Page 25 of 25 FirstFirst ... 152122232425
Results 481 to 494 of 494

Thread: Mikrotik

Click image for larger version. 

Name:	Untitled.jpg 
Views:	64 
Size:	50.4 KB 
ID:	44237
    Pie NAT rules

Nu tīeši tā arī sabakstīju, bet ir iespēja ka man tas ssh negrib strādāt, jo pašā sākumā esmu norādījis ārējo tīkla interfeisu lte1, ja šo lauciņu atstātu tukšu, tad jau vajadzētu visam strādāt. Paldies, lexxx, kad tikšu pie tā rūtera klāt tad pamēģināšu!
    cīņa ar vējdzirnavām mēdz būt neatņemama manas ikdienas sastāvdaļa

Pie rūtera tiku, caur webfig saliku nepieciešamos neoteikumus iekš firewall NAT sadaļas. Pamēģināju pieslēgties no interneta un atkal nekā. No interneta klāt tam rūterim caur ssh tikt nevar un ar komandu nmap -v Pn 212.4.196.205 parāda, ka atvērti ir tikai 21 un 1723 porti, Pamanīju ka ārējā adrese ir pāris reizes nomainījusies, kas liek domāt, ka mani būs apmānījuši. Ja pie TET man iedod statisko IP adresi, tad tā adrese man arī turās jau no 2009. gada un nekādas bēdas. Pie LMT man 30 minūšu laikā pēc pāris rūtera restartiem ārējā IP jau ir nomainījusies pāris reizes. Pie APN esmu iebakstījis static1.lmt.lv, bet arī šī opcija kopējo ainu neuzlabo. Statiskās, reālās ip adreses pakalpojums ir pieslēgts un tiek maksāts.

Pieredzējis lietpratējs hero's Avatar

Tu piefiksēji tajā tavā manuālī, ka arī firewall permit rulle jāsakonfigurē? Tas ir izdarīts?

Vienkārši, lai runātu par lietu:
    - parādi savu dstnat konfigu (vari paslēpt publisko IP)
    - parādi savu firewall rulles konfigu (un pārliecinies, ka firewall rullei jābūt VIRS defaultajām drop rullēm)

Quote Originally Posted by canis_lupus View Post
    Pie LMT man 30 minūšu laikā pēc pāris rūtera restartiem ārējā IP jau ir nomainījusies pāris reizes.
    un ko tu gribi sjaadaa situaacijaa sakonfigureet? O_O
    un veel jautaajums, tava aareeiaa ip gadiijumaa nav 10.x.x.x ?
    :>
    Quote Originally Posted by KasparsRTK View Post
    Man taisnība ir visā, ko saku.
    dolbaku saraksts - Hrjum, Monstrs, nabukoo, junkmail, Kaspars, deff_ins. Instigater

par to ka ip mainās - neesi mēginājis izmantot dynamic dns ko piedāvā pats mikrotiks? IP -> cloud -> DDNS enabled
    es šitā mājas rūterim tiku slēdzies klat un nebija problēmas novērotas

Kāpēc jālieto ddns, ja cilvēks maksā par statisku IP.
    Vai arī atkal tiek jaukta statiskā IP un publiskā IP (publiskā IP nenozīmē 'a priori', ka tā ir statiska)

Pieredzējis lietpratējs bifelis's Avatar

Man ar LTC bija problēma, ka nebija nokonfigurēta statiskā IP, un bija vairākas reizes jāzvanās līdz to izdarīja.

1. NAT rule liec nevis Dst. Address: <IP>, bet gan In Interface List: WAN. Tad nav jāuztraucas ka pub. adrese mainās.
    2. Tam NAT rule jābūt zem `masquerade` rule.
    3. Pārbaudi vai nav filter rule uz forward chain kas nomet pakas (skatīt packet counter)

Pieredzējis lietpratējs BigFish's Avatar

Vai mt knot funkcionalitati (mqtt, bt tracking, uc) var piespiest stradat uz parasta routerboard ar usb bluetooth un lora pci karti?

Pieredzējis lietpratējs Lifz's Avatar

nepieciešama iot paciņa, ja kkas nestrādā, tad raksi uz supportu.

Tiko ielīdu lokālajā tīklā, pieslēdzos rūterim un skatos ka man Firewall NAT sadaļā pie izveidotā ruļļa statusā parādās 87 paketes. Fiksi caur telefona hotspotu pieslēdzos no ārienes savam lokālajā tīklā esošajam datoram - super, viss bumās! Strādā! Palaidu nmap -v -Pn 212.4.215.119 un sabijos - visi porti atvērti!!! Nu tas rūteris man tagad kā prieka māja no ārienes izskatās :O Liela iespēja, ka manu makarēšanos kāds tehniskais darbinieks bija pamanījis un noņēma lāstu. Paldies par atsaucību un vērtīgajiem padomiem. Vadījos pēc šī konfigurācijas manuāļa: https://help.mikrotik.com/docs/displ...ort+forwarding Beidzot tieku savai videonovērošanai klāt un visas pārējās lietiņas varu čubināt. Pēc hero lūguma bildes ar konfigurāciju: Click image for larger version. 

Name:	NAT_rule.png 
Views:	24 
Size:	30.0 KB 
ID:	44247
    Click image for larger version. 

Name:	Filter_rules.png 
Views:	25 
Size:	98.6 KB 
ID:	44248
    Last edited by canis_lupus; 1 Week Ago at 15:43.

Ja jau strādā varēji necensties, tiesa gan NAT tabulā es neredzu translāciju uz 22 iekšējo portu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread