuveni 5kwh reekinam, ka izlaaderjam liidz 50% un ieguustam aptuveni 2kw stundas, laikam kad nav saules. Man viderjais pateerinsh ir ap 1,5-2kwh diennaktii
    Last edited by DeadmaroZ-TLOTL; 03-19-21 at 17:56.

Quote Originally Posted by parkets View Post
    Jau kuro gadu briest vēlme ar šo paspēlēties, vārda tiešā nozīmē. Nav iespēju likt n-tos kvadrātmetrus, varētu labi ja dažus. Tas par maz lai tirgotu Latvenergo, būtu pašam kaut kā jāizmanto, tik īsti nav ideju kā. Nu ko ar to darbināt? Esmu aizdomājies ka varētu tējas ūdeni vārīt un telefonus lādēt, bet tas arī laikam viss.

Ar 5kw invertoru var dariit praktiski pilniigi visu

Quote Originally Posted by DeadmaroZ-TLOTL View Post
    Man viderjais pateerinsh ir ap 1,5-2kwh diennaktii
    Hmm, bet kāda tad ir no šī jēga? Tas ir <0.30€ diennaktī, kas būs ~9€ mēnesī, 108€ gadā
    Šajā sistēmā investēsi:
    ~ 650€ paneļi
    ~ 400€ inverteris
    ~ 500€ baterijas
    Nerēķinot vēl visu uzstādīšanu, papildus krāmus, kaut kā 15 gados šis labākajā gadījumā būtu pa nullēm it kā matemātiski. Tikai par to laiku vēl cik reizes būs baterijas jānomaina un reāli tas nekad neatmaksāsies.

Kāda šim attiecīgi ideja ir? Gribas būt krāsainajam (zaļajam) vai tas ir kaut kādā nekurienē, kur nav elektrības jeb pievikt to maksā nereālu summu?
    Ar lielāku patēriņu jau varētu kaut kādu pamatojumu atrast to taisīt, bet šeit es to neredzu.

Redz es to netaisu lai atmaksaatos, bet lai buutu neatkariigs. Man bija dileema ~2.5k par draati no sadales tiikla vai pa 1.5k saules baterijas, izveeleejos interesantaako.

Un tie 2kwh ir minimums bez kaa ir gruuti izdziivot, bet ja buus vairaak arii vairaak teerees
    Last edited by DeadmaroZ-TLOTL; 03-19-21 at 18:36.

Tieši tā - neatkarīgam. Ar pāris reizēm gadā pietiek palikt bez elektrības. Nedo Dieviņ, ja ārā būtu -20 un katls iet uz pilno.
    Protams, var sapirkt gāzes ģenerātorus, bet nu smirdoņa un troksnis.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)