Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 20 of 106

Thread: Foto Apstrāde, Padomi, Palīdzība

Lightbulb Foto Apstrāde, Padomi, Palīdzība

a taa dumam cilveekam saprotami var pastaastiit, ko dod tas polarizaacijas filtrs?

Bannned Kuuminsh's Avatar
    Blog Entries
    1

Prasti izsakoties.. nofiltree suudus kuri atstarojaas.
    Piem tu fochee cauri stiklam un bez polarizeejoshaa filtra buus redzams atspulgs.. ar nebuus.
    Только массовые расстрелы програмистоф спасут Родину!

Raugs ir biologu draugs.. vimba_zlobnaja's Avatar

Tu polarizācijas (makšķernieku) brilles esi valkājis? Re būs pilna info:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Polarisation

Vai vēl vienkāršāk - nofiltrē izkliedētos starus kas nāk no objekta ne ar taisnu lenķi.

"Saule vēl nebija uzlēkusi, kad Muļķu zemē jau sākās rosība"
    Pērku Voodoo kartiņas!! Visiem kam, ir sūtiet PM.
    Meklēju šādu disku - WD6400AAVS-00G9B1

Lightbulb Foto Apstrāde, Padomi, Palīdzība

Turpmāk šeit dalamies ar padomiem un palīdzību foto apstrādē (un arī dzelžu lietošanā - pēc vajadzības)
    Last edited by Ha_Ha; 04-23-07 at 22:09.

Quote Originally Posted by Gigenieks
    P.S. Kā var dabūt, lai nerāda to garo penteri, bet piem vnk vārdu bilde, bet links lai strādā??
    [ URL="HTTP://WWW.XXX.LV/xxx.jpg" ]bilde [ /URL ]

Quote Originally Posted by Gigenieks
    kādas ir tad bildes
    Nu ko lai saka....

1. samazini izmēru jo skatīties skrolējot to browserē ir slikti - nevar saprast ko tu tur gribēji parādīt;
    2. praktiski visas ir pārgaismotas, izdegušas debesis.... tas nav labi;
    3. kompozīcijas nekādas - kadrā ir jābūt kaut kam kas pievērš skatu;

Ņemot vērā ka tie ir tavi pirmie kadri tad atļaušos arī tos individuāli pakomentēt, lai nu turpmāk tev būtu skaidrs kas un kā

Bet nu pēc kārtas:
    1176225264.jpg - debesis iemūžināt jau nav slikti, bet pārāk maz esi atstājis zemi (jūru), tad arī horizonts ir izliekts, tas tik izsaka ka optika aparātam nav perfekta tāpēc citreiz mēģini pacelt horizontu augstāk. Atceries ka ir tāds "zelta griezums" fotogrāfijā (ja lasi krieviski tad skaties te - http://www.busheron.ru/master/teory/kompozi/ ).

1176225268.jpg - kadrs pārgaismots, kā arī stūrī ir lieki zari.

1176225272.jpg - atkal pārgaismots, un arī pārāk maz debesis ir atstāts.

1176225276.jpg un 1176225328.jpg - hmm, nesaprotu šo kadru būtību, ja tu gribēji iemūzīnāt savu pagalmu vēsturei tad vismaz izlīdzini horizontu.

1176225332.jpg - zaļumi nav slikti, bet daudz kas lieks ir kadrā, nevajag mājas stūri, pamēģini citreiz neparastāku skata leņķi - teiksim skatoties tieši uz debesīm guļot uz muguras, vai sagriez kameru un akcentē skatu uz kādu interesantu zaru.

1176225336.jpg - pārgaismots kadrs un ja tu gribēji paādīt interesantu tekstūru ielai tad nevajag iekļaut kadrā liekas detaļas - ielas apmali.

1176225340.jpg - šis arī no sērijas - "nevajadzīgi kadri" vai "es te biju".... ko tu ar to gribēji parādīt ? Ja savam privātam albūmam - "mana mašāina naktī", tad kapēc rādīji publiski ?

1176225402.jpg - arī kadrs garām - nevar saprast vai tu akcentējies uz pagalmu/sauli vai vēl ko - arī galīgi garām ir kadrējums - atkal atgādināšu par zelta griezumu kadrā.

1176225410.jpg - šis izskatās ir vienīgais vērā ņemamais kadrs - ir sižets, interesants skata leņķis, arī man patika akcents uz sauli, stariem un izgaismotu kontūru uz cilvēka.... bet prasītos drusku pielabot kadrējumu - mugursoma ir apgriezta....

Tā ka ņem par labu un atceries ka nevajag visas savas fočenes izlikt publiski iespējams ka priekš tevis tie kadri arī nozīmē daudz ko, bet pārējā publika nav lietas kursā tāpēc tie pagalmu kadri izskatās ļoti banāli un neinteresanti, arī debesis ir katram virs galbas un ja jau izliec kadru ar mākoņiem tad tiem ir jābūt kādiem unikāliem vai arī vienkārši kvalitatīvi izpildītiem lai skatīties ir patīkami.

Un vēlreiz - mēģini neizlikt publiski nekvalitatīvus kadrus. Sākumam varbūt sāc ar to ka skaties lai tie nav pārgaismoti.
    Last edited by nbinc; 04-11-07 at 11:52.
    nbinc at www.nbinc.lv
    Intel Core i7 4 GHz, RAM 16 Gb DDR3 1600 MHz, Radeon M295X 4Gb, SSD 128 Gb, HDD 1Tb.

Quote Originally Posted by hero
    ... visvairaak man veelaak patika tas moments, ka vaacietis uzleca kaajaas un raada ka "nejaushi" ... tad aatri ieliek zobusargu atpakalj mutee un iekjer 2 muuseejos sejaa
    Bet sejas izteiksme vinjam vija tāda daudzizsakoša - tipa ka tu teici "es nejaushi" un "tūlīt dabūšu pa kaklu"
    Quote Originally Posted by Kuuminsh
    Vartsargam mati gaisā
    Ugu, a tu iedomāajies kaads bija trieciens ka vaartsargam kjivere nolidoja un taadaa staavoklii mani....
    Quote Originally Posted by skaktuss
    pirmspeedeejaa bildee tas hokejists toch skataas tev virsuu, vai taa tikai izskataas, ka vinjsh tev pozee?
    Nu nezinu, it kaa sleedzja skaljums 20D ir liels, bet ne jau taadaa liimenii ka tas vareetu pieveerst veeriibu hokejistiem uz lauka
    nbinc at www.nbinc.lv
    Intel Core i7 4 GHz, RAM 16 Gb DDR3 1600 MHz, Radeon M295X 4Gb, SSD 128 Gb, HDD 1Tb.

Ha_Ha, es ne vella tam putnam neredzu aci - darbā monis gaļimijs. Abas tavas bildes izskatās ar pārlieku lielu kontrastu un otrā šķiet ar nejēdzīgi lielu šarpu - putniem jau kontūras lien apkārt. Bet tas ir uz darba moņa...

skaktuss, nav objektīvas info, ir tikai personiski novērojumi. Laikam nemāku fočēt. Un tie citi arī.
    Keep your own way

Pieredzējis lietpratējs Engineer's Avatar

Quote Originally Posted by Ha_Ha
    divi jautājumi:
    1) vai pirmajā bildē, jūs aci redzat?
    2) vai otrajā bildē jūs varat pateikt kāda ir krāsa tantes jakai?
    1. Jā redzu. Mazs punktiņš ir.
    2. Tumši sarkanbrūna. Vismaz darba monis tā rāda..

Jā laikam kaijas ir vienīgie putni, kuriem iespējams tik tuvu tikt.. Weekendā mēģināju noķert pīles, vārnas uc mazos putnus.. Kā ierauga stiklu tā prom. Domā ka tūlīt šaus nost.
    Dzērves vēl so so. Tās lēnākas.

shutters maina neta piesleedzeeju taapeec uz laiku kameer mainja notiek ir ciet.

putna aci var saskatiit ja skataas visaa lielumaa bildi. Suudiigi, bet redz. Bet bluurs augseejaa daljaa ir ljoti nesmuks.

jaka uz mana monitora izsktaas peec taas, kura maina kraasu no saules stara lenkja, redzu mainju no bruunas uz melnu vai otraadi. Augsaa kaut kas nesaprotams ar paaris putniem, bet taa patiik.
    Mana Pilsēta

Naudas skaitīšanas, pārbaudes, uzglabāšanas iekārtas. Dokumentu smalcinātāji, arhīvu plaukti
    www.sava.lv 67808700

Ha_Ha, monis ViewSonic G75f (Graphics Series), savulaik 4 gadus nokalpoja reprocentrā 24/7/365 x4, tagad mans darba televizors skaitās. Bet tu nesatraucies - jams visas bildes tizlas pataisa - tavējās nav izņēmums...
    Keep your own way

Domā es domāju, ko rakstu? Gonzo's Avatar

Quote Originally Posted by Andreass
    shutters maina neta piesleedzeeju taapeec uz laiku kameer mainja notiek ir ciet.

putna aci var saskatiit ja skataas visaa lielumaa bildi. Suudiigi, bet redz. Bet bluurs augseejaa daljaa ir ljoti nesmuks.

jaka uz mana monitora izsktaas peec taas, kura maina kraasu no saules stara lenkja, redzu mainju no bruunas uz melnu vai otraadi. Augsaa kaut kas nesaprotams ar paaris putniem, bet taa patiik.
    Tieši tas pats.

