Page 35 of 35 FirstFirst ... 253132333435
Results 681 to 690 of 690

Thread: Saules enerģija

Tā kā man te jumta darbi ieilga, tad līdz paneļu uzlikšanai īsti vēl nebiju ticis. Tagad itkā varētu, bet...
    Cik dzirdēju, tad valsts atbalsts vēl ir palicis apmēram 5mil. Ja es tagad sāktu darīt, paspētu iesniegt papīrus un dabūt naudu, vai jau ir par vēlu?
    Computers are the only thing where too much heat can cause freezing.

Pieredzējis lietpratējs DJWoX's Avatar

Pagūtu
    Tio/Teo

Tātad. Paturpinot par valsts atbalstu. Cik saprotu, ir divi veidi kā šim atbalstam pieteikties - ALTUM un VARAM.
    Ar ALTUM itkā viss skaidrs, visu izdari, pēc tam piesakies un tad eventually dabūsi naudu (ja nebūs beigusies).
    Kā notiek ar VARAM? Tjipa aizsūti viņiem tāmi un rēķinu, viņi ieskaitīs naudu ko tālāk dot firmai kas darīs. No vienas puses safe - ja atbalsts beidzas pirms es saņemu naudu, varu vienkārši nedarīt, jo par visu projektu no savas kabatas maksāt neizskatās rentabli. No otras puses, kamēr gaidīšu naudu no VARAM, tikmēr, ļoti iespējams, būšu nogulējis iespēju paspēt ielekt neto uzskaites sistēmā. Kādam ar šo ir pieredze?

Okei, ar iepriekšējo jautājumu viss skaidrs, VARAM tā medusmaize ka naudu dod vispirms cik sapratu sen ir beigusies un ALTUM laikam ir vienkāršāk un kantoris kas man tos paneļus uzstādīs parasti gatavo papīrus priekš ALTUM.

Nākamais jautājums - ir kāds mīnuss likt 10kW sistēmu, ja reāli elektrības patēriņš šobrīd ir tāds, ka pietiktu ar 6kW sistēmu?

Pieredzējis lietpratējs

Quote Originally Posted by Eob View Post
    Okei, ar iepriekšējo jautājumu viss skaidrs, VARAM tā medusmaize ka naudu dod vispirms cik sapratu sen ir beigusies un ALTUM laikam ir vienkāršāk un kantoris kas man tos paneļus uzstādīs parasti gatavo papīrus priekš ALTUM.

Nākamais jautājums - ir kāds mīnuss likt 10kW sistēmu, ja reāli elektrības patēriņš šobrīd ir tāds, ka pietiktu ar 6kW sistēmu?
    VARAM nedeva naudu pirms projekta.
    pēc projekta realizācijas, elektriķa sertifikātu, p/n aktu, u.t.t.

manā gadījumā VARAM pēc ~mēneša iedeva zaļo gaismu valsts atbalsta izmaksai.

Pieredzējis lietpratējs Bender's Avatar

Savukārt ALUTM aprāva visu, noskaidrojot, ka sistēma ir uzstādīta, pirms tās bābas saskaņoja ("atļāva").
    Pa gabalu no tā ALTUM, tās žagatas reāli neko nejēdz - tabuliņās vari sazīmēt ko vēlies, kaut vai puķītes.

Nu, kantoris kas man visu darīs māk ALTUM papīrus, ne jau man būs jātaisa.

Pieredzējis lietpratējs

VARAM papīri nebija sarežģīti. pats visu aizpildīju/iesniedzu.

Šogad uzkrātais nenodzēsīsies 29 februārī es saprotu? Aiziet talāk uz 2025 gada sākumu?
    Uzlikām paneļus rudenī, un šomēnes izskatās, ka paliks pāri, jo pagaidām tur nedzīvojam.
    Domāju vai ir jēga saslēgt gaismas pa nakti vai nē
    Enjoying 0db PeaCe...

Šogad arī vēl izņēmums un pārnesīsies.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)