Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: facebook marketplace - no UK daudz pirkt gribētāji

Default facebook marketplace - no UK daudz pirkt gribētāji

Mēģināju īsi saprotami uztaisīt virsrakstu.
    Vakar ieliku facebook pardošanā Iphone 11 128GB par 350eur
    Un ļoti daudz raksta tieši no UK un grib pirkt no manis šo iphonu, piekrīt cenai plus šipinga izmaksām, ir ar mieru maksāt pirms es izsūtu, maksāt grib uz bankas kontu.
    Nesaprotu kāpēc. Vai tiešām viņiem to tel tik ļoti vajag par tādu cenu un pie sevis varēs pārdot dārgāk, vai tur ir kaut kas, kā viņi dabūs telefonu un arī man atsūtīto naudu atpakaļ, bet es palikšu bez telefona un bez naudas.

Pieredzējis lietpratējs zantok's Avatar

Sūti 3 mājas tālāk.
    Pat ja tie ir legit pircēji, nafig tev vajag nodarboties ar pastniecību, kautko riskēt, nauda atnāks vai ne utt.
    Ja paypal tad vispār teiks ka neatsūtiji preci un paypal atgriezīš tiem naudu un paliksi bez nekā.
    Lai pērk no Ebay ja grib no LV
    Laptop parts, some of laptop and similar equipment repair works.
    Buy and sell laptops for a good price :)

Pieredzējis lietpratējs

Iemet kādu no tiem super piedāvājumiem, bet pēc aprakstītā baigi izskatās pēc scam, labākajā gadījumā paliksi bez trubas un naudas, sliktākajā, tiksi ievilkts vēl kaut kādos mēslos ar personas datiem.

Pēdējā laikā arī esmu saskāries ar visādiem feikiem. Gan FB marketplace, gan ss.com. Cenšos pārdot fotoaparātu pa ~1k. No ss.com atrakstīja whatsappā, lietuviešu nr, normāla saruna līdz pasaka, ka ir no Daugavpils un, ka piedāvā variantu, ka sūtu ar kaut kādu PonyExpress. Pateicu, ka neko nesūtīšu, pazuda. Izstāstīju čomam tā "starp citu", šis saka, ka viņam tieši tas pats bijis pirms divām nedēļām, kad gribēja ss.com pārdot ģitārai pedāli, salīdzinājām numurus - viens un tas pats. FB marketpleisā atrakstīja četri fake profili, trīs jūtami google translate, viens pa tiešo angliski. Piedāvā apmaksāt caur paypal un tad man prece jāsūta kaut kur.

Pieredzējis lietpratējs atkars's Avatar

Tā pati situācija iekš facebook ar iPhone ko tagad pārdodu. Laikam populāri un bieži izdodas, ka tik aktīvi to dara.

Es neticu, ka kāds spēj nokancelēt bankas maksājumu, ja patiešam viņš ir ieripojis kontā...
    “To buy when others are despondently selling and to sell when others are avidly buying requires the greatest fortitude and pays the greatest ultimate rewards.” -Sir John Templeton

Raicap vai vari tomēr notirgot britam?
    Tik netici ekrānšāviņam, telefonbankā un datorā summām ir jāsakrīt.
    “To buy when others are despondently selling and to sell when others are avidly buying requires the greatest fortitude and pays the greatest ultimate rewards.” -Sir John Templeton

Pieredzējis lietpratējs duksis's Avatar

Neviens jau tur nemaksā caur banku. Ir PayPal vai kāds levais kantoris. Otrs variants ir kad skaita tieši tajā brīdī kad sūti. Sanāk esi preci izsūtījis un dzīvo ar skrīnšotu naivi cerot, kad būs
    ..viņa uz mani tā paskatījās kā vectēvs uz windows 7..

Pieredzējis lietpratējs atkars's Avatar

Jābūt stulbam lai nezināmam cilvēkam pārskaitītu naudu kamēr nav preces rokā. Tik pat stulbi ir nosūtīt bez naudas. Vieglāk ir uz vietas skaidrā naudā un viss ir ļoti forši un droši.

PayPal nekad. Tur naudu dabūt atpakaļ ir elementāri. Tāpēc Ebay nekad neko nepārdodu.

Es laiku pa laikam piekopju naudas pārskaitīšanu cilvēkam somu un norvēģu ss.lv alternatīvās un man atšipo preci pēc tam, kad uz kontu pārskaitu. Tiesa gan tur nav anonīms portāls kā ss.lv

Quote Originally Posted by atkars View Post
    PayPal nekad. Tur naudu dabūt atpakaļ ir elementāri. Tāpēc Ebay nekad neko nepārdodu.
    Dzīvojot UK pieradu, ka ebay piegādājās pāris dienās, neilgi pirms izlidošanas mājup, pasūtīju apavus, nepaspēja atnākt, dispute, money back, ez.