Vīrs, kas iet pa saules taku un ne nieka neiespringst

Quote Originally Posted by Ha_Ha
    divi jautājumi:
    1) vai pirmajā bildē, jūs aci redzat?
    2) vai otrajā bildē jūs varat pateikt kāda ir krāsa tantes jakai?

1. Jā
    2. Slapji brūna

no Hameleona paneemi vai pats kaut kur dabuuji?

tuvums labs, bet taa bilde taada nesaprotama. Manupraat ar kukaini vairaak skaidrs buutu. Nu nepatiik, ka saani taadi tumsi un izpluudusi. Saakumaa nevareju bilee saprast, kas tie par burbuliem virs acss, beigaas sapratu, ka kosmeetika.
    Asums tiesaam labs, par to cenu vispaar ideaals.

Cik reizes palielinaajums ir sai Cosina'i? Man bija Sigma ar 1:2, tagad metu acis uz objektiivu ar 1:5.
    Mana Pilsēta

Naudas skaitīšanas, pārbaudes, uzglabāšanas iekārtas. Dokumentu smalcinātāji, arhīvu plaukti
    www.sava.lv 67808700

par to palielinājumu. vai tad tā to rēķina?
    cik saprotu 1:1 ir "īstais makro" -kad iegūst reālo objekta izmēru
    piem, X:1 ir supermakro - kad attēls ir lielāks par objektu
    1:X - attēls ir mazāks

jā, īstais macro ir 1:1!
    mums tagad ar Hameleonu abiem ir tādi!
    konstrukcija gan šim ir gaļimā, bet nu toties cena ir super un rezultāts arī...
    Kas uz sirds, zaika? (copīraic bai Tominjsh)

Nu, es gan nenoskopojos un pagājušvasar nopirku Tamron SP 90 mm DI "makrušņiku" un nenožēloju. Lielisks arī priekš portretiem (pagājušvasar bija jāpafotogrāfē drauga kāzās, bet es takā noraustījos un nefotogrāfēju ar šo objektīvu. Tagad, skatoties fočenes, to nožēloju ).

fočenei ideja ir interesanta. patīk gaisma. ienāca prātā tādas fantāzijas.. Diez, mož varētu pamēģināt šito ar atvērtu aci un drusku tālāk, lai DOF lielāks. un acī tipa tipa atstarojas vīrieš siluets, kas nāk pa durvīm (stāv durvīs) (nu tipa, kad nāk no gaismas tumsā). radji eksperimenta

jaa, laikam tie cipari bija jaaraksta otraadi?
    bet kas tas par makro, ja tajaa pasaa lielumaa.
    5 x lielaaks, vot to es saprotu, bet 1:1 var arii ar dazu zoom objektiivu bildeet.
    Mana Pilsēta

www.sava.lv 67808700

Quote Originally Posted by Gonzo
    par to palielinājumu. vai tad tā to rēķina?
    cik saprotu 1:1 ir "īstais makro" -kad iegūst reālo objekta izmēru
    piem, X:1 ir supermakro - kad attēls ir lielāks par objektu
    1:X - attēls ir mazāks
    Nu jā, 1:1 ir ja kukainis, kas dabā ir 5mm, arī uz matricas vai filmas ir 5mm. 1:2 būtu, ja 5mm kukainis uz matricas veidotu 2,5mm attēlu. Taču reāli jau palielinājums ir atkarīgs no matricas crop faktora, piemēram, manam olimpusam matrica ir nokropota pamatīgi, tāpēc 100mm uz pilnās matricas = 200mm uz olimpusa, līdz ar to @1:1 kukainis uzņemts ar olimpusu bildē būs 2reizes lielāks nekā uz pilnās matricas (piem, ar EOS 5D) - gluži kā 2:1
    Last edited by Olimps; 04-16-07 at 14:33.

par makrokonkursu es arī štukoju (man tak vēl ir jāizdomā jaunā tēma). man baigi patika dyxum'ā viena džeka ideja, kur šis makrofotogrāfijas bija safočējis Aliens stilā kaut ko tādu te arī vajadzētu...

psc, ja šonedēļ nedabūšu kameru, būs jābrauc ņemt priekšā to bābieti, kas man toreiz solīja, ka nebūs jāgaida vairāk par 2 nedēļām

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)