Results 1 to 9 of 9

Thread: Dell 08NPPY (U3E1) nav SYS FAN pin - ko darīt?

Exclamation Dell 08NPPY (U3E1) nav SYS FAN pin - ko darīt?

Sveiki,

Meklēju padomu, kā varētu uzstādīt 80mm papildus dzesētēju priekš Dell Optiplex 3050 SFF ar mātes plati: 08NPPY (U3E1)

Paneļa priekšpusē ir vieta priekš 80mm sys fan. System fan 80mm ir dabūts ar standarta 3 pin konektoru. Noņemot CD, un hdd stiprinājumus, redzu uz mātes plati vietu kur piespraust šo fan BET uz pašas mātes plates sys fan konektors nav. Ir tikai apzīmējums un pini liekas ka rūpnieciski jau uz mātes plates nav uztaisīti.

Šeit man rodas jautājumi - kāds būtu risinājums?

1. vai ja uz mātes plates ir vieta priekš SYS FAN es varētu aizvest mobo uz servisu lai pašrocīgi pielodē konektoru?!
    2. no dell psu 180w nekādu molex u.c. konektoru nav no kuriem dabūt laukā 12v priekš 80mm ventilātoru un iešāvās prātā doma aplūkot cik V patērē cd rom un pieslēgt dzesētāju pie + un - vadiem kas iet uz cd rom, bet baidos, ka kolhozs sanāktu abos variantos.

Mobo foto: https://www.pcbitz.com/products/160-...-08nppy-39129/

Datora specifikācija:

MOBO: 08NPPY (U3E1)
    CPU: Intel Core i3 7100 @ 3.90GHz Kaby Lake
    RAM: 2x4GB DDR4 2400mhz
    GPU: 2047MB NVIDIA GeForce GT 1030 (PNY)
    SSD: Kingston 240GB
    CPU Cooler: Arctic Alpine 12 CO 92mm

80mm DC Fan 12v 0.16A ko vēlos uzstādīt.

Pieredzējis lietpratējs duksis's Avatar

Pa taisno pie 12v būs neciešams troksnis, ventilators mauks maksimālajā režimā.
    Ir taču nopērkamas pārejas, spliteri, ķiniešu regulatori, fan hubi utt
    Spliteris pie cpu fan un tas vents griezīsies sinhroni ar cpu
    Click image for larger version. 

Name:	d6a950c2cf981465490fd70d434714c8.jpg 
Views:	19 
Size:	39.1 KB 
ID:	43981
    ..viņa uz mani tā paskatījās kā vectēvs uz windows 7..

Oh, ok - Paldies par info.

Tas nekādi neiespaidos mobo, ka caur cpu fan tiks pieslēgts vēl viens dzesētajs?

Es kaut ko nesaprotu domu gājienu - vest kaut kur uz servisu datoru, lodēt klāt mb konektorus esi gatavs, bet elementāri pie PSU vadiem pielodēt kādu papildus vadu neienāk prātā / negribi?

Vai pat vispār neko necūkot, nopirkt pa ~1€ spliteri (uz SATA HDD) un uz tā otra gala ventu?
    https://www.salidzini.lv/cena?q=CC-SATAM2F-02
    Ir taču tur SATA disks / barošana, nav M.2 disks? Tur barošanas vadam jānāk uz to no motherboard, nevis no PSU, cik atceros.

p.s. Duksi - tajā kompī ventilatoram ir jāmauc uz max., citādi tur nekādas normālas gaisa caurplūdes nebūs. Tur jau ar aftermarket CPU cooler ir sasipta dzesēšanas, jo oriģinālais CPU cooler nāk ar "kabatu" uz korpusa ārpusi.
    Last edited by andrisri; 2 Weeks Ago at 19:09.

No psu iziet barošanās vadi uz mobo. Un tālāk no mobo barošana uz ssd un cd. Par splitter nebiju aizdomājos, bet to no drauga dabūšu un saslēgšu caur cpu portu.

After market cpu cooler es uzliku pats. Oriģinālais dell ar difuzoru un turbo pūti bija labs, bet pie slodzes ar csgo un gta5 cpu temp. bija ap 76C.

Tad izdomāju notestētēt, kā būtu ar Artic, lai gan izpaliek difuzors un gaisa plūsma 0. Rezultāts ļoti labs - max temp.pie slodzes 61C un strādā ļoti klusi.

Gpu temp.slodzē ir ap 74C un tāpēc tieši tai pretī gribu šo 80mm dzesi uzlikt.

Nepārprorami šis pc nav priekš geiminga kam būtu jāmauc pilnā klapē bet pa retam gribas uz stundiņu uzraut csgo un atslēgties no realitātes.

Vēl vari vākā caurumus uzškūnēt pret CPU cooler

SATA DVD gan jau tur slim, ar mazo konektoru, bet SSD jau parasts SATA. Ja nekur neatrod un vajag ātrāk nekā brīvdienas beidzās, vajadzētu man būt kādam rezervē.
    Last edited by andrisri; 2 Weeks Ago at 20:51.

Pieredzējis lietpratējs fubar's Avatar

Quote Originally Posted by UBugajs View Post
    Oh, ok - Paldies par info.

Tas nekādi neiespaidos mobo, ka caur cpu fan tiks pieslēgts vēl viens dzesētajs?
    Tieši labāk, abi strādās sinhroni. Vai paņem patiešām da no jebkurienes un pieslēdzies paralēli! Vari pie 12, ja vajag maksimāli nodzesēties, vari pie 5, vai vienu vadu pie pieci, otru vadu pie 12, būs zelta vidusceļš. Var droši improvizēt
    tik ļoti ūber, ka skūšanās krēma vietā izmanto termopastu.

Quote Originally Posted by andrisri View Post
    Vēl vari vākā caurumus uzškūnēt pret CPU cooler
    Nenoliedzu - šāda ideja man arī paspīdēja, redzot arī youtube, bet meh., kolhozs baigais sanāks

Pateicos par atsaucību, parīt tikšu pie 4 pin splitter.

Quote Originally Posted by fubar View Post
    Tieši labāk, abi strādās sinhroni. Vai paņem patiešām da no jebkurienes un pieslēdzies paralēli! Vari pie 12, ja vajag maksimāli nodzesēties, vari pie 5, vai vienu vadu pie pieci, otru vadu pie 12, būs zelta vidusceļš. Var droši improvizēt
    Paldies!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)