Quote Originally Posted by atkars View Post
    Jābūt stulbam lai
    ****reetos feisbukaa...
    Quote Originally Posted by KasparsRTK View Post
    Man taisnība ir visā, ko saku.
    dolbaku saraksts - Hrjum, Monstrs, nabukoo, junkmail, Kaspars, deff_ins. Instigater, maarells
    okupantu kroplji - kart, Hrjum, znatok

Quote Originally Posted by CeleronS View Post
    Es neticu, ka kāds spēj nokancelēt bankas maksājumu, ja patiešam viņš ir ieripojis kontā...
    Jau piegādātu bankas maksājumu atcelt vai atgriezt nav iespējams, bet kā jau te biedri minēja, neviens šīs shēmas caur banku nepiekopj.
    Tādēļ, ja tiešām vēlaties kādam ārzemniekam ko notirgot, tad vienkārši jāuzstāj, ka preci izšiposiet, līdz jūsu bankas kontā būs redzama nauda.
    Tādā veidā ātri atsijāsies visi šie ātrās laimes meklētāji.

Kas ar chargeback tad?

Pieredzējis lietpratējs BigFish's Avatar

Tas attiecas uz maksājumiem ar kartēm. Maksājums ar karti nav tas pats kas bankas pārskaitījums.

Var arī bankas maksājumu apstrīdēt un mēģināt anulēt, bet tas ir ilgi, dārgi un ar čakaru. Un bez garantijas, ka otrā galā jau nebūs noņemts un konts aizslēgts.

Pieredzējis lietpratējs Marcha's Avatar

Quote Originally Posted by klfoto View Post
    Pēdējā laikā arī esmu saskāries ar visādiem feikiem. Gan FB marketplace, gan ss.com. Cenšos pārdot fotoaparātu pa ~1k. No ss.com atrakstīja whatsappā, lietuviešu nr, normāla saruna līdz pasaka, ka ir no Daugavpils un, ka piedāvā variantu, ka sūtu ar kaut kādu PonyExpress. Pateicu, ka neko nesūtīšu, pazuda. Izstāstīju čomam tā "starp citu", šis saka, ka viņam tieši tas pats bijis pirms divām nedēļām, kad gribēja ss.com pārdot ģitārai pedāli, salīdzinājām numurus - viens un tas pats. FB marketpleisā atrakstīja četri fake profili, trīs jūtami google translate, viens pa tiešo angliski. Piedāvā apmaksāt caur paypal un tad man prece jāsūta kaut kur.
    Dagavpils ir sarkanais karogs. Čomam tāda pati situācija, LT numurs, Daugavpils ar piegādi. Piedāvāja aizvest, jo dzīvo latgalē. Nozuda
    Best time to do anything is later

Intereses pēc izmēģināju iet līdz galam ar tiem pircējiem, protams ka tur kaut kas ir apakšā, bet gribējās zināt kas. Beigās bija tik vienkārši, biju iedomājies kko grūtāku.
    Sāku ar to ka ok pērc sūti naudu, kad nauda būs man kontā tad izsūtīšu preci.
    Viņš jā ok, sāka prasīt vēl manu e-pastu, prasu kāpēc tev viņu vajag priekš naudas sūtīsanas man, viņš saka, ka viņa bankai vajag. (iedevu revolut kontu un kaut kādu savu spama e-pastu)
    Tad vēl visādi sīkumi sarakstē.
    Viņš atsūta video kā brauc ar mašīnu uz banku
    Tad saka, ka ir bankā, lai nosūtītu man naudu vai viss spēkā un neesmu pārdevis nevienam citam.
    Tad viņš man nosūta kaut kādu foto ar tip bankas izrakstu un saka, lai paskatos savā e-pastā tur jābūt no bankas meilam.
    Ka transaction is 99% done un lai es dabūtu naudu kontā un izpildu pēdējo % man ir jānosūta "bankai" apstiprinājums, ka esmu izsūtījis preci, jānofočē kā iepakoju un saņemēja adrese virsū ar DPD tracking numuru.
    Tur jau es biju par slinku, lai to visu viņam nofeikotu, jo naudu tā pat nedabūs un shēma saprasta.
    Ir e-pasts no - HSBC WORLD'S BANK PLC hsbconlineservicesplc@gmail.com
    Man bankai jāatbild uz @gmail.com e-pastu un viņi nevar nosūtīt klienta naudu uz citu kontu kamēr nedabū pierādījumus, ka viņu klients pērk preci.
    Es viņam uzprasīju kāpēc viņa bankai e-pasts ir gmailā un viss vairs neko neatbild un neraksta.

Arī ik pa brīdim gadās kāds "pircējs", gan ss gan feisī, bet shēma vislaik viena un tā pati.
    Click image for larger version. 

Name:	saruna.jpg 
Views:	62 
Size:	78.5 KB 
ID:	44843
    Enjoying 0db PeaCe...

Nu jā, šiem krāpniekiem mazo tautu valodās galīgi neveicas - nav jēgas ieguldīt līdzekļus dzīvu cilvēku apmācībā.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)